Anket Sonuçlarını Göster: HUKUKİ.NET DEMOKRATİK MİDİR? PART2

Oylayanlar
13. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • Demokrasi tamdır.

8 61,54%
  • Demokrasi mi? Tabii ki yok.

2 15,38%
  • Bazı yöneticilerin tavırlarını beğenmiyorum.

1 7,69%
  • Sadece hukuk forumlarında yok.

0 0%
  • RTÜK bile daha insaflı sansür yapıyor.

2 15,38%
Kilitli Konu
4 / 4 Sayfa İlkİlk 1234
31 den 39´e kadar toplam 39 ileti bulundu.

Konu: Hukuki.Net Demokratik midir? Part2

Hukuki.Net Demokratik midir? Part2 Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın İbrahim 38g,
    yazmış olduğunuz iletilerle beni gülümsetmeyi başardığınızı söylemeliyim..tutarsızılığınız,bir düşünceyi savunayım derken düşmüş olduğunuz hata ve çelişkiler cidden enteresan...öncelikle ısrarla üzerinde durmuş olduğunuz için yazdıklarınıza dair tek bir şey söylemeye gerek duydum.şöyle ki ısrarla demektesizniz ki "ben bir soru sordum ve hukuki yanıt verilmesini yine hukukçulardan bekledim"oysa ben sizin bu tartışmanızın başlangıcı olduğunu iddia ettiğiniz formunuzu hatırlamaktayım.bu forumda "Türkiye'de hukuk var mıdır"diye sormuştunuz yani sorunuz kahvede bile tartışmaya açık olabilecek bir nitelikte falanca çekim karşılıksız çıktı ben şimdi ne yapacağım dememişsiniz...böylesine genelin düşüncesine açık ve çok sesliliğin sonuca götürebileceği bir forum açıp ardındanda bu ilginç anlayışınızla olayları bu hale getirip özellikle de üst yazınızda hala bunu savunuyor olabilmeniz gerçekten şaşırtıcı..tabi bir o kadar şaşırtıcı olan da hala sevgili commodore 1 tr ın müthiş bir olgunlukla bu iletilere cevap vermesi...bu gerçekten insan üstü bir nazaketin ürünü olabilir ancak .işte bunun için bir konuda size katılmamak imkansız,gerçekten commodore 1 tr sanal bir kişilik olmalı.bir insanın bu kadar çok konuda,bu kadar güzel ve dikkatli cümleler kullanarak ve yine bu kadar hoş bir uslupla kendisini ifade etmesi zaten gerçek olamaz )sevgili commodore 1tr hernekadar seni tanısam da,seni duyup seni görebiliyor olsam da senin kadar dürüst,kişilikli,kültürlü,kibar ve hepsinin yanısıra bu denli iyi yürekli bir insan olamaz..seni tanıyor olduğum için artık sana sanal mısın diye soramayacağıma göre sanırım ben de sana sen bir android falanmısın demeliyim : )) her ne olursan ol iyi ki varsın arkadaşım...
    saygılarımla....

hata yaptıysan dönmesini bileceksin,yapışıp kalmayacaksın...

Hukuki NET Güncel Haber

Hukuki.Net Demokratik midir? Part2 konulu yargıtay kararı ara
    Hukuki.Net Demokratik midir? Part2 konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    izmir, Türkiye.
    İletiler
    48
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sanalların çoğu "İclal Aydın'a Göre Aşk" forumunda toplanmış.

Commodore1tr, İpekderya, Sahin Talayhan, av_s_engin

Nerede
    işçi, Türkiye.
    İletiler
    85
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın engin yazınızı yazarken atmaca yazmayınız.
    önce nereden başlamanız gerektiğini iyi biliniz. benim ilk hukuki desteğim yazmış olduğunuz konu değildi sizin yazdığınız konu ikinci sırada almıştıki ilk konunun yaşanmışları sizin bahsettiğiniz formda tartışma ortamlarını su yüzne çıkarmıştı.

Konuyu biliyorsan konuş Alim Sansınlar Bilmiyorsan sus............... sansınlar ifadesini size karşı kullanmak durumundayım.

işte sizin gibi laf olsun diye birşeyler yazılarak konuyu çarpıtmak isteyenlere karşı savunmalarım devam etmektedir.

hatamıda kabul edecek kadar erdemliyimdir. ancalk yarım konularla fikir üretim birini suçlayacak kadarda cahil değilim.

Galiba siz stajer avukatsınız,,,,,,,,,,?

Önce araştır. Sonra düşün ve değerlendir sonrada yazarsınız. )))))))
    beni güldürmeyin gülmek istiyacım olursa tiyatroya giderim.
    burada bişlgi almak için bulunuyorum.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın İbrahim ;
    Her zamanki gibi yine hatalısınız , Sizin diyoloğa girmenize neden olan ilk iletiniz Aynen sayın avukat s_engin' in yazmış olduğu iletidir. Türkiye'de hukuk var mı? diye başlayan vede adalet mülkün temelimidir ? diye devam eden sözcük ve kelime hatalarıyla dolu olan formunuz.
    Her seferinde bu son diye size yazıyorum ama bu gerçekten son bundan sonra ne yazarsanız yazınız bir yanıt vermeyeceğim çünkü gerek düzey düşmesi gerekse sitenin genel yapısının çok dışında bir şaçmalık denizinde çırpınan balık gibi olmaktan bıktım. Sizi kendi anlayışsızlığınızla başbaşa bırakmak en doğrusu ...
    Öncelikle çok güzel mantıklı yazdığınızı sanıp durduğunuz ' yarım doktor candan eder' cümlesini kurmayınız. onun aslı sahte doktordur. Doktorun yarımı olmaz kişi ya doktordur yada değildir. Kaldıki burası 'bilgi almaya yönelik ' bir site mahkeme salonu veya kesin yargı yeri değil. Yani doktorluğu çok sevdiğinizden dolayı yazayım birisinin çocuğunun hastalığı varsa burada ona verilecek yanıt ' Kızamık boğmaca volta kabakulak gibi çocuk hastalıklarından birisine yakalanmış olabileceği gibi başka bir hastalıkta olabilir siz vakit geçirmeden çocuğunuzu bir pediatriste veya konunun uzmanına muayene ettirmenizde yarar var' olacaktır. Bunada yer yüzündeki hiç bir doktor kızmaz. Siz ne istediğinizi bilmiyorsanız size kimseden yarar gelmez aynı gideceği limanı bilmeyen kaptan durumuna düşersiniz...
    Ayrıca idefiksinize yanıt olarak şunu diyebilirim ki 'bir önceki yazımda belirttiğim fikirlerin derinlik kazanmaya bile başladı yani siz commodoreyi commodorede sizi savunmaya devam ediyor. ACAB SANAL OLMA OLASILIĞI GERÇEKMİ.....?'cümleniz bir hilkat garabetinden öteye gidemez Anlamıyorsunuz sanırım kimsenin beni benim kimseyi savunduğum filan yok. Sizin yanlışlarınıza karşı olanlar var. Çoğunlukta karşı olduğuna göre bir aynaya baksanıza.. Siz kolayı seçip herkesin birbirini savunduğunu sanıyorsunuz. Burada kimse size karşı savunulacak durumda değil herkes kendisini son derece rahat anlatabiliyor ( siz hariç) Ama siz şu konuda haklısınız bu kadar aklı başında adamın işi gücü yok benim hatalarımın peşinden yazıp duruyorlar diyebilirsiniz ki o konuda bende kendime şaşmıyorum dersem yalan olur...
    Bakınız 'zina konulu'forma iletileriniz olmuş. Ben o formu açan kişi olarak bile size 'sen sus bilmezsim ben avukat akrobat ve astronotların' düşüncesini öğrenmek istiyorum 'şeker' le sorunum olsaydı size sorardım gibi bir abukluk yazarsam inanınki aynı kişiler bu seferde bana tepki gösterir. Toplumu ilgilendiren bir konuda her kesimin fikrini öğrenmek amacıyla ve geniş katılımın olması istenen bir formdur o form. Yazdığınız için ayrıca teşekkür ederim. Ancak tüm konuları böyle değerlendirmenizi istemek te sanırım herkesin hakkı. İş tazminatı hakkındaki yazınıza nasıl sırf avukatlardan yanıt geldi ise salt hukuk konularında sadece avukatlardan yanıt alırsınız. Ama toplumun genelini ilgilendiren bir konu varise herkesimden ses gelebilir ki bunu kabul etmeniz gerekir. Örneğin bakın 'şalvar davası ' filmine dönen zina cezası hakında milletin ne çok diyeceği varmışki avrupadan bile ses gelmeye başladı oralarda da türk halkının 'uçkur' sorunu gündeme oturdu. Keşke siz üst düzey yönetici olsaydınız örneğin başbakan ne güzel sustururdunuz herkesi... 'sen sus ..... hakkında bilgi istesem sana sorardım diye...'
    Akıllı günlerin sizide bulması dileğiyle...

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum

Nerede
    işçi, Türkiye.
    İletiler
    85
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın commodore,

foırmun konusu nasıl olursa olsun eğerki sadece hukukcular yazsın diye ibare kullandıysan hukukcu olmayanlardan anlayış bekleiğim için yazmışımdır.

buna rağmen hukukcu olmayanların yazmasını ise beklediğim anlayışa aykırı olması nedeni ile tepki gösterdim.

sanırım sizde aynı tepkiyi gösterirdiniz. ousa başkaca formlarda var onlara yazılan yazılar için kimseye aynı kelimeyi kullanmadım kullanmamda.

burada öyle bir yazıyorsunuzki sanki bütün formlarıma yazı yazanları suçlamışım gibi, böyle bir durum sözkonusu değil. yapılmasını istemediğim konuya yazılan yazıdan dolayı tepkim olmuştur neden bunu anlamak istemiyortsunuz anlamıyorum.

