Selam olsun ilgili Arkadaşlara!

Ben (Erkek) ve Eşim resmen ve kanunen çifte vatandaşız (Alman ve Türk) ve 22 senedir evliyiz, Almanyada ikamet ediyoruz. Eşim beni dört sene önce aldattı. Bu dört sene içerisinde bir kaç kere evden ayrıldım ve geri döndüm.
En son bir sene önce gene Aile olma kararı aldık ve geri geldim. Üç ay sonra Eşim o kişiyle ilişkisinin devam ettiği gene öğrendim. O zamandan beri ayrı odalarda yaşıyoruz.
Eşim burada Almanyada Boşanma davası açtı ve hemen boşanması içinde bir 'tehdit' hikayesi uydurdu ve burada başkasıyla bir ilişkisi olduğunu mahkemeye yazılı beyan etti. Şuanda dava Alman mahkemesinde. Eşim bir kaç gün önce evden ayrıldı. Ben boşanmak istemiyorum (Nafaka) mahkemeyede öyle beyan ettim fakat eşim boşanmakta kararlı.

Almanyada boşanmayı dert etmiyorum çünkü nafaka konusunda pek başarılı olamaz. 'Zinayı' ispat edebilirim şahitlerim çok.

Benim sorunum ve sorularım Türkiye de boşanmak. Sizden şu sorularımı cevaplamanızı rica ediyorum. Gerçekten büyük bir sorun bu formda bazı yazıları okuduktan sonra tüm Türkiye Boşanma Kanunu Kadınlara çalışıyor ve beni tedirgin etti.

> Almanyada boşanırsak Türkiyede kararı Kabul ettirmem gerekirmi.

>Ben burada boşandıktan (Bir Alman olarak) sonra Türkiyede boşanmadan bir Türk Bayanla evlenebilirmiyim.

>Eşim bana burdaki mahkeme kararından sonra Türkiyede ayrıyetten boşanma davası açabilirmi ve nafaka talepedebilirmi. Ben 'Zinayı' ispatlarsam başarılı olabilirmi.

> Ben Boşanmayı istemediğim sürece Türkiyede mahkeme bizi boşarmı

>Benim nafaka isteme şansım olabilirmi

> Buradaki mahkemede ispatlanan gerekçeler nedenler Türkiyede mahkemede geçerlimi.

Bu sorularıma açıklık getirirseniz çok memnun olurum ve saygılarımı sunarım.