merhaba ben 2001 yılında elazığ fırat üniversitesi teknik eğitim fakültesi bilgisayar öğretmenliği bölümünden mezun oldum teknik öğretmen ünvanı aldım. teknik öğretmen ünvanı aldığım ve teknik eğitim fakültesinden mezun olduğum için teknik ve meslek liselerine atanmayı bekliyordum. 2001 yılı eylül ayında hatay il emrine atamam yapıldı.benim gibi 7 teknik öğretmen atandı.hatay ili hepimizi ilköğretim okuluna atadı.ilköğretime atandığımız için teknik öğretmen ünvanın vermiş olduğu hiçbir hakkı alamadık.oysa bu hakları alabilmek için meslek liselerine atanmamız gerekiyordu.2004 yılı ocak ayında meslek lisesine atamam yapıldı.başka bir ile tayin olacak olursam yeniden ilköğretime atanırım diye bir endişe duyuyorum.eğitim fakültelerinin bilgisayar öğretmenliği mezunları genel liselere ve ilköğretim okullarına atanıyorlar.atama kararnamelerinde mesleki ve teknik okullara atanamzlar ifadesi bulunuyor.bazı illerde teknik öğretmenler ilköğretime, eğitim fakültesi mezunları meslek liselerine atanmaktadır. bu durum biz teknik öğretmenleri maddi ve manevi yönden madur etmektedir. bu mağduriyetin giderilmesi için bana bilgi verirseniz çok memnun olurum.bilgileri mail adresime atabilirmisiniz.

bilgisayar öğretmeni