+ Konuyu Yanıtla
2 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 77 ileti bulundu.

Konu: Boşanma, nafaka

Boşanma, nafaka Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

ALLAH RIZASI İÇİN (SADECE KENDİNİZ İÇİN ADALET) ARAMAKTAN VAZGEÇİN!!!

Yaslar genel düzenlemeleri ihtiva ederler. Yasakoyucu da toplumun genelindeki olgu,olay,ihtiyaç, kanı vs. kriterlerle yasa kuralları getirir.

Genel Kural nafaka ödenmesidir. Erkeğin dahi kadından nafaka isteme hakkı yasal olarak mümkündür.

Sözü edilen vatandaşın aylık 500 milyon lira GELİRİ vardır. Bunun 200 milyonunu ev kirası olarak veriyor diye hiç nafaka ödemeyecek midir? Üstelik de yazıda ÇOCUKLARI ifadesi var. Geriye eline 100 milyon kalmasının yasa karşısında hiç önemi yoktur. Bir başka forumda da eşi 10 milyar gelire sahip olduğu halde 100 milyon tedbir nafakasının bağlandığından şikayet ediliyordu.
    Yasa kuralları herkes içindir ve belli bir toplum nizamı sağlanmasına hizmet eder.Kişiye özel düzenleme getirilemeyeceği açıktır. Üstelik nafakaya hükmedilirken hakim her iki tarafın maddi durumlarını soruştup bir bilgi sahibi olduktan sonra nafaka isteyenin haklı olup olmadığı, ne miktar nafakaya karar vereceğini vicdani kanaatiyle belirler.
    Beyler, HUKUK ve ADALET BU KADAR UCUZ DEĞİLDİR.
    Nalıncı keseri gibi rabbena hep bana olmaz, marangoz testeresi gibi bir sana bir bana olmak lazım.

sayın ibrahim bey ise hala aynı şeyleri söyleyip duruyor. Bu sefer biraz daha ileri gidip hukuku beğenmeyenlere gidin terörist olun diyor. Önce siz dağlara çıkın da millet şöööyle bir çağdaş KÖROĞLU görsün.

Allahaşkına sayın ibrahim bey, hukuktan yana neden bu kadar dertlisiniz açık ve seçik olarak başınızdan geçenleri bir anlatsanız da biz de meraktan kurtulsak.

Size daha kaç defa ifade edilmesi gerekiyor bilmiyorum ki

SİZ BEĞENSENİZ DE BEĞENMESENİZ DE TÜRKİYE' DE HUKUK VAR, HUKUKU VE UYGULAMASINI DAHA ADİL VE DOĞRU OLARAK GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN ÇABALAYAN BİNLERCE DE HUKUKÇU VAR.

lÜTFEN YETER ARTIK, HUKUKA BU KADAR DÜZEYSİZ SALDIRMAYA DEVAM ETTİĞİNİZ TAKDİRDE MAALESEF İLETİLERİNİZİ SİLMEK ZORUNDA KALACAĞIZ.
    SİZ BU TAVRIMIZA NE DERSENİZ DEYİN HİÇ DE UMURUMUZDA DEĞİL.

Saygılarımızla

Av.Fırat Bayındır

ceteris paribus

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanma, nafaka konulu yargıtay kararı ara
    Boşanma, nafaka konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    zonguldak
    İletiler
    119
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın ibrahimg38;

Hukukla olan sorununuzu hukuka karsı olan bu düşmanlığınızı bir türlü anlayamadım, Türkiye'de yaşam şartları zor bunun hepimiz bilincindeyiz bunu hukukla nasıl bağdaştırabildiniz onu anlayabilmiş değilim!
    ve size sormak istiyorum ;

İnsanları terorist olmaya zorlayan "mevcut" yasalardan bir tanesini gösterebilirmisiniz?

Saygılarımla

yalan atla gider, gerçek yürür, yinede tam zamanında yetişir.

Nerede
    zonguldak
    İletiler
    119
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın ibrahimg38;

Hukukla olan sorununuzu hukuka karsı olan bu düşmanlığınızı bir türlü anlayamadım, Türkiye'de yaşam şartları zor bunun hepimiz bilincindeyiz bunu hukukla nasıl bağdaştırabildiniz onu anlayabilmiş değilim!
    ve size sormak istiyorum ;

İnsanları terorist olmaya zorlayan "mevcut" yasalardan bir tanesini gösterebilirmisiniz?

Saygılarımla

yalan atla gider, gerçek yürür, yinede tam zamanında yetişir.

Av.Fatih Karaca Misafir

Tanımlı

Sayın Bayındırın yazdıklarından sonra söylenecek pek bir şey kalmamış, ancak sayın ibrahimg38'in ifadelerine karşılık yazmadan edemedim.

Sayın ibrahimg38, bir çocuk için 150 milyon nafaka bağlanması ile "Türkiyede yasa mı var?" sorusu arasında bir bağlantı kuramadım. Yani Türkiye'de kanun olmadığı için mi bu nafaka bağlanmış demek istiyorsun? Türkiye kanun da var hakimler de.

Çocuğuna 150 milyon nafaka ödemeye mahkum olan o memur, bu çocuğun geçimini sağlayıp sağlayamayacağını, çocuğun dünyaya gelmesine sebep olmadan önce düşünecekti.

Esasen bu ülkede terörü teşvik eden birileri varsa, onlar da çocuk yapıp yapıp geçimini düşünmeksizin sokağa terk edenler ile bunları hoşgören sizin gibilerdir diye düşünüyorum.

Saygılarımla.

DeFacto

Av.Fatih Karaca Misafir

Tanımlı

Sayın Bayındırın yazdıklarından sonra söylenecek pek bir şey kalmamış, ancak sayın ibrahimg38'in ifadelerine karşılık yazmadan edemedim.

Sayın ibrahimg38, bir çocuk için 150 milyon nafaka bağlanması ile "Türkiyede yasa mı var?" sorusu arasında bir bağlantı kuramadım. Yani Türkiye'de kanun olmadığı için mi bu nafaka bağlanmış demek istiyorsun? Türkiye kanun da var hakimler de.

Çocuğuna 150 milyon nafaka ödemeye mahkum olan o memur, bu çocuğun geçimini sağlayıp sağlayamayacağını, çocuğun dünyaya gelmesine sebep olmadan önce düşünecekti.

Esasen bu ülkede terörü teşvik eden birileri varsa, onlar da çocuk yapıp yapıp geçimini düşünmeksizin sokağa terk edenler ile bunları hoşgören sizin gibilerdir diye düşünüyorum.

Saygılarımla.

DeFacto

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

İyi günler ben türkiyenin herhangi bir yerinden asiye ; (ismi değiştirmek serbest ben asiye nasıl kurtulurdan esinlendim.)
    Geçim sıkıntısı nedeniyle eşimden ayrıldım. Körolasıca beni iki el kadar bebeyle 150 mlyon nafaka ile kapının önüne bıraktı..Kendisinin başını sokacak evi öğlen yemek yiyeceği bir işi var. Ben iki bebeyle ortada kaldım Ne aş ne iş ne ev var.. 150 milyon bebelerin süt parası bile etmiyor...
    Sayın avukatlar Türkiyede adalet var mı???? Ben dağa çıkıp terörist olsam haksız mıyım ay pardonnn el kadar bebelerle kadın başıma terörist olamam peki ben kötü yola mı düşeceğim...????
    Sayın selim bey ne yanıt verirsiniz böyle bir iletiye ...???
    Sayın İbrahimg38 e benim diyecek lafım yok... O yüzde yüz haklı olduğu bir konuda hatta 30 ara karar lehine çıkmışken !!! 1 ara kararın aleyhine çıkması !!!! vede avukatlıktan anlamayan avukatı yüzünden ( ne olduğunu hala bilmediğimiz ) bir davayı kaybettiği için hukuku küs... Kah aklına esiyor dağda davar güdüyor kah esiyor gürlüyor ege efelerine nefer yazılıyor bazen dağlara kendini şaki kaydediyor bazende romantikliği tutup ' aşık olup düşünmektense uyuz olup kaşınmak iyidir' diyerek romantik aşk şiirlerine katkıda bulunuyor.. Bunlardan arda kalan vaktindede öncelik ben olmak üzere herkese bir şey diyor..
    Diyeceğim oki önemli olan çocuk yapmak değildir. Yaşları ergin fizyolojik yeterliliği olan iki cinsin bir araya gelmesinden oluşur çocuk.. Önemli olan onun yarınlarını hazırlayabilmektir.. Ekonomik sıkıntının had safhada olduğu ülkemizde amcanızın oğlunun hemde çocukları olması asıl sorunun temelidir. Bunlar ne yiyecek ne içecek nerede nasıl okuyacak vatana millete ailesine herşeyden önemlisi kendilerine yararlı birer insan olabilecekler mi? Bunları sağlamakla görevli olan anne baba bunları düşünmeden çocuk yaparsa sorun bu olur...
    Siz hiç cocuk giderlerini incelediniz mi? Süt kaça mama kaça biberon oyuncak odur budur ... Dolayısıyla 150 milyon bu çocukların yemek masrafı bile olamayacak bir düzey.. Hakim ne yapsın? Onu hiç yazmamışsınız. Sen sorumsuzca ayağını bilmeden yorgan alacaksın sen eşin dahil çocukların nafakasını sağlayamıyacaksın sonra feryat figan edeceksin.. Gitmesin efendim kahfeye pişpirik oynamaya.. Ek iş yapsın harçlığını kazansın.. Ben sizden şunu bekliyorum.. HAKİMİN NASIL BİR KARAR VERMESİNİ BEKLERDİNİZ?? NE DEMELİYDİ? Anne ve çocuklarının tez kellesi vurula adam rahat ettirile mi??? NE Ne NE????

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

İyi günler ben türkiyenin herhangi bir yerinden asiye ; (ismi değiştirmek serbest ben asiye nasıl kurtulurdan esinlendim.)
    Geçim sıkıntısı nedeniyle eşimden ayrıldım. Körolasıca beni iki el kadar bebeyle 150 mlyon nafaka ile kapının önüne bıraktı..Kendisinin başını sokacak evi öğlen yemek yiyeceği bir işi var. Ben iki bebeyle ortada kaldım Ne aş ne iş ne ev var.. 150 milyon bebelerin süt parası bile etmiyor...
    Sayın avukatlar Türkiyede adalet var mı???? Ben dağa çıkıp terörist olsam haksız mıyım ay pardonnn el kadar bebelerle kadın başıma terörist olamam peki ben kötü yola mı düşeceğim...????
    Sayın selim bey ne yanıt verirsiniz böyle bir iletiye ...???
    Sayın İbrahimg38 e benim diyecek lafım yok... O yüzde yüz haklı olduğu bir konuda hatta 30 ara karar lehine çıkmışken !!! 1 ara kararın aleyhine çıkması !!!! vede avukatlıktan anlamayan avukatı yüzünden ( ne olduğunu hala bilmediğimiz ) bir davayı kaybettiği için hukuku küs... Kah aklına esiyor dağda davar güdüyor kah esiyor gürlüyor ege efelerine nefer yazılıyor bazen dağlara kendini şaki kaydediyor bazende romantikliği tutup ' aşık olup düşünmektense uyuz olup kaşınmak iyidir' diyerek romantik aşk şiirlerine katkıda bulunuyor.. Bunlardan arda kalan vaktindede öncelik ben olmak üzere herkese bir şey diyor..
    Diyeceğim oki önemli olan çocuk yapmak değildir. Yaşları ergin fizyolojik yeterliliği olan iki cinsin bir araya gelmesinden oluşur çocuk.. Önemli olan onun yarınlarını hazırlayabilmektir.. Ekonomik sıkıntının had safhada olduğu ülkemizde amcanızın oğlunun hemde çocukları olması asıl sorunun temelidir. Bunlar ne yiyecek ne içecek nerede nasıl okuyacak vatana millete ailesine herşeyden önemlisi kendilerine yararlı birer insan olabilecekler mi? Bunları sağlamakla görevli olan anne baba bunları düşünmeden çocuk yaparsa sorun bu olur...
    Siz hiç cocuk giderlerini incelediniz mi? Süt kaça mama kaça biberon oyuncak odur budur ... Dolayısıyla 150 milyon bu çocukların yemek masrafı bile olamayacak bir düzey.. Hakim ne yapsın? Onu hiç yazmamışsınız. Sen sorumsuzca ayağını bilmeden yorgan alacaksın sen eşin dahil çocukların nafakasını sağlayamıyacaksın sonra feryat figan edeceksin.. Gitmesin efendim kahfeye pişpirik oynamaya.. Ek iş yapsın harçlığını kazansın.. Ben sizden şunu bekliyorum.. HAKİMİN NASIL BİR KARAR VERMESİNİ BEKLERDİNİZ?? NE DEMELİYDİ? Anne ve çocuklarının tez kellesi vurula adam rahat ettirile mi??? NE Ne NE????

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum

Nerede
    .
    İletiler
    53
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

yaa allahaşkına ben 150 milyon nafaka çok demiyorumki.amcamın oğlunun500 milyon gelirine göre bu miktar çok diyorum.kaldıki amcamın oğlunun bu maaşından başkaca bir geliride yoktur.ayrıca yakınen biliyorum amcaoğlum evlendiğinde hiç bir zaman çocuk yapmamak kaydıyla eşiyle evlendi.eşide kabul etti.eşide devlet memuru.birisinin maaşı kira taksitlere falan gidiyordu,birisininkiylede geçinmeye çalışıyorlardı.öyle olduğu halde yenge hanım çocuk diye tutturdu,bizimkide yuvam yıkılmasın diye kabul etti.
    çocuktan sonra eşinin tavrı değişti ve çocuğu alıp kaçtı,boşandı.bende katılıyorum.bu ülkenin en büyük sorunu aşırı nüfus artışı yani hesapsı kitapsız çoğalmaktır.birde tabiki yetersiz ücretlerle çalışmak.eğer amcaoğlum 500 milyon değilde rahat geçinebileceği bir maaşla çalışsaydı hiç çocuğuna verdiği 150 milyon nafakayı sorun edermiydi?

Nerede
    .
    İletiler
    53
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

yaa allahaşkına ben 150 milyon nafaka çok demiyorumki.amcamın oğlunun500 milyon gelirine göre bu miktar çok diyorum.kaldıki amcamın oğlunun bu maaşından başkaca bir geliride yoktur.ayrıca yakınen biliyorum amcaoğlum evlendiğinde hiç bir zaman çocuk yapmamak kaydıyla eşiyle evlendi.eşide kabul etti.eşide devlet memuru.birisinin maaşı kira taksitlere falan gidiyordu,birisininkiylede geçinmeye çalışıyorlardı.öyle olduğu halde yenge hanım çocuk diye tutturdu,bizimkide yuvam yıkılmasın diye kabul etti.
    çocuktan sonra eşinin tavrı değişti ve çocuğu alıp kaçtı,boşandı.bende katılıyorum.bu ülkenin en büyük sorunu aşırı nüfus artışı yani hesapsı kitapsız çoğalmaktır.birde tabiki yetersiz ücretlerle çalışmak.eğer amcaoğlum 500 milyon değilde rahat geçinebileceği bir maaşla çalışsaydı hiç çocuğuna verdiği 150 milyon nafakayı sorun edermiydi?

Nerede
    .
    İletiler
    53
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

ayrıca sayın Bayındırın iletisinde bahsettiği adamın birinin 10 milyar geliri olduğu halde 100 milyon tedbir nafakası bağlayanda bu ülkenin hakimi ve mahkemesi.adalete inancımız tabiki sonsuz ama bazı çelişkileride yok sayabilirmiyiz?size samimi olarak bir şey söylemem gerekirse ben şahsen hukuki nette tanık olduğum,etkilendiğim iletilerden sonra hayatta çocuk falan yapmam,belki evlenirim ama (imkanını bulursam nikahsız olarak)hayatta çocuk yapmam.
    yine samimi olarak söylemek istediğim şudur:hukuki net büyük bir hizmet yapmaktadır.hukuki nete katkısı olan herkese çok teşekkür eder,saygılar sunarım.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: