Selamlar,
Yazlıktaki dairemizin balkonunda biz satın almadan önce de mevcutolan bir panjur var. Balkon L şeklinde ve bir cephesi denize diğer cephe yandaki sokağa bakıyor. Sorun şu, yan sokakta bir apartman geride ikamet eden kat sahibi sokağa bakan panjurlarımızın sürekli açık olmasını istiyormuş çünki balkonundan denizi göremiyormuş, bunu yapma şansımız yok çünki o sokaktan korkunç bir rüzgar esiyor ve panjur kapalı olmazsa ağustos ayında bile zatürre olabilirsiniz. Manzarasını kapattığı için belediyeye şikayet edecekmiş. Sormak istediğim şu, 1-bizim site sakinimiz olmayan bir kişi benim hakkımda böyle bir şikayette bulunabilir mi? Eğer bulunabilirse ben de ilçedeki diğer binlerce daire için şikayette bulunabilir miyim? Bu hiç mantıklı gözükmüyor.
2-başkasının manzarasını kapatıyor diye panjurların açık bırakılmasını zorlayacak belediyenin aldığı bir karar mümkün olabilir mi? (belediyenin böyle bir kararı olduğunu iddia ediyorlar)
3-altta zemin katta bir restoran mevcut ve bir sundurması var yani rahatlıkla bizim balkona çıkılabilecek bir durum var, panjurlar da bir nevi koruma sağlıyor, panjurların tamamen sökülmesi gibi bir durum olabilir mi?
4-ilçedeki evlerin yarısından çoğunda panjur mevcut, sadece beni sorumlu tutabilecek böyle bir panjur sökme durumu meydana gelebilir mi?
Cevaplarınız için teşekkürler.