+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 22 ileti bulundu.

Konu: Utanıyorum ama gurur duyuyorum - engelliler

Utanıyorum ama gurur duyuyorum - engelliler Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Utanıyorum ama gurur duyuyorum - engelliler

Bu gece İskenderun Yelken Kulübünde, İskenderun Engelliler Spor Kulübünün gecesindeydik.

Ve şampiyon oldular
    İskenderun’u süper lige taşıyan İskenderun Engelliler, kendi saha ve seyircisi önünde son maçını tek yenilgi aldıkları İstanbul ile oynadı. İskenderun ekibi fark atarak şampiyonluk ipini göğüsledi. Türkiye Tekerlekli Sandalye 1. liginin son maçına Payas Kapalı Spor salonunda çıkan İskenderun Engelliler, sezon boyunca aldıkları tek yenilginin rövanşını İstanbul ekibinden almak için sahaya çıktı.
    HELAL OLSUN SİZE
    Tam kadro gelen İstanbul takınma karşı İskenderun Engelliler değişimli olarak İbrahim, Fatih, Mami, İlker, Ömer, Atilla, Umut, İbrahim ve Sinan ile mücadele etti. Çok çekişmeli ve hızlı başlayan karşılaşmada İstanbul Engeliler prestij için çıktıkları maçta rahat oynadı. Her iki takım da hem temkinli, hem de atak bir oyun ortaya koydu. İskenderun ile İstanbul ekiplerinin ilk iki periyotta birbirine yakın sayı farkını korudukları gözlendi.
    İlk yarı İskenderun Engellilerin 27-24’lük üstünlüğüyle kapandı. İskenderun ekibi ikinci yarıya daha hırslı çıktı. Saha ve kondisyon avantajını kullanan İskenderun Engelliler, ikinci yarıda rakibini adeta ezdi geçti. Sahada daha çok topu elinde tutan, oyun kuran ve sayı yapan taraf olan İskenderun ekibi rakibiyle arasındaki sayı farkını araladı.
    ŞAMPİYON SPORCULARA ÇEYREK ALTIN
    İskenderun ekibinin baskısına dayanamayan İstanbul Engelliler takımı pes etti. Ve maç 64-46 gibi İskenderun Engelliler Kulübünün üstünlüğüyle tamamlandı. Maçın bitimiyle birlikte salonda şampiyonluk coşkusu yaşandı. Her iki takımın sporcuları birbirleriyle kucaklaştı. Bu arada AKP Milletvekili adayı Orhan Karasayar, şampiyon olan İskenderun Engeliler Kulübü sporcularına birer çeyrek altın takarak kutladı.
    İskenderun Engelliler Spor Klübü

