+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 11 ileti bulundu.

Konu: Bu Eylemi Yaparsam Ne Caza Alırım ??

Bu Eylemi Yaparsam Ne Caza Alırım ?? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Bu Eylemi Yaparsam Ne Caza Alırım ??

Merhaba,
    Bildiğiniz üzere ülkemiz bir takım sorunlarla boğuşmaktadır bu günlerde.. (her zamanki gibi aslında)
    Fakat ben bir takım uygulama, konuşma ve icraatlardan kendimi saf yerine konmuş hep aynı hikayeleri dinledikçe anlatılan saf ve keriz bir TC vatandaşı yerine koymaktayım kendimi..Bu yüzden de bazan aklıma delice şeyler geliyor.. Merak etmeyin bunların içinde terör şiddet gibi düşünceler asla yok ve her türlüsünü kınıyorum.. Sizler gibi benim de yukarıdakilere sormak ve makul ve mantıklı şekilde yuvarlak olmayan cümlelerle cevaplar almak istediğim sorunlar var ama sorma şansım yok... Kısaca merak ediyorum diyelim ki ben boğaz köprüsünün taşıyıcı ayaklarının en tepesine bir şekilde çıktım ve medyanın ilgisini çektim.. sonra da aklımdaki (sanırım bu sorular herkesin aklında olan sorulardır, kesinlikle hakaret içermeyen, son derece basit ama doğru cevaplarla geçiştirilecek şeyler) soruları medya huzurunda yukarıdakilere sorup cevaplarını almadan aşağıya inmeyeceğimi, indirilme girişimi olursa atlayacağımı beyan etsem ve bu eylemimi gerçekleştirip bitirdiğimde emniyet güçlerine teslim olsam (zaten aşağıda zevkle bekliyor olacaklar) acaba ne gibi bir ceza alırım ve bu cezam benim adli sicilime nasıl etki eder ?? Benim alacağım muhtemel cezadan çocuğum ileride nasıl etkilenebilir ??
    Bunun gibi bir eylemi yapmak için nerelerden ve nasıl izin alıp yasal hale getirebilirim ???
    Hepinize teşekkür ederim..
    Ne Mutsuz Türk'üm !...
    (moderatör arkadaştan rica ediyorum başlıkta ufak bir yanlış var düzeltirse sevinirim...)

Hukuki NET Güncel Haber

Bu Eylemi Yaparsam Ne Caza Alırım ?? konulu yargıtay kararı ara
    Bu Eylemi Yaparsam Ne Caza Alırım ?? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Bu Eylemi Yaparsam Ne Caza Alırım ??

Öncelikle, psikolojik tedavi görüp görmediğinizi bilmek isterim. Ardından, sebep ne olursa olsun, böyle bir eylemin mantıklı olmadığını ve yapmamanız gerektiğini belirtirim. Ne Mutsuz Türk'üm demişsiniz, yanlış olmuş...

"Ne Mutlu Türk'üm Diyene!" olacaktı...

İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Stj.Av.Emrah Yavuzcan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle, psikolojik tedavi görüp görmediğinizi bilmek isterim. Ardından, sebep ne olursa olsun, böyle bir eylemin mantıklı olmadığını ve yapmamanız gerektiğini belirtirim. Ne Mutsuz Türk'üm demişsiniz, yanlış olmuş...

"Ne Mutlu Türk'üm Diyene!" olacaktı...
    Sayın Avukatım,
    42 yaşındayım ve Allah'ıma çok şükür bu güne kadar o tür bir tedavi görmedim ama her an görebilirim... Adli sicilimde kendi işimi yaptığımdan dolayı sadece karşılıksız bir kaç çekten oluşan ve 15 yıl öncesinden kalan adli para cezalarından ibarettir.. Ne bir örgüte ne de bir partiye üyeliğim söz konusudur.. Fenerbahçe li olduğumu bile doğru dürüst kimse bilmez.. Adli sicilime de prıl prıl diyebilirim..
    Ve bu topiği açarken de gelecek ilk cevabın bu şekilde olacağını az çok biliyordum (yap desen bir türlü yapma desen bir türlü olacak)
    Fakat ben keriz yerine konup her sandık önüme geldiğinde aynı lafları dinlemekten bıktım... istiyorum ki bu kez o boş konuşanlar beni yada bizleri dinlesin... şimdi bir mitinge katılıp ordaki konuşmacıya ben bunları nasıl sorarım ?? imkansız bir şey.. TV de program yapmıyorum yine sorma şansım yok... Başka yapacak ne var ??
    Topiğin sonundaki mesajım da doğru algılanırsa yanlış değildir... Türk'üm ama Türk'lüğümden aşağılanmaktan artık yoruldum ve bıktım, utanır hale geldim..

