Kilitli Konu
3 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 72 ileti bulundu.

Konu: 1 yıldır süren boşanma davası hakkında

1 yıldır süren boşanma davası hakkında Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Turkey.
    İletiler
    596
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Karşı dava ve tedbir nafakası

Alıntı poliman rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    2 hakim degişmesine ragmen tedbir nafakası çıkmadı (...) ortak düşüncemizde evi sattığı için maddi durumu yerinde olduğu.
    Bu kadar emin olmamak lazım. "İki hakim değişmesi" mahkemenin uzaması konusunda kıstas değildir. Tam tersine, mesela yeni hakim dosyayı yeterli incelemediği için karar çıkmamış olabilir. Ama en önemlisi maddi durum araştırmasının dosyaya girip girmediği.
    Sizin ve karınızın maddi durum araştırması dava dosyasına konmuş mu, konmamış mı? İkisinden biri konmamışsa tedbir nafakası kararının çıkmamış olması doğal.

Hukuki NET Güncel Haber

1 yıldır süren boşanma davası hakkında konulu yargıtay kararı ara
    1 yıldır süren boşanma davası hakkında konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    56
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Karşı dava ve tedbir nafakası

her 2 tarafında maddi evrak dosyası kondu ev hanımı kendisi calısmıyor ama ben ilk durusmadan itibaren maddi durumum iyi olmadıgından dolayı borclarımı belirten (kredi kartı,bireysel kredi ,vs borcların evraklarını arz ettim) ailesinin durumu oldukca iyi ama kendi üzerine kayıtlı bişi yok ayrıca ev satıldıgından itibaren yurt dışına 15 gün tatile gittiğini ve abisine son derece lüks araba aldıgını yaklasık 70.000 ytl civarı araba alındıgını resmi belgelerle ispat ettim .

İletiler
    56
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Değerli arkadaşlar boşanma davasında eş üzerine olan ev boşanma davası öncesi Art niyetli olan eş satıyor tabiki m.k na göre her hangi bi evlilik sözleşmesi de yok Boşanma davasında talep kısmımda bu evin yarısını haklım saklı kalmak kaydı ile karşıdan talep ediyorum talebim bu şekilde değerlendirmeye alınacakmı yoksa harç yatırıp dava mı açmam gerekiyor.

İletiler
    56
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Manevi tazminat ve iftira.

Degerli arkadaslar devam eden boşanma davamda davacı vekili hakkımda ispat edemediği birçok iftiralarda bulundu yaklasık bir yılı aşan zamandan beri davam devam ediyor maalesef avukat tutmadım ve davamı kendim takip ediyorum artık davacı vekili haddini aşan beyanlarda bulunmaya hatta mahkemenin talep ettiği resmi kurumlar dan gelen resmi belgelere bile itimat etmeyip resmi kurumları bile karalamaktan vazgecmiyor ve bu iddialar artık psikolojimi bozdu silahlı kuvvet olmamdan mütevekkil psikolojik destek almaktan çekiniyorum ve bende manevi tazminat davası acmak istiyorum davacıyamı dava acmam gerekiyor yoksa vekilinemi ayrıca davamda maddi manevi tazminat talebim var .

karsı tarafın bana attıgı iftiralar.

1-Davacıya karsı sürekli darp ve kötü muamelede bulundugum
    2-gelen tapu kayıtlarnd davacının satış yaptıgı halde benim satış yaptıgımı iddia etmesi(davacının baska birisine noter yolu ile vekelat vermiş vekaletin kopyası nı mahkemeye ibraz ettigim halde )
    3-davacı vajinismus hastası bir cok doktora götürdüğüm halde kocalık vazfemi yerine getirmediğim ve hatta tecavüzle suclanmam beni cok etkiledi derinden üzdü.
    4-Silahlı kuvvet oldugumdan dolayı toplumda tehlikeli oldugumu beyan ediyor (geçenyıl davacı ile barısma söz konusu idi psikiyatr a gittik doktor davacının akrabası olduğundan rahatsızlığından bahsedemedim sadece iş ile sıkıntılarımı aktardım ve doktor anksiyete bozuklugu teşhisi koydu 2 parça ilac verdi) bende eger psikolojij rahatsızlıgım oldugu iddiaları var ise tam tesekküllü hastaneden davacının talebi dogrultusunda hastane raporu alabilecegimi belirttim,ama karsı taraf talepde bulunmadı.
    5-Artık davacı vekili boşanma davası değil de agır ceza davası görülüyormuş gibi dilekçelerinde bana sanık diye hitap etmeye başladı.
    6-tehlikeli biri olduğumdan dolayı çocugumun velayeti ni anneye ve şshsi münasebetinde oldukca sınırlm getirilmesini talep etti bu da şahsıma yapılan hakaret olarak algılıyorum.
    7- Davacı ve kardesi ile telofonda yaptıgım 2 3 dakikalık görüşmem var oğlumdan dolayı sanki tehdit etmişimde hakkımda suç duyurusunda bulunuldugu idda ediliyor (bana resmi bişi ulaşmadı)
    8-Yıllık iznimde yanımda bi bayan olduğu oğlumu ve ailemi bayanla tanıştırdıgım oğlumun yanında bayana uygunsuz şeyler yaptığım fiili ve sözlü (oğlum 4 yaşında)aslı astarı olmayan iddialar.

Bu yazdıklarım davanın seyrinde olagan şeyler ama bazı şeyler varki kaldırmak mümkün degil SAVAŞTA KANDA BULAŞIR ÇAMURDA atasözü nü uygulamaktalar ben manevi tazminat davası açacagım ama dava bitincemi davcıyamı yoksa vekilinemi ,süren boşanma davasından sonramı açmalıyım hangi mahkemeye açmam gerekiyor yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    596
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Manevi tazminat ve iftira.

Boşanma davası gerçekten yıpratıcı bir süreçtir.
    Davacı vekili, adı üzerinde vekildir, davacının verdiği bilgilere istinaden bu ithamlarda bulunmaktadır.
    Karınızdan Davacı diye bahsettiğinize göre davayı o açmış.
    Karşı dava açmazsanız, ya sizin kusurunuz ispatlanacak, boşanma kararı çıkacak. Ya da sizin kusurunuz olmadığı anlaşılacak dava reddedilecek.

Boşanma kararı olursa, sizin kusurunuzdan dolayı tazminat hak etmezsiniz.
    Red olursa, bu kez boşanma kararı çıkmadığı için maddi, manevi tazminat talepleri de görüşülmez.

Dolayısıyla yapabileceğiniz en iyi şey, karşı dava süresini kaçırmış dahi olsanız sizin bir boşanma davası açıp bu boşanma davasında manevi tazminat istemenizdir.

Burada söylediklerinizi yazacağınız dilekçenizde, "dava sürecinde karşı tarafın asılsız iddiaları her türlü dayanaktan yoksundur. İspatlanamamıştır. Bu yüzden manevi tazminat verilmesi" şeklinde özetlenecek bir talepte bulunun.

Dayanak noktanız medeni kanunun 174. maddesinin ikinci paragrafı:

Madde 174.- Mevcut veya beklenen menfaatleri boşanma yüzünden zedelenen kusursuz veya daha az kusurlu taraf, kusurlu taraftan uygun bir maddî tazminat isteyebilir.
    Boşanmaya sebep olan olaylar yüzünden kişilik hakkı saldırıya uğrayan taraf, kusurlu olan diğer taraftan manevî tazminat olarak uygun miktarda bir para ödenmesini isteyebilir.

İletiler
    56
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ma_cera yanıtın için teşekkür ederim davayı acan taraf eşim ama kusurlu oldugumu ispat edemedi 1. derece akrabaları benim için olumlu davacının kusurunu ortaya koyan şahitlik şahitlik yaptılar bu siteden ögrendiğim üzere karsı taraf iddialarını ispat edemediği zaman dava red olunuyor bende boşanmak istediğimden 1 ay önce derbest olan davaya mütaakip boşanma davası açtım ;
    karşı tarafa davetiye ulaştı ama mahkemeye intikal etmedi ve durusma 2 ay sonraya atıldı devam eden dava da ise esas icin yazılı cevap vermek üzere süre istedim oda bu ay görüşülecek benim açtgım davadan dolayı davalı taraf davanın devam ettiğini davanın esasa cevap süresi geçtiğinden benim davamın reddini talep etti kararda ise
    1- davalı adın çıkartılan davatiyenin dönüşüne beklenmesine
    2- davalı vekilinin ilk itirazı hususu çıkarılan davetiyenin dönüşünden sonrya bırakılmasına kararı cıkıp 2 ay sonraya ertelendi.

acaba karsı dava süresini gecirdimmi davam kabul olmaya bilirmi bu durumda boşamama kararı çıkabilirmi yanıtınız icin teşekkür ederim.

İletiler
    52
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benzer yaklaşımlar benim boşanma davamda karşı taraf vekillerinden de geldi. Dosyaya sunulan avukat beyanlarını sundum Cumhuriyet Sav.'lığına suç duyurusunda bulundum ve BARO'ya şikayet ettim. Her iki şahıs da ağır ceza mahk'de yargılanmaktadır.
    Sayın ma_cera'nın dediği gibi 'avukatlar müvekkillerinin beyanlarına göre' yaklaşımlar üretirlerse de 'ISPATI OLMAYAN IDDIALAR HAKARET VE IFTIRA' vasfındadır ki buda avukat müvekkil fark etmez SUÇ teşkil eder. Bir avukat sinirlilikle davalı eşi hakkında ağzına geleni söyleyen şahsın her lafını ve iddiasını dosyaya taşıyamaz. İddia sahibi iddiasını ıspatla mükelleftir. Ispat olunamıyan iddia İFTİRA VE HAKARETTİR.

Şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunun ve BARO'ya şikayet edin.

İletiler
    56
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Değerli Decussatio yanıtın için teşekkür ediyorum ayrıca geçmiş olsun bende gerekli yerlere dilekçemi hazırlayıp arz edeceğim artık onur meselesi oldu Hukuk adamı olan bir şahıs nasıl oluyorda Devletin kurumlarının verdiği evrakları hiçe sayıp yalancılıkla ,dolandırıcılıkla suçlaya bilir neye dayanaraktan silahlı kuvvette görev yapıyor tehlikelidir meslekten el çektirilmeli diyebiliyor vs tarzı beyanlarda buluna biliyor hadi müvekkili abuk subuk bilgi verdi bunu davana taşıdın iddiaları ispat edemedin iyide Devletin kurumlarının,Noterin belgelerini sahtecilikle suçlayabiliyor anlamakta zorlanıyorum.

O zaman ortaya şu çıkıyor sırf karşı dilekçe vermek için aldığı parayı hakettiğini ortaya koymak için yalan beyanda bılunmaktan çekinmiyor iyide anlamıyorum hakim bu duruma neden müdahale etmiyor bunuda anlayamıyorum.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    596
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı decussatio rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Dosyaya sunulan avukat beyanlarını sundum Cumhuriyet Sav.'lığına suç duyurusunda bulundum ve BARO'ya şikayet ettim. Her iki şahıs da ağır ceza mahk'de yargılanmaktadır.

'ISPATI OLMAYAN IDDIALAR HAKARET VE IFTIRA' vasfındadır ki buda avukat müvekkil fark etmez SUÇ teşkil eder. Bir avukat sinirlilikle davalı eşi hakkında ağzına geleni söyleyen şahsın her lafını ve iddiasını dosyaya taşıyamaz. İddia sahibi iddiasını ıspatla mükelleftir. Ispat olunamıyan iddia İFTİRA VE HAKARETTİR.
    Şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunun ve BARO'ya şikayet edin.
    Bunun prosedürü nedir? Neye dayanarak suç duyurusunda bulunulacak? Hangi
    kanuna göre, hangi suçla ağır ceza mahkemesinde yargılanıyor? Davanın gidişatı nasıl? Bizi daha detaylı bilgilendirir misiniz?

İletiler
    85
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Talking Re: Manevi tazminat ve iftira.

Alıntı ma_cera rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bunun prosedürü nedir? Neye dayanarak suç duyurusunda bulunulacak? Hangi
    kanuna göre, hangi suçla ağır ceza mahkemesinde yargılanıyor? Davanın gidişatı nasıl? Bizi daha detaylı bilgilendirir misiniz?
    Evet evet sayın ma_cera ya katılıyorum.Dava hakkında daha detaylı bilgi verirmisiniz?Aynı olay benim de başımda.

Kilitli Konu
3 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: