Daha önce yazdığım Site Yöneticisinin Site adına borçlanması konusunda bazı cevaplar aldım ve henüz kooperatif statüsü devam eden yapılarda kurulan yönetimlerin geçersiz olduğunu, bu yüzden site adına borçlanmamın yalnız beni ilgilendireceğine dair e-postalar aldım.

YENİ DURUMA GÖRE CEVAP BEKLİYORUM !!!

Bunun üzerine durumu yazılı bir karar tutanağı biçiminde, bu tür borçlanmalarıda tüm site sakinlerinin ve boş daire sahiplerinin müşterek borçlu olarak kabul edileceği biçiminde karar defterinden bağımsız bir belge üzerinde site sakinlerine imzalattım. Başkaca bir onay olmadan ve ulaşabildiğim %95 site sakinlerinin kabulü ve imzası ile bu belgenin hukuktaki statüsünün bir tebligat - icra takibinde yargı tarafından nasıl karşılanacağını, dikkate alınıp alınmayacağını merak ediyorum.

SİTE SAKİNLERİNİ VE BOŞ DAİRE SAHİPLERİNİ BAĞLAYAN CÜMLE AŞAĞIDADIR.

Yöneticinin ve yönetim kurulunun fena kusurları dışında kalan, aidatların zamanında ödenmemesi gibi durumlardan doğan, site adına 3 ncü şahıs, kurum ve kuruluşlara olan borçlardan dolayı yapılacak tebligat ve icra takiplerinden, sitede oturan sakinler ile daireleri boş olan ev sahipleri müştereken sorumludur.

mete