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Neden soramayasınız? Kapınıza gelecek onlarca adaya bu soruları sorabilir ve eğer yine tatmin olmazsanız kendiniz adaylığınızı koyabilirsiniz.
    Fenerbahçeli olmanız dolayısıyla sizi de hoş karşılamak gerekir, malum bir söz vardır, "deli misin Fenerbahçeli misin?"
    Şaka bir yana, tepkinizi kanuna uygun şekilde gerçekleştirmeniz gerekir, naçizhane önerim, en iyi tepki sandıkta gelir.

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    623
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın xantia
    aklı başında olduğunuz elbet doğrudur..lakin burası hukuk sitesi..burda hukuk dışı eyleme onay almayı beklemeyin lütfen....iddialarınızda haklısınız elbet..lakin karşı çıkışlar legal zeminde olmalı....
    keriz yerine konmayı bende kabullenemiyorum şüphesiz..ama tepki hele hukuk sitesinde ilan edilen tepki HUKUK zemininde olmalı..
    bu site YAPILACAK hukuksuzluklara (dikkat edin yapılmış değil yapılacak) hukuk yardımı yapan bir site değil...
    tepkinize bir yol şu gösterilebilir belki....ulusal gazetelere ilan verebilirsiniz (vatandaş olarak keriz yerine konmak istemediğnizi büyük puntolarla ilan edebilirsiniz mesela)...sivil toplum örgütü üyeliği ile aktif çalışabilirsiniz...ilk akla gelen legal tepki yerleri bunlar şimdilik..
    saygılarımla

İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı klmakn rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın xantia
    aklı başında olduğunuz elbet doğrudur..lakin burası hukuk sitesi..burda hukuk dışı eyleme onay almayı beklemeyin lütfen....iddialarınızda haklısınız elbet..lakin karşı çıkışlar legal zeminde olmalı....
    keriz yerine konmayı bende kabullenemiyorum şüphesiz..ama tepki hele hukuk sitesinde ilan edilen tepki HUKUK zemininde olmalı..
    bu site YAPILACAK hukuksuzluklara (dikkat edin yapılmış değil yapılacak) hukuk yardımı yapan bir site değil...
    tepkinize bir yol şu gösterilebilir belki....ulusal gazetelere ilan verebilirsiniz (vatandaş olarak keriz yerine konmak istemediğnizi büyük puntolarla ilan edebilirsiniz mesela)...sivil toplum örgütü üyeliği ile aktif çalışabilirsiniz...ilk akla gelen legal tepki yerleri bunlar şimdilik..
    saygılarımla
    Sayın klmakn,
    İçeriği hakkında bilgi sahibi olduğumu düşündüğüm bir siteye sanıyorum konu ile ilgili bir başlık açtım... Ben sorumda bu kanuna uygun mudur değil midir diye bir yardım istemedim.. Bu tür bir eylem karşısında hukuki olarak nelerle karşılaşabileceğimi merak ettim.. Yasal hale gelebilmesi için ne yapmam gerektiğini sordum..Tabiiki kimseden yap yada yapma şeklinde bir telkinde bulunmasını beklemiyorum..Merakım sadece sonuçlarıdır.. Ayrıca sizin dediğiniz şekilde hakkımı arayacak olursam bunun bir maliyeti olmalı ki burdan da çıkan sonuç şudur paran varsa itiraz edersin, yoksa susar katlanırsın.. Bilmem yanlış mı anladım ??

İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Stj.Av.Emrah Yavuzcan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Neden soramayasınız? Kapınıza gelecek onlarca adaya bu soruları sorabilir ve eğer yine tatmin olmazsanız kendiniz adaylığınızı koyabilirsiniz.
    Fenerbahçeli olmanız dolayısıyla sizi de hoş karşılamak gerekir, malum bir söz vardır, "deli misin Fenerbahçeli misin?"
    Şaka bir yana, tepkinizi kanuna uygun şekilde gerçekleştirmeniz gerekir, naçizhane önerim, en iyi tepki sandıkta gelir.
    evime gelecek olanları geçmişle ilgili sorumlu tutamayacağım için bir şey söylemem yada sormam mantıksız olacak..
    Fenerli olarak konuya küçük bir giriş yapacak olursak benim kızım da 12 yaşında ve her ne kadar baba tarafından fenerli olsa da anne tarafından cimbomlu.. benim de en büyük isteklerimden birisi ona cimbom formasını kendim de fener formasını giyip bir derbi maça el ele götürmek.. Bu mümkün müdür sizce ??? İsyan noktalarımdan en azından bir tanesi budur..ben kçprüye çıkıpta neden fındık fiyatları böyle çay fiyatları şöyle demiyeceğim ki ?? İlk soracağım belki de bu olacak ben neden kızımın elinden tutup maça gidemiyorum ???

