Anket Sonuçlarını Göster:

Oylayanlar
0. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • 0 0%
+ Konuyu Yanıtla
43 / 87 Sayfa İlkİlk ... 31323333435363738394041424344454647484950515253637383 ... SonSon
421 den 430´e kadar toplam 862 ileti bulundu.
    İletiler
    72
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır

Alıntı satri rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ben cewaplayım, acemi birliğinde hiç birşekilde hava değişimi vermezler.. mademki aldınız, usta birliğinde olmalısınız... bu işlerde prosedür ilk önce düzelmeniz ve tedaviniz için 3 ay hava değişimi verirler... daha sonra düzelmezseniz bir 3 ay daha verirler... bu 6 aylık hava değişimi sonucundada durumunuzda bi düzelme olmazsa çürük verirler... bu genel kuraldır, askerliğinizde uzamaz ... askerlkten sayılır..

bende 313 olarak yaptım askerliğimi acemei birliğinde bi arkadaş behçet hastasıydı, anladığımıza göre baya fena bi hastalık, sırf askerliğ yapmış olmak için dişini sıktı acemi birliğini atlattı, usta birliğinde muayene olup hava değişimi aldı... ve öylece bitirdi askerliğini...

Yalnız şu var, eğer siz acemi birliğinde alırsanız bu hava değişimini askelriğinize eklenir.. yani hava değişimi değil, izin olarak geçer... bilginize..

bu arada geçmiş olsun diyorum.. umarım bir an önce iyileşir veya tedavinizi olursunuz...
    eminmisin ben uzun donem yapiyorum bana acemiligimin ilk ayinda verdiler 3 ay hava degisimi ve https://www.hukuki.net/forum/showpost...34&postcount=5
    bu mesajda sayilacagini soylediler?

eminmisiniz?

Hukuki NET Güncel Haber

Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu yargıtay kararı ara
    Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

benim bildiğim ve kısa dönemlere uygulanan bu, "temel askeri eğitimi aksatmamak" sebepleride... ama 75 gün acemilik yapan uzun dönem erleri bilmiyorum. Yanıltmayım....

@isoguchi : siz acemi birliğinde izin alabildiğinize göre dediğim prosedür uygulanacak, yani 2. hava değişiminden sonrada düzelme olmaz ise çürük verecekler... keşke 3 ay değilde 1 haftalık raporlarla acemi birliğini bitirseydiniz.. zaten 1 aylık bir dönem acemilik (kısa dönemlerde). Şimdi benim bilmediğim asıl nokta acemi birliğinde verilen bir 45 günlük izin var... bunu acemiliğe sayıp sizi ona göremi terhis edecekler, yoksa acemiliğinizi yenidenmi yaptırıp. terhis edecekler... Fakat mantık olarak baktığınızda, 4 ayda bir gelen kısa dönemleri, göz önünde bulundurursanız.. sizi, sizden sonra gelen acemilerle birlikte yetiştirmeleri gerekir... buda imkansızdır. dolayısı ile sizin acemiliğinizde tamamlanmış sayılıp yuukarıda dediğim prosedürü aynen uygulayacaklar... kuvvetle muhtemel acemi birliğinde alabildiyseniz bu izni, durumunuz baya ağır olmalı, usta birliğindeki 3 aylık iznin tamamının askerlikten sayıldığını yine kuvvetle muhtemel biliyorum, aynısı benim devre arkadaşım aldı. Usta birliğinde bölük komutanının yazıcağı kanaate görede değişir tabi. "Bu asker açıklamalarında samimidir, askerlik yapacak durumu yoktur, acilen tedavi edilmesi gerekir" şeklinde bir kanaat getirmesi, ve doktorlarında muayeneye ve kanaate istinaden gerekli iznin tamamını askerlikten saymaları gerekir. Ama bölük komutanı "tedavi olabilir, elverişlidir" şeklinde bir kanaat getirirse, doktorda sizin askerliğe tekrar dönmeniz için verilen hava depğişimin bir bölümünü izin olarak (genelde yarısı olmakta) kullandırmaktadır. Bence yapamayacağınıza inanıyorsanız, bölük komutanına bol bol dert yanıcaksınız, bu işlerde bölük komutanı kanaati, ve doktora giden kapalı zarf işi yarı yarıya çözmektedir.

Tekrar edeyim ben işin hukuki tarafını bilmiyorum, askerliğimi jandarma çvş olarak, nöbetçi çvş. olarak yaptım, çok sayıda asker getirdim götürdüm hastanelere, izmire, aydına, nazilliye.... çok olaya şahit oldum. Hukukçu değilim sadece deneyimlerimden birazda olsa sizlere yardım etmek istedim.. tekrar geçmiş olsun. Ve askerdeyken sağlıksız askerlere asla eziyet edilmemektedir, sadece bölük komutanı ile aranızı iyi tutun sizi farketsinler ... benden bu kadar...
    Konu satri tarafından (12-07-2007 Saat 14:15:27 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    31
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı satri rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    benim bildiğim ve kısa dönemlere uygulanan bu, "temel askeri eğitimi aksatmamak" sebepleride... ama 75 gün acemilik yapan uzun dönem erleri bilmiyorum. Yanıltmayım....

@isoguchi : siz acemi birliğinde izin alabildiğinize göre dediğim prosedür uygulanacak, yani 2. hava değişiminden sonrada düzelme olmaz ise çürük verecekler... keşke 3 ay değilde 1 haftalık raporlarla acemi birliğini bitirseydiniz.. zaten 1 aylık bir dönem acemilik (kısa dönemlerde). Şimdi benim bilmediğim asıl nokta acemi birliğinde verilen bir 45 günlük izin var... bunu acemiliğe sayıp sizi ona göremi terhis edecekler, yoksa acemiliğinizi yenidenmi yaptırıp. terhis edecekler... Fakat mantık olarak baktığınızda, 4 ayda bir gelen kısa dönemleri, göz önünde bulundurursanız.. sizi, sizden sonra gelen acemilerle birlikte yetiştirmeleri gerekir... buda imkansızdır. dolayısı ile sizin acemiliğinizde tamamlanmış sayılıp yuukarıda dediğim prosedürü aynen uygulayacaklar... kuvvetle muhtemel acemi birliğinde alabildiyseniz bu izni, durumunuz baya ağır olmalı, usta birliğindeki 3 aylık iznin tamamının askerlikten sayıldığını yine kuvvetle muhtemel biliyorum, aynısı benim devre arkadaşım aldı. Usta birliğinde bölük komutanının yazıcağı kanaate görede değişir tabi. "Bu asker açıklamalarında samimidir, askerlik yapacak durumu yoktur, acilen tedavi edilmesi gerekir" şeklinde bir kanaat getirmesi, ve doktorlarında muayeneye ve kanaate istinaden gerekli iznin tamamını askerlikten saymaları gerekir. Ama bölük komutanı "tedavi olabilir, elverişlidir" şeklinde bir kanaat getirirse, doktorda sizin askerliğe tekrar dönmeniz için verilen hava depğişimin bir bölümünü izin olarak (genelde yarısı olmakta) kullandırmaktadır. Bence yapamayacağınıza inanıyorsanız, bölük komutanına bol bol dert yanıcaksınız, bu işlerde bölük komutanı kanaati, ve doktora giden kapalı zarf işi yarı yarıya çözmektedir.

Tekrar edeyim ben işin hukuki tarafını bilmiyorum, askerliğimi jandarma çvş olarak, nöbetçi çvş. olarak yaptım, çok sayıda asker getirdim götürdüm hastanelere, izmire, aydına, nazilliye.... çok olaya şahit oldum. Hukukçu değilim sadece deneyimlerimden birazda olsa sizlere yardım etmek istedim.. tekrar geçmiş olsun. Ve askerdeyken sağlıksız askerlere asla eziyet edilmemektedir, sadece bölük komutanı ile aranızı iyi tutun sizi farketsinler ... benden bu kadar...
    cok tesekkur ederim hocam vakit ayırıp cevap yazıyorsun cok saol, ben hipertansiyon krizleri gecirince devamlı askeri hastaneye ambulansla goturulme soz konusu oldu, daha kunyem kimliimi alamadan kendimi askeri hastanede buldum maalesef. Askere alınmadan durumumdan bahsetmistim dr.a fakat askeri hastane raporu degilde devlet hastanesi raporu oldugu icin birliinde durumunu belirt demisti. ilgilendiin icin tekrar saol satri hocam, hic olmazsa az cok proseduru anladım.

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba arkadaşlar. Aşağıda yazacaklarım birliğine katıldıktan sonra boy-kilo uyumsuzluğu sebebbiyetinden hava değişimi alan arkadaşlarım içindir. 86/4 tertip er'im. Askerliğimin 42. gününde istememe rağmen SMK ile 6 ay hava değişimi aldım.6 ay hava değişimi sürecimin bitişinde tekrar kurula girmek için şubeme başvuruda bulundum. Kendi şubem beni askeri hastaneye sevk etti ve 8 gün yattım hastanede(İlk SMK Hd.' den farklı hastane). Bu süreç içerisinde kurula çıktım ve 2. bir hava değişimi olarak 3 ay aldım. Yani şunu gördüm ki 6 ay hava değişimi sürecininden sonra 1 gün bile verseler askerliğe elverişli değildir durumu yokmuş. Fakat şöyle bir durum var. İlk hava değişimi aldığım hastanedeki dahiliye doktoru 11 kilo verip sınırın altına inmezsem askerliğe elverişli raporu alacağımı söylemişti. Farklı hastanelerde farklı uygulamaların olduğunu düşünüyorum. Ayrıca boy kilo farkının -15 ve +15 olduğu söyleniyor. Gördüğüm kadarı ile bu da hatalı uygulanıyor ya da farklı algılanıyor. Düşük kilo için bilmiyorum ama fazla kilo için sınır 30KG' dır. 180 boyunuz varsa ve 110 kilo üzeri iseniz hava değişimine veye sonraki yıla erteleme alırsınız.
    Hastanede tanık olduğum başka bir olay da şöyle:
    Kısa dönem olan bir askere aynı hastane 6 ay hava değişimi veriyor. Bu asker 6 aylık sürecin bitiminde tekrar geliyor, kurula giriyor ve tekrar 6 ay hava değişimi alıyor. Şahsın askerlik süreci zaten 5 ay 5 gün. Ama 12 ay hava değişimine maruz kalıyor bu çok garibime gitti. Benim askerlik sürecim 15 ay. Benim ve benim durumumda olan arkadaşlarımını 30 ay asker statüsünde kalma durumu da var diye düşünyorum.

Nerede
    Bahrain.
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

slm Arkadaşlar benim sol gözümde göz tebelliği war bu neden yüzünden ehliyet alamıyorum askerlik durumun ne olur acaba tşk ler

Nerede
    Ankara
    İletiler
    1.305
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Koçlar gibi yaparsın.

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben (TBC) tüberküloz peritonit geçirdim 1,5 yıl önce tedavi gördüm.Askeri sağlık yönetmeliğini okudum madde 45 dilim B fıkra 9 hastalığım şöyle geçiyor ""Tıbbî tedavi ile iyileşmiş tüberküloz peritonitis, (resmi kurumlardan alınan onaylı rapor ve patoloji raporu gereklidir.) komplikasyonsuz ve ağrı krizleri bir ay veya daha uzun sürede gelen periyodik peritonit."" acaba bana çürük raporu verirler mi çok merak ediyorum lütfen biri cevap versin.
    Konu d2771 tarafından (19-07-2007 Saat 01:00:40 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    1.305
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sekel kaldıysa ve tanı B dilimine giriyorsa askerliğe elverişsiz olursunuz.

İletiler
    31
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayın yld19sm, acaba usta birliinde alınan hava degisimi askerlikten sayılıyor mu kısa donemler icin? Yoksa sadece alınan hava degisiminin 45 gunu mu sayılıyor ister acemi birliginde olsun ister usta birliginde? Bilginiz var mı acaba? Ben askerlik subesinde personel tegmene sordum sadece 45 gun sayılır dedi KDler icin ister acemi ister usta olsun, personel sorumlusu ustcavusa sordum hava degisimleriyle ilgilenen, ustada ne aldıysan KD de olsan direk hava degisimi sayılır dedi. bende anlayamadım 2 farklı cevap alınca aynı yerden. Saygılar efendim,beni aydınlatırsanız cok memnun olurum.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    1.305
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kısa dönemler için usta acemi ayrımı yok.45 günü askerlikten sayılır.

+ Konuyu Yanıtla
43 / 87 Sayfa İlkİlk ... 31323333435363738394041424344454647484950515253637383 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

jinekomasti askerlik

varikosel askerlik

pectus excavatum askerlik

safra kesesi olmayan askere gidebilir mi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage22

pes cavus askerlik

bronsektazi ve askerlik

b58 f8

spontan pnömotoraks askerlik

testis kanseri askerlikten muaf

ülseratif kolit hastaları askerlik yapabilirmi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage63

varikosel askerliğe engel mi

6 ay hava değişimi çürük

anksiyete curuk

varikosel çürük raporuf29 organık olmayan psıkoz ankara gata hava degısımı renk körlüğü çürük raporunefes darlığı çürük raporuc15 remisyonda psikotik bozuklukbronşektazi hastaları askerlikorganik olmayan psikotik bozukluk rapor koduhttp:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage2747 c raporub 58 raporu
Forum