Anayasa gelmiş yasa,
Yasa masa olmus koca bir kasa,

En ustten alırsak eğer(tumden gelim)
Ahim ve uluslararsı tahkim ile Turk Hukuk sisteminin yargı erkinin bağımsızlığı elden gitmiştir.Cumleten geçmiş olsun.Demokrasi ve çağdaşlaşma adına yavaş yavaş sezdirmeden, ve direksiyonu gezdirmeden(espri babında )olan olmuştur.
Kuresel egemen gucun uzantısı olan bu sozde yuksek yargı erkleri,bizim kekleri bir guzel keklemiştir.(Bknz enson Turkcell tahkim davası- Telesoneria nın Çukurova grubunun elinde bulunan hisseleri ele geçirmesine olanak tanınmıştır)
-Telsim zaten sizlere ömür vodafone helvasını yemekle meşgul-

Bu Cargill olayı ise tam bir hicran yarasıdır .Yasama,yurutme ve yargı arasında ki kuvvetler ayrılığı ve guç dengesinin yok edilmeye çalışılması.Zaten çok az olan devlette devamlılık esasının bu donemde iyice rafa kaldırılması.Şovenist, malı gotursel ve acı bir durum. Nerde kurumlar arası uyum.Yok oyle bir durum.

Lutfen uyumayı bırakalım ve bir an once uyanalım.
Hukuk, guguk olalı çok oldu da
Peki bu millete ne oldu.
Turkum demektemi suç oldu?
Neyse,benim surem doldu.
Sevgilerimle.S.K

Not:Gulsekmi ,ağlasakmı ,olsekmi çelişkili bir durumu ifade etmeye çalıştığımdan yazıyı ortaya karışık soyledim.Tum ciddi hukukçu arkadaşlarımız kusura kalmaz inşallah.

Yönetim: Aynı iletiyi başka konuya eklediğiniz halde, ayrı forum açmışsınız. Lütfen kurallara riayet ediniz, iletinizi eklediğiniz konudan devam ediniz.