+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 11 ileti bulundu.

Konu: Boşanma hakkında

Boşanma hakkında Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Boşanma hakkında

iyi günler benim sorunum boşanma nafaka ve tazminat ile alakalı 2005 yılının yaz aylarında görücü usulü ile evlendim 9 ay nişanlı durduk 9 ayda evli nişanlı iken ve kız isteme olayında annem ve babamla yaşayacağımızı söylemiştik bunu aileside kendiside kabul etmişti evliliğim süresince sürekli kavga ve husursuzluk çıkartırdı ben mutlu olalım derken o sanki kavga olması için çok özenirdi şimdi şimdi anlıyorum derdini eşimin derdi huzursuzluk çıkartıp evi terk etmekmiş neyse en sonunda bir akşam öyle bir kavga çıkardıki yalan olmasın sabaha kadar sanki delirmiş gibi hiç sebeb yok ortada sabahta annesini ve ablalarını çağırdı onlar eve gelince biz oturur konuşur ve bir şeyler çözüme kavuşur derken anne ve ablaları daha bir azılı çıktı yani ne desem koskoca site ayağı kalktı bütün komşular kapımızın önüne yığıldı rezil olduk rezil eşim gözümün önünde annemi dövmeye yeltendi öyle kötü laflar söyledilerki buna komşularda şahit nişanlı ikende ne kadar iyilerdi halbuki şimdi şimdi anlıyorum bunların asıl amacı boşanıp nafaka alıp mehir senedide var eşyaları alıp yatmakmış zaten bunların ailesinde boşanmayan kadın yok hepsi boşanmış nafaka alıp babalarının evinde oturuyolar tabi şimdi şimdi anlıyorum annemle babamın yanına neden verdiklerini nasıl olsa boşanacaklar fazla eşya almaya gerek yok....!!!!! birde şimdi eşya davası açmışlar eşyaları istiyorlar birde alıp götürdüğü altınlarını da tekrar talep ediyor halbuki giderkende komşuların önünde dendiki şahit olun komşular altınları alıp götürüyolar dedik tabi kaynanamda ordan atıldı tabi götürecez altınlar kızımızın kızlık parası dedi... bu lafa komşular şahit ve mahkemede bunu söyliyecekler neyse evi terk etti 6 ay durdu boşanma davasını açtı bu altı ay boyuncada telefona olmadık hakaretler yağdırdı mesajlarla nediyor ayıdan tutun kocakafaya hırsızlara şerefsizlere herşey var bu arada bu mesajlar saklı birde tabi mesajlarda istekleride var ben evimi ayıracakmışım üniversiteyi bırakacakmışım işe girip çalışacakmışım akıllıya bakın akıllıya evi ayıracam aldığım ev eşyalarını ben işe gidince kamyona yükleyip hoppp işe girmemi istiyor nafakayı yüksekten tutturacak başıma gelene bakın şebeke gibiler birde giderken boş bir sayfaya seni sevmiyorum istemiyorum beni zorla tutma diye kağıda yazı yazdı dansözlerin anlına para yapıştırır gibi anlıma o kağıdı yapıştırdı o kağıdıda saklıyorum neyse boşanma davasını açmışlar şimdi sizler diyeceksinizki sen neden dava açmadın hakim ayrı ev ister bende ayıramassam ağır bir tazminat yerim diye dava dilekcelerinde ben onu ailemle yaşamaya zorlamışım ben onu dövmüşüm evden dışarı salmamışım bende hastalık varmış devamlı ilaç alırmışım evlenmeden önce dememişim bu hastalığı onu köle gibi kullanırmışız şu iddalara bak hergün dışarı çıkardık buna komşular şahit çıkarmasan ne yapacaksın dır dır edip duruyo inanmassınız makinalı gibi gerci çıkarsanda sokaklarda devam ediyo ama sesinin tonu alçalıyo benim hiç bir hastalığım yok devamlı kullandığım ilaçta yok köle gibi kullanmışız evde bulaşık çamaşır makinası hepsi var nasıl köleyse hem ev işi görmezdiki buna komşular şahit nasılmı o balkonda sandalyede bacak bacak üstüne atmış güneşlenirken annem çamaşır serermiş bunu komşular kaç defa görmüş tabi bunuda mahkemede söyliyecekler neyse bende avukat tuttum avukatım davanın reddini isteyelim anlaşmalı boşanmaya zorluyalım dedi bende kabul ettim ben hiç inanmıyorum anlaşacaklarına ama neyse avukat öyle dedi neden sende boşanmayı kabul edersen tazminatı nafakayı yersin dedi en iyi yol bu yol kaliba dedim bu yola girdim şimdi dava red olurda 3 sene beklenir ayrılıktan dolayı dava açılırsa ben nafaka tazminat yermiyim sorum bu avukatım nafakayı yersin diyor valla yersem yandım demektir bu kız evlenmez bende ona ömür boyu nafaka veririm gerçi çocuk yok çok istedi ama ben istemedim sırf çocuk için başkasıyla evlenebilir ama nerden....... (çocuk olursa yanlız kalmıyacak onu büyütüp onunla yaşayacak ne kadar akıllılar sülalelerinin yarısı böyle ) ve hiçte şiddet uygulamadım bu şartlar altında ne olacak benim halim evlendiğime bin pişmanım bir daha evlenirsem töbeee

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanma hakkında konulu yargıtay kararı ara
    Boşanma hakkında konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    284
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: boşanma

Nasrettin Hoca damdan düşmüş. Çevredekiler doktor getirelim demişler. Hoca da "doktor istemem, bana damdan düşen bulun." demiş.
    Benim de başıma çok benzer bir olay geldi. Sizi çok iyi anlıyorum.
    Benim trajedimi şuradan okuyabilirsiniz:
    https://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=19466

Sizin durumunuza gelince.
    Davayı sizin veya onların açmış olması fark etmez. Ayrı ev açmayan erkeğin kusurlu olduğu ve bu yüzden kadının evi terkte haklı olduğu yönünde yargıtay kararları var diye duydum. Ayrıca erkeğin çalışmaması da kusur olarak algılanabilir. Dolayısıyla davanın reddini istemek de riskli.

Ayrıca siz onunla geçimsizliğinizi şimdi ortaya koymazsanız ileride bunları öne süremeyebilirsiniz. Boşanmanın reddini istemekle onun geçmiş kusurlarını hoş görmüş ve affetmiş sayılırsınız.

Haklılığınızı ispatlayacak pek çok şahidiniz var. Elinizde kayıtlar, alnınıza yapışan kağıt vs. var.

Dolayısıyla şiddetli geçimsizlikten davaya devam etmeniz daha makul gibi geliyor.

Hakkınızda maddi durum araştırması yapılacak, aylık geliriniz 0 YTL bile olsa 50-100 YTL tedbir nafakası bu dava karara bağlanana kadar zaten ödenecek.

Maddi manevi tazminat ve yoksulluk nafakası anlattıklarınız kanıtlanabilirse biraz zor gibi geliyor bana. 0

İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı kareem rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Nasrettin Hoca damdan düşmüş. Çevredekiler doktor getirelim demişler. Hoca da "doktor istemem, bana damdan düşen bulun." demiş.
    Benim de başıma çok benzer bir olay geldi. Sizi çok iyi anlıyorum.
    Benim trajedimi şuradan okuyabilirsiniz:
    https://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=19466

Sizin durumunuza gelince.
    Davayı sizin veya onların açmış olması fark etmez. Ayrı ev açmayan erkeğin kusurlu olduğu ve bu yüzden kadının evi terkte haklı olduğu yönünde yargıtay kararları var diye duydum. Ayrıca erkeğin çalışmaması da kusur olarak algılanabilir. Dolayısıyla davanın reddini istemek de riskli.

Ayrıca siz onunla geçimsizliğinizi şimdi ortaya koymazsanız ileride bunları öne süremeyebilirsiniz. Boşanmanın reddini istemekle onun geçmiş kusurlarını hoş görmüş ve affetmiş sayılırsınız.

Haklılığınızı ispatlayacak pek çok şahidiniz var. Elinizde kayıtlar, alnınıza yapışan kağıt vs. var.

Dolayısıyla şiddetli geçimsizlikten davaya devam etmeniz daha makul gibi geliyor.

Hakkınızda maddi durum araştırması yapılacak, aylık geliriniz 0 YTL bile olsa 50-100 YTL tedbir nafakası bu dava karara bağlanana kadar zaten ödenecek.

Maddi manevi tazminat ve yoksulluk nafakası anlattıklarınız kanıtlanabilirse biraz zor gibi geliyor bana. 0
    hocam hikayenizi okudum nedir bu kadınlardan çektiğimiz evlenende suç valla evlenmeyeceksin kardeşim ne bu ya

hocam ama ailemle yaşamayı kabul etti yani suç benimmi evlenmeseydi benle ben onu zorlamadımki annemle babamla yaşa diye

kızı isterken ailesine söyledik ünv okuyor diye benim işte çalışmayacağımıda biliyordu

oh bea sen bütün kusurları kabul et ondan sonra bunun burası böyle şurası böyle suç benimmi yawww ewlenmeseydin birde mahkemede yaptığı herşeyi anlatacam yani suçlarını söylememezlik yapmıyacam

ha bu arada sizede geçmiş olsun hocam ve şu hakimlerimiz erkeklere potansiyel suçlu kadınlarada potansiyel mazlum açısıyla bakmaktan vazgeçseler iyi olacak yoksa türkiyede normal bir yuva kalmıyacak bunu belirtiyim
    Konu good79 tarafından (19-03-2007 Saat 14:33:19 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın good79;

Cevaplanmasını istediğiniz soruyu alabilirmiyiz?
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Duygu Tekay rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın good79;

Cevaplanmasını istediğiniz soruyu alabilirmiyiz?
    sorum çok basit eşimin açtığı boşanma davasını bu şartlar altında reddini sağlayabilirsem ve 3 sene bekler 3 seneden sonra aileyi temelden yıkan eşimdir deyip boşanma davası açtığımda nafakadan tazminattan sıyırabilirmiyim

birde evlenmeden önce okul bitinceye kadar çalışmayacağımı ve ailemin yanında yaşayacağımı söyledim bunlar mahkemede bana suçlama olarak dönermi yani ben sorumsuz ve ailemin yanında yaşama zorlamış duruma düşermiyim

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Davanızı bir avukat ile takip ediyor olmanız nedeniyle sorunuzu cevaplayamayacağız.
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Davanızı bir avukat ile takip ediyor olmanız nedeniyle sorunuzu cevaplayamayacağız.
    size göre ben erkeğim ve erkek olduğumdan dolayıda potansiyel suçluyum değilmi bir şey söyliyimmi avukatımda erkek ve hakimde erkek karşı tarafın avukatıda erkek yani şimdi bu davada bi tane eşim kadın yani yanlız başına benim avukat karşı tarafın avukatıyla görüşmüş yani ağzını aramış karşı tarafın avukatı bile kendi müvekkilini tutmuyor ve benim avukatta tanınmış bir avukat gazete ve televizyonlarda duyulumuş bir avukat avukatımada güveniyorum yaniiiiiii............

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İşte bu okumak stediğimzi bir şeydi. Avukatınıza güveniyor olmanız. Ve bu güveniniz varken bize soru sormanıza gerek yok. Bu nedenle sorunuz cevaplanmadı.

Ayrıca bir meslektaşımızın baktığı bir dava da yorum yapmamız imkansız.Zira sizin dosyanıza ve tüm gerçeklere o hakim.

Siz erkek olduğunuzdan tabii ki potansiyel suçlu değilsiniz.
    Ama kötü bir evlilik geçirmiş genç biri olduğunuz ortada.

En kısa zamanda yasal sorunlarınızı çözmeniz dileği ile.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İşte bu okumak stediğimzi bir şeydi. Avukatınıza güveniyor olmanız. Ve bu güveniniz varken bize soru sormanıza gerek yok. Bu nedenle sorunuz cevaplanmadı.

Ayrıca bir meslektaşımızın baktığı bir dava da yorum yapmamız imkansız.Zira sizin dosyanıza ve tüm gerçeklere o hakim.

Siz erkek olduğunuzdan tabii ki potansiyel suçlu değilsiniz.
    Ama kötü bir evlilik geçirmiş genç biri olduğunuz ortada.

En kısa zamanda yasal sorunlarınızı çözmeniz dileği ile.
    Benden 22 yaş büyük Avustralya vatandaşı ingiliz uyruklu bir bayanla Ankara'da anlaşmalı evlendik.Türkiye'de 21 gün kaldı ve gitti.3 yıl geti vize alamadım ve boşanmaya karar verdik.Avukatım dava açtı tebligat için yazı oaraya gitti 6 ayda ancak ulaşmış kendisine. Bayan benden boışanıyorsun diye kendisine gelen tebligata, benden 8000 dolar aldı masraf ettim Türkiye'ye geldim masraflar ettim paramı isterim diyor.Ben de düşük ücretle çalışan bir memurum anlaşmalı eşimden boşanmış ve 18,16 ve 13 yaşındaki 3 çocuğumun velayetini mahkemeden almıştım.Yani çocukların velayeti ben de.Kadın 62 bense 40 yaşındayım. Kadının amacı, eğer vize almış olsaydım ölene dek kendisine baktırmakmış şimdi en Ankarada büyükeliçilikten vize alamayınca mahkemeden 8000 dolar istiyor zaten durumumuzu kurtramak çocuklara güzel bir gelecek hazırlamak için oraya gidecektik.internette 4 yıl konuştuk ve size yardım ederim götürürüm demiş bunun üzerine evli olduğum eşimden sevmeme rağmen mecburen anlaşarak boşanmıştık.Bu kadın beni orada bir ömür boyu sömürecek mi zaten 3 çocukla geçim zor bir de bu çıkarsa dengelerim bozulacak bana bir fikir verin. benim evim ve arabam ve üzerime kayıtlı menkul veya gayrı menkulum yok sadece maaşım var. Kadın da malum 62 yaşında ve Avustarlaya'da Disability denen sakatlık ve işsizlik ödeneği alıyor evi arabası vs yok.Nafaka ve tazminat alabilir mi? bana 8000 dolar verdiğini iddia ettiğinden bunu kanıtlaması mı gerekiyor dekontlarla vs. Beni mutlu edecek güzel bir haber verirseniz memnun olurum.

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Siz muvazaalı bir iş yapmışsınız. Kendi muvazaanıza dayanarak yapacağınız bir savunmanın faydası olmaz. Kadının maddi tazminat talep edebilmesi için bunları ispatlaması gerekir. Eğer dediğiniz gibi size 8000 dolar vermediyse, problem yok.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: