Merhaba ben bir abla olarak buraya yazıyorum sebep kardeşim nedeni kardeşimin bu konuların konuşulmasından rahatsız olması ama benim aklımı kurcalıyor sürekli bana ciddi anlamda yorum getirir ve yardımcı olursanız sevinirim.
Kardeşim bir yaşında hem böbrek hemde mesaneden açık ameliyat geçirdi sebebi böbreğin üretmiş olduğu taşlardır bu ameliyat soncunda taşlar temizlendi fakat şu an 27 yaşında ve hala taş sorunu yaşıyor sürekli kırdırıyoruz hatta şu an 2 cm çapında bir taş mevcut kırılması güç gözüküyor.Kısaca böbrek ve mesaneden ameliyat ve halen aktif olan bir taş ve sürekli rahatsız veren bir hastalık mevcut.
Ayrıca kardeşimin 13 yaşında geçirmiş olduğu bir trafik kazası sonucu sağ ayak femur kemiği (baldır kemiğ-uyluk kemiği) parçalı kırık meydana gemiştir ve açık ameliyat yolu ile 25 cm kesilerek ayağa platin yerleştirilmesi suretiyle tedavisi yapılmıştır ve 5 sene sonra aynı yöntemle platin çıkarılmıştır.
Koşmasında hafif zorlanmalar ağrılar ve çok az hissedilmeyecek kadar aksaklık mevcuttur.
Bu şartlar altında kardeşimi askere gönderirken düşünüyorum ve içimden keşke sağlığı yerinde olsada kendi ellerimle göndersem diyorum ama olmuyor işte.
Sizce değerli yorumlarınıza göre bu şartlar altında olan birini askere alırlarmı bana lütfen yardımcı olun
Teşekkürler...