Aksaray merkeze bağlı Sağlık Beldesi’nde seyyar köftecilik yapan 17 yaşındaki O.A., 8 yaşındaki H.E.’yi kendisine küfür ettiği iddiasıyla tuvalete götürüp önce bıçakladı ardından da kulağını kesti.
Hastaneye kaldırılan H.E.’nin yoğun bakıma alındığı ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Sağlık Beldesi’nde seyyar aracında köftecilik yapan O.A., dün akşam saatlerinde ilköğretim 2’nci sınıf öğrencisi olan 8 yaşındaki H.E.’yi kendisine küfür ettiği iddiasıyla zorla beldedeki bir düğün salonunun tuvaletine götürdü. Küçük çocuğu önce döven O.A., ardından karnından bıçaklayıp, sağ kulağını kesti. H.E. kanlar içinde yere yığılırken, telaşlanan O.A. çocuğun öldüğünü düşünüp olay yerinden kaçtı.

Güçlükle tuvaletin merdivenlerinden çıkan H.E.’yi belediyede görevli bir zabıta memuru görerek 112 Hızır Acil Servisi ekiplerine haber verdi. Kesik kulağı ile birlikte Şammaz Vehbi Ekecik Kadın ve Çocuk Hastanesi’ne götürülen H.E., burada yapılan ilk müdahalesinin ardından kulağı dikilmek üzere Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’ne sevkedildi. Başarılı bir operasyonla kulağı dikilen çocuğun yoğun bakım ünitesine alındığı ve sağlık durumunun ciddi olduğu belirtildi.

H.E.’nin anneannesi Dilek K., “Torunum okuldan gelip parka oynamaya gitti. Daha sonra kanlar içinde hastaneye kaldırıldığını duydum” dedi.

Jandarma ekipleri, O.A.’yı beldede bulunan evinde gözaltına aldı. Sorgusunun ardından adliyeye çıkarılan O.A., gazetecilerin ‘Neden küçük çocuğun kulağını kestiniz?’ sorusuna, “Bana küfür etti, sinirlendim ve kestim” diye cevap verdi.
05.04.2007
HÜRRİYET