Anket Sonuçlarını Göster:

Oylayanlar
0. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • 0 0%
+ Konuyu Yanıtla
9 / 87 Sayfa İlkİlk 12345678910111213141516171819293949596979 ... SonSon
81 den 90´e kadar toplam 862 ileti bulundu.
    Nerede
    Turkey.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Merhaba, ben kişinin birkaç tane A raporu olduğunda bunların hepsi nedeniyle kendisine B raporu verilebildiğini, bu nedenle de askerlikten muaf olduğunu duydum, bunun hakkında bilgisi olanlar bilgi verebilirse çok sevineceğim. Selamlar.

Hukuki NET Güncel Haber

Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu yargıtay kararı ara
    Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

SAYIN AVUKAT ARKADAŞLAR :

2004 yılında Hepatit B yüzünden C-52 Maddesi Altında Ertesi yıla bırakma Raporu Aldım.Ama 1 hafta önce yani Agustos 2005 de gittiğimde sadece Basit Bir kart Testi ile Hepatit B var yada Yok Testi Yaptırılıp Hepatit B taşıyıcıgılı cıktıgı halde İnfeksiyon bölümündeki Doktor Tarafından oracıkta ASKERLİĞE ELVERİŞLİDİR Yazısı yazıldı sevkimin altına. Bu hastalık o kadar basitmidir ki tek kalemde geçiyorlar ? Vücüdümu actım heryeri sapsarı 10 metre koşsam yorulup hepatittim yükseliyor kusuyorum.Bu ne biçim bir yönetmeliktir ki bir sene öncesine kadar gitmiyordu hepatitb ler şimdi gidiyor .? Hangi Akla Hizmet ?Kanun Cıktıktan sonra bir cok söylenti yayılıyor HEPATİT B li Asker gıcık gittiği kişilere Kendi ısmarladıgı kolanın içine bir kaç damla kanını damlatıyor ?! Hayat bu kadar basitmi iyi niyetlisi var kötü niyetlisi var bence HEPATİT B ler Milli Savunma Bakanlığı içinde canlı ve sessiz bir bomba niteliğinde ! Bazı arkadaşlarımız yazmış buraya stresten uzak durun iyi beslenin orda diye ?! Askerliği herkez bilir ... HEPATİT B Lİ GİDEN %100 HEPATİT C li gelir yada vücüdunu yer bitirir... SAYIN VUKAT ARKADAŞLAR BİZİM GİBİ ÖLÜMCÜL BİR HASTALIGA YAKALANAN KİŞİLERE YARDIMCI OLUN.. SORUNLARIMIZI BİLİYORSUNUZ ... Kanun Bilmeyiz tüzük bilmeyiz LÜTFEN ELİMİZDEN TUTUN ....

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Merhaba arkadaslar

Benim gozlerim yuksek derecede miyop astigmat

-biri 8,5 miyop + 1,5 astigm
    -digeri 7,5 miyop + 1. astigm

Tsk saglik yonetmeligindeki hastalik listesine defalarca bakmama ragmen benim durumun hangi maddeye girdigini anlayamadim

-camlarla duzeltmeden bahseden 1. madde mi?
    -Yoksa 7. maddenin B veya D fıkrasi mi?
    -Bu durumda olan ve elverisli degildir raporu alan var mi?

Bu konuda bilgi ve tecrube sahibi olanlarin cevaplarina simdiden tesekkur ediyorum

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Herkese merhaba,
    Konu ile direkt bağlantılı değil ancak başlık itibari ile bir ricam olacak. TSK nın Sağlık yönetmelik çizelgelerine ihtiyacım var, özellikle yedek subay aday adayları için...elinde yönetmeliğin tamamı ve çizelgesi olan arkadaşlar varsa, mail adresime gönderebilirlerse veya ulaşabilecğeim bir link verirlerse inanın çok memnun olurum.
    Yardımlarınızdan dolayı teşekkürler, syg.

Nerede
    istanbul, kadıköy, Turkey.
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

bende hepatit b hastasıyım.yaklaşık 2 yıl önce farkına vardım.geçen yıl askeri hastaneye gittiğimde tabib binbaşı askerlik yapamazsın dedi.2 gün önce gittiğimde ise hastalık siroza çevirmiş ise gidemezsin dedi.yani tahlillerin çok yüksek olması lazımmış.hayır yani anlamadığım sonuçta taşıyıcıyım bu hastalık bulaşıcıdır.şimdiki kanuna göre hepatitliler askere gidiyormuş.askere gidince oradaki askerlere bulaşması büyük ihtimal.ayağın mantar olacak,botun çalınacak.fanilaların çalınacak,traş bıçağı vb..

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bilgiler için teşekkürler.
    Saygılar.

Nerede
    samsun, çarsamba, Turkey.
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

SELAM arkadaslar.. Ben Hodgkin Hastaligi geçirmis biriyim ve kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gördüm.. 4 ay once Gata'ya sevkedildigimde, doktor kemoterapi görenler askerlik yapmaz, sen askerlik yapmazsin dedi. Hastaligim 4 sene onceydi ama kemoterapi gordugum icin muaf olacagimi söyledi doktor kesin olarak. Sonra 1 sene erteleme verdiler. Acaba askerlik yapmayacagim dogru mu? Bilgisi olan var mi? Saglik Yonetmeliginden bisey cikaramadim.. Ayrica bi hasta ve arizalilar listesi de mevcut mu? TESEKKURLER!

Nerede
    istanbul, beşiktaş, Turkey.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

arkadaşlar merhaba ben şuan askerlik görevimi yapmaktayım ve hepatit b olduğumu 2 hafta evvel tesadüfen öğrendim beni askeri hastaneye sevk ettiler,şimdi gideceğim günü bekliyorum.birkaç kişi kesin hava değişimi alırsın dedi ama benim aklımda hala soru işaretleri var.kanında hepatit b olan herkese mi veriyorlar yoksa karaciğer enzimleri tehlike düzeyinde olanlaramı?bu arada şafak 85 ..yani hava değişimi alırsam şafak doğangüneş) lütfen en acilinden beni aydınlatın.. bu arada askerlik kadar hijyenden yoksun bi yer yoktur.!!! ben burda mı kaptım bilmiyorum ama..lanet olsun...

Nerede
     , Türkiye.
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Oncelikle herkese merhaba,
    Uzun zamandır buraya girmemiştim. Aradan gecen zamanda ben 2004'den elimdeki B raporu ile 2005 yılı itibariyle değişen yönetmeliğe göre askerlikten elverişsiz kararı aldım. Ancak yeniden muayene olmam gerekti. Kısaca sunu soylemek istiyorum ki, yeniden muayene sırasında elimdeki B kararını haksız yere resmen A yapmak için Yüzbaşının biri uğraştı durdu. Allahtan yönetmeliği ve hastalığımı iyi bildigimden buna muvaffak olamadı. Ancak bana soylediklerinden bazılarını sizlerle paylaşmak isterim.
    Yönetmeliğe göre bana farklı karar veremezsiniz dediğimde, yönetmelikte öyle diyor olabilir ama benim kendimi garantiye almam lazım dedi. Yani sana yine B kararı verirsem yeni yönetmeliğe göre gitmeyeceksin ki, ben de sana bu kararı vermiş olmak istemiyorum demeye getirdi. Haklarımı bilmesem ve direnmesem aklınca beni kandıracak ve A kararı alacaktı. Daha neler neler söyledi ki bunları burada yazmak uzun zaman alır. Adam, yönetmeliği sen öyle değerlendirirsin ben böyle, bu türkiyenin ekonomik durumuna senin kötümser benim iyimser bakmam gibi bir durum dedi yaw :-) Daha ben ne diyeyim. Sanki yönetmelik sosyal içerikli de bakış tarzımızda farklılıklar olabilecek. Rakamlarla ifade edilen Fenni bir konuya bakış tarzlarımız nasıl farklı olabilir. Kayıp oranı %30 ise 30'dur. Biri çıkıp 25 gibi düşünebiliriz, diğeri de yok yok 34'de fena durmaz diyebilir mi?

Sonuç:
    Kendilerinin verecekleri kararlar ile başlarının derde girmesinden korkan zihniyetlerin muayene ederek verecekleri kararlar işte böyle çarpık durumlar doğurabiliyor. Sizlere tavsiyem sağlık durumlarınızı ve yeni ve eski yönetmeliğin kendinizle ilgili maddelerini iyi öğrenmeniz ve doğru yorumlamanız. Bazı maddelerde özellikle muğlak açıklamalar yapılmış ki, kararı veren doktorlar istedikleri yönde insiyatif kullanabilsinler. Bu bağlamda, bilgi güçtür felsefesinden hareketle iyi donanımlanarak haklarınızı aramanızı ve at gözlüğü takmış zihniyetle mücadele etmenizi önemle tavsiye ediyorum. Şunu da onemle vurgulamak isterim ki, yaklasık iki sene boyunca askeri hastanelerde doktorlara muayeneler oldum, kesinlikle sizin raharsızlığınız ve sıkıntılarınız ile, askere giderseniz neler çekeceğiniz ile ilgilenmemeleri. Lütfen bunu da böyle bilin.

Sağlık, huzur ve mutluluklar diler, tüm hastalığı olan arkadaşlarıma geçmis olsunlar temenni ederim.

Öğr.Grv. Dr. SALPAY

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

merhaba arkadaşlar,

ben 171 boyunda 122 kiloyum. Bu sene 2. kurul işlemimi yaptırdım.
    c/33 ertesi yıla bırakma kararı çıktı sağlık kurulundan ama yönetmelikteki tabloya göre d/33 askerliğe elverişli değildir kararı verilmiyormu benim boy ve kiloma göre.

yanımdaki arkadaş 3.senesinde benden 5 kilo zayıf olmasına rağmen çürük aldı...

acaba doktorlar keyfi hareket mi ediyor yoksa benim atladığım bir nokta mı var?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

+ Konuyu Yanıtla
9 / 87 Sayfa İlkİlk 12345678910111213141516171819293949596979 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

jinekomasti askerlik

varikosel askerlik

pectus excavatum askerlik

safra kesesi olmayan askere gidebilir mi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage22

pes cavus askerlik

bronsektazi ve askerlik

b58 f8

spontan pnömotoraks askerlik

testis kanseri askerlikten muaf

ülseratif kolit hastaları askerlik yapabilirmi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage63

varikosel askerliğe engel mi

6 ay hava değişimi çürük

anksiyete curuk

varikosel çürük raporuf29 organık olmayan psıkoz ankara gata hava degısımı renk körlüğü çürük raporunefes darlığı çürük raporuc15 remisyonda psikotik bozuklukbronşektazi hastaları askerlikorganik olmayan psikotik bozukluk rapor koduhttp:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage2747 c raporub 58 raporu
Forum