+ Konuyu Yanıtla
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 32 ileti bulundu.

Konu: Kontrat süresi bitmeden çıkmak

Kontrat süresi bitmeden çıkmak Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Kontrat süresi bitmeden çıkmak.

Herkese merhaba,
    Yeni bir konu baslgı acamadıgım bu konuya yazıyorum.Benimde benzer bir problemim var.2006 yılında istanbul da bir ev kiralıdım.Kira kontratını yaparken ev sahibinin eski kiracısının ona sadece ihtarnama cekerek evden cıkması sebebiyle ozel bir kontrat yaptık kiracı kira kontratını yenilemek istemez ise 45 gün önceden ihtarname ile durumu ev sahibine bildirerek kontratı yenilemez dedik.
    Bu yıl ocak ayında ev sahibine sözlu olarak kontratı yenilemek istemedigimi ancak anlasacagımız kira miktarı ile devam edebilecegimizi ve mayıs 2008 gibi evlilik sebebiyle sehir değiştireceğim için evden cıkacagımı soyledim.Anlaştık şimdi izmit 'te güzel bir ev bulduk ben evsahibinin bana verdigi guvenceyle evi tutmum ama ev sahibi bana haziran ayına kadar kira parasını odemezsen seni mahkemeye verir tüm yıllık kiranı alırım diyor.
    Simdi ev sahibine ihtarname ceksem ve eşimin iş yerinin izmit te olması sebebiyle artık orada oturacagımızı bunun içinde evden ayrılmak istediğimi bildirsem netice alabilirmiyim.Bunun dısında ev umraniye de isimde gebze de.Ümraniye ye servis gelmedigi icin cok zor ise gidiyorum.Bunuda gerekçe olarak sunabilirmiyim.

Cok tesekkurler

Hukuki NET Güncel Haber

Kontrat süresi bitmeden çıkmak konulu yargıtay kararı ara
    Kontrat süresi bitmeden çıkmak konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı songurkan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Herkese merhaba,
    Yeni bir konu baslgı acamadıgım bu konuya yazıyorum.Benimde benzer bir problemim var.2006 yılında istanbul da bir ev kiralıdım.Kira kontratını yaparken ev sahibinin eski kiracısının ona sadece ihtarnama cekerek evden cıkması sebebiyle ozel bir kontrat yaptık kiracı kira kontratını yenilemek istemez ise 45 gün önceden ihtarname ile durumu ev sahibine bildirerek kontratı yenilemez dedik.
    Bu yıl ocak ayında ev sahibine sözlu olarak kontratı yenilemek istemedigimi ancak anlasacagımız kira miktarı ile devam edebilecegimizi ve mayıs 2008 gibi evlilik sebebiyle sehir değiştireceğim için evden cıkacagımı soyledim.Anlaştık şimdi izmit 'te güzel bir ev bulduk ben evsahibinin bana verdigi guvenceyle evi tutmum ama ev sahibi bana haziran ayına kadar kira parasını odemezsen seni mahkemeye verir tüm yıllık kiranı alırım diyor.
    Simdi ev sahibine ihtarname ceksem ve eşimin iş yerinin izmit te olması sebebiyle artık orada oturacagımızı bunun içinde evden ayrılmak istediğimi bildirsem netice alabilirmiyim.Bunun dısında ev umraniye de isimde gebze de.Ümraniye ye servis gelmedigi icin cok zor ise gidiyorum.Bunuda gerekçe olarak sunabilirmiyim.

Cok tesekkurler
    O kadar çok tarih var, o kadar karışık anlatmışsınız ki... Ocak, mayıs, haziran, şimdi marttayız. 45 gün vs. Mayıs 2008'de ayrılacağım demişsiniz, bugün evi tuttum diyorsunuz.

Tahliye için sözleşmenizde yazan koşullardan doğan tahliye haklarını kullanabilirsiniz. Bunun dışında ev sahibi sözleşmenin bitimine kadar boş kalan zamanların kirasını sizden talep edebilir.

Evi ne zaman boşaltacağınızı anlayamadım. Ama boşaltmadan önce ev sahibiyle işbirliği yaparak yeni bir kiracı bulursanız sorununuz çözülmüş olur.

