+ Konuyu Yanıtla
2 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 58 ileti bulundu.

Konu: Polis İstediği Yetkiye Sonunda Kavuşuyor

Polis İstediği Yetkiye Sonunda Kavuşuyor Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    içanadolu
    İletiler
    366
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Yeni Polis Hakları

Yeni polis Haklari;

Polis devleti olmak bir yana bugünkü emniyet teşkilatının kimlerin elinde olduğu, tarikatlarin kaleleri, polis kolejinin durumu incelendiğinde tüm yetkisinin, TC. nin demokratik hukuk devleti olarak sürdürülebilmesi için bu haklarin, bu yapıda külliyen kaldırılmasını gerektirmektedir.

Duyurulur!

Hukuki NET Güncel Haber

Polis İstediği Yetkiye Sonunda Kavuşuyor konulu yargıtay kararı ara
    Polis İstediği Yetkiye Sonunda Kavuşuyor konulu hukuk haber
    Konu hukuk ve adalet tarafından (03-06-2007 Saat 18:58:35 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    içanadolu
    İletiler
    366
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Polis İstediği Yetkiye Sonunda Kavuşuyor

T.D.B // "Fethullah Gülen'le Yollarımızı Ayırdığım İçin Beni Öldürtmek İstiyor" ... eski İçişleri Bakanı Şehabettin Harput ile yüzlerce kez görüştüğünü, ...
    www.turkdirilisi.org/haber_detay.asp?id=318 - 59k -

Nurettin Veren, lise öğrenciliğinden bu yana 35 yıl boyunca Fethullah Gülen ve ... eski İçişleri Bakanı Şehabettin Harput ile yüzlerce kez görüştüğünü, ...
    http://www.selendi.com/forum/fethull...ml?action=home - 84k -

İstanbul bağımsız Milletvekili Emin Şirin, Fethullah Gülen hakkında iddialarda ... eski İçişleri Bakanı Şehabettin Harput ile yüzlerce kez görüştüğünü, ...
    www.abchukuk.com/haber/haber4966.html - 6k -

ABDULKADIR AKSU; FETHULLAH GÜLEN EMRINDEKI BAKANLARDAN BIRIFethullah Gülen’in dini idare ve siyasete alet etmemesi lazımdır. Milli Eğitim’den, İçişleri Bakanlığı’ndan, Adalet Bakanlığı’ndan elini ayağını mut-la-ka ...
    hanifislam.com/VatanHainleri/abdulkadir_aksu.htm - 188k -

FETHULLAH GÜLEN'İN İSTİHBARATÇILARA ÖZEL İLGİSİBu raporun, hiyerarşiye uygun bir biçimde makamlara sunulmasından sonra Emniyet Genel Müdürlüğü'ne, oradan İçişleri Bakanlığı'na ve konunun aciliyeti ve ...
    www.dogrugenclik.org/hablemitoglu/kostebek/3.htm - 10k -

Hürriyet - -Emniyet'in Fethullah Gülen açıklaması Meclis gündemindeCHP Denizli Milletvekili Mustafa Gazalcı, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Fethullah Gülen hakkındaki açıklamalarını Meclis gündemine getirdi. Gazalcı, İçişleri ...
    hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=4231429&tarih=2006-04-10 - 26k -

İstanbul Emniyeti’ndeki atama restleşmesinin İçişleri Bakanı Tantan’ın istifasını gündeme getirecek kadar büyümesi üzerine, Fethullah Gülen’e yakınlığıyla ...
    www.evrensel.net/01/04/22/politika.html - 21k - Önbellek - Benzer sayfalar

BASBAKAN ERDOGAN HABLEMITOGLU CINAYETIYLE ILGILI BIRILERINE ...Emniyet teskilati icinde kadrolasan Fethullahcilardan tutunda, Fethullah Gulen'in .... Hablemitoğlu Ailesi'nin, İçişleri Bakanlığı aleyhine açtığı tazminat ...
    hanifislam.com/hablemitoglu/cinayette_santaj.htm - 35k -

MİLLİYET İNTERNET - YAZARLARİstanbul Emniyeti ve İçişleri, hazırladıkları tayin listesini onaylamayan Vali ... Emniyet içinde Fethullah Gülen'in kadro harekatını bilmeyen kaldı mı? ...
    www.milliyet.com.tr/2001/04/20/yazar/ozkan.html - 26k -

Forumlar > DANIŞTAY SALDIRISININ ARKASINDAKİ GERÇEKLERBu isimlerin ardından Konya Emniyet Müdürü Salih Tuzcu geliyor. Tuzcu, 1987 yılında Eğitim Daire Başkanıyken Fethullahçı örgütlenmenin temelini atan kişi ...
    http://www.turkish-media.com/forum/l...hp/t29402.html - 101k - Ek

FETULLAH GÜLENİN GERÇEK YÜZÜ - Mustafa Kemal - BlogcuGeriye, yasaları uygulama gibi asli görevi olan sadece İçişleri Bakanı ...... Bir donem Amerikan Adalet Bakanligi'nda calisti. Fethullah Gulen'in CIA ve ...
    maresalgazi.blogcu.com/2203567/ - 289k -

Nerede
    istanbul, kadiköy, Turkey.
    İletiler
    1.580
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Hukuk ve adalet ;
    Alıntı yapmaktan lütfen vaz geçin. Yada çok az yapın. Kontrol için ne olursa olsun bakmak zorundayız unutmayın , Lütfen bizleri zorlamayın vede bu sitenin hukuki.net olduğunu unutmayın. Bu iletilerinizi Laiklik ve demokrasi adına onayladığımı bilmenizi isterim. Ama benim her siteyle bir saat vakit kaybetme şansım yok.

İletiler
    33
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Hukuk ve ADALET,Yorumunuz maalesef çok yuvarlama olmuş.Hatta Çamur At İzi kalsın mantığıyla bir nevi kin kusmuşsunuz,Yazık!
    Emniyet,Tarikatların elinde buyurmuşsunuz,ben de buna istinaden size iki konu belirtmek isterim.Ve bunları Hukuk adamı olduğunuzu varsayarak yazıyorum;
    1-)Madem Emniyet Tarikatlerin Elinde,bir Hukuk Adamı olarak gereğini yapmak size düşer,
    2-)Danıştay'ı TÜRBAN meselesinden dolayı basan POLİS DEĞİL AVUKATTI!Hani şu üstü aranamayan AVUKAT...
    Sizden ricam şahsi görüşlerinizi belirtirken KURUMLARA olan kininizi kusmayın.Şunu unutmayın ki herkesin birilerine kusacak KİNİ mutlaka vardır.Önemli olan ortak noktalarda buluşabilmek.
    YENİ YASA sadece Gözboyama!Öyle abartıldığı gibi Olağanüstü Yetkiler vermiyor.Eskisine biraz makyaj yapmışlar o kadar...

Nerede
    Antalya, Merkez, Turkey.
    İletiler
    1.019
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Mutgin;

1. Danıştay'ı basan avukat, o silahı, acaba nereden ve nasıl elde etti? Yoksa, köşedeki süpermarketten mi aldı?

2. Avukatların üstlerinin aranamadığı bilgisini, nereden elde ettiğinizi bilmiyorum. Ama; bir avukatla birlikte, örneğin TBMM'ne veya Adalet Bakanlığı'na gidin, bakalım, kimlerin üstü aranmıyor? (Avukatlarınki üstü aranıyor).

3. Avukatlar; hangi yetkilerini kullanarak, bir Devlet Kurumu'nun tarikatların (veya başka bir sınıfın) eline geçmesini engelleyecek veya varsa bu oluşumları ortadan kaldıracaklardır?

İletiler
    33
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Av.Mehmet Taylan KARAKUM;

1-)Danıştay'ı basan avukat, o silahı, acaba nereden ve nasıl elde etti? Yoksa, köşedeki süpermarketten mi aldı? demişsiniz,henüz süpermarketlere sıra gelmedi!Benim burada demek istediğimi anlayacak kadar tahsiliniz olduğunu düşünüyorum,yine de Herkese Açık bir forum olduğu için daha anlaşılır yazayım;
    Bugün her meslekte iyi-kötü vardır.100 polis ibadetini yerine getirirken bunlardan 10'u tarikate takılıyorsa,bunu Emniyet Tarikatların elinde diye lanse etmek insafsızliktır!Neden mi?100 polis ibadetini ifa ediyorsa 200 polis İçki içiyor,aleme(gazino,pavyon vs.) gidiyor!Nerede kaldı Tarikatçılığımız?
    2-)İstisnalar kaideyi bozmaz.Misal Uçağa binerken herkes Silahını görevliye vermek zorunda
    3-)Hangi Yetki diyorsunuz?Suçu ihbar etmek için yetki gerekmez,bilakis her vatandaşın görevidir.Suçu bildiği/gördüğü halde ihbar etmiyorsa,Suça Göz Yumuyor demektir ki bu fiil başlı başına suç teşkil eder!
    Ve son olarak;Daha iyi bir Hukuk sistemi olan bir Ülkede yaşasaydık,Hukuk ve Adalet'in bu savını ispatlaması,ispatlayamadığı takdirde Maddi ya da Manevi ceza alması gerekirdi.Çünkü 200 bin kadrosu olan bir teşkilatı töhmet altında bırakmak konumu/ünvanı ne olursa olsun kimsenin haddi olmasa gerek.
    İlginize teşekkür ederim
    Konu Mutgin tarafından (04-06-2007 Saat 11:08:24 ) de değiştirilmiştir. Sebep: İmla

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

herkese selamlar,
    büyük ve köklü bir teşkilatı top yekün eğitimsizlik ile suçlayamayız, unutmayın ki yoldan geçen herkesi değil T.C. Devletinin belirlediği kriterleri taşıyan ve yine T.C. Devletinin vermiş olduğu eğitim ve öğretim programını başarı ile tamamlayanlar polis oluyorlar. son iki yıl ülkemiz asayişi açısından sıkıntılı geçtiğine inanıyorum ve bir olay ile ilgili sizlere örnek vermek istiyorum:
    gece saat:03.30 ve yolda yürümekte olan X şahsının üzerinde 5 adet uyuşturucu hap olduğu yönünde ihbar alınır. yapılan çalışmada şahıs yol üzerinde görülür ve durdurulur. usule uygun şekilde kimlik tespiti yapılır, ihbar konusu X şahsına açıklanır. X şahsı ihbarın asılsız olduğunu, üstünün aranmasının istemediğini ve üst araması için gerekli izin alınıncaya kadar da emniyete gelmek istemediğini beyan eder. siz de bir polis olduğunuzu düşünün. NE YAPARDINIZ? (Not: ihbara konu suç unsurlarının kabaca yapılan üst aramasında bulunması imkansızdır.)
    TEŞEKKÜR EDERİM.

Nerede
    içanadolu
    İletiler
    366
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Mutgin,

Ben hukukçu değilim. Şayet hukukçu kimliğim olsa bu forumlarda da dile getirilen, varolan, sorun olan bir çok konuda TBB ni de harekete geçirerek müdahil olunmasına çalışırdım.

Ben bir olayla ilişkilendirerek bu yorumu yapmadım, diğer topicte de, savcılık ve kamu kaynaklarından bu kurum ve kuruluşlar hk. belge ve bilgileri gönderdim.

Objektif olmak zorundayız. Herhangi bir kişiyi hedef almış da değilim. Belki polis olabilirsiniz. Şayet öyleyse mevcut durumdan siz daha çok rahatsız olmalısınız.

Hukuki net'i demokrasiye inanmış, demokratik kurum ve kuruluşları olan devlet yapılanmasını savunan bir site olarak görüyorum.

Somut durumu yok varsayarak düzeltilmesi adına toplumsal baskı unsuru olunmadıkça, kuruluşların gittikçe işlevlerini getiremez hale geldiği, hatta sen yapamıyorsun ben diye yeni yapılandırma adıyla ortadan kaldırıldığı örneklerini asayiş adına da görmesek derim.

