Anket Sonuçlarını Göster:

Oylayanlar
0. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • 0 0%
+ Konuyu Yanıtla
7 / 87 Sayfa İlkİlk 1234567891011121314151617273747576777 ... SonSon
61 den 70´e kadar toplam 862 ileti bulundu.
    Nerede
    Turkey.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

ilginiz için teşekkür ederim vermiş olduğunuz linkten istediğime ulaştım saolun.

Hukuki NET Güncel Haber

Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu yargıtay kararı ara
    Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Öncelikle herkese geçmiş olsun.

Ben durumum hakkinda bilgi verdikten sonra ne yapmam gerektigini sormak istiyorum. Askerlik kararimi 2001 yilinda temmuz ayinda lisans egitimini bitirdigimde aldirdim. Yuksek lisans yapacagim için durumu çok önemsemedim ve tam saglam elverisli raporu aldim.

O zaman sadece iki gözümdeki miyop görme bozukluğu vardi ve gözlük kullaniyordum. (Derecesi 2.5-3 idi yanlis hatirlamiyorsam). Fakat 2001 aralik ayinda gözümdeki görme bozuklugu için doktora gittigimde bana keratakonus denilen bir rahatsizligim oldugunu söylediler. (Kornea tabakasinin sekil bozuklugu, hastalik ilerlerse kornea tabakasi inceliyor ve sonunda kornea nakline kadar gidebiliyormus) Bu durum icin gozluk bir fayda saglamiyor, mutlaka sert lens kulanmam gerekiyormus. Gozun derecesini olctuklerinde (sol:7, sag:12) gibi bir sonuc aldilar.

Bu arada yuksek lisans egitimim sona erdi ve Mart doneminde askere sevk edildim, su anda da askerim, fakat lensler ile hareket etmekte cok zorlaniyorum, lenslerimi cikarinca da herseyi cok bulanik goruyorum, askere gelmeden once arkadaslarimdan benim muaf olabilecegime dair bir bilgi aldim ama arastirmaya vaktim olamadan askere geldim.

TSK Saglik Yönetmeligini inceledim, fakat durumumla ilgili bir madde olup olmadigini anlayamadim. revire cikip gataya sevkimi istedim, doktora keratakonus hastasi oldugumu anlattim. fakat orda da olcum falan yapmadan sadece gozluk verebileceklerini, lens veremeyeceklerini soylediler. Bu durumda yapabilecegim bir sey var mi?

Dedigim gibi, lenslerim ile hareketleri yapmakta cok zorlaniyorum, sert lensler yumusak lenslerden cok daha kolay dusebiliyorlar ve siparisle geliyorlar. siparis sonucu gelmeleri ise bazen 2-3 hafta surebiliyor. Kaybetmem durumunda bu benim 2-3 hafta bulanik gormem anlamina geliyor yani. O yuzden TSK Saglik Yönetmeligine gore muaf olma gibi bir hakkim varsa yararlanmak istiyorum.

Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.
    Sevgiler.

Nerede
    istanbul, Turkey.
    İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Arkadaşlar merhaba;
    Söz konusu yönetmeliği çok ayrıntılı olarak bilmiyorum.şunu söylemek istiyorum ki askeriye bu konuda keyfi uygulamalar içine girebilmektedir.zira sağlık kurulunun askerliğe elverişliği dediği veya er olarak askerliğe elverişli ancak yedek subay olamaz dediği yükümlülere daha sonra sevk sırasındaki doktor muayenesinde askerliğe elverişli değildir diyebiliyor.Tam tersi durumda söz konusu olabiliyor.Bu konuda yazdıklarıma itibar ederseniz sevinirim.
    Bu durum tamamen doktorların kanaatine dayalı bir durumdur.

Nerede
    bursa
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Merhaba .
    hepiniz hepatit b ile ilgili birşeyler yazmışsınız.yorumlarınızı yapmışsınız.iyi güzelde neden sadece burda.neden dava açılmıyor.hiç bu konu araştırıldımı.AYİM 'e TSK personelinde ne rütbede olursan ol.hksızlığa uğradığını düşünüyorsan dava açabiliyorsun.Bende 6 ay hava değişiminden sonra askerliğe devam kararı verilenlerdenim.Benim derdim devam etmek değil.Zoruma giden 6 ay verdikleri ve bitimine mütakip çürük verecekleri bir raporda ne hikmetse kanunu değştiriyorlar devam kararına bağlıyorlar.Bu arada 6 ay yatışın sonucu 3 ay geç terhis.konuya birde burdan bakın.kanundaki maddeler tezat oluşturuyor.Benden bir hafta önce rapor alanlar evinde ben askerdeyim.ve 3 ay gibi uzun bir süre ki anlatılmaz bu geç çıkacağım...bunla ilgili araştırmalar varsa yorum bekliyorum...

