Sayın yetkililer
İnsanlık adına Lütfen aşağıdaki belirtilen emailimizi ciddiye alın.
www.mp3-indir.com webmasterı trafından spam (email bpmbası ) yoluyla email aldım tamamen yanlış yönşendirme ile bir mp3 sitesine
yönlendirildim. Bu sitede yer alan dialer adı verilen uzaktan mefede dakikası 6 dolara mal olan bir internet bağlantısı kurulmakta.
Malesef bir çok insanımız bundan habersiz. Ve bedava internet adıyla kandırılmaktadır.
Bu konuda ne yapacağımızı bilmiyoruz.

Bu konuda tek bildigimiz yasalara aykırı bi durum oluşturduğu.

bu emaili okuyan herkes ve herhangibirşey yapmayan herkes bu kandırmacanın bir parçası olacaktır
Bu suça ortaklıktır.

Saygılarımızla

Dost birinternet kullanıcısı

Dear Sir/ Madam

I got a spam email from one of the dialer company. I don't know his company.
There is no signuture on the dialer. IT's white label one.
Well, the dialer says as Turkish above FREE internet connection for two month.
Well, It's not free we both know.
But there are so many Turkish people who is not aware of the dialers costs 6 dollars per minute.
They will more like to connect like hours and hours because they are told it's free.
Moreover. There is no hwre on the dialer writes any agreement it's totally changed surface.
I feel very sorry for the people cheated by this way.

I kindly request as much as help possible for me

What is written above the dialer is
BEDAVA INTERNET KULLANIMI 2 AY BOYUNCA BEDAVA ! TÜRK HALKI IÇIN BEDAVA .. BUNUNLA BERABER 26.000 DOLAYINDA MÜZIK (Mp3) INDIRME FIRSATI SADECE BvNET' TE
I translate it here.

FREE İNTERNET CONNECTİON 2 MONTHS FREE ! FOR ONLY TURKISH PEOPLE.. ALSO YOU WILL BE A CHANGE GIVEN TO DOWNLOAD ABOVE 26000 MUSIC (Mp3) SONGS BY BvNET.
(BvNET is a lie company it's like a Turkish ISP internet Service Provider.)

I attached the orginal dialer file. You can download it from www.mp3-indir.com

I only can do this. I hope you understand me and help me or forward me to needed places.
As a background i can say you that Dialers are not so much known in Turkey.

With my Deepest Regards

a friend of Turkish people

yukardaki ingilizce metni FTC ye yolladım aynen fakat emin değilim bi sonuç alınacağından FTC Amerika hükümetinin internet üzerimnden sorunları aldığı bi yer her türklü ticari haksızlık ve yasal haksızlıkları buraya bildirebiliyoruz. memleketimiz bu konudada GERİ kalmış.
Dialer hakkında size bilgi vermem gerek bişey var. Bu dialer white label yani kimin yaptığu belirsin belirli bir firma tarafından kullanılmıyor. Belkide bu türk dahilerinin bi eseridir.
Bu dahi (!) ler yurtdışı hatları dakikası 6 dolar bağlantıyı BEDAVa diğe türk kullanıcılara yolluyor. Bu korkunç ve önü geçilemez bişey. İnsanlar bu kadar ACİZ mi?
hiç bişey yapılamayacak mı?
kanunlaerave yaslaara güvencim kırılDI.
Dünya hiç de adilbiyer değilmiş.
Hayatımda ilk defa zayıf olduğumu hissettim.

Suç ortaklarıma saygılarımla okuyan ve harekete geçmeyenleri kastediyorum

ben elimden geleni yaptım.

Ne güzel demi alıcan bi diakler değiştiricen kodları, dakikası 6 dolar ama bedava dicen önemli değil basit bi programlada 12 milyon insana defalarca yollucan çaresiz insanlar zayıflıklarının ve cahilliklerin bedelinin milyarlarca telefon parasıyla ödücek.
Trilyonlarca vurguna sessiz kalan bir ülke bence bunuda hak ediyordur ya o ayrı bi şey. yaşamı vahşi ve çekilmez olduğunu öğreniyorum. Sanırım bende o yola gidicem. Dünya böğle bi yermiş.
Bunu mu istiyorsun düşüneyim?

Ha son olarak bu insanı teknik olarak bulmak mümkün. çok basit

Hostunu bulacaksınız, o hosta hangi ip ile bağlanmış onu tespit ediceksiniz.
O ip numarasından evine kadar bulursunuz.
ben fazla bilmiyorum nasıl bulunur hacker olsam kesin bulurdum.
Zaten bunu yapanda yarı hacker sayılır.

Dünyayı daha yaşanılır kılalım lütfen
en azından kınayın böğle yapan insanları buda bi yardımdır benim için.