+ Konuyu Yanıtla
1 den 10´e kadar toplam 10 ileti bulundu.

Konu: Kocam beni terketti

Kocam beni terketti Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kocam beni terketti

ben 3,5 aylık evli 20 yaşında bir bayanım.eşim evlenmeden önce bana karşı çok iyiydi evlendiğimiz günden itibaren bana boşanmaktan bahsediyordu.burada eşim 35 yaşında eşim annesine çok bağlı biri tabi bu bağlılığını evlenmeden bana göstermedi evlendikten sonra bunu farkettim.eşim beni iki defa terketti ilk terkettiğinde 2 gün eve gelmedi 2 günden sonra geldi geldiğinde mazur görün ki teli herşeyi kapalıydı arabasına binip gezmiş araçta yattığını söylüyor geldiğinde hesap sordum evde karşılaşmadık sokaktaydık sokakta kolunu tuttum dedim nerdesin sen beni bırakıp haber dahi vermeden nereye gidiyorsun çok sinirlendim orda sonra bana orda bir yumruk atıp kaçtı bende arkasından küfür konumuna giren bişey dedim ama çok sinirliydim.çünkü beni yapayalnız bırakıp gitti.

beni ikinci kez bırakıp gidişi de gece uyuduk sabah bizim beraber çalıştırdığımız bir dükkan var üstünü giyindi ben dükkana gitti sandım.1 gün öncesinde de bir bankada mevduatta biraz birikmiş parası vardı bana söylemedi dedi dışarı çıkıcam iyi dedim gez gel meğersem bankaya gidip para ayırttırmış yüklü olduğu için parayı hemen gidip çekemiyordu.sonra sabah dükkanı açmadan bankaya gidip bütün parasını çekmiş sonra dükkana gelip dükkanın kasasındaki bütün parayı da almış sonra dükkanın kilitlerini de değiştirmiş.bu şekilde gitmiş ben dükkana geldim şok geçirdim yani çünkü önceki gün aramızda ne tartışma ne bişey olmadı.ama demekki bunu çok önceden planlamış.sonra ben merak ettim kardeşini aradım.o dedi ben görürsem ararım seni tamam dedim sonra ben tekrar aradım kardeşi dediki ali çok yıpranmış yüzde 99 senden ayrılmak istiyor.ben dedim ama aramızda problem yoktu.geçen evi terkettiğinde aramızda olan mevzuyu ailesine anlatmış işte beni dövdü falan demiş böyle bişey yoktu.o bana vurdu ve kaçtı aileside tabi bana inanmazlar sonuçta o onların 35 yıllık kardeşleri ben ise 4 aylık gelinleri.işte abisi demiş evine dön o da demiş ben deliyle aynı evde kalamam.bana deli dedi diye psikiyatriste gittim psikiyatris dedi sende problem yok problem eşinin ailesine bağlılığı ve bu aileden kopup kendine aile kuramamasından kaynaklanıyor.bana psikiyatrist eşini de getir problemi neymiş anlıyalım dedi.bir kaç kez de beni boğazladı ama ben kimseye söylemedim eşim bir problemde hemen benim aileme bunu bildiriyor şimdi benden boşanacağını söylüyormuş herkese ne gibi haklarım var ne yapmam doğru bana yardımcı olurmusunuz.

Hukuki NET Güncel Haber

Kocam beni terketti konulu yargıtay kararı ara
    Kocam beni terketti konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: kocam beni terketti

birde eşim bu evi terketme mevzularında tellerini kapatıyor arabasına biniyor gidiyor ne bana haber vermek var ne benim ihiyacım olacağını düşünüyor yani terkedip gidiyor.

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bana Da Yardimci Olun.avukat Hanimlar ve avukat beyler kısaca bana yardımcı olacak herkes Çok KÖtÜ Bİr Durumdayim Yardimlariniza Çok İhtİyacim Var
    Konu ffguney tarafından (15-03-2007 Saat 16:30:22 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu anlattıklarınızın ne kadarı gerçek?
    Hikayenizde tutarsızlıklar var. Heyacana kapılmadan bir kez daha yazın.
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

İletiler
    284
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Avukat hanımlar diyerek avukat beylerden gelecek yardımların önünü kapamışsınız

Ben avukat değilim, erkeğim. Ama bu konuda anlattıklarınızdan yola çıkarak birkaç şey söyleyeyim.

1. Boşanmak istiyor musunuz? Boşanmasanız bile geçici ayrılık ve nafaka talebinde bulunabilirsiniz. Ayrılık ile kocanızı psikolojik tedavi olma kararı çıkarabilirsiniz. Dolayısıyla boşanma dışında da seçenekleriniz var.

2. Boşanmak istiyorsanız 1 yıl sonunda anlaşmalı boşanabilirsiniz. Bunun için mahkeme huzuruna ikiniz birlikte çıkıp ayrılmak istediğiniz beyan etmeli ve nafaka/tazminat konularında yaptığınız anlaşmayı da sunmanız gerekir. KArşılıklı olarak nafaka/tazminat taleplerinizden vazgeçebileceğiniz gibi belli bir rakam üzerinde de anlaşabilirsiniz.

3. Anlaşmalı boşanma imkanı yoksa, önünüzde 3 seçenek var.
    a. Evi terkten dava açmak. 4 ay bekler, eve dön çağrısı yapar, 2 ay içinde dönmezse haklı bir şekilde dava açarsınız.
    b. Eski tabirle "şiddetli geçimsizlik"ten dava açmak. Bunun için şahitlere ve kanıtlara ihtiyacınız var. Şahit olmazsa dava reddolunur.
    c. Psikolojik rahatsızlık/akıl hastalığından boşanma davası açmak. Meşakkatli bir yol. Bu nasıl kitabına uydurulur, iyi bir avukata sormak lazım.

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ben burda avukat hanımlar derken avukat beyleri dışlamak istemedim.avukat hanım bunların hepsi gerçek herşeyi yazamadım şuan çünkü duygusal çöküntü var ama olan olaylar bunlar

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

kareem bey ;

1) eşimden boşanmak istemiyorum
    2) eşimin tekrar eve dönmesini istiyorum
    3)eşim bana dava açarsa (boşanma davası) benden boşanması ne kadar sürede gerçekleşir?
    4)eşim ailesinden yalancı şahit göstererek boşanmak isterse neler yapabilirim?
    5) bu arada eşimi beklemem mi doğru olur yoksa eşimle bir şekilde konuşup psikiyatris te götürmem mi?

İletiler
    284
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Eşiniz boşanma davası açarsa ve siz boşanmayı istemediğinizi, eşiniz için psikolojik tedavi istediğinizi beyan edin. Eşinizin boşanabilmesi için sizin kusurunuzu tanıklarla ispat etmesi gerekir. Bariz bir kusurunuz yok görünüyor. Dolayısıyla eğer iyi bir savunma yaparsanız dava reddolunur ve 3 yıl boyunca aynı gerekçe ile boşanma davası açılamaz.

Tanıkların başkalarından veya eşinizden duyduklarını anlatması geçerli değildir. Tanıklar bizzat gördüklerini anlatmakla mükelleftir. En profesyonel yalancı tanık bile mahkemede şaşırır, çelişkili ifade verir.

Duyum ve dedikodulara dayanan tanıklıklara itiraz edin. Çelişkileri ortaya koyun.

Tabii bundan önce eşinizle konuşamıyorsanız aracılarla tekrardan bir araya gelmeye ve bir psikolojik yardım almaya ikna etmeye çalışın.

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın kareem;
    hukuki kimliğinizi bizimle paylaşırmısınız acaba?
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

Nerede
    osmaniye
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kocam beni terketti

Kocamı cok seviyorum icim o kadar cok yanıyoki ne yapcamı bilmiyorum kocam beni ve 2bucuk yasındaki oglumu terk etti eşim sehir dısında çalışıyordu bizde kurban bayramından sonra oraya tasınacaktık wv arıyordu ama hepsi yalanmış beni kandırmıs çalıştığı işyerine ben yurtdışında is buldum demiş isten ayrılmış patronuda kendinin yerine birini bul oyle demiş eşim bulmus kendinin yerine birini getittirmis getittirsigi cocugun yol parasını filanda eşim vermiş sonra eşim işyerinden ayrılmış ve benim bunlardan hic haberim yok sonradan öğreniyorum ama bu arada eşim ev arıyorum bayramdan 2 gun once gelecem bayramdan sonrada evi tasıcaz diyor bana ve 31 agustos 2016 da ortadan kayboluyor ben arıyorum tlf kapalı birgun sonra işyerini arıyorum isten ayrıldı romanya'ya gitti diyorlar bende nasıl ya benim neden haberim yok diyorum patronu 1 aydan beri pilan yapıyordu yurt dışına ise gitti dedi ben sok gecirdim kendimden gectim ağladım bayıldım fenalastım evde tekimde kucucuk oglum var kortkmus cocuk oda ağlıyor sonra komşularım geldi filan dediler belki sen izin vermezdim ondan gitmiştir filan dediler yine sizin icin gitmiştir dediler maddi yondende cok sıkıntı çektik bekledim 4 gun aramadı sonra dedim gercekten basına bisemi geldi oldumu kaldımı diye gittim polise kayıp basvurusu yaptım savcıya cıktım kayıp diye başvurdum durumuda oldugu gibi anlattım savcı polis dövüş filan oldumu diye sordular olmadı gercekten dedim hatta 26 agustosta 2016 da bana saçımı boyattırdı resmimi istedi yolladım nasıl olmus dedim oda gelince soylerim nasıl oldugunu dedi sonra 31 agustos 2016 da bizi terk etmiş gitmiş 7 ekim 2016 da polis aradı eşinizi bulduk dedi eşim demişki ben kayıp degilim yeriminde soylenmesini istemiyorum tek tasıcam demiş suanda cok kötüyüm polis beni arayıp oyle dedikten sonra gidip benzin aldım evi ve kendimi oglumu yakmaak için tlf kendimi videoya cektim benim ve oglumun ölüm sebebi eşim dir dedim ben seni cok ama cok sevdim tek sucum buydu dedim ve bu videoyu ATV haber ve show haber whtsapdan yolladım sonra annemler geldi durdu beni mecbur eşyalarımı satmak zorunda kaldım zaten tasınacaktık ev sahibi gelecekti hep rahatsız ediyordu ev sahibi cık diye bende eşyalarımı sattım yarısını asker yolu bekledim eşim askerdeyken oglum rahatsızdı zaten böbrek hastası 3 defa ameliyat oldu ankara hacettepe'de oralara kucucuk yavrumla tek basıma gittim geldim eşim askerdeydi napmam lazım avukatlarım savcılarım hakimlerim bana akıl verin napmam lazım yuvamın bozulmasını istemiyorum cok çaresizim hic bir sebep yokken bole yapması ben kandırması hakkınızı helal edin başınızı agrıttıysam

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kocam beni terketti

kocam beni terk etti

kocam evi terk etti

esim beni birakip gitti

neden boşanamıyorum www.hukuki.net

eşim beni bıraktı

kocam ikinci kez terketti

esim beni birakti gitti

kocamdan soğudum ne yapmalıyım

kocam evi terketti

eşim beni terketti ne yapmalıyım

kocam beni bıraktı

esim beni birakti

kocam evi terketti yasal haklarimesim ailesini secti beni terkettikocam 3 gun eve gelmediesim eve gelmedi ne yapmaliyimkocam terk edip gitti ne yapmaliyimesim ailesini icin beni terk ettikocam iki gundur eve gelmiyorkocam Neden eve gelmedikocam beni biraktikocam beni ve cocugumu terkettikocam eve gelmedikocam beni ter
Forum