+ Konuyu Yanıtla
2 / 16 Sayfa İlkİlk 123456789101112 ... SonSon
11 den 20´e kadar toplam 152 ileti bulundu.

Konu: Memleketimden Polis Manzaraları

Memleketimden Polis Manzaraları Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    160
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Memleketimden Polis Manzaraları

sn Elvan bey,size sadece beyninizin (SOL)LOP'Unun calıştıgını söylesem kızarmısın çünkü,halisilasyon görüyorsun bence az da olsa sol lop'unu da calıştırırsan gerceklerle karşılaşacaksın ne dersin?hayal perest insanlar canı sılınca kiseyi bulamazsa polis ile gereksiz tartışır ve kendi kendine başına iş alır..o da T.C. polis'i oldugunu unutma!,BİRGÜN SANA LAZIM OLMAZ İSE,AİLENE ÇOCUGUNA VEYA BİR YAKININA LAZIM OLACAGINI UNUTMA!!!O POLİSLER,ÜNİVERSİTE MEZUNU!!!

Hukuki NET Güncel Haber

Memleketimden Polis Manzaraları konulu yargıtay kararı ara
    Memleketimden Polis Manzaraları konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Gorebildigim kadariyla Sayin elvancetinkaya burada hukuki anlamda nasil bir yol izlemesi gerektigine dair oneride bulunmus veya anlatmis veya anlatmaga calismis...

Sayin ekremiyican
    simdi ne alaka bu konuyla sizin cevabiniz?! Bir de oyle universite mezunu olmakla bitmiyor her sey...
    Herkes gorevini durustce yapmis veya yapiyor olsaydi bunlarda yasanmazdi oyle degil mi? Sayin elvancetinkaya her ne kadar hukuki boyutu ile yanitlamis olsada bende tipki oyle yani bu tur konularin uzerine gidilmesi gerektigine inaniyorum. Belki bir nebze duzelme yoluna gidebiliriz ha ne dersiniz?!

Hic kimse babasinin hayrina bir hizmette bulunmaz , maas bizdense durustce hizmeti beklemek de en dogal hakkimizdir!

Saygilar...

Nerede
    MANİSA
    İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

O POLİSLER,ÜNİVERSİTE MEZUNU!!!
    Sayın Ekrem iyican arkadaşım; Bizim polis, üniversite mezunu değil, sorun üniversite mezunu olmaksa, ben 2 lisans mezunuyum, şu anda masterımı tamamlamak üzereyim. Polis arkadaşın dini görüşleri yüzünden, böylesine ağır hakaretlere uğramamın sebebi arkadaşımda bir bira içmek mi? Yolda yürüyüp evime gitmeye çalışmak mı? Üstelik alkol oranımda 0.70. Hani ağır sarhoş falan da değilim.
    Eğer Türkiye Cumhuriyetinde, işler böyle işliyorsa ben de polis olmak istiyorum. Siz de, bence ben polis olduktan sonra gece dışarı çıkmayın.

Nerede
    Sivas
    İletiler
    365
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ekremiyican rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sn Elvan bey,size sadece beyninizin (SOL)LOP'Unun calıştıgını söylesem kızarmısın çünkü,halisilasyon görüyorsun bence az da olsa sol lop'unu da calıştırırsan gerceklerle karşılaşacaksın ne dersin?hayal perest insanlar canı sılınca kiseyi bulamazsa polis ile gereksiz tartışır ve kendi kendine başına iş alır..o da T.C. polis'i oldugunu unutma!,BİRGÜN SANA LAZIM OLMAZ İSE,AİLENE ÇOCUGUNA VEYA BİR YAKININA LAZIM OLACAGINI UNUTMA!!!O POLİSLER,ÜNİVERSİTE MEZUNU!!!
    İlginize tşk ederim iyican!
    Şunu belirteyimki bende en azından o hayal ettiniz sağ ve sol beyin beyin lopu mevcut ya bazıları gibi olmasaydı napardım?
    Bence o hayalperest dediğin insanlar her biri toplumun bir bireyi olmakla beraber işte o vatandaşların dişinden tırnağından kesilen vergilerle o üniversite mezunu dediğiniz, arkadaşın muhattap olduğu polis memurlarının maaşları ödenmektedir.Senin deyiminle polis bana hiçbir zaman lazım olmadı olamazda!
    Konu elvancetinkaya tarafından (04-03-2007 Saat 14:35:38 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Turkey.
    İletiler
    1.580
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Düzeyimizi koruyalım...
    Sayın ekremiyican ;
    Haklısınız polis herkese lazım olabilir heke Türkiye gibi suç cenneti yapılan bir ülkede ancak lazım olacak polisin ASGARİ NİTELİKTE T.C KANUNLARINA uyması gerekmektedir. Aslında AZAMİ olmalıdır çıta ...
    Anlatılan olaya baktığımızda ve olayı doğru kabul ettiğimizde POLİS yetkisini çok aşarak kanunsuz iş yapmış olduğu açıktır. Kanun gereği POLİS sivil ise önce kendisini tanıtması kimliğini göstermesi gerekir. POLİS canı sıkıldıkça birilerinden kimlik soramaz üstünü arayamaz. Kaldıki anlatılan olayda GERÇEK BİR POLİSİN MESLEĞİ ADINA UTANACAĞI bir durum söz konusudur.
    Keşke dediğiniz doğru olsada tüm polislerimiz üniversite mezunu olsalar. Ama ne hikmetse benim rastladıklarım iki satır yazıyı yazamayanlardan çıktı. Kaldıki her meslekte olduğu gibi polislerin içinde de çürük yumurta çıkmaktadır. Gazeteleri okursanız bu konuda bol bol örnek görürsünüz.
    Bu boyutta olmasa da polis sık sık böyle yapmaması gereken olayların içerisinde oluyor. Bu durumda bunu korumak değil hatanın nerede olduğunu bulup çözmek önemlidir. Yoksa bir takım kanunlar arkasına saklanıp hamasi bir iki laf edip olayı kapatmak iş değil tam tersine kötülüktür. Çünkü o polis yaptığını doğru sanacak ve daha şiddetli davranışlarda bulunacaktır.