İSKENDERUN ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ 1989 YILINDA TÜRKİYE'NİN İLK TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL TAKIMI OLARAK KURULDU VE 1992 YILINDA İSE TESCİLLİ SPOR KULÜBÜ OLARAK FAALİYETLERİNE BAŞLADI. BU GÜNE KADAR DÖRT (4) TÜRKİYE 1. LİG ŞAMPİYONLUĞU VE SAYISIZ ULUSAL ŞAMPİYONA DERECELERİ ELDE ETMİŞTİR. PEKİ TAKIMIMIZIN ŞAMPİYON OLDUĞU ZAMANKİ RAKİPLERİ KİMLERMİYDİ?? HEMEN SÖYLEYELİM: BEŞİKTAŞ-KIBRIS-İZMİR-İSTANBUL-ANTALYA-ANKARA-ADANAEVET ŞAŞIRMAYIN BU BÜYÜK TAKIMLARIN İÇERİSİNDE BU SPORU BU ÜLKEDE BAŞLATAN BİZİM MEMLEKETİMİZİN TAKIMI YANİ GÜZİDE İLÇEMİZİN BÜYÜK TAKIMI İSKENDERUN ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ SADECE BAŞLATMADI VE DEFALARCA BU İLÇEYE KUPA KAZANDIRDI. VEEEE HER ZAMAN YAPTIĞIMIZ GİBİ, HİÇBİRŞEYE SAHİP ÇIKMADIĞIMIZ GİBİ, BU TAKIMA DA SAHİP ÇIKMADIK.HAL BÖYLE OLUNCA BU ŞAMPİYON TAKIM ÖNCE DÜŞTÜ SONDAN BİRİNCİLİKLERE, ARKASINDANDA BÜYÜK BİR ÇARESİZLİKLE 2. LİGE. TAKIMIN EN İYİ OYUNCULARI BİRER BİRER BAŞKA TAKIMLARA TRANSFER OLDULAR.AMA YİNEDE YIKILMADI BU TAKIM KENDİ ONURU KENDİ ŞEREFİ İÇİN YENİDEN ÇALIŞTILAR VE TEKRAR BİR ÜST LİGE ÇIKTILAR.ŞİMDİ BU YIL YİNE 1. LİG TE MÜCADELE EDECEK TAKIMIMIZIN SADECE DESTEĞE İHTİYACI VAR. HAYDİİİİİİİİ İSKENDERUNLULAR BU SEFER SAHİP ÇIKALIM VE BU TAKIMI BU LİGTE ŞAMPİYON YAPALIM. KULÜBÜMÜZLE İRTİBATA GEÇEREK NELER YAPABİLECEĞİNİZİ ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.VE BİZLERE YARDIMCI OLABİLİRSİNİZ. UNUTMAYIN: HER İNSAN BİR ENGELLİ ADAYIDIR.
    Bu çocukların çalışmalarını bizim moruklar voleybol takımının antremanlarından önce kapalı spor salonunda izlerdim ama salon yıkılınca bu yıl izleyemez olduk. Onları seyrederken neler başardıklarını görürdük de böylesi bir başarıyı yakaladıklarından hiç haberimiz olmadı.

Kendi adıma utanırken onlar adına gurur duydum. Bu sene BJK,GS, FB gibi takımlar İskenderun'a deplasmana gelecekler ve ben muhakkak gideceğim.

Onların hepsini sevgiyle kucaklıyorum.

Hukuki NET Güncel Haber

Utanıyorum ama gurur duyuyorum - engelliler konulu yargıtay kararı ara
    Utanıyorum ama gurur duyuyorum - engelliler konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Utanıyorum ama gurur duyuyorum-engelliler

Azimlerinden, her şeye rağmen hayata sımsıkı tutunmalarından ve bu üstün başarılarından dolayı ben de tebrik ediyorum birbirinden değerli kardeşlerimi.

Keşke onlara hayatlarını daha da kolaylaştıracak tüm imkanları sunabilsek...

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Smile Re: Utanıyorum ama gurur duyuyorum-engelliler

Başarı gösteren veya gösteremeyen tüm katılımcıları tebrik ediyorum. Ayrıca o olanakları sağlayan herkesi de..

Keşke mümkün olsa idi de heyecanlarını paylaşabilseydik.

Başarıları daim olsun. buradan kucak dolusu sevgiler gönderiyorum.

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Birğün elinde alev alev bir meşale ile ve gündüz gözüyle sokak aralarından kosarak gecen Diyojen'i gören halk Üsdadım bu neyin nesi?Elinde yanan çıra parcasıyla böyle nereye kosuyorsun der.Diyojen cevap verir.
    Denize saldırıyorum şaşıran ahali ama nasıl olur,elindeki bu küçük ateşle sen koskoca denize ne yapabilrsin ki?
    Diyojen'in cevabı hazırdır
    Hiç birsey yapamasam bile,daldırınca,COZ diye bağırtırım.

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Anında istihbarat

BAKIN, insansız uçak veya sentetik diyaframlı radar kullanmadan "anında istihbarat" veriyorum...