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sizce?
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın xantia_tr ;
    Öncelikle '' Bunun gibi bir eylemi yapmak için nerelerden ve nasıl izin alıp yasal hale getirebilirim ??? '' sorunuzun yanıtıyla başlayalım. Hiçbiryerden. Haklı bir nedene dayansa bile yasadışı yollara sapmaya izin verecek hukuki bir mercii yoktur. Nasıl bir izin isteyeceksiniz ? '' Atlamamak koşulu ile köprünün tepesine çıkıp medyanın ilgisini çekerek yetkililere kıvırtmadan yanıtlamaları talabi ile sorular soracağım yanıt gelincede aşağı ineceğim gerekli iznin verilmesini arz ederim '' mi yazacaksınız ? Muhtemelen ya ciddiye alınmaz yada polis gelir sizi alıp ruh ve sinir hastalıkları servisine götürebilir.
    Keriz yerine konmamanın yolu keriz olmadığınızın ispatı ve 22 temmuz da sandık başında olarak vatandaşlık hakkınızı kullanmaktır. Keriz olmadığınızı ispatlamanın bir yoluda size karşı yapılan haksızlıklara karşı yasal yolları sonuna kadar kullanmanızdır.
    Örneğin Türkiyede istisnasız ama istisnasız herkes Trafikten şikayetçi Bu kadar şikayetçiye karşın bir tane doğru bu trafik iyi diyenin olmamasına karşılık daha da bozulmaya devam eden bir trafik varsa o zaman herkes kendi dürüstlüğünü test edecektir. Ben dürüst müyüm ? İki yüzlü mü ? diye. Bunu ayna karşısında yapan kişi dolayısıyla kendisine doğru yanıt verecek ve ona göre davranacaktır. Bizde genelde herkese kızıp gidip ikinci sıra park etmek son derece normaldir. hele dörtlüleri yaktıysanız yol ortasında arabayı bırakıp gitme hakkınız vardır.... Taksiler durakları haricinde neden bekleme yapıyor diye herkes kızar çünkü trafiği resmen katlederler ama gene herkes iki adım yürüyüp taksi durağına gideceğine yasadışı orada duran taksiye biner. yani durak taksicisi keriz olur sizin deyiminizle. Herkes şerit değiştiren minübüse halk otobüsüne kızar ama kendisi sinyal verdiği an arkasına bakmadan direksiyonu kırar '' sinyal verdim ya yol versin işte...'' diye kendi haksızlığında gene başkasına kızar. Demekki biz biraz ikiyüzlüyüz.
    Maçla ilgili sorunuza gelirsek. Buda yukarıdaki ikiyüzlülüğümüzün devamıdır. Her maçın kendi takımı tarafından kazanılmasını düşünen aksini kabul etmeyen karşı takım futbolcusunun ayağını kıracak tekmeyi atan futbolcusunun yanında olup bir şey yok diyen karşı takım futbolcusu sizin takım futbolcusundan kurallara uygun top çaldığında en az faul ve kırmızı kart diye yırtınmak. Hakemin aleyhte verdiği her kararda yedi sülalesine yetecek küfürü sallamak el altından bilet dağıtılarak kendine özgü taraftar yaratan yönetimler varken zor.Ama dikkat edin bunların hepsini yapanda sizin benim gibi insanlar. Maç hariç git en çok ta onlar kınar bu tip olayları. Bakın son GS -FB meydan savaşına ( Maç demeye dilim varmıyor ) herles tüm G.S liler kınıyor olmaması lazımdı çok ayıp edildi Sanırsınız ki bu olayı yapanlar Türkiyede ve G.S taraftarı değil Yani kim geldi de bu rezaleti yaptı ? Diye insanın sorası geliyor. Baksanıza kimse yapmamış. Fenerbahçelilerde aynısı FB-GS maçıda israil- Filistin savaşı gibiydi Mondragon un olduğu kalede bir ara bir patlama oldu baktım Mondragon yerde '' Aha dedim birisi el bombası attı...'' Adam yerde dedim kesin öldü. Sonra ne oldu ortalık sütliman Demek ki neymişiz iki yüzlüymüşüz... KARŞINDAKİNİN CANI YANDIĞINDA AHH DİYORSAN ÇÖZÜME GİDEN YOL BAŞLAR.