İletiler
    106
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Polis arkadaşın dini görüşleri yüzünden, böylesine ağır hakaretlere uğramamın sebebi arkadaşımda bir bira içmek mi? Yolda yürüyüp evime gitmeye çalışmak mı? Üstelik alkol oranımda 0.70. Hani ağır sarhoş falan da değilim.
    şeklinde verdiğiniz ifada ikinci mesajınızdan anlaşılıyor. İlk yazdığınız mesajda bunlar geçmiyor yani 0.70 promil alkollü olduğunuz.Dolayısıyla alkollü olduğunuz açık. Ardından adamları dini görüşlerinden dolayı tepki gösterdiler lddiasında bulunuyorsunuz. O polisler hakkında yapmış olduğunuz bütün ithamları doğru kabul etsek bile, sizde onlar hakkında (Polis arkadaşın dini görüşleri yüzünden, böylesine ağır hakaretlere uğramamın )ifadenizle poisleri hemen yargılayıp asmışsınız.Beyin okuma yeteneğiniz ilginç. Belkide onlarda sizin beyninizi okumuşlardır. Bu hiç aklınıza geldimi. En iyimser ifademle, iki tarafta birmiktar hatalı.
    0.70 promil alkaollü araç kullanmak 2918 S.K.T.K nun 48/5 maddesi gereğince suçtur.Ceza ondan yazılmıştır.
    Konu myirtici tarafından (04-03-2007 Saat 22:12:17 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    MANİSA
    İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı myirtici rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Polis arkadaşın dini görüşleri yüzünden, böylesine ağır hakaretlere uğramamın sebebi arkadaşımda bir bira içmek mi? Yolda yürüyüp evime gitmeye çalışmak mı? Üstelik alkol oranımda 0.70. Hani ağır sarhoş falan da değilim.
    şeklinde verdiğiniz ifada ikinci mesajınızdan anlaşılıyor. İlk yazdığınız mesajda bunlar geçmiyor yani 0.70 promil alkollü olduğunuz.Dolayısıyla alkollü olduğunuz açık. Ardından adamları dini görüşlerinden dolayı tepki gösterdiler lddiasında bulunuyorsunuz. O polisler hakkında yapmış olduğunuz bütün ithamları doğru kabul etsek bile, sizde onlar hakkında (Polis arkadaşın dini görüşleri yüzünden, böylesine ağır hakaretlere uğramamın )ifadenizle poisleri hemen yargılayıp asmışsınız.Beyin okuma yeteneğiniz ilginç. Belkide onlarda sizin beyninizi okumuşlardır. Bu hiç aklınıza geldimi. En iyimser ifademle, iki tarafta birmiktar hatalı.
    0.70 promil alkaollü araç kullanmak 2918 S.K.T.K nun 48/5 maddesi gereğince suçtur.Ceza ondan yazılmıştır.
    Sayın myırtıcı, Ben burada sadece konuyu kabaca anlatmaya çalıştım. Zaten burada olayın tamamını anlatıp ifade verme gibi bir durum söz konusu olamaz. Ben ve olayın tanıkları il den gelen soruşturmacıya, 5 saat boyunca (ki bu sadece benim ifademin süresidir) gerekenleri anlattık.
    Polisleri dediğiniz gibi yargılayıp asma gibi bir niyetim yok, bu sadece benim düşüncem. Buna ulaşmamada da ilgili polis arkadaşın vaazlarından ve "Alkol bu dünya da da öbür dünya da da günahtır, bu dünya daki cezasını da ben veririm" sözünden yola çıkmam yeterli oldu.
    Ayrıca 0.70 promile 48/5 den ceza kesilmesi, benim bildiğim kadarıyla araç kullanırken oluyor. Yolda yürürken olduğunu zannetmiyorum.

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arrow Re: Memleketimden Polis Manzaraları

kimliğini yanında bulundur bu sanırım zorunlu herkes kanunlara göre hareket

ederse mesele kalmaz

Nerede
    istanbul, kadiköy, Turkey.
    İletiler
    1.580
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Üyemiz Lagos un anlattığı olay maalesef çok sık tekrarlanan bir olaydır. Polis olmayan yetkisini kullandığı zaman ortaya böyle garabetler çıkmaktadır. Olayı asla din boyutuna indirgememek gerekir. Burada temel sorun polisin 'polis' sıfatının anlamını bilmemesinden doğan hatalar zinciridir.
    Polis maaşını dürüst vatandaşların ödediği vergilerden alan ve bireylerin devleti en net gördüğü bir kamu görevlisidir. Bundan dolayı son derece nazik işini bilen ve kanunları bilen bir kişiliği bünyesine toplamak ve uygulamak durumundadır. Anlatılan somut olayda polisin bunu yapmadığı açıkça görülmekte olduğundan konuyu saptırıp başka yönlere çekmenin anlamı yoktur.
    Alkol muayenesi bir suç oluşumu varsa yapılır. Trafikte alkol muayenesi için kişinin trafikte olması gerektiği temel gerçektir. Yürüyen bir kişiye alkol muayenesi yapmaya kalkmak veya alkollü diye işlem yapmak hukuk dışıdır.
    Bu konunnun gerektiğinden fazla uzadığı görüşü hasıl olmuştur. Ne olduğu neyin nasıl olması gerektiği açıkça anlaşılmıştır. Eğer polis ve eğitimi ile ilgili bir sorun varsa lütfen bunu ilgili forumlarda tartışınız. Bu konuda yeteri kadar forumumuz bulunmaktadır. Konuyu mecrasından saptırmayınız.

Nerede
    ankara
    İletiler
    414
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

http://www.ntvmsnbc.com/news/178454.asp?0m=-23F

POLİS TARAFINDAN HAKSIZLIĞA UĞRAMAK
    Polis tarafından haksızlığa uğrarsak nereye başvurabiliriz? Tarafsız olunacağının garantisini verebilir misiniz vatandaşa?

Feyzullah Aslan: Bizim amacımız zaten her türlü şikayet, yol ve yöntemleri açık bırakmak. Daha çok ulaşılır yol ve yöntemler belirlemek. 154 Alo Trafik. 155 Polis İmdat. 174 Danışma Hattı. Vatandaş, mülkiye amire, savcılığa, mahkemelere ve devletin, bürokrasinin tüm organlarına dilekçeyle, sözle başvurma, sokaktan geçen polise, devriyeye başvurma hakkına sahip. Hatta internet adresimizden www.egm.gov.tr şikayet hakkınız var. Kesinlikle değerlendiriliyor. Eğer bu şikayette haklılık payı varsa, bu suçu işleyen, bu sanık kişiler için gerekli işlem yapılıyor. Herhangi bir ilde, herhangi bir yanlışlığa maruz kalınırsa, o ilin, ilçenin emniyet müdürü veya valiliği veya kaymakamlığı veya cumhuriyet savcılığına veya 154, 15’e veya internet adresine bir başvurunuz yeterli.

Sayın lagos,

Öncelikle belirtmek gerekir ki polisin size kimliğinizi sorabilmesi için öncelikle kendi kimliğini size göstermesi gerekmektedir.

http://www.mersintercuman.com/haber_...r_id=1117&pg=1

Diğer yandan, sizi karakola davet ettiklerinde yasal haklarınızı hatırlatmak zorundadırlar ki bunların arasında cmuktan avukat talebinde bulunmakta gelmektedir. Eğer bunlar yapılmamışsa polis suç işlemiş demektir. Öte yandan size karşı yapılmış olan tüm usülsüz işlemlerden dolayı şikayetçi olun. Tanığınızın tehdit edildiğini söyleyin, çünkü bu delilleri karartmaya çalışmaktır.

Unutmayın ki polisler kamu düzenini korumakla görevli devlet memurlarıdır ve bu onların keyfi davranacakları anlamına gelmemektedir. Uymak zorunda oldukları kurallar bellidir. Bu kurallara uymazlarsa alacakları ceza da bellidir.

Sizi korkutma veya yıldırma çabalarına aldanmayın ve gerekirse size bu tür işlemleri yapanların hepsi hakkında şikayet hakkınızın olduğu tüm mercilere şikayette bulunun. (Valilik, bir üst makam, içişleri bakanlığı gibi)

+ Konuyu Yanıtla
2 / 16 Sayfa İlkİlk 123456789101112 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

yakup bağraç

yakup bagracpolis yakup bağraç
Forum