Bir konu yazıyarım avukat olmayan arkadaşlar katılmasın dediğim halde kendi kafanıza göre yazıyorsunuz neden yazdınız dediğim zamanda suçlu ben oluyorum. be ne biçin anlayış arkadaşlar.

diger formlarıma yazıyorsunuz onlara yazdığınız yazılar için herhangi bir tepki gösterdimmi.....?

Öyleyse yazılmaması gerekene yazmayın yazılacaklara yazın biraz saygı sınırlarınızı geniş tutun ki daha anlaşılır olalım.

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın ibrahim bey ;
    siz kimsiniz çok merak ettim sadece aykırı vede hep hatalı ileti yazmak maharet olsa gerek tebrik ederim

Bilgi paylaşıldıkça çoğalır

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    116
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sadece, 10 parmak klavye kullanabildiğini zannettiği için, tuşlara kesinlikle bakmayan, şu ana kadar yüzlerce yazım hatası olmasına ve uyarılmasına rağmen, buna hiç kafasını takmayan bir forum katili o kadar...

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

algılama düzeyi gayet açık ortadadır bu nedenle daha fazla söz söylemeye gerek olmadığı kanaatiyle sususuyorum..kıymetli zamanın; siz ısrarla artık anlayabilme olasılığınızın imkansız olduğunu göstermiş olduğunuzdan, harcanmışlığının ve hala bir şekilde harcatıyor olabilmenizin önüne geçmek adına susulması da gerek zaten.çünkü anladığım kadarıyla siz bol miktarda boş zamanı olan ve ilgiyi kendi üzerinde toplayarak birileriyle garip polemikler yaratıp hayatınıza heyecan katma hevesindesiniz.bu kadar da olsa zaman çalmayı başardınız ya helal olsun ne diyelim...ve sayın ibrahim38g şu kendi bildiğiniz ilk konu neymiş bir yazarsanız hepimiz öğrenmiş oluruz..sadece bir komik hatanıza daha değinmeden edemeyeceğim stj.av.sınız galiba demişsiniz ve ilginç olan sanki bunu bir hakaret cümlesi gibi kullanmış olmanız oysa hukuki bir sorun dahi tartışıyor olsaydık stj.av. olunması hiçbir şeyi değiştirmezdi..stj.avukat da avukattır.inanılmaz komiksiniz: ))ancak trajikomiksiniz...
    Sayın xewer,
    bazı konularda insanları zan altında bırakmadan evvel lütfen daha dikkatli düşününüz...bahsetmiş olduğunuz forma sadece 2 iletiyle katıldım ve o da şiir yazmak amaçlı değildi.tam tersi burda ne oluyor şiir köşesimi oluşturuldu ne yapıyorsunuz siz anlamını taşıyan cümlelerdir...bir daha bakın ve iyi okuyun...bu durumda kişi isimlerini kendi şahsi çekişmelerinize alet etmeden bir daha düşünmeninin insan olabilmenin gereği olduğunu hatırlatmak isterim...

hata yaptıysan dönmesini bileceksin,yapışıp kalmayacaksın...

İletiler
    5.751
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Tanımlı

Sevgili jawussjan dileğiniz üzerine bu forumu da kilitliyorum. Zira bahsettiğiniz gibi maksadını aşmış bulunmakta. Amacınızın da gelinen bu nokta olmadığını çok iyi biliyorum. (Aşağıda yazılanların sizinle bir ilgisi yoktur)

Bu foruma yazan arkadaşların "anti avukat cephesi" ne hizmet ettiğini söyleyenlerin görüşlerini silmememe rağmen en ufak tepki bile vermediklerini, yasa dışı örgütleri övenlere bile cevap vermediklerini, hukuki sorulara cevap verilmemesini isteyenlere bile cevap vermediklerini, ağlayan bir kadının hayati sorusuna cevap bile vermediklerini, bir meslekdaşın acil sorusuna dahi cevap vermediklerini gördükçe, kendim ve onların adına üzülüyorum.

Biz yönetim olarak oldukça kararlıyız. Gerekirse bu sitenin adını Antidemokratik hukuk sitesi olarak değiştirir, ardniyetli, seviyesiz ifadelerle demokrasiyi, özgürlüğü sınırsızlık sananların serbestisine bırakmayız.

Ve yine de beğenilmiyorsak, sizleri sadece ad ve soyadımı söylemediğim için forumundan atıldığım başka hukuk sitelerine yönlendirebilirim.

Saygılarımla.

https://www.hukuki.net

Kilitli Konu
4 / 4 Sayfa İlkİlk 1234

Bu sayfada bulunan kavramlar: