Anket Sonuçlarını Göster:

Oylayanlar
0. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • 0 0%
+ Konuyu Yanıtla
23 / 87 Sayfa İlkİlk ... 31314151617181920212223242526272829303132334353637383 ... SonSon
221 den 230´e kadar toplam 862 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul, Turkey.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Ben faruk isimli Arkadasım kalca kemiginde travmatik veya dogumsal bir arızamı var B58F8 o demek

Hukuki NET Güncel Haber

Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu yargıtay kararı ara
    Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul, Ümnraniye, Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Merhaba
    Sitenize durumumla ilgili araştırma yaparken rastladım ve iyi de oldu sanırım doğru yerdeyim yeni kullanıcıyım bariz hatalarım ve yanlışlarım olabilir umarım durumumun aciliyeti ve acemiliği mazur görürsünüz
    2000-2002 yılları arasında ifa ettiğim askerlik süresi içerisinde Lomber Disk Hernisi L5 S1 Bulging (Bel Fıtığı) teşhisi Fiz.Ted.Reh. doktorunun bilinçli ve sistematik tutumu yüzünden bir yıla yakın sürdü teşhisi şans eseri aldığım Beyin Cerrahi sevki sayesinde C.T tetyiki sonrası yapılabildi ne yazık ki ameliyat durumum olmadığı için tekrar Fizik tedaviye sevk edildim 12 günlük geçiştirme bir tedavi sonrası ''Salah ile Kıtasına taburcu'' edildim itiraz ve G.A.T.A sevk talebim ve daha sonra ki muayene özlük hak talebim için heyet raporu taleblerim rededildi.Askerde iken olması sebebi ile kazanılmış özlük haklarımı taleb ettiğim bütün makamlar benden Askerliğe elverişli Değildir Raporu istiyor
    Eğer yanlış anlamışsam T.S.K Sağlık Yönetmeliği 69.madde galiba ve rastladığım bir kaç özür yönetmeliğinde Lomber özür olarak gözüküyor ben şu an çalışamıyorum 5 yıl oldu hem rahatsızlığım artarak devam etmekte ve hayatımı idameden neredeyse aciz bırakmak üzere şu durumda ne yapmam gerekir. TEŞEKKÜRLER

Nerede
    turkey
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sn Benfaruk
    öncelikle geçmiş olsun diyorum.
    perthes sekeline çürük raporu veriliyor.çünkü bir arkadaşım askere gitmedi,raporunu okudum aynen şöyle geçiyor.sol kalça perthes sekeli diye askerliğe elverişli değildir.ama normal yaşamda bir çok zorlukla karşılaşıyor.mesela işe başvurularda sağlam raporu al deniliyor kendisine sağlık kurulundan rapor alıyor %20 veriliyor % 45 verilse özürlü duruma geçecek iş bulabilecek bu durumda ortada kalıyor.ne sağlam olarak işe girebiliyor nede özürlü olarak işe girebiliyor.sen geleceğini düşünürsen onlar seni kovsada sen askerliğini yap bunun acısını çok cekeceksin.hayatında başarılar dilerim.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

merhaba arkadaşlar;
    Nette gezinirken tesadüfen karşılaştım forumla.ilgimi çekti çünkü bende hala askerliğimi yapmadım.TSK Sağlık Yönetmeliğini biraz inceledim ve yönetmelikteki göğüs hastalıkları bölümü 51.madde B fıkrasında
    B) 1. (Değişik: 30/1/1997 - 97/9106 K.) İlgili sağlık kuruluşunun ameliyat raporu ile kanıtlanmış en az segmentektomi seviyesinde doku kaybına neden olmuş kist hidatik operasyonları, parsiyel akciğer rezeksiyonları, lobektomi, açık drenaj dekortikasyon ve [b]fonksiyon bozukluğu yapmış göğüs kafesi sekil bozuklukları (Pectus Excavatum, Pectus Carinatum v.b) ile fonksiyon bozukluğu yapmış toraks ameliyatı sekelleri.
    bahsetmekte.
    Benimde göğüs kafesimde şekil bozuklğu var ve maddede bahsedilen Pectus Excavatum, Pectus Carinatum 'u araştırdığımda benimkinin her ikisinede benzediğini gördüm.
    Sonuç olarak acaba bu sebeplerle askerliğe elverişli olmazmıyım?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Arkadaşlar HEPATİ b KONUSUNDA TAKINTILARI BULUNAN HERKEZ BU YAZIMI OKUSUN ...
    Bazı hepatit hastası arkadaşlarımızın askere gidecekmiyim acaba halim ne olacak sorularına kesin yanıt için bu başlığı acmış bulunmaktayım zira aynı sorular benim başımıda ağrıtmıştı.Zira bende askere henüz gitmedim ve hepatit B hastasıyım.Ama askerlik kararım hepatit li olmama rağmen cıktı zira her hepatit birbiri ile aynı değildir ...Bunu unutmayın.Çünkü hepatit B bile kendi içerisinde 8-10 çeşide ayrılabiliyor.

Şimdi genel bir tanımlama var Hepatit A-B-C ... gibi Ama en cok görülen B tipi hepatit lerde kendi içerisinde onlarca gruba ayrılıyor.
    Askere gidip gitmeyeceginizi öğrenebilmek için en iyi yöntem bir doktordan şu anki durumunuzu belirleyen bir açıklama almanız olacaktır.TAM kan testinde hepatit B oldugunu anlaşıldı Tamam ama kesin bilgi %100 bilgi Biyopsi sonucuna bağlı ... Yani Hastalık biraz ilerlemiş Aktif halde ise biyopsi olmanız doktoronuzdan zaten istenir. Biyopsi değerli Askerlikte çürük raporu için kesin net bilgidir.

Tahlillerimi yaptırdım şimdi ne yapacağım ?
    HBsAg -Anti-HCV- HCV-RNA gibi bir sürü tıbbı tanımlama mevcuttur. Peki nedir bunlar hangi kriterler askere gidip gitmeyeceğimizde önmeli faktör ? Kısaca Şu anlamlara geliyor ( doktoruna sorun ama kısaca özetlemek gerekirse :
    Kanınıda virüsün bulunup bulanmadıgı
    Kanınızda Virüsü engelleyini özellik olup oolmadıgı
    Taşıyıcımısınız yoksa çevreyede bulaştırabiliyormusunuz gibi ...
    GELELİM MALUM DEĞİŞEN YÖNETMELİGE ! :

Değişen Yönetmelik aynen şöyle diyor ;

"Madde 52 B)
    1. Komplikasyonla seyretmiş, sekel bırakarak iyileşmiş bakteriyel, viral, paraziter ve mikotik infeksiyonlar.

2. Hepatit B ve C virüsleri ile diğer kronikleşme özelliğindeki primer ve sekonder hepatotrop virüslerin neden olduğu serolojik olarak kanıtlanmış, biyokimyasal bozukluğu sürekli, histopatolojik olarak aktivitesi ileri derecede olmayan kronik hepatitler.
    Madde 52 D) 1. Sekel bırakmış menenjit, meningo-ensefalit, ensefalitler ve tüberküloz menenjit.

2. Hepatit B, C ve diğer kronikleşme özelliğindeki primer ve sekonder hepatotrop virüslerin neden olduğu serolojik olarak kanıtlanmış, yeterli süreyle tedavi sonrası histopatolojik olarak ileri derecede aktivite ve ileri derecede fibrozis görülen kronik hepatitler.

3. Doğrulama testleri ile kanıtlanmış HIV infeksiyonları.

4. Kalıcı organ fonksiyon bozukluğuna yol açan sistemik infeksiyonlar.

5. Tedavisi mümkün olmayan veya tedaviye yanıt vermeyen, lâboratuvar bulguları ile saptanmış infeksiyonlarla komplike diğer her türlü konjenital veya edinsel immün yetmezlik sendromları ve hastalıkları.

YUKARIDAKI HERHANGI MADDE SU ANDA SIZDE MEVCUT İSE ASKERE ALINMAZSINIZ !

İşin özü şu ; Hepatit B var bende askere gitmeyecegim diye düşünmeyin zira bu hastalığın vücudunuza yaptıgı zarar kronikleşip kronikleşmediği gibi bir sürü olasılık neticesinde askere alınıyorsunuz ! ! !

İşin kötü tarafı HBV-DNA denilen yani hepatit virüsünün vücutt aktif olup olmadıgını gösteren test sonucu POZITIF bile olsa askere alınıyorsunuz! İşte bu askeriyenın cok büyük bir yanlısıdır. Evet bu gerçekten cok ihmal edilen bir durumdur.

Şöyle ki : İlk kez askere alınacaksınız Muayene için gittiniz... Boy Kilo ve sağlık ocagından bir rontgen veriyorsunuz sadece... Oysa bulaşıcı hastalıklara karşı hiç bir önlem veya kan tahlili yok ... ? Çok Tartısılması gereken konu var ama uzun gider ...

TSK bu yönetmeliğin değiştirilmesi ile bence büyük ölcüde bu hastalığın yayılmasına ve diğer sağlıklı kişilere bulaşmasına davetiye cıkarmıştır.2004 yılına kadar askere alınmayan hepatitli hastalar şimdi neden alınıyor...Hatta bir arkadaşım gitti HBV-DNA sı Pozitif olmasına rağmen ( HBV-DNA pozitifliği virüsün vücutta hala coğaldıgını ve aktif oldugunu gösterir. Hepatit Kroniktir )Ve sağlam kaynaklardan gelen haberlere göre hepatit hala bulaşıyor askeriye içerisinde ....

Basında haberler cıkmıstı bulaşıcı oldugu için alınmıyor falan diye hepsi hikaye şimdiden bir test yaptırın askere gitmediyseniz AŞINIZI MUTLAKA YAPTIRIN .....

Tüm hepatitli hastalara Bir sözüm var ; İYİ OKUYUN !!!!!

İNŞALLAH ASKERE ALINIRSINIZ ! ZİRA YUKARDAKI BIR MADDE KAPSAMINA GIRIPTE ASKERE ALINMAYAN KISILER 30-45 YAŞLARI CIVARINDA büyük bir kısmı KARACIGER KANSERI OLMAKTADIR .... HAYATINIZ BOYUNCA BIR HASTALIKLA YASAYACAGINIZA DUA EDIN ASKERE ALINIZSINIZ..... ZİRA ILERDE EVLENIP COLUK COCUK SAHIBI OLACAKSINIZ. ONLARIN YETIM KALMASINI KARINIZIN DUL KALMASINIMI ISTERDINIZ PAŞALAR GIBI ASKERE GIDIPTE GELMEYIMI ? DUA EDIN SAGLIKLI CIKASINIZ.... ASKERE GIDIP GELESINIZ .... ! BOL SAGLIKLI GUNLER ..... HAYIRLI TESKERELER !!!!!

Nerede
    izmir, gaziemir, Turkey.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

joseph_martini kalcamin iki yerindedede travmatik bisey dedin ya ondan var denebilir sanirim' kemik erimesi sonun kemik sekilleri bozuk ve sol bolgedeki kemik dokusunda yumusama var ayrica su toplanmis yani kirenclenme meydana geliyo yavas yavas bu yuzden duzensiz araliklarda agrilar meydana geliyor...

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Merhaba arkadaşlar,ben bu celp döneminde yedek subaylık sınavına girecegim,fakat farklı niteliklerde rahatsızlıklarım var,bunlar pes cavus(yüksek taban),bel fıtığı,hiper tansiyon ve kalp rahatsızlığım var.Bunları gitmeden önce belirirtmem gerekirmi ve bu rahatsızlıklarımı tek bir doktara belirtmem dahamı anlamlı olur,eğer olursa hangi dalın hekimine bildirmem gerkir.Saygılarımla

Nerede
     , Türkiye.
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Merhaba arkadaşlar,ben bu celp döneminde yedek subaylık sınavına girecegim,fakat farklı niteliklerde rahatsızlıklarım var,bunlar pes cavus(yüksek taban),bel fıtığı,hiper tansiyon ve kalp rahatsızlığım var.Bunları gitmeden önce belirirtmem gerekirmi ve bu rahatsızlıklarımı tek bir doktara belirtmem dahamı anlamlı olur,eğer olursa hangi dalın hekimine bildirmem gerkir.Saygılarımla

<div align="right">Ekleyen: firstt - 20/10/2006 : 01:07:12</div id="right">
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Öncelikle evraklarını almaya gidince (ki almayacaksın) ya da daha öncesinde rahatsızlıklarından dolayı doktora çıkmak istediğini belirterek askerlik şubenden sevk alman gerekiyor. Böylece askeri hastaneye seni sevk edeceklerdir. Rahatsızlıkarından TSK S.Y.Yönetmeliği açısından en fazla sorunlu olduğuna inandığın bölüme sevkini yaptırman uygun olur. Eğer hastanede çıktığın bölüm sana problem yoktur derse diğer rahatsızlıkların için de beni oraya gönderin (sevk edin) diye doktorla görüşmen gerekir. Çünkü hastaneden şubeye geri geldikten sonra o celp dönemi için başka sevk hakkın yok. Ama tek sevkle birden fazla bölüme muayene olman mümkün. Aksini söyleseler bile ısrarkar ol çünkü bilmiyorlar. Gerekirse başhekimlikle de görüşürsün.

Geçmiş Olsun..

Nerede
    kırklareli, lüleburgaz, Turkey.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

bu yönetmeliğin tekrar eski ahlne dönme ihtimali yokmu yada bu konuda toplumsal bir baskı yapılamazmı?????

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Ne için ? Geriye mi gittik diyeceğiz...

+ Konuyu Yanıtla
23 / 87 Sayfa İlkİlk ... 31314151617181920212223242526272829303132334353637383 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

jinekomasti askerlik

varikosel askerlik

pectus excavatum askerlik

safra kesesi olmayan askere gidebilir mi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage22

pes cavus askerlik

bronsektazi ve askerlik

b58 f8

spontan pnömotoraks askerlik

testis kanseri askerlikten muaf

ülseratif kolit hastaları askerlik yapabilirmi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage63

varikosel askerliğe engel mi

6 ay hava değişimi çürük

anksiyete curuk

varikosel çürük raporuf29 organık olmayan psıkoz ankara gata hava degısımı renk körlüğü çürük raporunefes darlığı çürük raporuc15 remisyonda psikotik bozuklukbronşektazi hastaları askerlikorganik olmayan psikotik bozukluk rapor koduhttp:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage2747 c raporub 58 raporu
Forum