    Adam 3500 KM yol geliyor adam dedimse bir sürü adam özellikle dini bayramlarda Almanya dan Bu 3500Km de bir kaza yok 3 ülke geçiyor sonra Kapıkule veya diğer sınır kapısından Türkiyeye giriyor topu topu 300km de 150 ölü çıkıyor buradan düşünmeye başlarsak buluruz hatalar nerede ....
    Bakın şimdiden yazıyorum buraya dediydi dersiniz . 20-21-22-23 Temmuzda bir sürü vatandaşımız telef olacak yollarda. Oy verecem diye haldır huldur gelip gitmek isterken olacak bunlar . Bunu bir tek ben mi görüyorum öyleyse tez benim en üste çıkmam lazım yok herkes görüyorsa devletin genel kişilerin ferdi tedbirleri şimdiden alması lazım.
    Ne olur demişsiniz ? Siz köprü direği üzerinde olmamış armut gibi kalırsınız . En fazla vali yardımcısı gelir yada size öyle derler. Biz seni ailenle maça götüreceğiz Aziz başkanla yan yana oturtacağız gibi akla zarar genel çözümsüz bir sürü yanıt sonrası aşağı indiğiniz an neden bilmem bir sürü polis üzerinize atlar. Sanırım koşarak kaçmanızdan mı korkarlar nedir ? Sonra yetkili bir komiser oradan bağırır '' zarar vermeyin elemana atın otoya'' sonra Tv lerin kaydettiğini farkedip pişmiş kelle gibi sırıtır '' korumak için yani '' diye ekler kimden koruduğu hiç bir zaman öğrenilemez. Çok büyük bir olasılıkla içinden küfür eder '' Nereden çıktı bu medya ağız tadıyla dövemeyeceğiz şimdi bunlar bekler b... var''' Karakolada ifadeniz alınır oradan hastahane psikiyatri servisine gidersiniz. Doktor bir bakışta anladığı için '' bunalım geçirmiş geçici kriz'' gibi bir şeyler der. Nabzını tutar tansiyonunu ölçer ateşine bakar bu sayede ruh halini anlar ve '' geçici kişilik bozukluğu'' tanısını koyar. Muhtemel indikten sonra biraz korku biraz heyecandan yükselen adrenalin netisesinde namzın 3,5 atmasından anlar bunu Orada da kimse sormaz doktora '' nabzini ölçüp psikolojisini nasıl anladın şizofren olsa nabız ne atacak ??'' demez. Bu raporda ifadenizin altına konur. Sonra karakol komiseri nöbetçi Cumhuriyet Savcısını arar. Kısmetine bulursa ne yapalım diye sorar. Genelde '' Okey biliyorsa dördüncü lazım gelsin yok bilmiyorsa salın gitsin.'' diye hukuk sürecini başlatır. Birlaç gün sonra başka bir Cumhuriyet savcısı bu ifade ve rapora bakar bakar bakar. Karayollarını, ambulansı , polisi, itfaiyeyi bilimum devlet ve belediye efradını fuzuli oyalamadan ( Eğer intihar gerçekleşir ölürsen bu sefer onlar fuzuli oyalanmış olmaz ama ne yaptıklarıda bilinmez) dava açması gerekirken Nabız ölçüp psikolojik kararı yazan doktorun '' Geçici kişilik bozukluğu'' raporu seni kurtarır. Tam o an kişiliğinin geçici olarak bozulduğu yani akıl sağlığının o an yerinde olmadığı doktor raporu ilede sabit olduğundan akıl sağlığı yerinde olmadığı anlaşıldığından hakkında kovuşturmaya mahal yoktur der dosya derdest edilip tarihin karanlık sayfalarına, eylemin bazı tv lerin arşivine istatistik değerlere girer. Allah kısmet ederde dede olduğunda masal diye torunlarına bunu anlatırsın. '' Ben zamanında köprüye çıkmış adamım.....'' diye...
    Bu hizmet tarafınıza bedava verilmiş olup moral ve neşemizin yerinde olmasından azıcıkta mizahi olmuştur. Affola...

İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

commodere1tr,
    öncelikle beni içten anladığınız ve uzun bir yanıt yazdığınız için teşekkür ederim..
    Söylediklerinizin hepsine tamamen katılıyorum.Hatta buraya yazmadan önce sizin yazdıklarınızın hepsini sanal olarak ben yaşadım.. Ne yaparsam neler olur hepsini düşündüm..
    Ama ikinci sınıf bir toplum olmak artık benim gücüme gidiyor.. Verdiğiniz örnekler güzel ve anlaşılır..Hepimizin zaman zaman yaptığı şeyler.. Fakat benim tepkim genelde bireysel değil de toplumsal olaylardan kaynaklanıyor.. Bilemiyorum belki de son günlerde yaşanan olumsuzluklar ve gelişmeler beni biraz daha duygusal davranmaya yöneltti ve bu düşüncemi buraya yazdım.. Ortada kapkara bir leke varken çıkıpta birilerinin hala bu beyazdır demesi beni çıldırtma noktasına getirdi.. Ben bu yaşıma kadar değil eylem bir arkadaşımla bile kavga etmedim.(hanım hariç) Oldukça pısırık, mülayim adamın tekiyim ama haksızlıklar karşısında nedense küheylan kesiliyorum..Sizin cevabınızda dediğim gibi bireysel konular var genelde ama benimkiler biraz toplumsal konular..
    Bir örnek vermek istiyorum daha iyi anlaşılmam açısından...
    Sabah iş yerime geldim ve internetten gazeteleri okuyorum.. Irak'a saldıralım mı saldırmayalım mı? Saldırırsak ABD kızar mı, AB ne der?..
    Bakınız benim evimin bahçesine komşunun tavuğu girip eşiniyorsa önce komşumu uyarırım, sonra kendimce tedbir alıp çit falan çekerim, baktım hala olmuyor tutarım o tavuğu keser yerim..(mahkeme masrafı da olmaz)
    Hatırlarsınız ikiz kulelere bir saldırı oldu ve ABD yanlış hatırlamıyorsam 5 bin falan bir can kaybı yaşadı..Hemen ertesinde terör yuvaları diye Afganistan'dan girdi Irak'tan çıktı.. Herkes te şak şak yaptı terörizm le savaştılar falan filan diye.. Şimdi bu ölen 5 bin kişi ABD vatandaşı da bizim ölen 50 bin şehidimiz insan değil mi? Adamlar vatandaşlarının hakkını dünyanın öteki ucundan gelip aradıklarında demokrasi oluyorda biz komşumuza neden giremiyoruz ?? Onlar vatandaşta biz kelaynak sürüsü müyüz ? Neden birilerinden icazet alma gereği duyuyoruz ?? Onlara varda bize niye yok ?? Biz neden 2. sınıf bir ülkeyiz ve buna neden tepki veremiyoruz?? Yoksa bizim bilmediğimiz birşeyler mi var bizden saklanan ?? Ya bunları bize de anlatın haaaa deyip kaderimize razı olalım, yada bildiğimiz yoldan devam edelim.. Sizleri bilmem ama ben yaklaşık 20 yıldır her terör eyleminden sonra aynı şeyleri dinlemekten artık bıktım.. Pişkinliğin bu kadarına da pes doğrusu...
    Konu siyasallaşmaya başladı ama bir örnekte ermeni meselesi...
    Her sene ABD de birileri gündeme bişeyler getirir ve karşılığında ne alır bilemiyorum sonra o konu gelecek yıla kadar sümen altı olur.. O kadar tarihçimiz var trt2 de çok güzel işlenen bir program var.. Madem biz birşey yapmadık neden ortaya çıkıpta bunu ispatlamıyoruz da her sene milletin ağzının kokusunu çekiyoruz ?? haaa yapmışta olabiliriz, yaşanmış olabilir neden bir sonuca bağlamıyoruz ? Kangren olmuş parmak kesip atmak lazım.. Her sene karşılığında birşeyler vermektense bir kere verelim ne olacaksa olsun ?? Her sene bunların tekrarlanması yeni yetişen nesillerin kulağına küpe olmaktadır.. Türk düşmanı bir dünya oluşuyor.. İnternetten bir oyun oynuyorum boş zamanlarım da oyundaki ismimi gören bütün yabancılar fck you turko diyorlar..
    KArdeşçe bir dünya kurulması amaçlanıyorsa geçmişin tekrarlana tekrarlana gelmesi bu hayali baltalayacaktır..
    Neyse daha fazla uzatmayayım...
    Dediğiniz gibi 22 Temmuz fırsatımızı iyi bir şekilde değerlendirme şansına sahip olur sonra çıkıpta Tandoğan, Çağlayan vs gibi haksız tepkileri vermemiş oluruz...
    Not: Duygu Tekay tam olarak ne demek istediğinizi anlamadığım için yorum yapamıyorum...
    Okuduğunuz için teşekkürler... Köprü meselesini bir süre rafa kaldırıp torunlarıma anlatmaktansa belki bizzat onların da görmesini sağlayabilirim...

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

tsk da ne yaparsam ceza alirim

Forum