Bilmemiz gereken, Emniyet teşkilatı, TC.nin, Demokratik hukuk düzenininin bir parçası, önemli bir kuruluşudur.

Bu kuruluşun adı tarikatlarla anılıyor, ülkede gelişen istenmeyen olaylarda yetkililerin adı geçiyor, kuruluşun tarikat bağlantıları basın, medya ve internette sayfalarca yer alıyor ise, ve siz hayır diyorsanız, o sizin yorumunuz.

Ben sadece kamuoyuna sunulan bilgi ve belgelere dayanarak bu tabloda, polisin yetkilerinin artırılmasının doğru bir yaklaşım olmadığını savunuyorum.

saygılar,

İletiler
    33
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Hukuk ve Adalet;
    Takdir edersiniz ki bugün Medya işine geleni yazmakta,çıkarları neyi gerektiriyorsa onları dile getirmekte ve çıkarları ile ters düşen konu/kişi ve kurumları elindeki araçlarla adeta LİNÇ etmekte herhangi bir sakınca görmemektedir.Dolayısıyla bugün TÜRK MEDYASI güvenilirliğini yitirmiştir!Evet
    ben Emniyet mensubuyum.Ve teşkilat içerisinden biri olarak iddia mı tekrarlıyorum;100 polis İbadet ediyorsa ve bunların 10 u Tarikatlara gidiyorsa bu TEŞKİLATIN Tarikatların eline düştüğünü göstermez.Ve bu Teşkilatta 100 polis ibadet ediyorsa 200 polis İçki içiyor!Bunu çok rahat söylüyorum,çünkü ben bu insanlarla hergün 12 saatten fazla görev yapıyorum ve Lojmanda oturduğum için görev haricindede ne olup bittiğini iyi kötü gözlemleyebiliyorum.
    Size tavsiyem,MEDYA'nın taraflı yayınlarına değil,kendi gözlemlerinize değer verin...

İletiler
    33
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Angry Polis İstediği Yetkiye Sonunda Kavuşuyor

Alıntı Tangör Evren rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Polise yetki verileceğine eğitim verilmeli bence. Dört sene önce bu kanun vardı da ne oldu ? İnsanlar hem terör hemde polisin insanlık dışı davranışlarıyla uğraşıyordu. Demek ki çözüm bu değil .
    Sayın Tangör Evren;
    Bu yazdığınız Yorum mu?Devletin Polisi ile Vatan Haini Teröristleri aynı kefeye koymak,yorum mu oluyor?Öncelikle yaptığınız bu benzetmeyi size aynen iade ettiğimi belirtmek isterim.
    Bakın ben de Yorum yapayım...
    1-)Danıştay'ı basarak Hakim katleden kim?Avukat(Hem de -güya-Türban için)
    2-)Terörist başının buyruklarını İmralı'dan alıp güya Kamuoyuna(aslında Terör Örgütüne)iletenler kim?Avukatları...
    Cezaevine Uyuşturucu,Cep Telefonu sokmaya çalışırkenyakalanan Avukatları zaten duyuyor ya da okuyorsunuz.
    Görüşlerine yer verilen Hukuk Doç.Dr.,Yasanın tek eksiğinin (Seçim Dolayısı ile)bütünüyle değil bir bölümünün çıkmış olduğunu ama çıkan bölümünde olumlu olduğunu belirtirken sizin bu benzetmeniz bana İĞRENÇ,yaklaşımınız SİYASİ gelmiştir.
    Bundan dolayı sizi Kınıyor ve Kurumlar hakkında yorum yaparken ŞAHSİ HIRSLARINIZI değil,Kanuni Yorumlarınızı bekliyorum.Bir Hukukçu olarak size yakışan budur düşüncesindeyim.Teşekkürler

+ Konuyu Yanıtla
2 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

teknik ve fiziki takip ne demek site:www.hukuki.net

Forum