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

merhaba arkadaşlar!
    84/3 tertibiyle askere gittim.acemi birliğimde hepatit b olduğumu öğrendim ve 6 aylık hava değişimi verdiler.aralıkta değişen yönetmelikle mart ayında tekrar askere çağrıldım ve biyopsi oldum.sonuş hepatit b taşıyıcısı çıktı.yani askere devam!eğer kronik çıksaydı,askerliğe elverişli değil raporu vereceklerdi.son ve kesin durum budur!eğer karaciğer enzimlerinizi yani alt ve ast yüksekse spordan ve ağır bedeni faaliyetlerden muaf olarak askerlğe devam ediyorsunuz.eğer bu değerler normalse hiçbir kıstlama olmadan askerliğe devam ediyorsunuz.19 gün hastanede kaldım ve bana inanın,sağlık herşeyden önemli!kronik çıkanlar askerlikten yırttık diye seviniyorlar ama yavaş yavaş ölüme gittiklerinin farkında değiller!
    taşıyıcı olarak yapmanın da sıkıntıları var tabi,eğer bir avukat arkadaşımız,abimiz bize hukuki olarak ne yapabileceğimizi söylerse ve önb ayak olursa seviniriz.hatanede yatan ve biyopsi sonucunu bekleyen birçok insan var.ben en az 15 kişi biliyorum dava açmayı düşünen.
    herkese sağlıklı günler dilerim!

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Merhaba arkadaslar,
    Benim bu konuda bir sorum olacakti, beni aydinlatirsaniz cok sevinirim. Daha oncede belirtilen adreslerden TSK SYY'yi cekip okudum. Benim durumum ise, su anda universitedeyim(su anda universite ogrencisiyim) bir gozum goruyor fakat diger bir gozum tamamen gormuyor.
    TSK SYY'de su sekilde bir madde gozume carpti:

2. Bir gözün görme derecesi ne olursa olsun, diğer gözde görme yokluğu (Işık hissi olsa dahi)

Bu maddeye gore ben askerlige acaba alinirmiyim? Alinirsam geri cephe goreve mi alinirim? Eger yoklama icin cagirilrsam bu durumumu belirtmem gerekirmi?
    Bu konularda bilgi verirseniz cok sevinirim.
    Saygilarimla.

Nerede
    samsun, bafra, Turkey.
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

ben ankarada askerlik yaparken 2. ayımda askeri hastaneden rapor alarak askerlik görevim bitti. halk dilinde çürük de deniyor.
    sonra memlekette şubede bana terhis belgemi verdiler 3 ay sonra .ben askerlik şubesine durumumu sordum biri askerlik yapmış kabul ediliyorsun. biri ise muafsın dediler.
    terhis belgem var ama belgede askerlik numaram birliğim ama en alttada askerliğe elverişli değildir yazıyor . benim durumum ne.bilgisi olan varsa çok sevinirim

Nerede
    İSTANBUL, EMİNÖNÜ, Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Askerlikte çürük alınması halinde tazminat

bir asker 6 ay askerlik görevini tamamladıktan sonra çürük raporu veiliyorsa ve rahatsızlığı önceden belirtilimiş olup ama yoklama ve muayenelerde önemli olmadığı söyleniyorsa bu konuda herhangi bir tazminat söz konusu mudur?ve daha onra iş bulmasında da bir problem yaratır mı?

YÖNETİM NOTU Çürük raporu askerliğe elverişsizlik gibi tüm konular bu başlık altına yazılacak olup bunun dışındaki başlıklar elden geldiğince bu başlık ile birleştirilecek bundan sonrakiler ise ayrı başlık açılırsa silinecektir

Nerede
    Malatya, Merkez, Turkey.
    İletiler
    146
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Askeri Yüksek İdare Mahkemesinde tam yargı (maddi ve manevi tazminat) davası açabilirsiniz.Yanlız 60 günlük süreyi geçirmemiş olmanız gerekmektedir. Rahatsızlığınıza ilişkin bilgi ve belgeleri askerliğe alınmadan önce görevli kişilere bildirmenize rağmen;bilahare askerlik süresi içerisinde tarafınızca belirtilen sebeplere dayanarak sizi çürüğe çıkartıyorlarsa ki anlatımınıza göre öğle gözüküyor...dava açma hakkınız var...
    Askerlikte verilen çürük raporu;devlet ve özel işlere girişte birebir dikkate alınmaz.Çürük raporu alıpta devlette ve özel sektörde çalışan binlerce kişi var.Önemli olan rahatsızlığınızın memuriyetinizde ve özel işinizde engel teşkil etmemesi... tekrar geçmiş olsun
    Saygılarımla...

Nerede
    İSTANBUL, EMİNÖNÜ, Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

ilginize çok teşekkür ederim peki bizim bu davayı kazanma şansımız nedir ben buna benzer bi dava okudum ve 14 ay askerlik yapmış olmasına rağmen çürük raporu verilmiş ve tazminat davası reddedilmiş ve durumu neredeyse bizimki ile aynı.

+ Konuyu Yanıtla
7 / 87 Sayfa İlkİlk 1234567891011121314151617273747576777 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

jinekomasti askerlik

varikosel askerlik

pectus excavatum askerlik

safra kesesi olmayan askere gidebilir mi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage22

pes cavus askerlik

bronsektazi ve askerlik

b58 f8

spontan pnömotoraks askerlik

testis kanseri askerlikten muaf

ülseratif kolit hastaları askerlik yapabilirmi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage63

varikosel askerliğe engel mi

6 ay hava değişimi çürük

anksiyete curuk

varikosel çürük raporuf29 organık olmayan psıkoz ankara gata hava degısımı renk körlüğü çürük raporunefes darlığı çürük raporuc15 remisyonda psikotik bozuklukbronşektazi hastaları askerlikorganik olmayan psikotik bozukluk rapor koduhttp:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage2747 c raporub 58 raporu
Forum