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İyi günler, Ev sahibi ile bir yıllık kira sözleşmesi yaptık dokuz ay oturdum ve üç ayım kaldı ve şimdi evden çıkmak istiyorum. Bu geriye kalan üç aylık kirayı ev sahibine ödemeden nasıl çıkabilirim. Kaçış yollarını bilmek istiyorum. Teşekkürler.

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı otebay rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İyi günler, Ev sahibi ile bir yıllık kira sözleşmesi yaptık dokuz ay oturdum ve üç ayım kaldı ve şimdi evden çıkmak istiyorum. Bu geriye kalan üç aylık kirayı ev sahibine ödemeden nasıl çıkabilirim. Kaçış yollarını bilmek istiyorum. Teşekkürler.
    Bir hukuk forumunda hukuk dışı tavsiye alamazsınız, "kaçış yolları" öğrenemezsiniz.

Ev sahibiniz erken çıkmanızı kabul etmedikçe yapabileceğiniz tek şey kendinizin yerine yeni kiracı bularak çıkmaktır. Aksi takdirde ev sahibi boş kalan ayların kirasını sizden tahsil eder.

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merabalar
    Hemen hemen tüm yazıları okumama rağmen kendime gerçerli bir yanıt bulamadığıım için benzer bir soruda ben sormak istiyorum

-Şu an bulunduğum evi yaklaşık 3 ay önce kiraladım. ev gayrimenkul bir şirketin üzerineydi ve eve girmeden önce evdeki eksiklerin halledileceğini ( kombinin takılacağı duşa kabinin takılacağı vb.) söylediler. bende bu yüzden anahtarımı gayrimenkul şirketine verdim . Kontratın başlangıç tarihi ayın 5 olmasına karşın sırf kombinin takılmasını beklediğim için eve ayın 20 sinde taşındım ki o zamanda kombimizi ve duşakabini takmamışlardı . eve girdikten sonrada bunları defalarca söyledim
    -Ayrıca 2. oalrak evdeki pimapenler neredeyse uyurken rüzgardan üzerime düecek şekilde sallanıyor ve teras katında oturmama rağmen yağmurlu günlerde evi su basıyor.
    -Anlıyacağınız taşındığım ilk günden beri bir gün huzurlu bir şekilde uyuyamadım.

Şimdi evden ayrılmak istediğimi yaklaşık 20 gün süre önce ev sahibine ve Gayrimenkul şirketine bildirdim.. 2 tarafda herhangi bir sorun çıkmayacağını söylediler.
    kira bedellim 400YTL ve 900 YTL depozito vermiştim.
    son oturduğpum ayın kirasının depozitodan düşülmesini ve geri kalan depozitoyu istedim.

şimdi böyle bir durumda eğer evden çıkmak istersem ve geri kalan parayı bana vermesse ve üstüne kontrat süresince kira talep ederse ev sahibi ben ne yapmalıyım. Daha doğrusu yapabileceğim bir şey varmı. Çünkü ardık rahat uyuyabileceğim bir eve çıkmak istiyorum.

yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı the_pusher rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merabalar
    Hemen hemen tüm yazıları okumama rağmen kendime gerçerli bir yanıt bulamadığıım için benzer bir soruda ben sormak istiyorum

-Şu an bulunduğum evi yaklaşık 3 ay önce kiraladım. ev gayrimenkul bir şirketin üzerineydi ve eve girmeden önce evdeki eksiklerin halledileceğini ( kombinin takılacağı duşa kabinin takılacağı vb.) söylediler. bende bu yüzden anahtarımı gayrimenkul şirketine verdim . Kontratın başlangıç tarihi ayın 5 olmasına karşın sırf kombinin takılmasını beklediğim için eve ayın 20 sinde taşındım ki o zamanda kombimizi ve duşakabini takmamışlardı . eve girdikten sonrada bunları defalarca söyledim
    -Ayrıca 2. oalrak evdeki pimapenler neredeyse uyurken rüzgardan üzerime düecek şekilde sallanıyor ve teras katında oturmama rağmen yağmurlu günlerde evi su basıyor.
    -Anlıyacağınız taşındığım ilk günden beri bir gün huzurlu bir şekilde uyuyamadım.

Şimdi evden ayrılmak istediğimi yaklaşık 20 gün süre önce ev sahibine ve Gayrimenkul şirketine bildirdim.. 2 tarafda herhangi bir sorun çıkmayacağını söylediler.
    kira bedellim 400YTL ve 900 YTL depozito vermiştim.
    son oturduğpum ayın kirasının depozitodan düşülmesini ve geri kalan depozitoyu istedim.

