Merhaba,

Gectiğimiz haftalarda bir pazarlama projesi olarak kaç kişiye ulaşabileceğimi görmek için dvd vcd plak vs. elle tutulur ürünlerin ticari amaç olmaksızın kullanıcılar arasında takasını sağlamaya yönelik bir internet sitesi açtım. Siteye ilgi artınca telif hakları konusunda daha ciddi bir araştırma yaptım ve anet newsgrouplarının benzer bir sebepten dolayı kapatıldığını öğrendim.

açıklama metnini de ekliyorum,

Anet Haber Sunucuları

- bit.pazari
- alisveris.takas
- hobi.dvd
- hobi.dvd.dvd-r
- hobi.sinema
- hobi.tvdizi

ve diğer gruplara gönderilen mesajlarda bulunan ve yasadışı olduğu iddaa edilen;

- 1. Bölge DVD satış ve takas isteklerini içeren mesajlar
- Telif hakları bulunan DVD ve filmlerin altyazı istek ve linklerini içeren mesajlar
- Telif hakları bulunan ürünlerin satış ve takasları ile ilgili mesajlar
- Telif hakları bulunan ürünlerin download link isteklerini içeren mesajlar

sebebi ile;

Yazılım, DVD, film, dizi gibi içeriklerin yasal telif hakkı sahipleri tarafından tarafımıza gönderilen; 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 3257 sayılı Sinema, Video ve Müzik Eserleri Kanunu’na dayandırılan ihtarname dolayısı ile;

15 Şubat 2007 tarihinden itibaren süresiz olarak kapatılmıştır.

Şimdiye kadar gösterdiği ilgi ve paylaştığı bilgilerden ötürü tüm kullanıcılarımıza teşekkür ederiz.
benzer bir durum benim sitemin başına da gelir mi? bunu öğrendiğim anda siteyi askıya aldım, anasayfadan foruma linkleri kaldırdım. ne yapmam gerekir?

teşekkürler.