Anket Sonuçlarını Göster:

Oylayanlar
0. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • 0 0%
+ Konuyu Yanıtla
4 / 87 Sayfa İlkİlk 123456789101112131424344454647484 ... SonSon
31 den 40´e kadar toplam 862 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Hepapit b tasiyacilari hali hazirda yürürlüge girmesede bir sekilde askerlikten uzaklastiriliyorlar.. 2005 sonunda yürürlüge girmesine calisilan yönetmelige göre potörler yani tasiyicilar yüksek risk tasidiklarindan ( Hepatit b ve aids ) askerlige elverisli degildir olarak degerlendirilecekler ancak hali hazirda aids tam olarak hepatit b ise kismen girdiginden suanki yönetmelik bu konuyu tam açikliga kavusturamiyor..
    Aids porörlerinin kesin 'askerlige elverisli degildir ' hepatit b portörlerinin ise takribi 1'er seneden bes sene tecil sonunda ayni konuma gelmesi kismen benimsenmis durumda...
    Yani ferhats bey hava degisiminin son haftasinda askerlik subesine giderek askeri hastahaneye belgeleri ile giderek yeni kurul raporu almasi suanki yürürlükteki kural nedeniyle zorunlu.. muhtemelen bir alti ay daha hava degisimi verilerek kendisi 'askerlige elverisli degildir ' raporu ile terhis edilecek..
    Ayni durumdan muzdarip arkadaslarin suanki yönetmelikle ayni statüde olmasi kacinilamaz.. Yanliz dikkat PORTÖR OLDUGUNUZU ASKERI HASTAHANEDEN BELGELEMEK ZORUNDASINIZ...
    Boy kilo dengesinin egitim durumu ile ilgisi yoktur.....
    Yanitsiz soru varsa lütfen sadece onu belirtiniz..
    saygi ve sevgilerimle....

Hukuki NET Güncel Haber

Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu yargıtay kararı ara
    Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Unuttugum için ayrica yaziyorum...
    Askerden kaytarmak isteyenlere kapimiz (en azindan benim ) kapali ancak ciddi sorunlari olanlara sonuna kadar gönül kapimiz açiktir.....

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Merhaba commodore bu askerliktem kaytarma pek hoş bir laf olmadı aslında kime söylediniz sorun değil ama kendi adıma yaptım sanırım bu konuda yetkinsiniz güncel bir tartışma değil ama boy kilo dengesi dediğim şu belli bir kilonun altında bulunan şahısların askerlik görevine alınmadığımı doğrumu ve bunun sınırları hakkında bilginiz var mı teşekkürler

Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

COMMODORE1TR'YE
    yanıtınız için teşekkürler, şimdi ben kesin olarak askerlik yapamayacakmıyım, ben yapmak istiyorum zaten kısa dönem askerim askerliğe elverişli değildir raporu almak istemiyorum, (öğretmen olma hakkım elden gidiyor sanırım, bide o havayı tatmakda cok güzeldi)
    bu mümkün değilmi?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

merhaba arkadaşlar!
    84/3 celbiyle askere giden birisiyim.askere gittiğimde hepatit b hastalığına yakalandığımı öğrendim ve 6 ay hava değişimi aldım.bu sürenin sonunda tekrar rapor alacağımı söylemişlerdi.
    Fakat yeni değişiklikle bizim gibi ölümcül hastalığı olan insanları tekrar askere alıyorlar.bugün izmir hava hastanesine gittim ve bana yeni değişiklikle askerliğimin geri kalanını yapacağımı söylediler.bu benim için kesinlikle sorun değil,çünkü ben bir şehit kardeşiyim.ama burda önemli olan bizim sağlığımızla beraber,aynı yerde kalacağımız sağlıklı silah arkadalarımız da ilgilendiriyor.bu öyle lanet bir şeymiş ki terle bile geçiyor.
    yani hem bizim gibi hijyenik ortamda olmaları gerekn,her yiyeceği yemesi yasak olanlar askere gidecek hem de sağlıklı insanlara istemeden hastalık bulaştırma riski taşıyacağız.ben buna hiç anlam veremedim.daha önce yanıt yazan bazı arkadaşları da bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyorum.lütfen konuyu tam olarak öğrenmeden insanları yanlış yönlendirmeyin.bugün aldığım bilgi,izmir hava hastanesinde görevli yarbaydan aldığım bir bilgidir.
    Daha önce hava değişimi almış arkadaşlar,yeni emirleri askerlik şubeniz ev adresinize gönderiyor,hava değişim sürenişz bitmeden en yakın askerlik şubesine gitmeniz gerekiyor.ben sevkimi bugünn aldım ve perşembe günü birliğime geri döneceğim.umarım bu yanlış uygulamadan vazgeçmek için bazılarımızın ölmesi gerekmez!!

