Anket Sonuçlarını Göster: HUKUKİ.NET DEMOKRATİK MİDİR? PART2

Oylayanlar
13. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • Demokrasi tamdır.

8 61,54%
  • Demokrasi mi? Tabii ki yok.

2 15,38%
  • Bazı yöneticilerin tavırlarını beğenmiyorum.

1 7,69%
  • Sadece hukuk forumlarında yok.

0 0%
  • RTÜK bile daha insaflı sansür yapıyor.

2 15,38%
Kilitli Konu
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 39 ileti bulundu.

Konu: Hukuki.Net Demokratik midir? Part2

Hukuki.Net Demokratik midir? Part2 Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Geçmiş zaman büyüklerinden birisi demişki 'asla bir .... ile tartışma gören aradaki farkı anlamayabilir' bunu ilke edindiğim için sayın ibrahim38g ye asla yanıt vermiyordum. Bir sanal olmadığımız kalmıştı oda olduk hatta birden fazla kimlik sahibide olduk.. Allah razı olsun Simone gibi kendimi sanal bir hukuk dostu sanmaya başladım...
    Sayın İbrahim38 g ;
    Siz ya ne yazdığınızı bilmiyorsunuz (klavye imla ve mantık hatalarınız olarak benim anlamamdaki zorluk harici ) yada kendi yazdıklarınızıda anlamıyorsunuz .. Zeytinyağının üzrerine düşmüş tüy müsünüz nedir anlayamadım gitti ..
    İlk iletiniz Hukuk Var mı? Adalet Mülkün temeli mi? gibi çok genel anlamda yanıt verilebilecek bir ileti idi. 17 imla, 28 harf ve 3 mantık hatasının düzeltilmesi sonunda anlaşılan oydu, sizin dediğiniz gibi '' yaklaşık bundan 1 ay öncede bir konuda hukukcukarla bir konu hakkındaki fikir ayrılığımızın commodore tarafondan savunulmaya geçtiği bakidir.'' değil. Eğer mantığınızda imlanız gibiyse bilemem tabii ekranın otarafından öyle mi anlaşılıp anlaşılmadığını, Ben hiç bir şey savunmadım size neredeyse hukuk fakultelerinde ders niteliğinde okutulacak bir yazı yazdım Hatta adalet mülkün temelidir ne demek onuda içeren, siz ne yaptınız??? Aziz dostum insanlara laf etmeden önce ne yazdığınıza bakma erdemini gösteriniz. Bilahare sizin üç dört iletinizi daha yanıtladıktan sonra iletimin başında belirttiğim nedeni açıkça söyleyerek size asla yazmayacağımı açık ve net belirttim. Oldukça uzun süre de bu sözümün arkasında durdum takiii hiç haddiniz olmadığı halde benim açtığım bir forma sataşana ve bunu ilgili ilgisiz her forma taşıyana kadar. ( Bu formada taşıdınız bunu hemde formun amacına ters bir şekilde )
    Bu güne kadar yazdığınız iletileri inceleme zahmetine girerseniz çoğu kişinin size ne demek istediğini açık ve net anlarsınız. Gerçi 6 iletiniz sadece '?' işareti taşımakta 4 iletiniz bir önceki iletinizi nedense kopyalamakla 5 iletiniz ' hala düşünmeye devam etmekteyiz' demekle yine beş iletiniz de şiirlere yaptığınız katkıyla geçmiş isede kalan iletilerinizden ne demek istediğiniz anlaşılamamaktadır. '' Hala düşünmeye devam etmekteyiz' cümlenizin mantıklı bir anlamı olmadığı gibi ne düşündüğünüzü söylerseniz bizlerde adınıza düşünürüz !!! Malumunuz en düşünen yaratık '' Hindi dir' hatta 'hindi gibi düşünme' deyimi bile olmasına karşın hindinin ne düşündüğü bu güne kadar tespit edilebilmiş değildir. Aynı benim sizin ne düşündüğünüzü tespit edemediğim gibi..
    Daha fazla demokrasinin olmasının savunulduğu bu formda ( doğru yanlış demeden ) diktatör direktifleriniz ve helecanlarınız dışındaki katkıyı göremedim halaOna sus buna konuşma şiriler silinsin fıkralar toplatılsın zihniyeti ile savunduğunuz özgürlük anlayışı inanınki tarihin karanlık çağlarındaki kötü rejimlerden kalma bir ışıltı allahtan pek değeri yok... Ya birde yetkiniz olsaydı...
    Şiir fıkra feyzinizi başka sitelerden aldığınızı belirtmiş ve kendinize ait iki cilt şiir kitabı olduğunu yazmışsınız çok sevindim çok ama şiir köşesine yazdığınız şiirleri okuyunca aslında onların şiir değil 'kamyon minübüs veya duvar yazısı ' olduğu kanaati bende oluştu sanırım siz dolmuşların arkasında ki enteresan yazıları okuyup onları şiir feyzi içinde algılayan birisiniz. Şunu açık ve net bilmelisiniz ki ne sizin nede benim haddim değildir bu sitede iyi şiir alıntılarının yazılıp yazılamayacağına fıkra yazılıp yazılamayacağına karar vermek. Haddini ve yetkisini bilmesi kişinin iyi bir erdem olduğunu düşünüyorum . Şunu özellikle belirteyim ki bu sitede sanırım kimse sizi ''Ayrıca Burada herkes benim Şiir düşkünü olduğumu sanmaya başladılar''cümlenizde belirttiğiniz niteliğinizle tanımıyor. Örneğin ben kişisel nefretini şiire bile bulaşarak taşıyan bir şiir düşmanı olarak sizi daha çok algılıyorum. Şiire bu kadar laf eden şiir düşkünlüğünü de anlamakta zorluk çekeceğimi bilmenizi isterim.
    'ayrıca kendinin bu fikirleri verecek hangi yetkide olduğunudabilmemekteyim.
    üzerine basa basa uzamnı olduğunuz konunun değilse susun diye uyarılarıma rağmen konuşmaya devam etti.' Cümleniz ne kadar demokratik değil mi? Siz ki sizinle ilgili olmayan forma girip düşünce belirtene ' sen sus muhasabe hakkında bilgi istesem sana sorardım ' diyecek bir yapıya sahipken hangi köyün demokrasisini savunduğunuzu anlayabilmişte değilim. İnsanların düşünce ve fikirlerine saygılı olamayı öğrenmenizi dilerim. Unutmayınız ki saygı başka katılmak başkadır.
    Son yazınız ise evlere şenlik 'insan karşısındakini kendi gibi bilirmiş' demiş atalarımız seneler önce acaba sizi mi düşündüler dersiniz??? Başı başka sonu başka cümleleriniz klavyeniz gibi bozuk bir anlama düzeyiniz herkese sataşmanız sistemi proveke etmeniz çok ilginçsiniz çok siz kendi yazılarınızı bir daha okuyun ne anladığınızı yazın bir arada sonra konuşalım bayım Hiç bir yazınız kendi dediğiniz ' İnsanları eğitmek için eğitimler aldım ..' cümlenizle bağdaşmıyor. Size ne eğitimi verdilerse oldukça yanlış vermişler kanımca bence siz sakın kimsecikleri eğitmeye kalkışmayın ve sakın ha sakın bir daha sataşmayın alacağınız yanıt bu kadar kibar olmayabilir..
    Bu arada Karl Marks ekonomisttir. Kominist sistemin ekonomik politikasını kuran kişi makro ekonominin babası neredeyse bunuda hatırlatayım dedim size hani eğitiyorsunuz ya kişileriiii....

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum

Hukuki NET Güncel Haber

Hukuki.Net Demokratik midir? Part2 konulu yargıtay kararı ara
    Hukuki.Net Demokratik midir? Part2 konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

[u]yine kapanacak galiba forum </u> arkadaşlar, silinecek ileti girmeyin yaaa...

en iyiyi bulmak için çalışırken, iyiyi kaybetmeyin...

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    116
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

haklısın. commodore kardeşimizin sanal olduğu iddiası karşısında bazı yöneticiler üzerlerine alınıp forumu da silerler iletileri de...

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Ne düzeyi bozdum nede hakaret ettim bazı gerçekleri mümkün olduğunca kibar hukuki kurallar içerisinde vede tamamını yazmamak koşulu ile dile getirdim..
    Saldırı yok hakaret yok fikri tartışma var mı derseniz ( son yazım için ) oda yok ama kusuruma kalmayın fikir kalmadıki tartışması olsun...

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Arkadaşlar, sonuçta hepimizin dileği, daha demokratik yönetim ve daha demokratik bir hukuki.net. hukuki.net, yüceltilmeyi hak eden bir sitedir ve kimse burada karalama amacıyla yazı yazmamıştır.
    Hepimizin görüşü bu olduğuna göre, daha yazacak bir şey kalmadı sanırım.

Nerede
    işçi, Türkiye.
    İletiler
    85
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Günümüz basınında Bazen tartışma proğramları seyrediyorum,

karşıt görüşlü kişi veya kişiler fikirlerini beyan ediyorlar, biri konuşurken digeri dinliyor. akabinde karşı kişi savunmaya geçiyor ancak ne oluyorsa o zamn oluyor, savunmasını yapacak ancak ağzını her açtığında susması için karşı görüşteki kişi tekrar fikirlerini dikte etmeye başlıyor yani kendini savunana konuşma imkanı vermiyor.

Şimdi ben burada Commodoreyi tanımıyorum. ve Sayın avukatlardan hukuki bir konuda destek istiyorum , doğru olanı yapmak adına ancak benim bu destek talebime avukatların yanı sıra avukat olmayan kişilercede cevap verilerek kafam karışıyor .

Bende bu duruma daha objektif baka bilme adına avukat olmayan arkadaşların yazmamasını sadece avukatların cevap vermesini istiyorum .

Ben böyle bir talepte bulunma hakkım yokmu, ben genel bir tartışma konusu yazmamıştım. hukuk alanında yasal bir cxevap beklemek hakkım değilmiydi.
    neler oluyor anlamıyorum.

Yoksa burası hukuk net değilmi yani gerçek anlamda sayın yöneticiler ve avukat arkadaşlar. sizin uzmanı olduğunuz bir konuda silerden destek beklerken ilğisiz birinin sizin adınıza cevap vermesi sizi nekadar memnun ediyor anlamıyorum.

Bir doktora giden kişi doktor yerine hasta bakıcının tedavi yöntemini uygularsa canından olma riski yokmudur.

ve sizler hala kendi mesleğinizi elinizden alarak fikirlerini sıralayan birini savunmaya devam ediyorsunuz.
    Ancak buraya yazılan genel konulardaki herkesin kendine göre fikirleri vardır ve onlara da saygı duyarım. ayrocada okurum.

bir önceki yazımda belirttiğim fikirlerin derinlik kazanmaya bile başladı yani siz commodoreyi commodorede sizi savunmaya devam ediyor. ACAB SANAL OLMA OLASILIĞI GERÇEKMİ.....?

BURAYA ÜYE OLAN BİR VATANDAŞ HUKUKİ KONULARDA AVUKATLARDAN DESTEK ALMAK İSTEDİĞİNDE AVUKAT OLMAYANLARIN CEVAPLARINI ALMASI NE KADAR DOĞRU OLABİLİRKİ.......

YOKSA BURANIN SADECE ADIMI HUKUKİ NET İŞLEYİŞİ DEĞİLMİ...?

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bu konuda size katılmıyorum.Yasal bir cevabı burada beklemeniz hata.Avukatlar danışma ücreti alır.Aslınd bu sitede verilecek bedava bir görüş haksız rekabete girer.Buna rağmen görüşlerini dile getiriyorlar.Sanal bir avukatlık bürosu değil burasıs yanılmayın ben hukuk öğrencisiyim avukat değil ama bildiğim ölçüde yardımcı olmak isterim.Ama avukat olsaydım bu site benimle haksız rekabette bulunuyor çünkü bu site olmasa muhtemelen bana gelecek ve danışma ücreti ödeyecek kişileri engelliyor diyebilirdim.Burası halkımız için bilgilendirici ve güzel bir site, mümkün olduğu kadar çok yararlanmaya bakın

Yapamam deme yapan senden iyi değildir

Nerede
    işçi, Türkiye.
    İletiler
    85
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Alişankay ,

Eğerki burası sanal bir avukatlık hizmeti vermiyorsa ve ben burada yanlış yapmış olurumki artık bu tür sorularda sormam,

ama en azından hukuki destek verilmiyorsaydı ilğili avukat arkadaşlar buna karşılık şimdi sizin söylediğiniz gibi hukuki destek verilmiyor bir avukata müracaat edin diyebilirlerdi bende bu rada böyle tartışmalara girmezdim,

Siz galiba bir yöneticisiniz ve bende bu sözünüzü dikkate alarak birdaha hukuki yardım istemeyeceğim, yalnız bilinizki birçok kişi hukuki yardım almak adına yazıyorlar okuduğum kadarı ile.

Alomalıye form diye bir şite var ve orada yardım amaçlı yazılarınıza cevap verilmeyecek diye yazmışlar sizde bir hukuki net yöneticisi olarak aynı şekilde yazarsanız(hukuki destek verilmez diye) bizlerde sizleri meşgul etmeyiz.

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Hukuki net yöneticisi değilim.Ama kanunları biliyorum.Genel forumlarda hukuki net ve haksız rekabet adlı konuya bakın.Burada güzel birşey yapılıyor.Ama şikayetci olmak yerine elinizden geldiği kadar yararlanmaya bakın diyorum sadece

Yapamam deme yapan senden iyi değildir

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sevgili ibrahimg, buraya hukuki sorunlarınızı yazıp, cevap beklemek en doğal hakkınız. çünkü siz bir hukuki.net üyesisiniz. Bütün üyeler de avukat değil, fakat öğrenci var, bu konuda bilgisi olan var, bu kişilerin de yorumları gerekli değil mi sizce? siz bir konuda soru sorarsınız, benim bilgim vardır, ben cevaplarım; yoktur, cevaplayamam. Tabii normal bir avukat gibi burada kimse size danışmanlık yapamaz fakat sonuçlarının ne olabileceği, ne yapabileceğiniz konularında yardımcı olunabilir.
    Yazmaktan vazgeçmeyin...
    Saygılarımla

Kilitli Konu
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: