Kilitli Konu
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 38 ileti bulundu.

Konu: İsimsiz Sevgiler

İsimsiz Sevgiler Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    613
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: İsimsiz sevgiler

Gökten üç beyit düşmüş meydana, herkes beğendiğini (hak ettiğini)ala...

1. Meyvesi olan ağacı taşlarlar.
    2. Karga yavrusunu kuzgun sanırmış.
    3. Altın yere düşmekle değer kaybetmez.

Not: Birde "Çağrildigin yere erinme, istenmediğin yerde görünme" vardı ama forumun konusuna uymadığı için onu peşin peşin ben aldım.

Hukuki NET Güncel Haber

İsimsiz Sevgiler konulu yargıtay kararı ara
    İsimsiz Sevgiler konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Konu, sevgili dostumuz Ragıp beye yapılan ağır, haksız ve suç teşkil eden isnatlardır.
    Ragıp bey ise şu anda iş seyahati dolayısıyla internete ve siteye girmesi mümkün olmadığı ve suçlanan da kendisi olduğu için izninizle bundan sonrasını Ragıp beye bırakalım.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Pazarbaşı

Bir yönetici olarak, üstelik hukukçu bir yönetici olarak sizden daha mantıklı bir yaklaşım beklerdim… Ayrıca, hukuksal açıdan da daha güçlü bir yaklaşım beklerdim…

Dostluk adına bu kadar laf üretmeniz zaman kaybı.

Maddeleştirelim:

1.Av.Ragıp Atay’ı tanımam etmem. Ancak o beni tanımalıydı, bana ait bir yazıyı buraya basmış ve adımı yazmamıştır. Onu sadece bu şekilde tanırım.

2.İnternette yazdığınız bir foruma birisi kendi adıyla ileti giriyor ve alıntı yaptığı kişinin adını yazmıyor. Bunun adı ne? İhmal? Dikkatsizlik? Umursamamazlık? Siz bir isim yazmayıp yayınladığınızda okuyan bunun kime ait olduğunu düşünecektir? O kişiye ait olacağını düşünecektir.

3.Bunu normal vatandaşlar yapmış zaten, girip de o sitelere yazma gereği bile duymam… Bir hukukçunun ama asla yapmaması gereken bir dikkatsizlik, eğer dikkatsizlikse tabii…

4.Sonrasında gelip forumu bulmuş ve soracağımı sormuşum. Üslubum hakaret etmediğim sürece beni bağlar. Siz dahil hiç kimse bana neyi nasıl söyleyeceğim konusunda ders vermeye haiz değilsiniz.

Ve ben sorumu sorduğumda bu forum hemen ilk forum olarak görünmüştü… Sayfayı birkaç kez yeniledim ve aniden forum yok oldu… En üstteki forum olarak görülmedi artık.
    Beni eski yeni teknik söylemleriyle suçlamaya kalkışmayın çünkü benim “bile” bu kadar teknim bilgim var…

Salim kafa ile bu işi çözmek idiyse asıl amacınız, bu saate kadar açıklama nerde ilgili şahıstan?

Neden siz açıklamalarda bulunuyorsunuz ve fakat Ragıp Atay’dan tek kelime yok ortada?

5.Hani hukukçusunuz ya elbet bir sürü terimle kafa karıştırabilme yetisine de sahipsiniz ama şu “özür dilemelisiniz” davetinizi okuyunca, en amiyane tabirle pişkinliğinize “pes” dedim…

Üyenizi davet edip bir açıklama yaptırma gücü gösterememişsiniz…

Hal böyleyken, mağduru oynamanız, benim için sadece boş laftan ibarettir… Kimin mağdur olduğu, kimin adaleti nasıl kullandığı gayet ortadadır…

6. Siz adını hukuk koyduğunuz bu sitede kör ve sağır ağırlamasına dilediğinizce devam edebilirsiniz ama bu, benim için yeni olan şu gerçeği değiştirmez:

Size ait bir yazıyı isminiz olmadan hukukçular “bile” alıp kendine aitmişçesine yayınlayabilirler ey ahali…

Benim için konu kapanmıştır. Avukat Ragıp Atay, bir yazımı almış, kendi iletisi olarak girmiştir. Siz ne dersiniz adına bilemem intihal mi? İhmal mi?

Bu saate kadar Av. Ragıp Atay’dan ne bir açıklama ne bir özür gelmediğine göre ve yönetim de gayet taraflı bir şekilde üste çıkmaya çalışıp bir de benden özür beklediğine göre, benim için bu olay hırsızlıktan ibarettir. Adım soyadım açıktır ve mahkemeler de açıktır, hepiniz avukatsınız, buyrun…

Not: Ayrıca Şirine isimli üyeye:
    Siz benim edebi veya özel, kişiliğimi yargılama hakkına sahip değilsiniz. Ragıp Atay’a sevginizi ve saygınızı özel mesajınızla iletin, beni ilgilendirmiyor tüm bu dostluk ilişkileriniz.

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Esra hanım,
    Siz haddinizi fazlasıyla aştınız...

Buyrun;

http://www.hossohbet.com/forum/ask-h...en-geldin.html

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=32783 ( bu siz misiniz bilemem)

http://www.kirmiziruj.com/modules.ph...wtopic&t=14415

http://www.bolbilgi.com/archive/sonr...mi-t33485.html

Bu sitelere ve size ait olduğunu iddia ettiğiniz yazıyı alıntılayan bu forum sitesi üyelere de aynı tepkiyi gösterdiniz mi acaba?

Yoksa burasının bir hukuk sitesi olmasından istifade ederek, avukatı hırsızlıkla ( yada değerli yöneticiniz sitemizin de eski ve değerli üyesi Bahattin beyin de ifade ettiği gibi İNTİHAL) suçlamak size daha mı fazla prim sağlayacak?

Yazınızın yok olması ile ilgili endişelerinizin cevabı da verilmiştir. Bu kadar teknik bilgiye sahip iseniz bunu da anlamış olmanız gerekirdi ama anlamamışsınız daha doğrusu anlamak işinize gelmiyor.

Son yazınızın üstünde dikkat ederseniz benim bir açıklamam var. Bunu dahi okuma ve değerlendirme zahmetine katlanmayıp Ragıp beyin hala ortaya çıkmadığından, bizim yaptırım gücümüzde vs.den dem vuruyorsunuz. Göz göre göre ÇARPITMAK herhalde buna denir.

Evet: Biz yönetim olarak tarafız. Ragıp bey de yöneticilerimizden birisidir ve size doğruları anlatmaya çalışmaktan öte de taraflılığımız yoktur.Tıpkı sizin yöneticiniz, bizim eski yöneticimiz Bahattin beyin sizin forumunuzda taraflı olması gibi.

Ve artık sıkıntı verdiniz.

Dilediğinizce düşünmekte, bizleri kötülemekte, hakaret etmekte serbestsiniz ama ne yazık ki bu sitede bunu yapamayacaksınız.
    Gidin kendi sitenizde ne isterseniz yazın.ızgın:

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

"Takılacaksın ki hüzün doğuran acı parçaları koyuvereceksin yerinde tozlanmaya. Böylece de zamanla ağırlıkları, olması gerektiği kadar olacak. Oysa sen ha bire parlatıp parlatıp durmadan onlara bakıyordun önceden ve bu da onları olduğundan ağır hale getiriyordu. Oysa tam tersini de yapabiliriz hepimiz. Işıldayan parça daima daha ağırdır.
    Gel, hayat dostu parçaları ışıldatalım durmadan.”
    Cevap hakkı tabi ki Sn. Atay'a ait... Kendisinin iş seyahatinde olduğu bir önceki iletide söylenmesine rağmen, "nerede cevap" tutturması ilginç ... Ancak şu son suçlayıcı iletiyi yazan kişi ile yukarıdakileri yazan kişinin aynı olduğuna inanamıyorum, inanmak istemiyorum.

Esra Hanım, bence siz haddinizi ne sebepledir bilemiyorum ama çok ciddi şekilde aşmış durumdasınız. Sn. Atay, internette isimsiz dolaşan sizin olduğunuzu belirttiğiniz yazıyı herhangi bir isim belirtilmemiş siteden kopyalayıp siteye yapıştırdı ise ve kendisinin olduğunu iddia etmediyse bunun adı ne hırsızlık, ne de Sn. Bahattin Yıldız'ın belirttiği gibi intihaldir.

Niyetiniz nedir bilmiyorum ama bu niyetin; ya kızgınlığın verdiği cüretle ya da başka saiklerle iyiye delalet olmadığını hissedebiliyorum.

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Esra hanım veya bey (cinsiyetiniz bir başka sitede erkek olarak gözükmekte), 06-09-2004 tarihinde alıntılanan bir yazının, hiç bir delil göstermeden kendinize ait olduğunu yazmışsınız. Herhangi bir arama motorunda aratıldığı vakit, gerçek yazarın adının bulunmadığı bu yazının, "Esra Güzelipek" ismini alan Hukuki.Net üyesi tarafından yazılıp yazılmadığını nasıl bilinebilir?
    Esra hanım veya bey, parmaklarınızın klavye üzerinde gezerken, gerçekte ifade etmek istediğiniz cümlelerin farkında olmadığınızı; mantıklı ve olgun şekilde olaya bakıldığında, duruma kötüniyetle yaklaştığınızın çok açık olduğunu düşünüyorum.
    Bilişim hukuku bakımından konuya göz atıldığında, "Esra Güzelipek" üye adını alan şahsın bu eserin gerçek sahibi olup olmadığı, internette dolaşan herhangi bir yazının altına Esra Güzelipek yazılabilmesi ve bu siteye de "Esra Güzelipek" ismi ile üye olunabilmesi mümkündür.
    Daha fazla prim kazanmak istiyorsanız, oyununuzu sürdürebilirsiniz. Zevkle izliyorum.

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ragıp Bey, yukarıda Fırat Bey'in de ifade ettiği gibi işleri nedeniyle seyahatte olduğu için siteye girememektedir, olaydan haberi vardır ve bulduğu ilk fırsatta açıklama yapacaktır bundan emin olabilirsiniz.

Ancak olay Ragıp Bey'i de aşmış, sitemizi özellikle de biz site yönetimini bağlar hale gelmiştir. Bu nedenle bizlere yönelttiğiniz düşüncelerinize cevap verme gereği hissettim.

Üslubum hakaret etmediğim sürece beni bağlar. Siz dahil hiç kimse bana neyi nasıl söyleyeceğim konusunda ders vermeye haiz değilsiniz.
    Demişsiniz; üslubunuzda hakaret var, iletilerinizde suç isnadı var, bu da sadece sizi değil, hakaret ettiğiniz, suç isnat ettiğiniz kişi/kişileri de bağlar. Size ders verme gibi amacımız yok, açıkça suç işleyen birine karşı sesimizi çıkarmayacak mıyız? Tüm iyi niyetimizle yaptığımız açıklamalar da sizi tatmin etmediyse, Ragıp Bey'i, onun özelinde bizleri hırsızlıkla, zorbalıkla, pişkinlikle itham edemezsiniz, siz de dahil buna kimsenin hakkı bulunmamaktadır.

Ve ben sorumu sorduğumda bu forum hemen ilk forum olarak görünmüştü… Sayfayı birkaç kez yeniledim ve aniden forum yok oldu… En üstteki forum olarak görülmedi artık.
    Demişsiniz, bunun da açıklamasını yukarıdaki iletimde yazdım. Gayet iyi niyetli bir şekilde bir yanlış anlamanın tatlıya bağlanacağı düşüncesiyle konuyu bugün değerlendirmek amacıyla taşıdığımı, daha sonra aynen eski yerine taşındığını izah ettim. Bunun dışında üyeliğinizin iptal edilmediğini, siteye girişinizin asla engellenmediğini, girememiş olmanızın olası sebeplerini de yine tüm iyi niyetimle tek tek açıkladım. Ama sanırım benim yazdıklarımı okumadınız.

Salim kafa ile bu işi çözmek idiyse asıl amacınız, bu saate kadar açıklama nerde ilgili şahıstan?
    Demişsiniz, evet gerçekten amacımız ve niyetimiz buydu, aynı olay daha önce benim de başıma gelmişti. Mailime gelen bir yazıyı ben de bir konuda buraya eklemiştim, daha sonra yazının sahibi bana mail göndererek, telefonla arayarak (Gerçek isimlerimizle kayıtlı olduğumuz için irtibat bilgilerimize ulaşmak çok kolaydır.) yazının kendisine ait olduğunu, başka bir link vermek suretiyle açıklayıp ispat ederek belirtti. Ben de kendisinden özür dileyerek, yazının mailime geldiğini, yazarı belli olmadığı için isim belirtemediğimi hemen düzelteceğimi söyledim, düzelttim ve konu kapandı. Kendimce bu konuyu da bu şekilde düzeltmeyi düşünüyordum ki, sizin diğer sitede yazdıklarınıza tesadüf ettim ve sizin de daha sonra kabul ettiğiniz üzere, Ragıp Bey'den olayın aslını öğrenmeden, fazlasıyla sert tepki verdiğinizi gördüm. Siz kendiniz dile getirmişsiniz, yazının başka sitelerde de başka başka şahıslar tarafından alıntılandığını, Ragıp Bey de bu sitelerden birinden alıntılamış olamaz mı, ya da mailine gelmiş olamaz mı? Neden bu ihtimalleri düşünmeden bu kadar peşin ve çirkin yargılara vardığınızı anlamakta inanın güçlük çekiyorum.

Defalarca açıklandı, ben bir kez daha açıklıyorum, sizin deyiminizle ilgili şahıs şu anda iş seyehatindedir. Lütfen sakin olunuz, öfkelendikçe kendinize zarar veriyorsunuz ama farkında değilsiniz.

Not: Hiçbir üyemizi, üstü kapalı da olsa karalayamaz, konuyu başka boyutlara çekemezsiniz. Sayın şirine cevap hakkını ayrıca kullanacaktır belki ama ben siteden ve üyelerimizden sorumlu bir yönetici olarak hiç kimseye böylesine çirkin, sevimsiz imalarda bulunamayacağınızı belirtmek isterim. Bir üyemiz açık açık burada yazmış görüşlerini, doğru ya da yanlış eleştirin, yanıt verin, çürütün ama saygı sınırını aşmayın. Bana ders veremezsiniz diyorsunuz ama siz herkese ders veriyorsunuz maşallah...

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bahattin Bey

İlgili site, eş ahbap savunması içinde, üyelerine sevgi ve saygı sunarak, tatmin edici bir cevap vermek şöyle dursun bir de beni özür dilemeye davet etmiştir ve bu gayri ciddilik içinde, benim için bu konu kapanmıştır.

Şu saat olmuştur ve ilgili kişinin bizzat kendinden ne bir özür ne bir açıklama. Üstüne bir de suçlama… Özür bekleme… Ne denirdi buna güzel Türkçemizde? Yavuz hırsız ev sahibi meselesi…

Öğrendik ki, haksızlığın adresi her yer…

Oraya yazdığım son açıklamayı buraya da basıyor ve konuyu kendi adıma kapatıyorum…
    Esra hanım/bey'in kendi sitesindeki son yazısıdır. http://www.otekileriz.com/Forum.asp?...anilik=&page=2

Ve hala ısrarla Ragıp beyin neden ortaya çıkmadığını kendi sitesinde de sormakta ve sanki Ragıp beyin sükutu ikrarından gelirmiş havasıyla mağduru oynamaya devam etmektedir. TEKRAR EDİYORUM, RAGIP BEY ŞU ANDA ŞEHİRLERARASI BİR YOCULUKTADIR VE SİZİN BU SAÇMALIKLARINIZDAN TAMAMEN HABERDARDIR.

BURADAN SİZE ÇAĞRI YAPIYORUM. (Artık ben de zıvanadan çıktım çünküızgın
    Bu yazının size ait olduğunu somut bir biçimde kanıtlamanızı bekliyorum. Bunu yapmadığınız/yapamadığınız takdirde sizi bir intihalci olarak ilan ve teşhir edeceğim.

Nerede
    İzmir, Türkiye
    İletiler
    47
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Esra Güzelipek rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Not: Ayrıca Şirine isimli üyeye:
    Siz benim edebi veya özel, kişiliğimi yargılama hakkına sahip değilsiniz. Ragıp Atay’a sevginizi ve saygınızı özel mesajınızla iletin, beni ilgilendirmiyor tüm bu dostluk ilişkileriniz.

Öğretim görevlisi olduğunu belirten Esra Güzelipek isimli şahıs,internetteki tüm aramalarda sadece şiir,kültür-sanat sitelerinde yer alıyor.Hangi üniversitede görevli olduğu belli değil,öğretim görevlisi olduğu dahi şaibeli.Kendi sitesinde "Bay" olduğu yazıyor ama ismi bayan ismi.Sanatçı,şair,yazar olduğunu iddia ediyor ama sanatçı ruhundan,hoşgörü ve anlayışından nasibini almamış ya da aslında sanatçı da değil.Kendisi hakkında,bizzat kendi tutumu nedeniyle kafalarda hasıl olan düşünceler yüzüne vurulduğunda hırçınlaşıyor.Yazının gerçekten kendisine ait olduğunu ispat etmesi talep ediliyor ama o konuya hiç girmiyor bile.Herkes aynı iddiada bulunabilir,ispat edilmedikçe gerçeği öğrenemeyiz deniyor oralı bile olmuyor.Yazının kendisine ait olduğunu ispat eder mi etmez mi bilinmez ama kendisinin ne kadar kötü niyetli olduğunu ispat etmiştir.

Sayın site üyeleri ve yönetimi

google da "hukuk" kelimesini arattığınızda, "Sonra Sen Geldin" diye aratılınca karşınıza ilk sırada bu site çıkıyor, ben olsaydım ben de bu siteyi tercih ederdim,neden bu kadar kızıyorsunuz ki bu hanfendiye ya da beyfendiye,en doğrusunu yapmış,başka sitede başka birilerine sataşsa bu kadar meşhur edemezdi kendisini.Ben asıl size kızıyorum site üyeleri ve yöneticileri, neden google da ilk sırada yer alırsınız ki,iş mi bu?..

Sayın (Tüm kabalığınıza rağmen ben hala size sayın diyorum.) Esra Güzelipek isimli üye, "Ragıp Bey'e olan saygınızı ve sevginizi özel mesajla iletin" gibi çirkin bir imaya da sessiz kalamam,kibar davranamam.Ben açık açık burada duygu ve düşüncelerimi dile getirdim,Ragıp Bey'i yazılarından tanıdığım kadarıyla "hırsızlık" yapmayacak kadar saygın,sitede sevilen biri olduğunu belirttim, bunun altında başka şeyler aramanıza gerek yok.Ha yok "ben bir şey ima etmedim sadece beni ilgilendirmediği için özel mesaj yazın demek sitedim" derseniz, nereye ne yazacağımı siz öğretemezsiniz,derslerinizi gidin öğrencilerinize verin. (Gerçekten öğretim görevlisi iseniz tabi.) Sizi kimse yargılayamaz (Ki ben sizin özelinizi,kişiliğinizi yargılamadım, üslubunuzun sanatla bağdaşmadığını ifade ettim,onu da çarpıtmışsınız.) ama siz herkesi karalar,herkesi yargılayabilirsiniz öyle mi?Siz gerçekten mağdur musunuz acaba yoksa bu rolü çok mu iyi oynadığınızı zannediyorsunuz?

Nerede
    Antalya
    İletiler
    113
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ben de bir başka konulu forumda yazdığım rübailerin kime ait olduğunu yazmayı unutmuşum.buraya yazayım bari..çok korktum ...Ömer Hayyam ın..ne olacağı belli olmaz.

Kilitli Konu
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kişiliğimi yargılama

https:www.hukuki.netshowthread.php2491-isimsiz-Sevgiler

Forum