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Aşağıda yazdığım konuyla ilgili,bizim gibilere destek olacak,ne yapabileceğimizi söyleyecek bir avukat yok mu?benim tanıdğım en az bu durumda olan 150kişi var.dava açabilir miyiz?e yapabiliriz?lütfen bir yol gösterin bize.resmen bile bile ölüme gönderiyorlar bizi.bu gerçekten ciddi bir hastalık arkadaşlar.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

bende hepatit b hastasıyım askere çağrım geldi bende gittim "07-2004" gerekli evrakları verdim bana bir rahatsızlığınız varmı diye sordular bende hepatit olduğunu söyledim ozaman seni şimdi gönderemeyiz önce askeri hasteneye gitmelisin sonucu bize getir dediler bende hasteneye gittim burda bazı testler yaptılar ve beni etimeskut hastenesine gönderdiler burdanda sonucları aldım ve sevk eden hasteneye geri geldim iki sonucta aynıydı ve bana 1 yıl sevk geciktirmesi verdiler. 1 yılın sonunda tekrar buraya sevkini isteyeceksin dediler ve şimdi ortalıkta dolaşan bir sürü dedikodu var hangisi doğru bilmiyorum lütfen bileniniz varsa cevap yazın...

herhangibiryerdede çalışamıyorum askerliğimi soruyorlar ve ne diyeceğimi şaşırdım keşke diyorum rahatsız olduğumu söylemeseydim diyorum ne yapacağimi bilmiyorum

yeni çıkan yasaya göre hepatit b leri askere geri çağırıyorlarmıs Hepatit C lere Elverissiz diyorlarmıs doğrumu bilmiyorum ama zaten b olarak giden c olarak geri döner diye düşünüyorum. bu söylentilerin hangisi doğru veya konuyla ilgili kimlere danısabilirim "tsk" ya mesaj attım ama bir cevap gelmedi
    hepinize çok çok teşekkür ediyorum....

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Arkadaşlar,tüm hepatit b hastalığı olanları tekrar askere alıyorlar!her kafadan ayrı ses çıkmasın lütfen.ben sevkimi aldım ve birliğime geri dönüyorum.6 ay hava değişimi almıştım ama raporun süresi bitmeden yeni bir emir gönderdiler ve birliğime geri gönderiyorlar.
    muhtemelen yaptıkları bu yanlışı,bir kaçımızın ölümünden sonra düzeltirler.çünkü biliyorsunuz ülkemizde ancak insanlar büyük zararlar görünce hatalardan vazgeçiliyor.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Merhaba sevgili arkadaşlar,
    Bugün siteye üye oldum, öncelikle böyle bir site hazırladığınız için teşekkür ederim.
    Derdimi kısaca açıklamaya çalışayım. Kasım 2004'de askere alınacaktım, ancak Hepatit B taşıyıcısı olduğum için GATA'ya sevk edildim ve biyopsi oldum. Biyopsi sonucunda B tipi rapor aldım ve bu raporla Nisan 2005 celbinde askere gideceğim söylendi. Ocak 2005'in sonuna doğru MSB'den eve bir yazı geldi, B tipi raporların tekrar değerlendirildiği hakkında. Bu durumda şubeye başvurdum, bana Mart 15'e kadar beklemem söylendi. Bu arada B tipi raporu olanların askere alınmadığına dair söylentiler duydum. 15 Mart'ta şubeme başvurduğumda, hala B tipi raporumun onaylanmadığı ve beklemem söylendi. En son bugün (21 Mart) Asal'ı aradım ve bir hafta daha beklemem gerektiği söylendi. Ama bir hafta sonra neredeyse celp başlangıcı oluyor.
    Sözün özü, acaba B tipi raporu olan Hepatit B taşıyıcıları askere alınıyor mu? Cevap veririseniz çok sevinirim.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Merhaba Sorrowharvester,
    Seninle ayni durumdayim. Hepatit B tasiyicisiyim ve B tipi raporum var. normalde nisan 2005 celbinde ben de gidecektim. ancak subeye gidip b tipi rapor hakkinda bilgi almak icin konustugumda bana gerekli evraklarin henuz ellerine gelmedigini soylediler. raporlar bir kurula gonderilmis ve kurul da tekrar bir karar verecekmis askere elverisli olup olmadigimiza dair. ve subeye nisan doneminde nasil askere gidecegim diye sordugumda, beklemem gerektigini soylediler. yani her halukarda bekleyecekmisiz.Sozun ozu, hakkindaki karar kesinlesmeden senin icin celp baslangici olmuyor. bekliyorsun.

+ Konuyu Yanıtla
4 / 87 Sayfa İlkİlk 123456789101112131424344454647484 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

jinekomasti askerlik

varikosel askerlik

pectus excavatum askerlik

safra kesesi olmayan askere gidebilir mi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage22

pes cavus askerlik

bronsektazi ve askerlik

b58 f8

spontan pnömotoraks askerlik

testis kanseri askerlikten muaf

ülseratif kolit hastaları askerlik yapabilirmi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage63

varikosel askerliğe engel mi

6 ay hava değişimi çürük

anksiyete curuk

varikosel çürük raporuf29 organık olmayan psıkoz ankara gata hava degısımı renk körlüğü çürük raporunefes darlığı çürük raporuc15 remisyonda psikotik bozuklukbronşektazi hastaları askerlikorganik olmayan psikotik bozukluk rapor koduhttp:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage2747 c raporub 58 raporu
Forum