Bugün, Türkiye'de, Dünya Futbol Şampiyonası başlıyor. Salı günü de, milli takımımızın İngiltere ile maçı var.

*

Kadromuz şöyle...

*

Kaptan, Adem Püskül.

Sol ayağı yok. İngilizce öğretmeniydi, asteğmen olarak Şırnak'tayken, mayına bastı.

Defans, İsmail Temiz.

Sağ ayağı yok. Özel Kuvvetler'de uzman çavuştu. Bingöl'de mayına bastı. "Patlama oldu, havalandım, yere düştüğümde bir de baktım ki, botumun sadece bilek kısmı kalmış. Şu anda tek kramponum var, öbürünün nerede olduğunu düşünmek istemiyorum."

Santrfor, Ali Budak.

Sağ ayağı yok. Şırnak'ta mayına bastı. "Aslında sağ ayağımla vururdum topa, sağ bacağım gitti, sol ayağımla vurmayı öğrendim, mutluyum, kaç kişiye nasip olur ki milli takım forması..."

Sol açık, Rahmi Özcan.

Sol bacağı yok. Takımın gençleri, Oğuz ve Barış gibi, 16 yaşında... Sol bacağı doğuştan 30 santim kısaydı, 10 ameliyat geçirdi, protez takılması için, kestiler.

Kaleci, İlhan Elmalı.

Sağ kolu yok. Samsunspor'un altyapısında yetişti, Tanju Çolak ile oynadı, Yıldız Milli Takım'a seçildi, jeofizik mühendisi oldu, yüksek gerilim hattına kapıldı, sağ kolunu kaybetti. "Rakipler, olmayan kolumun tarafına vuruyor yetişemeyeyim diye, ona göre idman yapıyorum" diyor.

Orta saha, Ali Özduman.

Sol ayağı yok. Şırnak'ta mayına bastı. "İki ayağım varken, futbol oynamayı beceremezdim. Tek ayakla milli forma kısmet oldu. Annem, kalan tek ayağımı sakatlayacağım diye korkuyor, idmanda sakatlandığımda ona söylemiyorum."

Menajer, Uğur Özcan.

Sol ayağı yok. Askerliğinin bitmesine 15 gün kala, Şırnak'ta mayına bastı. Eski kaptanımız.

*

Ampute milli takımımız bu.

*

Ampute, el ya da ayağından birinin olmaması anlamına geliyor. Kanadyen yardımıyla oynanıyor. Kanadyen, bildiğin koltuk değneği.

Ampute futbol, bizde, 2003'te başladı. Silahlı Kuvvetler, gazilerimizden takım kurdu. Futbol Federasyonu, işe sarıldı... Şu anda 7 takımımız var.

Kurallar, hemen hemen aynı. Ama ofsayf yok. Yarı sahada oynanıyor. İki hakem yönetiyor. Kale, biraz ufak. Kaleci olman için, illa ki, kolunun olmaması lazım. Protezle oynamak yasak. 1 kaleci, 6 oyuncu, 7'şer kişiyle oynanıyor. 7 yedek. Sınırsız değiştirebilirsin. 25'er dakikalık 2 devre. Her devrede 1 dakikalık 1'er mola hakkın var. Mola, maçın sonuna ekleniyor. Top, aynı, FIFA standartlarındaki top.

İlk Dünya Şampiyonası, 2005'te Brezilya'da yapıldı. 2006'da Rusya'da... Ve, 3'üncü Dünya Şampiyonası'na Türkiye ev sahipliği yapıyor. "Bugün" Antalya'da başlıyor.

Brezilya, İran, Özbekistan, Ukrayna, Sierra Leone, Nijerya, Rusya, İngiltere, Gana, Liberya, Fransa, Hindistan ve Türkiye katılıyor.

Günde 5 maç. Eleme yok. Her takım, birbiriyle oynayacak. En çok puan toplayan iki takım, 22'sinde final oynayacak. İlk maçımız "salı günü" İngiltere ile... Favoriler, Sierra Leone ve Rusya.

*

Maçın galibi oluyor. Mağlubu olmuyor. Çünkü daima "yaşama sevinci" kazanıyor.

*

Başta, futbolcularımız... Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Futbol Federasyonu Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan ve ana sponsor Ülker Grubu olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür borçluyuz.

*

Ve, son not:

Her şeyi Roj TV'den beklemeyelim... Lütfedip kamera gönderelim.

11 Kasım 2007 Yılmaz Özdil

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

HELAL SİZE ÇOCUKLAR
    Antalya'daki Dünya Ampute Futbul Şampiyonası'nda Türkiye, Brezilya'yı 1-0 yenip dünya üçüncüsü oldu.
    Ampute Futbol Milli Takım'da tek bacağı olmayan futbolcular yer alıyor.
    Kalecileri ise tek kolu yok. 20 kişilik milli takımın 13'ünü Güneydoğu gazileri,
    7'sini çeşitli kazalarda sakatlanmış siviller oluşturuyor.
    Süleyman Ekin. Posta

Nerede
    Mersin, Turkey.
    İletiler
    177
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İskenderunlu bir üye olarak bu haberi okuyunca göz yaşlarımı tutamadım...İnsanlarımıza gereken değer verilmiyor ne yazıkki...Gerçekten bu haberi yazan ve bu habere güzel yorumlarıyla katılan herkese çok teşekkür ederim...Teşekkürler Sayın Bayındır...

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Utanıyorum ama gurur duyuyorum - engelliler

EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER: Engelli gençler yemin etti, askerlik görevini yaptı

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından Engelli vatandaşlardın kutsal askerlik hizmetini bir gün süreyle yerine gaetirmelerini sağlamak amacıyla temsili askerlik töreni yapıldı. İl Jandarma komutanlığında yapılan törene Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 16. Zırhlı Tufgay Komutanı Tuğgeneral Ali Sivri, 2. Hava Kuvvet Komutan Yardımcısı Atilla Özler, Jandarma Bölge Komutanı Ceyhun Harput, Jandarma Alay komutanı Kurmay Albay Eyüp Şeker, Dicle Üniversitesi rektörünü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç ve çok sayıda davetli katıldı. Tören için aileleri ile birlikte gelen engelliler olak olarak askerlek görevini yerine getirebilmeler için traş olup askeri kamuflaş giydiler.

Devamı: http://www.nethaber.com/Toplum/10158...ngelli-gencler

Sizlerle GURUR duyuyoruz:

EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER...

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı olduğu dönemde engellilerle ilgili birçok projeye öncülük eden Nimet Çubukçu, bu açılımlarını Milli Eğitim Bakanlığı' na da taşıdı.

Devlet Bakanlığı döneminde Türkiye'de bir ilke imza atarak, kartvizitlerini görme engelliler için özel olarak "brail alfabesi" ile bastıran Çubukçu, bu geleneğini yeni görevinde de bozmadı. Engellileri unutmayan Çubukçu, MEB'deki kartvizitlerinde de "brail alfabesi"ni kullandı.

Diğer kartlardan farkı yok

Çubukçu'nun özel olarak bastırdığı bu kartvizitlerinin, Latin alfabesiyle basılan kartlardan içerik olarak hiçbir farkı bulunmuyor. Brail alfabeli kartvizitlerde de Çubukçu'nun, adı, soyadı, Milli Eğitim Bakanı olduğu, telefon ve faks numaraları, mail adresi ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın adresi bulunuyor.

www.hurriyet.com.tr

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Engelli Askerden Ağlatan Şiir

Yemin töreninin ardından, gözlerinde yüzde 60 oranında görme kaybı bulunan Celal Uzun, ‘Bana engelli diyorlar’ adlı şiirini okudu.

www.haberler.com

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Kurmay albay ceyhun harput

Forum