+ Konuyu Yanıtla
3 / 9 Sayfa İlkİlk 123456789 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 89 ileti bulundu.

Konu: Güle Güle Cumhurbaşkanım

Güle Güle Cumhurbaşkanım Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Smile Re: Güle Güle CUMHURBAŞKANIM

Devlerin savaşı büyük olurmuş.

:rolleyes:

Hukuki NET Güncel Haber

Güle Güle Cumhurbaşkanım konulu yargıtay kararı ara
    Güle Güle Cumhurbaşkanım konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

mkocagul Misafir

Tanımlı Re: Güle Güle CUMHURBAŞKANIM

Sayın Abbas bey hiçbir şeye cevaz verme peşinde değilim. Allah aşkına bir yazın yarın böyle bir tshirt giyip sokağa çıksam başıma neler gelir? Hayal bile edemezsiniz değilmi? Bana, bu ülke insanına bu kadarcık bile tanınmayan özgürlük kayıp trilyon davasından yargılanmadan o makama oturan sayın Cumhurbaşkanına sınırsız ve hesapsızca tanınıyor. Benim Amerikan vatandaşından neyim eksik? Amerikalının bayrağını don yapması başka bir sevgi türü. O onların değer yargısı. O donu giyen adamın ülkesini sevmediğini yada bayrağına hakaret ettiğini savunabilirmisiniz? Amerikan halkından örnek vermememi istemişsiniz. Hangi ülkeden örnek yazayım istersiniz.? Meksika desem yine benzer şeyler söyleyeceksiniz. Benzer örnekleri çoğaltabilirim. Ama gelişmiş ve çağdaş toplumların hepsinde bu veya buna benzer tepkiler artık çok normal. Asıl sorun bizlerin seçen onların seçilen olduğunu kabul etmekten geçiyor. Seçen seçilenleri eleştirir. Sevmiyor ise sevmek zorunda değildir. Nasıl ki sayın Ahmet Necdet Sezer i sevmeyen bunu açıkça ifade edenler var ise ve bu bir hak olarak görülüyor ise., Sayın Yeni Cumhurbaşkanımız içinde aynı şeyleri düşünen insanların olması garip yada yasak mı? Hala çifte standartlar koyacağız değerlerimize?
    Sayın Commodere1tr nin yazısına bayıldım. Siz beğenmeyebilirsiniz. Bu sizin doğal hakkınız ama ben beğenmekten öte bayıldım . Bu da benim hakkım. Yaptığı yorumların hangisine yanlış diyebileceksiniz? Sayın Cumhurbaşkanı nın dünü bizi rahatsız ediyor. Bugün neler yapacağını elbette hep beraber göreceğiz. Bu ülkem için, bu ülkemin insanları için örnek işler yapmasına saygı duyarım. Önünde saygı ile eğilirim Ama dününe değil.
    Saygılarımla..

Nerede
    istanbul, kadiköy, Turkey.
    İletiler
    1.580
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Dünyaya kapalı bir yönetici nedemek ? Ulu önder Mareşal Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK 15 sene 11 gün bu ülkenin Cumhurbaşkanlığını yaptı bir kere dış ülkeye gitmedi ziyarette bulunmadı yani o da mı Dünyaya kapalıydı ? Dünya ayağına geldi . Kelimenin tam anlamıyla hemde Birleşmiş milletler kanunu değişti '' Katılmak üsteyen üke müracaat eder ''gitti '' davet edilen ülke'' tanımı geldi. İsmet İnönü bir kere gitti o da yalvar yakar ABD ye ve özür için tarihe geçen lafı '' Yeni bir dünya kurulur Türkiye de orada yerini alır'' bir dahada çıkmadı. Son başbakan RTE de Türkiye ye dönemedi bir türlü 59 ülkeye 187 kere ile rekor kırdı Türkiye ye uğramaya vakit bulduğunda sadece kriz çıkardı. Laf yani...
    Köşkteki birisini Yök kontenjanına alabilmek için o kontenjanı uzun süre neden boş bıraksın atar giderdi. Boğazından haram girmedi. Haram girenlere 46 milyar YTL bıraktı.
    İyi takip ediniz 7 Eylülde veya ona yakın bir tarihte Yeni Cumurbaşkanının kızının düğünü var aradaki farkı görün. Görmekle kalmayın Ahanda buraya yazın yazın ki eşitliği burada savunduğunuza inanayım.
    '' Herşeye rağmen şu andaki Cumhurbaşkanımız gibi Sayın Sezer de bizim Cumhurbaşkanımızdı.'' Sayın Bilgili bu tamamen sizin görüşünüz saygı duyarım . Ama Ahmet Necdet Sezer Sayın CUMHURBAŞKANIM Şimdi ki zat ise Sayın CUMHURBAŞKANI olmaktan öteye gidemeyecek. Türk olduğunu söylemeye utanan Cumhuriyetin temeline dinamit koyan AB de ve tüm dış ilişkilerde izi kötü temsil edem kişiye '' M '' sahiplik takısı takamayacağım için özür dilerim . Benden göreceği en derin saygı oda inanmadığı üniter LAİK DEMOKRATİK SOSYAL HUKUK devleti olan Türkiye Cumhuriyeti adına SAYIN CUMHURBAŞKANI dır. ötesi değil. Hak edemeyeceğinide biliyorum. Verdiği ilk resepsiyona ve katılanlara bakın anlarsınız.
    Bu arada üyemiz sayın mkocagul e verdiğiniz yanıt ta yanlış , ABD de bayrak kanunu yok tam tersine değişebilir bir bayrak yasası var. Bizde bir kere Türk bayrağının şeklini nereden aldığını bilmeyen bir densiz çıktı ki o da bir AK parti milletvekiliydi yanında br takım milletvekili daha alarak ay ın şeklini beğenmediler ''sözde islamlar'' önce bil sonra konuş değil mi nerede.. Sadece önerge verdiler Sayın CUMHURBAŞKANI destekledi gerçeği öğrenince geri adım attı bu mu beni temsil edecek ? Hadi canım sende ...
    Dün SKYTÜRK te bir hatun kişi vardı ismini bilmiyorum söyledi sipiker ama unuttum türbanlı bir hatun Hayrinüsa Hanım dan bahsediyor. Karşısındakide saçlarını sarıya boyatmış açık bir hatun. Söyleşi bana ( Türbanlı için değil ama ) genelde her başını örteni şeriatçı her başı açık hatunu aydın sanma dedirtti. O kadını oraya kim oturttu ise helal olsun. Türbanlı bayan Hayrünisa hanım için diyor ki...
    '' Hayrünisa Hanımı Atatürt'ün eşiyle kıyaslıyorlar ( bu Arada Atatürk ün eşinin adını unutuyor besbelli bakışlardan anlaşılıyor. ) Türban dışında bir benzerlikeri bir kesiştikleri nokta daha var. O da bundan ( Türbandan ) dolayı halkın gadrine uğramaları onlar Atatürk ün ihtirasları yüzünden boşandılar bunlar iyi olacak...'' ( Kelimesine kelimesine böyle değilde anımsadığım yerimden zıpladım çünkü. ) Başı kıçı açık hanım da gözlerini de açıp '' aaa Bu incelenmeli benzerlik pes...'' diyor. Ki pes.... pesss pesss
    Burada demesi gereken '' Bacım sen kafayı mı yedin salak mısın tipin mi öyle gösteriyor yoksa bizi aptal mı sanıyorsun ? Latife hanım örtülüyken ''Kılık kıyafet kanunu yoktu '' kanun çıkınca ilk başını açan kişidir latife hanım Bu kanun çıkalı 82 sene olmuş Hayrünisa hanımın haberi yok OHA!! Kaldıki Atatürk aslında Türkiye ile evliydi Ama Latife Hanım hem Atatürk ün önüne geçmek istedi hemde gereksiz emirler verdi doğu gezisi sorunlarını anımsatırım '' diyemedi. Halkımızda seyretti o tesettürlü hanıma hak verdi ..
    Kaçtene ben seyretti o haberleri ???
    Kısacası eski dost düşman olmaz, düşman dost olmaz, ayıdan dost düşmandan (kadından, kafirden siirden danimarkalıdan, eski sevgiliden ) post olmaz.
    Türkiye nin en iyi CUMHURBAŞKANLARINDAN BİRİ emekli oldu bir CUMHURBAŞKANI GELDİ. Cumhuriyetin 27. yılında doğdu diye Cumhuriyet savunucusu demek değildir.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    191
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

simdiye kadar hic bir cumhurbaskanı dokunulmazlık ihtiyacı duymamıs?? 11inci cumhurbaskanının bu ihtiyacı neden acaba? AKP neden bir an once cumhurbaskanına da dokunulmazlık getirmek icin ugrasıyor???

simdiye kadar gelen 10 cumhurbaskanı neden hic akıl edemedi bu dokunulmazlıgı

ne yapmayı düsünüyor yada ne gibi bir endisesi var da karsılıgında dokunulmazlık istiyor sayın cumhurbaskanı???