şimdi böyle bir durumda eğer evden çıkmak istersem ve geri kalan parayı bana vermesse ve üstüne kontrat süresince kira talep ederse ev sahibi ben ne yapmalıyım. Daha doğrusu yapabileceğim bir şey varmı. Çünkü ardık rahat uyuyabileceğim bir eve çıkmak istiyorum.

yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler
    Evin kusurlarını noterle yazılı bir ihtarla kiralayana bildirip 30 gün içerisinde giderilmesini aksi takdirde sözleşmeyi feshedip depozitoyu talep edeceğinizi bildirin. 30 gün sonra giderilmemiş olursa evi tahliye edin ve depozitodan kalan alacağınızı talep edin.

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

konu aynı ama benim durumum biraz farklı, kiracısı olduğum daire 3. katta ve asansörsüz eşim hamile olduğundan yeni bir eve taşınmamız gerekli oldu. kira sözleşmemin bitimine 18 ay var. Ev sahibime durumu bildirdim ancak anlaşmaya yanaşmıyor kalan ayların kirasını da istiyor. sözleşmede erken tahliye ile ilgili bir madde yok. ancak evsahibinin lehine olan; 1- iki ay üstüste kira bedeli yatırılmaz ise kiracı hicbir hak ve bedel talep etmeden ihtar ve ikaz gerektirmeden tahliye eder 2- kira bedellerinin herhangi biri ödenmez ise diğer aylara ait kira bedelleri muacceliyet kesbeder, maddeleri var. Kalan kiraları ödemek zorundamıyım, yoksa beni dava etmesini mi beklemeliyim? dava sonucu nasıl çıkar, bu konuda yargı içtihatları var mı? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı buraksengoz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    konu aynı ama benim durumum biraz farklı, kiracısı olduğum daire 3. katta ve asansörsüz eşim hamile olduğundan yeni bir eve taşınmamız gerekli oldu. kira sözleşmemin bitimine 18 ay var. Ev sahibime durumu bildirdim ancak anlaşmaya yanaşmıyor kalan ayların kirasını da istiyor. sözleşmede erken tahliye ile ilgili bir madde yok. ancak evsahibinin lehine olan; 1- iki ay üstüste kira bedeli yatırılmaz ise kiracı hicbir hak ve bedel talep etmeden ihtar ve ikaz gerektirmeden tahliye eder 2- kira bedellerinin herhangi biri ödenmez ise diğer aylara ait kira bedelleri muacceliyet kesbeder, maddeleri var. Kalan kiraları ödemek zorundamıyım, yoksa beni dava etmesini mi beklemeliyim? dava sonucu nasıl çıkar, bu konuda yargı içtihatları var mı? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
    Herhangi bir ayın kirasını ödemediğiniz takdirde sözleşmedeki ilgili madde gereğince kira dönemi sonuna kadar bütün kiralar muaccel olur. Bu yüzden kirayı ödememe gibi bir hata yapmayın. Ev sahibi icra takibi yaparsa 18 aylık kira borcuyla karşı karşıya kalırsınız.

Sizin için tek çıkar yol ev sahibiyle yeni kiracı bulma konusunda anlaşmak ve yeni kiracı bulup evi boşaltmak gibi görünüyor.

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Tayin durumunda nasıl olacak ?

Arkadaşlar başka bir şehre tayinim çıkarsa kira sözleşmesi bitmeden,ev sahibi sözleşme süresi bitmemesinden dolayı geriye kalan aylar için kira isteyebilir mi ?1 Senelik sözleşme yaptık üzerinden dokuz ay geçti ama şu aralar tayinim çıkma olasılığı da söz konusu.

İletiler
    292
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Siz evi boşalttıktan sonra ev sahibinin yeni kiracı buluncaya kadar geçen süredeki zararını mahkeme yoluyla sizden alabilir.

İçeride 2 aylık depozitonuz varsa ve yeni kiracı buluncaya kadar 2 ay zaman geçmişse depozitoyu ev sahibinden alma hakkınız yoktur.

+ Konuyu Yanıtla
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kontrat bitmeden dükkandan çıkmak

kontrat bitmeden kiradan çıkmak

kira kontratı bitmedendükkandan çıkılırmı

Forum