Anket Sonuçlarını Göster:

Oylayanlar
0. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • 0 0%
+ Konuyu Yanıtla
12 / 87 Sayfa İlkİlk ... 2345678910111213141516171819202122324252627282 ... SonSon
111 den 120´e kadar toplam 862 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul, şişli, Türkiye.
    İletiler
    1.653
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    1

Tanımlı

Bildiğim kadarı ile durumunuz askerlik yapmanıza engel.

1111 sayılı Askerlik kanununa göre;

Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre bedeni kabiliyeti askerliğe elverişli olmayanlar askerlik hizmetinden muaf tutulurlar.

Konu ve ilgili yönetmelik https://www.hukuki.net/topic.asp?TOPIC_ID=848 linkinde tartışılmakta.

Hukuki NET Güncel Haber

Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu yargıtay kararı ara
    Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, Turkey.
    İletiler
    34
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

ARKADAŞLAR LÜTFEN TAM BİR BİLGİSİ OLAN SÖYLESİN.HEPATİT B VE HEPATIT C LER ASKERE ALINIYOR MU?KIMISI CURUK ALMIS KIMILERI ISE HEPATIT B VEYA C OLSA BILE ASKERE GITMIS.SUAN KI KANUNA GORE HEPATIT B VE C LER ASKERE GIDIYOR MU?GERÇEK BILGISI OLAN ARKADAŞLARIN GORUSLERINI OGRENMEK ISTIYORUM.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bir kaç gün içinde sağlık muayenesine gideceğim.Ondan sonra size kesin bir cevap verebilirim

(Kronik Hepatit B'liyim.6 ay önceki biyopsi raporuna göre hafif derecede.Enzimlerim o zaman yüksekti,şu an için normal.8 aydır 1x100 mg lamivudin tedavisi alıyorum)

Nerede
    ankara, merkez, Turkey.
    İletiler
    21
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

arkadaslar bu bılgılerı bızlerle paylasan herkeze cok tesekkurler..
    sızlerın bılgılerıne ıhtıyacım var askere sevk evraklarım geldı askerlık subesınden gataya sevk aldım sorunum ıse sag bacagımda dız kapagımın arkasından baslayıp kalcamın altına kadar olan baldır kısmımıda yaklasık 30 35 cm uzunlugunda varisim var gatada kalp damar cerragısıne gıttım oradan ultrasn cekıldı ultrason sonucunda '' VALSALSA İLE SAĞ VSM DE ORTA HIZLI (12CM/SN ) SUREKLI REFLU MEVCUTTUR (SAGDA EVRE 4 SAFENOFEMORAL YETMEZLİK SEKLINDE ULTRASON SONUCU VERILDI..
    BOY KILO ORANLARINA HIC BAKILMADI 180 BOY 130 KG AGIRLIGINDAYIM BU OLAYA HIC BAKILMADI neyse ..
    sızce sonuc ne olabılır nekahat a mı kalıcam yada gıdıcem yada curugemı cıkıcam bana bu konular hakkında bılgı verırısenız cok tesekkur ederım ...
    saygılarımla ...

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

selam. bu sitenin içeriğinde mevcut olan ve aratarak bulabileceğiniz t.s.k. sağlık yeteneği yönetmeliği, askere alma sırasındaki sağlık muayenelerinde kişinin askerliğe elverişli olup olmadığına esas teşkil eder. yeryüzünde binlerce değişik hastalık ve bunların çeşitleri olduğundan, direk kaynağına bakmanız daha mantıklıdır. bu yönetmeliğin ikinci kısmı, her türlü hastalığın derecelerini belirtir. a, b,c ve d maddeleri hastalığın çeşitli evrelerini tanımlar, bu maddelerden a da tanımlanan durumlar askerliğe elverişli, b ve d maddelerinde tanımlananlar elverişsiz, c ise her üç maddedeki tanımlı hallerin tedavi dönemlerine işaret eder. yönetmeliği bulun, baştan sona okuyun ve hastalığınıza karşılık gelen bir madde bulabilirseniz, bir ön fikir edinebilirsiniz ancak 9 ay uğraşıp 1 sene erteleme, 1.5 ay daha uğraşıp 2. sağlık kurulunda bu defa elverişli değildir raporu almanın deneyimiyle söylüyorum, son ana kadar hiç bir öngörünüz net ve kesin değildir. zira hem doktor değiliz, maddeleri doğru yorumlayamayabiliriz, hem de asker değiliz, askeriyenin uygulamaları değişken olabilir.

bu arada b maddesinden işlem görüldüğünde eskisi gibi er olamaz subay olur değil, direk olarak yedek subay aday adayı olamaz kararına yol açtığı da bir nev-i gerçeklenmiş oldu.

her ne kadar artık benimle ilgili süreç bitmiş ve konuya olan sıcak ilgim kaybolmuş olsa da, benim şu hastalığım var durumum ne olur gibi değil ama yol sorma gösterme babındaki sorulara yine bu konu altında yardımcı olmaya çalışırım. zira ordunun, haritasız çıkılan çöldeki kadar zahmetli bir bürokrasi işleyişi var.

Nerede
    ankara, merkez, Turkey.
    İletiler
    21
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

bilginiz için cok tesekkurler,,
    TSK saglık yonetmelıgını okudum bana uyan kısmı ıle ılgılı yerı hatmettım desem yerıdır ancak sınıflandırma kısımlarında (a, b, c, d ) tam anlamıyla bı sonuca ulasamadım cunku cumleler bı haylı yuvarlak
    a grubu rapor ıcın 3 cm den bahsedılmıs ve gıderılebılecek varıslerden bahsedılmıs b c ve d ıcın ıse 4 cm hareket engellıyen varıslerden bahsedılmıs kısaca ya benım anlama kıtlıgımdan kaynaklı...neyse hayırlısı..
    Kısaca amacım gatada son zaman ıcınde yasanan tatsızlıkların dıyetını bız odemeyelım ve oradakı sn. doktorlarımızı zor duruma dusurup ıkı dudaklarının arasında ((hayata daır kı bu saglık herseyden once gelır,,,,))kalmayalım ama ne yazıkkı oyle olacak..
    tesekkurler.

Nerede
    ankara, merkez, Turkey.
    İletiler
    21
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sızın saglık sorunlarınız ne ıdıkı bu denlı bı zaman kaybından sonra asker olamaz raporu aldınız??

Benım ıcın daha dogrusu rahatsızlıgımını yazan madde 42. maddenın b sınıfının 1. fıkrası:
    '''' Madde 42 #8212;Aynı Yönetmeliğin eki Hastalık ve Arızalar Listesinin 30/1/1997 tarihli ve 97/9106 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile değişik 43 üncü maddesinin (A) diliminin (6) numaralı fıkrası; (B) diliminin (1), (2), (3), (4) ve (9) numaralı fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiş, dilime aşağıdaki (10) numaralı fıkra eklenmiş ve (D) diliminin (7) ve (8) numaralı fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"6. Primer sütür ile müdahale yapılmış periferik damar hastalıkları veya yaralanmaları"

"1. Bir veya iki ekstremitede radikal tedavisi olanaksız, beden hareketlerine engel olan venöz dolaşım yetersizliği yapmış, tromboflebit sekeli ya da varisler (bu arızaların 3 cm'den fazla hipertrofi ya da trofik bozukluk yapmaları hâlinde), klinik ve lâboratuvar olarak tanısı konulmuş çevre farkı yapsın veya yapmasın postflebitik sendrom'''
    goruldugu gıbı b maddesının 1 cı fıkrası
    sızınde dedıgı gıbı harıtasız cole gıtmek gıbı bı durum var ortada
    neyse bılgılerın ıcın ve yazın ıcın cok tesekkurler...

Nerede
    istanbul, kartal, Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

http://rega.basbakanlik.gov.tr/Eskil...20041223.htm#2

Arkadaşlar edinemeyenler için geçtiğimiz yıl değiştirilen TSK sağlık yönetmeliği ne bu linkten ulaşabilirsiniz.
    Sağlık problemi yaşayanlara geçmiş olsun.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

mesele zaten hareketlere engel olup olmadığına dair hastanın ve doktorun farklı gözle bakabiliyor olması, benim konum cildiye idi ve plastik cerrahi sağlamdır, komando olamaz kararı verdi, genelde kesin işlem uygulaması hafiften göze batan ve sorumluluk isteyen bir işlem olduğundan, defalarca şunu verelim gitsin laflarına maruz kaldım, nasılsa cildiyenin de bir maddesi vardır diyerek. benim işimin uzaması birden fazla bölümden karar almam gerektiği içindi, sonuçta diğerlerinin tümü elverişlidir komado olamaz vermekle birlikte gata cildiye, B30/F1 verdi ve süreç sona erdi. ilginçtir, bu maddeyi 2004te verdiklerinde er olamaz subay oluyordunuz, şimdi artık bu ayırımı da ortadan kaldırdılar. F1 ne derseniz 1. fıkra anlamına geliyor, 30. maddenin B şıkkının 1. fıkrasındaki duruma göre işlem yapıldı demek

Nerede
    ankara, merkez, Turkey.
    İletiler
    21
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

merhaba arkadaslar korktugum olay basıma geldı baskalarının yaptıgı hataları bız uslendık
    dıyet odemeye davet...

gatadan az evvel sonucumu aldım
    sonuç (doktorun el yazısı ıle): Hastanın durumunun TSK SYY ye gore A/43 F-1 gore askerlıge elverıslı komando olamaz ..

bu kadar oysakı ben varıs sorunuyla gıttım yanı bana uyan yer B/42 F-1 dı ama adamlar bana gastırıt teshısı koydu saglık yonetmelıgıne gore

alaturka tuvalete bıle oturamazken nasıl olacak bu ıs bılmıyorum,,
    arkadaslar TSK SYY lıgının degısmıs tum maddelerını ıceren yazıyı yanı tum maddelerını yazan adresı lınklermısınız
    ve su durumda neler yapacagımı nasıl bı yol ızlıyecegımı soylersenız cok sevınırım
    SYG& SVG & SLM

+ Konuyu Yanıtla
12 / 87 Sayfa İlkİlk ... 2345678910111213141516171819202122324252627282 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

jinekomasti askerlik

varikosel askerlik

pectus excavatum askerlik

safra kesesi olmayan askere gidebilir mi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage22

pes cavus askerlik

bronsektazi ve askerlik

b58 f8

spontan pnömotoraks askerlik

testis kanseri askerlikten muaf

ülseratif kolit hastaları askerlik yapabilirmi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage63

varikosel askerliğe engel mi

6 ay hava değişimi çürük

anksiyete curuk

varikosel çürük raporuf29 organık olmayan psıkoz ankara gata hava degısımı renk körlüğü çürük raporunefes darlığı çürük raporuc15 remisyonda psikotik bozuklukbronşektazi hastaları askerlikorganik olmayan psikotik bozukluk rapor koduhttp:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage2747 c raporub 58 raporu
Forum