Nerede
    Adana, Seyhan, Turkey.
    İletiler
    2.930
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın mkocagul;
    Aslında çok farklı bakış açımız yok diye düşünüyorum. Ben sayın Sezer'le ilgili düşüncelerimi söyledim. Buna katılan ya da katılmayan mutlaka olacaktır ve ben farklı görüşlere saygı duyan biriyim. Esasen, bizim ülkemizdeki enbüyük sıkıntılardan brisi farklı düşünceye saygısızlıktır. Sayın Sezer'in değerlendirmesini bu aşamadan sonra tarihe bırakmak gerek.

Sayın Gül'ün Cumhurbaşkanlığı dah bir kaç günlük. Bu günden bu adamaı eleştirmenin, peşin hükümlü olmanın insafsızlık olduğunu düşünüyorum.

Kayıp trilyon konusunda sizden farklı düşünüyorum. Bu konudaki davaların seyri hakıkında çok kısa açıklama yapmak istiyorum. Bu konuda iki dav var,
    1) Ceza davası; Ceza davasından bildiğim kadarı ile Sayın Erbakan ceza aldı ve cezası kesinleşti. Diğer sanıklardan genel başkan yardımcıları ise berat ettiler. Abdullah Gül ile Abdulkadir Aksu da genel başkan yardımcısı idi. Ancak bu ikisi millet vekili dokunulmazlığı nedeni ile yargılanamadılar. Ama kendileri ile aynı konumda olan diğer genel başkan yardımcıları berat ettikleri için sayın Gül için de emsal teşkil edecek bir karar var. Kaldı ki, sayın Gül o dönemde dış ilişkilerden sorumlu idi. Parasal konulardan değil. Her ne kadar yargılanmamış ise de kuvvetli bir emsal karar vardır.

2) Hukuk Davası; kayıp trilyon için Hazine alacak davası açtı, bu dava sonucunda sayın Erbakan ve Mali işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı R. Ulucak aleyhine karar verildi. Sayın Gül ve diğerleri yönünden Hazine davayı kaybetti. (Hukuk davalarında dokunulmazlık geçerli değildir).

Kayıp trilyonla ilgili davaların sonucu (unuttuğum yönleri yoksa) izah ettiğim gibidir. Şimdi bu durum karşısında sizin kayıp trilyon konusunda Sayın Gül'e yüklenmeniz ddoğru mudur?
    (Nok; Sayın mkocagul; sakın beni AKP'li falan zannetmeyin. Sizinle yeni tartıştığımız için beni AKP'li zannedebilirsiniz. Ben siyasal düşüncemi bir çok defa açıkladım. Liberal demokratım. Bazı arkadaşların deyimi ile "entel dantel liboş". Ama ben böyle düzeysiz bir üslupla hitap etmemye çalışırım. Herkesin üslubu kendisinin aynasıdır. selam).

Nerede
    Adana, Seyhan, Turkey.
    İletiler
    2.930
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Toklu;
    SayınGül'le ilgili değindiğiniz dokunulmazlık konusu şayet "kayıp trilyon" konusunda ise, bunu bir önceki cevabımda açıkladım. Açıklamalarımda eksik ya da aynlış varsa, düzeltin ya da tamamlayın.

Dokunulmazlığa gelince.. Milletvekillerinin dokunulmazlığı daraltılmalı, Cumhurbaşkanı'na da dokunulmazlık getirilmelidir.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    191
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Abbas Bilgili rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Toklu;
    SayınGül'le ilgili değindiğiniz dokunulmazlık konusu şayet "kayıp trilyon" konusunda ise, bunu bir önceki cevabımda açıkladım. Açıklamalarımda eksik ya da aynlış varsa, düzeltin ya da tamamlayın.

Dokunulmazlığa gelince.. Milletvekillerinin dokunulmazlığı daraltılmalı, Cumhurbaşkanı'na da dokunulmazlık getirilmelidir.
    dokunulmazlık nedir???? kapsamı nedir?? ve neden ihtiyac duyulur???

Nerede
    Adana, Seyhan, Turkey.
    İletiler
    2.930
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın T. Evren;
    Atatürk'ün Cumhurbaşkanı olarak hiç yurt dışına çıkmadığı doğrudur. Böyle bir davranış doğru mudur yanlış mıdır ayrı bir tartışma konusu. O zaman için ve Atatürk için belki öyle davranmak gerekiyordu. Ama siz bugün de bir Cumhurbaşkanının hiç yurt dışına gitmemesi gerektiğini savunuyorsanız, hiç tartışmaya dahi gerek yok. Böyle bir düşüncenin bu çağda geçerli olacağını düşünemiyorum. Dünyaya kapanmış ülkeler dahi bunu yapmaz diye düşünüyorum.

Amerikalıların bayrakla ilgili davranışları ve bizdeki durum konusunda ben kanundan zaten hiç bahsetmedim. Benim demek istediğim, kanun meselesi değil, bizim saygı anlayışımızın onlarınkinden farklı oluşu noktasındaydı.

mkocagul Misafir

Sayın Abbas Blgili
    Değerli açıklalarınız için teşekkürler. Sayın Apdullah Gül ün pek çok uygulaması, görüşü, ve yaptıkları bu güne adar eleştirildi. Bu eleştirilerin pek çogunun arkasında çok ciddi endişeler vardı. Detaylarına girmeye bence gerek yok. Hepimiz bunları iyi biliyoruz. Sayın Gül e yapılan eleştirilerin kaynak noktasıda dünüdür. Benim yada benim gibi düşünne insanların endişesi dünden gelen kendisinin yaptığı işleredir. Elbette şu an bu görevde çok yenidir. Henüz uygulama görmek gereklidir. Ama sizden örnek vereyim. Bu güne kadar ne iseniz böyle bir makama oturunca herşeyiniz birden değişirmi.? Bu kadar önemli bir makama bu kadar eleştirilen biri seçilmemeliydi diyorum. Bu makamı bu tartışmalardan uzak tutmak, kişisel ihtiraslardan daha önemli değilmidir? Türkiye Cumhuriyetinden sayın Gül den daha başka uygun aday yokmuydu? Sayın Gül ün bu makama seçilmesi halinde bu eleştiri ve tepkilerin olacağını herkes bilmiyormuydu? Şimdi tartışılınca neden bu demokratik hak çok görülüyor? Bu makamın tartışılmamasını istiyorsanız (seçenleri kastediyorum) adayınızı özenle seçmeniz gerekir. Beğenin yada beğenmeyin Sayın Ahmet Necdet Sezer'in seçiminde bu eleştiriler oldumu? Yanıtınız olmadı ise nedenini sorgulamamız gerekir. Ben AKP li değilim demişsiniz. İnanın hiç fark etmezki. Olabilirsiniz, bence hiçbir önemi yok ve sadece sizi ilgilendirir. Bende asla CHP li değilim. Evet Atatürk ün kurucusu olduğu bu partiyi severdim ama bu CHP nin o parti ile ilgisi yok. Nedense bu konular hep bu çerçeveye geliyor. Savunuyorsanız AKP lisiniz. Karşı iseniz CHP lisiniz. Ben Türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım ve Yeni Cumhurbaşkanı nı kabullenemedim. Ön yargım yok. Kendisinin dünden gelen çizgisi beni rahatsız ediyor. Hepsi bu.
    Ben şahsen vatandaş Murat olarak kendime dokunulmazlık istemem. Hangi makamda olursam olayım istemem. Çünkü verilemeyecek hesabı olanlar hiçbir makamı hak etmez. Dokunulmazlık ne için gerekir? Ben siz, sizler yıllardır böyle bir koruma olmadan yaşıyoruz. Bir tek gün sahsen ihtiyaç duydunuzmu? TBMM kürsüsünden söylenen herşey için kürsü dokunulmazlığı dışında tüm dokunulmazlıklara karşıyım. Sayın Cumhurbaşkanının halkından başka koruması olamaz. Onun zırhı halkıdır. Sayın Gül ün kayıp trilyon davası hakkında ise, ben ön yargılı olarak zaten ceza almazdı gibi bir yaklaşımı red ederim. O zaman gider mahkeme huzurunda hesabınızı veririsiniz. Alnınız ak , kahraman gibi çıkarsınız. Korkacak şeyiniz yok ise neden mahkemeden huzursuz olasınız ki? Sayın Erbakan tek başına kimse görmeden ve duymadan paraları nasıl iç edebilir. Bir şirket düşünün, bu şirketin bir kademesinde üst düzey yönetici olun. İllaki mali işler müdürü olmanız gerekmez, mutlaka birşeyleri hissedersiniz. Bu şirkette bir dolap dönüyör dersiniz. Aksi hayatın olağan akışına aykırı değilmidir. Ben ceza alırdı gibi saçma ve dayanaksız bir iddianın arkasında değilim. Sadece zaten ceza almazdı yorumuna cevabımdır.
    Saygı ve sevgilerimle.
    Konu mkocagul tarafından (31-08-2007 Saat 12:15:02 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Bilgili ;
    Öncelikle iki konuda anlaşalımda kargaşa çıkmasın.
    1. Ben hiçbir zaman size ''entel dantel liboş '' demedim aklımın köşesinden de geçmedi.
    2. Bahsettiğimiz seçim ve makam CUMHURBAŞKANLIĞI değil mi? Mahalle değnekçisi veya top toplayıcı değil ...

Demişsiniz ki ''Sayın Gül'ün Cumhurbaşkanlığı dah bir kaç günlük. Bu günden bu adamaı eleştirmenin, peşin hükümlü olmanın insafsızlık olduğunu düşünüyorum.'' Yani şimdi Gül nereden çıktıda beklememiz gerekiyor ? İnsan yanına sekreter alırken bile bakıyor bazı standartlara eskiden daktilo steno bilgisine bakılırdı şimdi PC bilgisi bildiği programlar bacak boyu ve dekoltesi öncelikli oluyor.. Ama gene bakılıyor. Cumhurbaşkanında Allah a emanet bakalım ne olacak mı diyeceğiz. Bu bana fıkrayı anımsattı hani adamın karısını başka birisi bir şey yaparken koca hala ' du bakali ne olacek ?' diyor ya onun gibi. Adamın seceresi yaptıkları yapmadıkları söylemleri ortada. Sihirli bir değnek mi değecekte değişecek küt diye. Olacak şu yaklaşık 4-5 ay müthiş bir takiye yapılacak. Sonrası Allah Kerim olacak.
    Cumhurbaşkanının Cumhuriyetle ilgisi sadece kendi doğum günününde aynı gün olmasıdır. Onun dışındaki tüm gelişimi Cumhuriyet ve ilkelerine karşıdır. Tüm söylemlerinde bunu çekinmeden söylemiş Cumhurbaşkanı olması ortaya çıkınca değişivermiştir. İnanan varsa inanabilir tabiiki. İnsan olarak iyibirisidir belki ama asla Cumhurbaşkanı olmaya yeterli değildir bence. Çünküinanmadığı bir değerin en üstü olur mu insan ?
    1968 den beri Milli görüşçü olan hep o oluşumda yer alan bu uğurda tutuklanan hapisten kaçırmak için Cidde ye gönderilen girdiği siyasi partiler '' İrticanın odağı'' olmaktan kapanan son partisininde sırf dini kullandığı belli olan birisinden bahsediyoruz. Sosyal devlet yapısı açısından o zamanda hoş karşılanmayacak bir şekilde 15 yaşında bir kız çocuğuyla evlenen, Türban taktıran devlet görevlisi olarak kanunları bildiği halde Türbanla eşine okulda gösteri yaptıran ( Noter ve tvlerle gitmişti) eşine Türkiyeyi şikayet ettiren, davayı tam kaybederken halkın gözünün içine baka baka yalan söyleyerek Ülke için geri aldık diyen, müteakip davaya savunma bile gönderemeyen, Laikik tanımında nedense '' Din ve devlet işlerininayrılmasını '' ilk resmi Cumhurbaşkanı konuşmasında unutan, dört sene perukla gittiği üniversiteden mezun olan kızını türbanla törene yollayarak gereksiz işler yapan birisinden bahsediyoruz.
    Bende bunca sene sonra o kayıp trilyon davasından bir şey çıkacağını zannetmiyorum. Zaten geciken adalette adalet değildir o da ayrı bir şey. Bu arada aklıma sayenizde birşey geldi. O zaman Gül ün Dış ilişkilerei yürüttüğünü söylemişsiniz doğrudur. Dahası da var. Meclisin türban misyoneri Merve Kavakçı Abdullah Gül ün Refah partisinin CIA ilişkilerini yürütmesinde yardımcısıydı. Yani Refah partisinin dış ilişkilerden sorumlusu diye gösterilen Gül ve yardımcısı Merve kavakçı aslında Refah partisinin CIA ile ilişkisini yürütmektedir. Ne ilginçtir Türkiye milletvekili seçilip kıyamet kopana kadar Merve kavakçının ABD vatandaşı olduğunuda bulamamıştır... Bu kişiden bahsediyoruz değil mi?
    Farkındaysanız Gül ün dillere sakız olan İrticayı öven Cumhuriyeti ve Laikliği yeren sözlerine hiç dokunmadım. Dokunmaya gerekte yok.
    Peki sayın bilgili Sayın Cumhurbaşkanı nın ilk resepsiyonu size bir izlenim verdi mi? Hani halkın tamamını kucaklayacak Cumhurbaşkanının. Ilıcak Koru ve iki gazeteci ve sadece AKP liler. bayağı bir kucaklamış...

+ Konuyu Yanıtla
3 / 9 Sayfa İlkİlk 123456789 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: