Anket Sonuçlarını Göster: Medya bu rezalet karşısında;

Oylayanlar
14. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • Tabi ki sessiz kalacak çünkü medya iktidarın elindedir.

14 100,00%
  • Gereken tepkiyi gösterecek, Türkiye'de medya bağımsızdır.

0 0%
+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 16´e kadar toplam 16 ileti bulundu.

Konu: Rezaleti sansürleyecek misiniz?

Rezaleti sansürleyecek misiniz? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Cool Re: Rezaleti sansürleyecek misiniz?

GEC KALMADAN AMPÜLÜ DEYİŞTİRİN.

Dünyada ilk kez devletin izni ve gözetiminde gazete ve TV kiralayan gurup.
    Türkiye'de ilk kez yarı yönetim hissesine sahip olduğu şirketlerin vergi borclarını
    Bunlar beni alakadar etmez diyerek ödemeyen gurup.
    (Belki dünyada da ilk ve tektir )
    TMSF denetimindeki şirketleri ihalesiz satın alan ilk ve tek grup.
    TMSF den vadeli (10yıl ) mal alıp vade farkı (faiz) ödemeyen ilk gurup.
    Hakikaten Türkiye fırsatlar ülkesi.
    Daha ne fırsatlar çıkar deyip gelecekteki fırsatları şimdiden bugüne tahvil ederek kendi dergisinde kedini Rahmi Koç tan bile daha zengin ilan eden bir patron.

kim bu patron? Tahminlerinizi bekliyorum
    Bu gurupta calısan cok ünlü bir yazarımız var!

Hukuki NET Güncel Haber

Rezaleti sansürleyecek misiniz? konulu yargıtay kararı ara
    Rezaleti sansürleyecek misiniz? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Rezaleti sansürleyecek misiniz?

Sabah olayı: Büyük abdestle yapılan küçük abdestle yıkılır!

Yine halkı aldatmak, okuyucuyu kandırmak, gerçeği saptırmak üzerine kuruyorlar. Kurmaya çalışıyorlar. Bu yüzden gerçeği anlatmak zorundayız.

Ben anlatmazsam.

Sen anlatmazsan.

Karanlık galip gelir.

Karanlığa gömülmeyelim. Yenik düşmeyelim. Soruyu şöyle soralım: Bu sancı nedir? Hangi rahatsız, ekşimiş midenin neresinde nasıl bir gaz kütlesi basınç yaptı da bu Sabah olayı patlak verdi? TMSF, hangi hukuki sebeple Sabah ile ATV’ye el koyuverdi?

Niçin?

Neden?

Her şey iyi gidiyordu. Sabah ile ATV, yanında 63 yayınıyla birlikte Turgay Ciner medya grubu yönetimine geçmişti. Medya dünyası Turgay Ciner adında “hem pompacı hem gazeteci, hem madenci hem televizyoncu” yeni bir patron kazanmıştı. Hem pompacı hem gazeteci Aydın Doğan’ın karşısında dolar milyarderi, gözü kara, dişli bir rakip doğmuştu. Hem bankacı hem gazeteci Dinç Bilgin, hapis yatmış çıkmış, gazetenin başına dönmüş fakat sonra TMSF ve Turgay Ciner ile anlaşarak odasını boşaltıp gitmişti. Sabah Gazetesi ile ATV televizyonu, ekonomideki 4 yıllık “düşük kur-yüksek faiz-bol devlet malı satışlı-yüksek sıcak para girişli” kesintisiz büyümenin nemasını “bol ilan alarak” topluyordu. Gazetenin tirajı iyi gidiyor, ATV’nin reytingleri yerli yerinde duruyordu.

Bir şey oldu.

Halkın bilmediği.

Kestiremediği.

İhtimal veremediği bir şey!

Aydın Doğan’ın gazetesinde Turgay Ciner hakkında “Mafya... Sabah ile ATV’yi ucuza kapatmak istiyor...” diye keskin, bol biberli yazılar yazan Fatih Altaylı, Sabah’a Genel Yayın Müdürü olmuş (Ben inanamıyorum ama bizim gazetecilik dünyasındaki söylentilere göre 3.5 milyon dolar transfer parası, 110 milyar lira değerinde bir kol saati ve 40-50 milyar lira aylık maaş alarak) eski patronu Aydın Doğan hakkında “POAŞ’tan vergi ziyancısı pompacı...” demeye getirdiği bol salçalı yazılar yazıyordu.

Dinç Bilgin’in gazeteden attığı Mehmet Barlas, Dinç Bilgin hapse girip çıktıktan sonra yine bizzat Dinç Bilgin’in isteği ve arzusu üzerine Sabah’a geri dönmüş, başyazar yapılmış, “Başbakan yanağı okşayarak” her cümlesinde iktidarı çok hoşnut eden yazıları Sabah’ta yazıyordu. Sabah’ı iktidarın yayın organı gibi çıkarıyorlar “Başbakan’ın oğlunun gemi aldığı haberini” bile yazmıyorlardı. Turgay Ciner Sabah’ın hisse senetlerini İMKB’de “yeniden halka satarak” 1 milyar 200 milyon dolar toplama planları yapıyor, bunun gerçekleşmesi halinde de Genel Yayın Müdürü Fatih Altaylı’ya yüzde 1 hisse (yani 12 milyon dolar) vereceği kulaktan kulağa dolaşıyordu.

Bu kadar iyi gidiyordu.

Ne oldu?

Kim kimi çelmeledi.

Bu olay niçin patladı?

Önce teşhisi koyalım. Bir Selanik atasözü var. Diyor ki; büyük abdestle (affedersiniz b.kla) yapılan kale, küçük abdestle(affedersiniz işemeyle) yıkılır. Benim Sabah ile ATV’ye TMSF’nin el koymasıyla ilgili teşhisim bu Selanik atasözüyle dile getirilen gerçektir.

Büyük abdestle yaptılar.

Küçük abdestle yıkıldı.

Dinç Bilgin, oğlu Önay Bilgin ile birlikte TMSF Başkanı Ahmet Ertürk’e giderek; “Turgay Ciner ile ben Sabah ile ATV’de gizli ortağız. Bana verdiği sözü tutmadı. Hem bana haksızlık yaptı. Hem kamuyu zarara uğrattı” deyiverdiler. Ve hukukçuların “inanç sözleşmesi” adını verdiği gizli protokolü TMSF Başkanı’nın önüne koydular. Dinç Bilgin’in Etibank’dan dolayı Hazine’ye olan borçlarının tamamı temizlenmediği gibi ona verilen sözler (ne söz verildiyse) yerine getirilmemişti. Dinç Bilgin bu yüzden, gemileri yakıyor ve “Sabah ile ATV’yi ben kurdum, bana yar olmadı, Turgay’a da yar etmem” deme noktasına gelmişti.

TMSF belgeleri gördü.

Hukukçularına sordu.

Ve Sabah’a el koydu.
    Ey okurlar.

Olay budur. Sabah ile ATV şimdi yeniden satılacak. Etibank’ın Hazine’ye olan borcu kapatılacak, para artarsa Dinç Bilgin de payına düşeni alacak. Oysa dün Sabah’ın Genel Yayın Müdürü Fatih Altaylı ile Başyazarı Mehmet Barlas, konuyu “Dinç Bilgin ile Turgay Ciner arasında protokol anlaşmazlığı” düzeyine indirip adaleti yanıltma yolunu seçti, “TMSF yargı sürecini beklemeden Sabah ile ATV’ye el koydu” diye yazdı. Sabah’ta TMSF’ye karşı Turgay Ciner lobiciliği yaparak adaleti yanıltmaya soyundular. TMSF, Uzanlar’ın bankasından ötürü Cem Uzan’ın gazetesi ile TV’sine el koyduğu zaman da “mahkeme sonucunu” beklememişti. Bu iki yazar, “özgür gazetecilik yapacağız” diye kendi propagandalarını yapma adı altında hakimleri, özellikle İstanbul ticaret mahkemeleri ve idare mahkemeleri hakimlerini yanıltmaya soyundular.

Ey hakimler!

Haberiniz olsun.

Karanlığa geçit vermeyin.

Yarın: Acaba gizlenen neydi?

[Tüm Yazıları]Necati DOĞRU VATAN gAZETESİ
    Konu Mehtap Deniz tarafından (17-01-2008 Saat 21:00:35 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Yazar ismi

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Siz kuyruğunuza basıldımı aman öldük diyorsunuz peki öğleyse sizin savunduğunuz medya 28 şubat ı yapmadımı bu miletin anasından emdiği sütü burnundan getirmedimi sizin kuyruğunuza basıldımı tamam bu iktidar kötü kendiniz bu miletin evladı bile değilsiniz belki ama kendinizi en büyük miliyetçi olarak tanımlıyorsunuz . Şunu iyi bilinki bu milet uyandı sizin gibilerinin bu halkı kandırmalarına göz yumaz iktidar değil gerekli kurum üzerine düşeni yapmış ve helal olsun .

Nerede
    Gavur İzmir
    İletiler
    249
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ya_kamoz_@hotmail.com rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Siz kuyruğunuza basıldımı aman öldük diyorsunuz peki öğleyse sizin savunduğunuz medya 28 şubat ı yapmadımı bu miletin anasından emdiği sütü burnundan getirmedimi sizin kuyruğunuza basıldımı tamam bu iktidar kötü kendiniz bu miletin evladı bile değilsiniz belki ama kendinizi en büyük miliyetçi olarak tanımlıyorsunuz . Şunu iyi bilinki bu milet uyandı sizin gibilerinin bu halkı kandırmalarına göz yumaz iktidar değil gerekli kurum üzerine düşeni yapmış ve helal olsun .
    Bizi siz mi doğurdunuz da bu milletin evladı olmadığımızı iddia ediyorsunuz,bu ifadelerinizle hakaret ettiğinizin farkında mısınız?Haddinizi aşmayın.

Evet,herkes uyandı ama siz hala ayakta uyuyorsunuz,iyi uykular...

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın arıza söylediklerinize harfi harfine katılıyorum.

Biz sahtekarı yanlışı dogruları görmeyen medyayı savunmadık
    yazılanları okumakta algılamakta zorlanıyorsunuz galiba.
    Kusura bakmazsanız şizi bu ihtirasın saldırganlık rezirligine iten şey deyildir,insanlık!!
    Biz bu milletin evladıyız Bu VATAN TOPRAKLARINDA DOGDUK
    BU TOPRAKLARDA HAİNLER GİRMESİN DİYE NÖBET TUTTUK.
    6-3-2007 tarihli yazımdaki O imkanları bu guruba ben saglamadım.
    T.M.S.F. Uzanların bankasından ötürü gazetesi ile televizyonuna el koydugu gibi BU GURUBA NEDEN EL KOYMADI.
    KAR BÖLÜSÜMÜNDE HIR ÇIKMASAYDI? Dinç bilgin gizli anlasmaları götürüp T.M.S.F. başkanına vermeseydi siz halen uyuyor olçaktınız.
    senin dediğin kurumlar birilerinin emirleriyle neler yapıyor bir ara bir sor

Nerede hüriyete dair iki laf etse biri,
    Kaç zamandır yenilen nane gelir hatırıma.
    A. N.

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Babalar ve Oğullar

8 aralık 2003 te çukurova grubundaki tüm görevlerimden istifa ettim.

Büyük umutlarla geldiğim ve çok şeyler yapmak istediğim Skytürk'teki Genel Müdürlük görevimi, Show TV Haber Koordinatörlüğünü, Haber Özel programı yapımcı ve sunuculuğu görevlerimi bir imza ile bıraktım.

Boş beyaz bir kağıda bir kaç kelime.

Gerisi belirsizlik.

Dışarı çıktığımda, yanımda 57 arkadaşım vardı. Ellerinde 57 beyaz kağıt, üzerinde 57 imza daha.

Pek çok arkadaşımla istifa etmemeleri konusunda uzun uzun tartıştık.

Neredeyse tüm Haber Özel ekibi "arkadaşlar ne olacağımız belirsiz, aç açık kalabiliriz" dememe, günlerce direnmeme rağmen bir an bile tereddüt etmeden işlerini bıraktılar.

Biri Cem, Tuna ile evlendi. Cem bizde haber editörü şimdi, Tuna evde Nazlı bebeğine bakıyor.

Diğeri Tayfun, onu da bu yaz evlendirdik. Öğlenleri Editör masasında izliyorsunuz onu.

Deniz, bir keresinde araştırma yaptığı sırada gözaltına alınmış hepimizin ödünü patlatmıştı. O ayrıldı kendi işinde çalışıyor.

Sinem her gün izlediğiniz haberleri yönetiyor.

Barış "Aş Kendini" programı için dünyayı geziyor. O da yakında evlenecek.

Böyle böyle 57 ayrı hikaye.

Ayrıldıktan bir kaç gün sonra, kalan arkadaşlarımdan birinden telefon geldi.

Buluşalım dedi, buluştuk.

Bana Çukurova'da kalmam için teklifte bulundu.

Yemek yedik.

Seninki ilk teklif değil dedim ve ilkini reddettiğim gibi ikincisini de reddettim. Neden kalamayacağımı anlattım.

Anladığını söyledi. Kaldığı için sıkıntılıydı.

Bana "Kerimcan oğluma baktım ve onun geleceği için istifa etmeme kararı aldım" dedi.

İçimden gülümsedim.

Eski arkadaşım bilmiyordu ancak ben de istifa ettiğim sabah evden çıkarken uzun uzun henüz altı aylık olan oğluma bakıp kulağına şunları fısıldamıştım:

"Oğlum baban bugün senin de geleceğini etkileyebilecek bir karar alıyor. Umarım seni utandırmam."

Hepimiz çocuklarımız için yaşarız.

Şimdi elimdeki gazetedeki fotoğrafa baktığımda bu yazdıklarımı anlatmaya bile utanıyorum.

Bingöl'de şehit düşen uzman çavuş Kaşif Aslan'ın tabutu önündeki 1,5 yaşındaki oğlu, babasının fotoğrafına son bir kez bakıyor.

Ben de bu fotoğrafa bakıyorum.

Efe ne olduğunu bilmiyor.

Ben de artık bilmiyorum.

Başında mavi beresi üzerinde kırmızı montu ile henüz bir buçuk yaşında yalnızlık, babasızlık, adaletsizlik ve alçaklıkla tanışan Efe'ye ne diyebilirim bilmiyorum.

Tarih bugünleri yazacak.

Tarih belki Efe'nin babasız büyümesini engellemeyecek ancak büyüyüp babası yaşına geldiğinde onuruyla dimdik durmasını sağlayacak.

Efe'nin elinden babasını alanlar, onurunu asla alamayacaklar.

Ben de buradan önce meramımı anlatıp sonra da Efe'ye bir söz vereceğim.

Yaklaşık üç yıldan beri bağımsız bir televizyon yaratabilmek, ayakta tutabilmek için savaş veriyoruz.

Türkiye'nin içinde bulunduğu ihanet çamurunda, Kanaltürk'ü bir çiçek gibi temiz ve güçlü tutmaya çalışıyoruz.

Bu uğurda kimimiz sağlını kaybetti, kimimiz parasını tüketti, kimimiz şu davada, kimimiz bu davada yargılanıyor.

Mahkemelerde süründürülüyor.

Tüm hesaplarımız incelendi.

Bugün asansörde karşılaştık Maliye Bakanlığından müfettişlerle, hala işbaşındalar, hala inceliyorlar.

Bunca çabanın, bunca çalışmanın amacı ne?

Türkiye'deki büyük çoğunluğun, aklın, vicdanın, onur ve haysiyetin sesi olan Kanaltürk sussun.

Bu dev ülke, tek seslilik karşısında diz çöksün, teslim olsun, arap modeli bir tiranlığa dönüşsün.

Bu uğurda kaynakları yabancılara peşkeş çekilsin, evlatları katledilsin, toprakları yüzyıllık intikam arzusu içinde parçalansın, bölüşülsün.

Ve bunca araştırmanın sonucu bugün "Bugün" isimli gazetenin manşetinden öğreniyoruz ki Kanaltürk CHP'den para almış.

Büyük bir skandal ortaya çıkarılmışcasına atılmış ve altı ona uygun doldurulmuş kocaman bir manşet.

O gazetedeki gazeteci arkadaşlarıma şu soruyu sormak istiyorum:

Madem ki bu bir skandal ve Maliye bakanlığı bunu ortaya çıkarmış, Maliye bu bilgiyi nereden öğrenmiş?

Bizim kendilerine verdiğimiz şirket hesap defterlerimizden.

E bu bir skandal ise, biz niye saf saf defterimize kaydetmişiz?

Bu bir usulsüzlükse, kanuna aykırı bir durum var ise biz niye bunu gizlemeye, saklamaya çalışmamışız da nal gibi deftere yazmışız?

Üstelik kurulduğumuzdan beri Maliye'nin müfettişleri on koldan, her gün defterleri kapışırcasına incelerken niye gizleme gereği duymamışız?

O manşeti atanlar CHP nin bu parayı Kanaltürk'e hibe olarak verdiğini yazmışlar.

Peki hibe olduğunu ispata hazırlar mı?

O manşeti atanlar şu soruyu da sormuşlar mı ?

Bugün, hangi televizyon kanalı ya da gazete bir siyasi partiden reklam anlaşması karşılığı para almamış?

Bir siyasi partiden reklam karşlığı para alan yegane kurum Kanaltürk mü ?

Türkiye' de hiç bir gazete, hiç bir televizyon, hiç bir yayın organı siyasi partilerden reklam karşlığı para almamış mı ?

Bugün gazetesindeki gazeteci arkadaşlar attıkları manşetin altını da Tuncay Özkan'ın "kanalım CHP' nin emrinde" sözlerine yer vererek doldurmuşlar.

Ben de buradan açıklıyorum.

Bu kanal tüm ulusalcı güçlerin emrindedir.

Bu kanal CHP'nin de, MHP'nin de, DSP'nin de emrindedir.

Bu kanal bugün Türkiye'nin parçalanmasına, paylaşılmasına, bir arap tiranlığına dönüştürülmesine karşı koyan bütün siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının emrindedir.

Bu kanal Türkiye'nin emrindedir.

Şimdi ben Bugün gazetesindeki gazeteci arkadaşlara şunu sormak istiyorum.

Gazeteniz havaalanlarında, otellerde, sokakta, orada burada, her yerde "bedava" dağıtılıyor.

Binlerce gazete yazılıyor, basılıyor, dağıtılıyor. İnsanlar çalışıyor. Milyonlar harcanıyor.

Peki beyler gazetenizde yayınladığınız reklam sayısı ikiyi üçü geçmezken bu değirmenin suyu nereden geliyor?

Çok yakından biliyorum ki Türkiye'nin en büyük medya grupları bile yıllardır üzerinde çalışmalarına rağmen bedava gazete projesini hayata geçiremezken siz nasıl başardınız?

Bedavaya gazete nasıl dağıtıyorsunuz?

Bu parayı size kim veriyor?

O manşeti size kim attırıyor?

Biz Türkiye'nin emrindeyiz, siz kimin emrindesiniz?

Cevabını okurlara bırakıyorum.

Tarih bugünleri yazacak.

Hepimiz çocuklarımız için yaşarız.

Ancak bizim bahanelerimiz gerçekleri gizlemez.

Dün babasını kahpe bir kurşuna kurban veren Efe'ye tek bir şey söylüyorum.

Bu kanal sonuna kadar senin ve senin gibi babalarını, evlatlarını, kardeşlerini, sevdiklerini bu ülke uğruna kaybedenlerin emrinde olacaktır.

Sözümüz olsun.

Kck
    Kerimcan Kamal

Babalar ve oğullar;
    Burak ile Levent, bir de Efe..
    Yorumsuz...

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Bu sayfada bulunan kavramlar: