Anket Sonuçlarını Göster:

Oylayanlar
0. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • 0 0%
+ Konuyu Yanıtla
13 / 87 Sayfa İlkİlk ... 34567891011121314151617181920212223334353637383 ... SonSon
121 den 130´e kadar toplam 862 ileti bulundu.
    Nerede
    Turkey.
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

değişen maddelerden ziyade, yönetmeliğin son halini internetten aratarak bulabilirsiniz, ancak bulduğunuz sitelerin resmi kaynaklar olmasına dikkat edin ki eski versiyonları hala yayınlayan siteler olabilir. asal.msb.gov.tr de olabilir.

bildiğim kadarıyla 1111 sayılı askerlik kanununa göre, yukarıdaki adreste var, sağlık kurulu raporuna itiraz hakkı mevcut, ya da henüz sağlık kuruluna çıkmadıysanız, neticede son kararı verecek olan ve birden çok prensibe mensup üst rütbeli subaylardan oluşan bu kurul önünde itirazınızı dile getirebilirsiniz.

varis ile gastrit çok alakasız olmuş, biri gastroentoloji, diğeri ise kalp damar cerrahisinin alanıdır, eğer ilgili bölüm tarafından muayene edilmediyseniz oraya sevkinizi isteyin kurula çıkmadan önce, sağlık kurulu kağıdınızda onlrın da yorumu olsun. daha önce de yazdığım gibi sorunlarınız ne olursa olsun ne kadar zorluk veriyor olursa olsun, doğru bölümde değilseniz onlar sadece kendi maddelerine göre değerlendiriyorlar.

umarım çözersiniz. hiç olmadı askerlik şubenizdeki şube şefi ile görüşün diyeceğim, onlar gerçi hastane uygulamalarından haberleri yok, gatanın nerede olduğunu bile bilmiyorlar, zarfa gata kadıköy deyip gönderiyorlar ama en azından askerlik kanununu bilebileceklerini tahmin ediyorum.

Hukuki NET Güncel Haber

Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu yargıtay kararı ara
    Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Nerede
    ankara, merkez, Turkey.
    İletiler
    21
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

asal gov da bulamadım
    saglık yonetmelıgını
    resmı sıtelerde googledende aradım ama hafıle bulamadım
    bu konuda bana yardımcı olur lınklersenız sevınırım
    Burarada ben kalp damar cerrahınde muayene oldum ancak verılen rapor mıde ıle ılgılı sanırım ultrason sonucunda reflu yazıyordukı bundan kaynaklı olucak doktor mıde ıle ılgılı sandı ama tamamını okusaydı damarda reflu oldugunu gorecektı sımdı ıtıraz edecem ama bu seferde sıkınrtı dahada buyuyecektır hatta dıkkatlerı ustume cekecegım..
    bu arada kılo sorunumu gundeme getırebılırmıyım yanı askerlık subemden tekrar sevk alabılırmıyım 183 boy 130 kg kanunuda ıse 31 kg ustu belırtılmıs
    benım farkım ıse yaklasık 50 kg nasıl bı yol ızlıye bılırım kı bu sorunu hıc gundeme getırmemıstım sımdı askerlık subemden tekrar askerı hastaneye sevk alabılırmıyım..
    bu arada yanlıs anlasılmak ıstemıyorum askerden kacmak degıl amacım su donemde tuvalet bıle kullanamazken nasıl olucakta askerlık yapacam ve yararlı olacagım kı saglıgım soz konusu ıken
    tamam tedavı surecımı versınler bana.. neyse

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

askerlik onurla gururla yapılması gereken bir görev, sürünerek değil, ben o anlamda vicdanen çok rahatım, sağlığım, askerlikten önce geliyor.

linki bir önceki mesajda attım, kilo problemi için iç hastalıklara gidilmeli, dikkat çekeceğim diye üzülmeyin, kaybedecek birşeyiniz yok, zaten bu halde askere alınsanız, ilk hafta sonunda doktora gideceksiniz, onlar da ya istirhaat ya da hava değişimi verecekler ya da tedavi etmeye çalışacaklar, yine doğru dürüst askerlik yapamayacaksınız.

sağlık kuruluna çıkarsanız süreç biter, kurula çıkmadan önce sağlık kuruluna sizi çıkaran departman hangisi ise, diğer sorunlarınızı da bildirip ilgili bölümlere sevkinizi isteyin. örneğin ben sağlık kuruluna çıkana kadar toplam 7 ayrı bölümde muayene olup onların raporlarını aldım, sağlık kurulu kağıdım çarşaf gibi oldu, asıl terslik, sağlık kuruluna çıktığınızda benim şu sorunlarım vardı ama bakmadılar, ilgili bölümler görmedi derseniz ortaya çıkar, o zaman neden geldin neden baştan söylemedin derler.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

arkadaşlar,artık hepatit konusunda son noıktayı koyalım diyorum!
    ben hepatit nedeniyle ağustos 2004de 6 ay havca değişimi aldım.hava değişimim sırasında yönetmelik değişti ve askerliğe devam ediyorum.
    eğer kronik değilseniz askere devam,eğer kronikseniz çürük alıyorsunuz.ama ilk kez teşhis konuyorsa,3ay haav değişimi veriyorlar,ardından biopsi yapıyorlar.yani hemen kronik teşhisini koymuyorlar!
    bu konuyu çok iyi biliyorum ve aynı zamanda hastane çavuşuyum!
    hepinize kolay gelsin!

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

çavuşum,

ordumuzun, kalite ve düzen açısından en üst seviyede ve örnek olması beklenirken, hastanelerde geçirdiğim zaman bana çok fazla gözlem yapma fırsatı verdi, bir o kadar da ıstırap.

ordu bürokrasisinin işleyişi, en az ülkenin diğer resmi organlarındaki kadar kötü ve denetimsiz.

eğer ülkesini seven ve gözeten bir askerseniz bir fırsatını bulup, yatan hastaların bulunduğu kliniklere yemek dağıtılması sırasında görevlileri gözlemleyin. zaten sivil-asker girenin çıkanın belli olmadığı ve yatan hastalarla, sokaktan gelenlerin aynı ortamda birbirlerine mikrop saçtığı bir ortamda, kabiliyeti ve temizliği kendinden menkul görevlilerin, "hijyen" olsun diye taktıkları bone, eldiven ve ağız maskelerini nasıl kullandıklarına bakın, ağız maskeleri radyo dalgaları ile mikropları öldürmezler dolayısıyla boynuna indirilmiş vaziyette işe yaramazlar, sürekli yemek dağıtan kişinin, aksırmasından tıksırmasından yemeklere mikrop geçmesin diye ağızı ve burnu kapar durumda olmalıdır. ama en azından haydarpaşa gata gibi övündüğümüz askeri hastanemizde durum bu, kaldı ki bu durumu görüp de bir laf etmeyen doktorların aymazlıkları da sinir bozucu.

kalp damar cerrahisi kliniğinin kapısı sürekli açık, isteyenin girip çıkabildiği, isteyenin kafasına göre ayaklarına galoş takmakta serbest olduğu, galoş takanların çıkarken bunları çıkarmayıp, bahçede avluda vs işini gücünü gördükten sonra yine aynı galoşla içeri girmesi hangi başka modern ülkede görülmüştür, orada görev yapan 50 tane doktordan bir tekinin dahi buna ses çıkarmayışı, hangi modern ülkede görülür.

bu konularda daha çok söyleyeceğim var ve başımı ve sağlığımı derde sokmadan bunları dile getirebileceğim tek sahış sanırım cumhurbaşkanımız. korkarım 1 sene sonra cumhurbaşkanlığı da güvenebileceğim aklı selim bir mevki olmaktan çıkacak ama hayrola diyelim.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

HEPATIT B taşıyıcıları askerlik kararı aldırsalar hava değişimi yada ertletme gibi olanaklardan yararlanabilirler mi?
    Er yada yedek subay olmaları birşeyi değiştiri mi?

<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">arkadaşlar,artık hepatit konusunda son noıktayı koyalım diyorum!
    ben hepatit nedeniyle ağustos 2004de 6 ay havca değişimi aldım.hava değişimim sırasında yönetmelik değişti ve askerliğe devam ediyorum.
    eğer kronik değilseniz askere devam,eğer kronikseniz çürük alıyorsunuz.ama ilk kez teşhis konuyorsa,3ay haav değişimi veriyorlar,ardından biopsi yapıyorlar.yani hemen kronik teşhisini koymuyorlar!
    bu konuyu çok iyi biliyorum ve aynı zamanda hastane çavuşuyum!
    hepinize kolay gelsin!

<div align="right">Ekleyen: cem3512 - 04/01/2006 : 14:05:37</div id="right">
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Nerede
     , Türkiye.
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

@sertac okus,
    Aldığın ön GATA kararını Askerlik şubene verirken, güzel gerekçeler ve ilgili dayanak ekleriyle birlikte yazacağın bir dilekçe ile karara 30 gün içinde itiraz edebilirsin. Dilekçe önemli çünkü MSB askerlik işleri daire başkanlığındaki subay bu dilekçe ile yeni bir hastaneye sevk edilmen gerekip gerekmediğine karar veriyor. Buradan da bir sonuç alamazsan 3. kez yine 30 işgünü içinde son olmak üzere itiraz edebiliyorsun. Her zaman son sevk edildiğin hastanenin kararı geçerli olacak unutma.
    Diğer yandan alınan karara itiraz edersem dikkat çekerim diye düşünme çünkü haklı isen sonuna kadar hakkını arayacaksın. Ben de kararıma itiraz etmiştim. Yanlız biraz şansa bağlı durumun. Nedeni ise GATA'da bir doktorlar gurubu karar verirken diğer asker hastanelerinde bir ya da iki doktor bulunuyor ve onlardan biri karar veriyor. Üstelik nispeten düşük rütbelilerin de ödleri kopuyor. Bu nedenle mümkün olduğunca, önyargılı bir şekilde, askerliğe elverişli değildir kararı vermemeye çalışıyorlar.
    Bunun yanında tüm verilen kararlara Askeri idari mahkemede dava da açabiliyorsun bildiğim kadarı ile.
    Boy-kilo sorunun için ayrı bir sevk almalısın. Sanırım askerlik şubesi sorun çıkarmayacaktır. Ayrıca askere gitsen bile orada da sorunların nedeniyle doktora çıkma şansın mevcut.
    @Apos'un dediği gibi, bir branşa sevk aldığında, sevki kapattırmadan bir başka branşa da muayene olabiliyorsun. İlk muayene olduğun branş doktoru sevki yapıyor.

Nerede
    ankara, merkez, Turkey.
    İletiler
    21
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

salpay cok tesekkurler verdıgın bılgıler ıcın
    ılk muayenemkı son olanı kalp damar cerrahısıydı orada baska bolume aynı sevkle gıdemıyorumsanırım cunku sevkımın uzerınde kapdamar cerrehısıne dıye ıbare var ıdı o sevkı kullanıp baska bolumlerde tedavı olma konusu aklımı karıstırdı kı gıttıgım kalp damarda ıse bole bı sevke gerek bıle gormedıler zaten benı konusturmaya bıle tenezzul etmedıler sadece sıkayetın neydı bacagımda varıs dedım ve ole kaldı bu kurdugum ılk ve son cumleydı ultrason cekıldı varısle kalmadı bacagımdakı damarlarda reflu goruldu (kan akması gereken yonun tersıne gıtmesı ve 12cm/sn hızla) ayrıca sag bacakta toplar damar yetmezlıgı goruldu ama nafıle dedım ya baskalarının dıyetını bıze odetıyorlar bu kadar oz .. benı dınleyıp sana ne gıbı sıkıntılar yasattıyo dıye sormadılar bıle ve ben bu bacak uzerınde 130 kg tasıyorum hadı bu benım sucum olsun ama ne yazıkkı bole bı ulkede boyle bı askerıye bıse demek ıstemıyorum ,,,
    bıde doktorun odada benım rahatsızlıgımı anlatan bı pano afıs bıle vardı afıste dıkkat edın cabuk ılerler dıyede kocaman yazıyordu keske sıkayetın sorusuna cevabım afısı gostermek olsaydı...
    neyse olan oldu..
    sımdı yapmam gereken sanırım karara ıtıraz veya kılo ıcın askerlık subemden tekrar sevk almak verırlerse tabı askerlık..
    ve raporda aldıgım sevk kagıdının arkasında el yazısı ıle yazıldı onu bas tabıblıge ımzalat dedıler bende ımzalattım
    rapor bıle el yazısı ıle varmı abılerım bole bı olay ya...
    yazıklar olsunkı bı rapor formu bıle hazırlamaktan erınmısler
    arkadaslar kusura bakmayın sınırlerım bu olayda bı haylı gerıldı...
    bılgılerınızı esırgemeyın .....

SYG & SVG & SLM

Nerede
     , Türkiye.
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Öncelikle çok geçmiş olsun.
    Ben 2 sene boyunca yaşadıklarımdan sunu ogrendim ki, karar vermeye yetkili olan askeri yetkililerin çok büyük bölümü (üst rütbeli, tecrübeli ve kendine güvenenler hariç) ön yargılı ve verecekleri kararlardan çok korkuyorlar. Hal böyle olunca da bir soruşturma geçirmektense gelen hasta ve kendi haklarını bilmeyen asker adaylarını konuşturmamayı tercih ediyorlar. Bir başka yerleşik fikirleri de, sanki gelen tüm aday asker hastaların niyetlerinin askerlikten kaçma olduğu. Oysa kendi evlatları için karar verilecek olsa acaba düşünceleri ne olurdu. Acaba sana bana verdikleri kararları nolursa olsun askere gitsin düşüncesiyle hasta olan kendi çocukları için verebilirler miydi. Eminimki farklı olurdu.
    Hastanelerde çektiğin sıkıntıları gerçekten anlıyorum çünkü bana da aynen öyle davranıldı. Anahtar nokta, kendi haklarını çok iyi bilmek. Eğer nerede ve nasıl itiraz edeceğini ve davranacağını bilirsen istediği kadar seni konuşturmamaya çalışsınlar sonuçta sesini doğru gerekçelerle çıkardığında mecburen dinlemek zorunda kalıyorlar. Çünkü karşısındakinin de boş olmadığını ve körü körüne yanlış davranmaya itiraz etmesi halinde bu kez karşısındaki kişinin de başına iş açabileceğini anlıyorlar. Ama çoğu kişi zaten haklarını bilmiyor ve ürkek ürkek geliyorlar. Onlar da bunu biliyorlar. İş de burada kopuyor.
    Sonuç olarak tavsiyem ısrarla ve doğru gerekçelerle, gerekiyorsa daha bilgili olanlardan da yardım alarak, sesini çıkarman ve yanlışlara itiraz etmen. Sessiz sakın kalma. Ancak ısrarla şunu da vurguluyorum ki, 3 ölç 1 biç. Yani doğru bilgilere sahip olmadan ve iyi düşünmeden ses çıkarman mantıklı olmaz.
    Umarım her şey umduğun gibi olur.

+ Konuyu Yanıtla
13 / 87 Sayfa İlkİlk ... 34567891011121314151617181920212223334353637383 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

jinekomasti askerlik

varikosel askerlik

pectus excavatum askerlik

safra kesesi olmayan askere gidebilir mi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage22

pes cavus askerlik

bronsektazi ve askerlik

b58 f8

spontan pnömotoraks askerlik

testis kanseri askerlikten muaf

ülseratif kolit hastaları askerlik yapabilirmi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage63

varikosel askerliğe engel mi

6 ay hava değişimi çürük

anksiyete curuk

varikosel çürük raporuf29 organık olmayan psıkoz ankara gata hava degısımı renk körlüğü çürük raporunefes darlığı çürük raporuc15 remisyonda psikotik bozuklukbronşektazi hastaları askerlikorganik olmayan psikotik bozukluk rapor koduhttp:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage2747 c raporub 58 raporu
Forum