Anket Sonuçlarını Göster: Hukuki Net sizce?

Oylayanlar
386. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • Yetersiz bir hukuk sitesidir

27 6,99%
  • En iyi hukuk sitesidir

283 73,32%
  • Vasat bir hukuk sitesidir

23 5,96%
  • Soruma cevap alamıyorum

53 13,73%
+ Konuyu Yanıtla
4 / 29 Sayfa İlkİlk 123456789101112131424 ... SonSon
31 den 40´e kadar toplam 284 ileti bulundu.

Konu: Sitemiz hakkında görüşleriniz, önerileriniz

Sitemiz hakkında görüşleriniz, önerileriniz Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: eleştiri

Sayın admin,
    Öncelikle cevabınıza teşekkür ederim.
    -Site için yaptığım eleştirimde üsluptan bahsettim sorulara cevap verenler hukuki bilgilerini paylaşanlar için bir eleştiridir site yönetimi için değil.
    -yazım eleştiridir fıkra değil öyle anlamak isterseniz saygı duyarım.
    -mükerrer başlık için özür diledim.Gerekirse tekrar dilemekten cekinmem hatalıysam bedelini seve seve öder aynı hatayı yapmam.
    -Mesjımı sildim cünkü sorunu halletmiştim ve ziyaretçilerin faydalanacagı bir cevap yoktu,ancak faydalı olacaksa hangi yöntemlerle çözümlendiğini neler yapılabilecegini bildiğim kadarıyla paylaşmaktan onur duyarım.
    -sadece site aracılığıyla avukatlık masrafından kaçmak için üye olanlar konusunda aynı fikirde oldugumuza emin olabilirsiniz.
    -gene eleştirimde müvekkiller için düşüncelerden bahsettim kaldıki eleştirimde belirttiğim gibi sucu tamamen sizlerde yada muvekkillerde görmedim.Ortada bir problem varsa bu problemin bir taraftan değil ilişkide olan iki taraftan kaynaklandıgını (iğne çuvaldız örneği)dile getirdim.
    -Bir eleştirinin bu kadar problem olacagını düşünmüyordum ancak madem problem oluyor eleştiriye gelen cevaplara göre eleştiriye pekte acık olmadıgınızı düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum.
    Saygılarımla

Hukuki NET Güncel Haber

Sitemiz hakkında görüşleriniz, önerileriniz konulu yargıtay kararı ara
    Sitemiz hakkında görüşleriniz, önerileriniz konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: eleştiri

Yapmış oldugum eleştiriye fıkra yakıştırması yapan,sorunum çözüldüğü ve faydalanılacak bir cevap olmadıgı için sildiğim mesajımı delil mantıgında gören ve tekrar paylaşıma açan (benim için paylaşımda kalmasında bir sorun yok) Sayın Admine,
    Siteye üyelik tarihimle siteyi takip etme tarihimi aynı olarak gören ve bu konuda kendinden cok emin olan,benim için bozguncu yakıstırmasını düşünen yada intikam peşinde olan biri diye tanımlayan
    Sayın Bayındır'a,
    Eleştirimi hukuki alanda yapmış oldugum bir yorum gibi degerlendiren ve eleştiri yapmam için bilgi sahibi olmadıgıma kanaat getiren(bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)(henüz bir sohbetimiz olmadı dolayısıyla tanımadan yorum yapmak diyebiliriz)bu yaklaşımlarını hakettiği cevabı vermek olarak nitelendiren
    Sayın Eyilik'e
    Bana yapmış oldugum eleştirimde ne kadar'da yanıgıya düştüğümü farkettirip aslında nekadarda eleştiriye açık olduklarını benim artniyetli biri oldugumu,''DÜNYADA TEK DOGRU VAR ODA BENİM DOĞRUM'' mantığında olduğumu gösterdikleri ve ders almamı sağladıkları için değerli site üye ve ziyaretçileri önünde tekrar teşekkür ederim.Kendilerinden son ricam bu kadar art niyetli birini site üyeliğinden cıkarmaları ve OLGUNLAŞINCAYA DEK tekrar üyeliğini kabul etmemeleridir.
    Saygılarımla.

İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Eleştiri

Sayın site yetkilileri .
    Sitenizin yeni bir üyesi olarak seawaysın vb. eleştirilerine katılmıyor değilim. Sayın Eyilik ikide bir forumlarda araştırın diyor ama site dizaynı çok kullanışlı değil. Ziyaretçiler üslup konusunda yöneticiler tarafından sık sık uyarılmakla birlikte, araştırdığım kadarıyla zaman zaman sayın avukatların sert üslupları yetkililer tarafından görmezden gelinmekte.
    Bu eleştirimden sonra beni de sitenizden atmanızı anlayışla karşılarım.
    Sayın Eyilik'e özel bir soru sormak isterim. İletilerinin altındaki ampulü değiştirin ibaresi kendisinin ve diğer site yöneticilerinin siyasi görüşünü mü yasıtmaktadır. Acaba bu durum site kurallarına nekadar uygundur. Benzer imzaları ziyaretçiler de yazabilirler mi acaba. Kişinin savunmasını bile almadan siteden atmanız hukuk ve demokrasi anlayışınızı mı yansıtmaktadır ? Acaba barolar da böyle mi işlemektedir. Cahilliğime verin.
    Saygılarımla
    Konu KARTZEDE2007 tarafından (05-02-2007 Saat 03:38:47 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Almanya
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Öneri

Forum cok, iyi ama özellikle MEVZUAT konusunun alt dosyasindaki Türk - Alman Mukayeseli Hukuku ---- yerine

-MEVZUAT
    -Almanya
    -Yurtdisi
    -Bosanma
    -Oturum
    -Avusturya
    -Yurtdisi
    -Bosanma
    -Oturum
    -Faransa
    -Yurtdisi
    -Bosanma
    -Oturum

---------gibi yazilirsa bu konular cok daha iyi gözden gecirilecegine ve ilgi duyulucagina inaniyorum....
    Cünki her Ülkedeki arkadas o ülke hakkinda ki bilgisini o konularin ayri tiklanmasinin daha rahatlaticini ve daha iyi paylasicagini düsünüyorum....

bi kac mühim alt dosya lar olusturmanin cok daha faydali olacagina ina niyorum

Not : öneri ve düsüncelerimiz icin bi yer olmadigindan buraya yazdim.
    Tesekkür ediyorum

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    4.244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Forum arama seçeneklerimiz önceki sistemimizden çok daha iyi olmuş kullanıcıların çok seçenekli olarak araştırma yapmasına imkan sağlayacak bir yapıya kavuşmuştur. Bu nedenle kullanışlı olmadığı fikrinize katılmıyorum. Yeterince sabırlı olunduğunda araştırmalarınızın netice alacağını umuyorum.

Avukatların sert uslupları ile ilgili olarak örnek verebilmenizi isterdim. Ancak yinede sitemizin şikayet uygulaması vardır. Rahatsız olduğunuz bir konu varsa bunları kullanabilirsiniz.

Ancak sizin okuduğunuz ve cevap yazdığınız forumlara bakıldığında forum kurallarına uymayan uymamakta da direnen üyelerimize yine yöneticiler tarafından uyarıldığını görmekteyim.

Sizinde forum ve site kurallarını okumadığınızı yazılarınızdan rahatlıkla anlıyorum. SİTEMİZ DEMOKRATİK DEĞİLDİR. BU SİTENİN BİR MÜLKİYETİ VE BU SİTEDEN YARARLANMAK İSTEYENLERİN UYMAK ZORUNDA OLDUĞU KURALLAR VARDIR. Uyan kalır uymayan gider.

İmzamdaki ifade beni ifade etmektedir herhangi bir yeri değil. İmzamdaki ifade siyasi bir görüş değildir.

Eleştirilere bir yere kadar katlanabiliriz. Kişiselleşmiş eleştirilere, hakaretlere, özellikle mesleğimize yönelik bilgi sahibi olunmadan kulaktan dolma bilgilerle yapılan beyanlara izinde vermeyiz itibarda etmeyiz.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir gün başka yerlere baktık neler neler olmuş ;
    Sayın seaways ; Sayın yönetici Tayfun Eyilik tam söylememiş amma bu forum gerçekten site kurallarına aykırı aslında... Çünkü gene site yöneticilerinden Av. Dilek Kuzulu Yüksel in açmış olduğu ' site hakkında görüş ve öneriler' dir bunun yeri...
    Müvekkil yaklaşımınız da kesinlikle doğru değil... Bir müvekkilden sözedebilmek için asgari karşınızda somut iki insan bunlardan birisinin avukat olması aralarında hukuki bir anlaşma olması gerekir. Bı geniş portal içerisinde böyle bir durum yoktur. Kaldı ki amaç avukat müvekkil ilişkisi kurmak değil kişilere hukuku sevdirmek temel bir yol çizmesinde yardımcı olmaktır. Ditemizde yönetici sıfatı ile olsun üye sıfatıyla olsun hiç bir avukatın buradan çözüm bulma olasılığı yoktur olmamalıdır. Amaç davayı masaya yatırıp tüm detaylarıyla inceleyip bir avukatlar concensus ü ile ortak savunma hazırlamak değil bir yön göstermek hukuki süreç hakkında bilgi vermektir. Bir diğer amaç ise ki büyük amaç budur avukatların kendi aralarında fikir tartışmaları yapmaları karşılaştıkları sorunları paylaşıp çözüm yolu aramalarıdır.
    Usluplerin sert ve üstünlük kurmaya çalışır yönde olduğunu belirtmişsiniz. Bunada katılmam mümkün değildir. İçeriğin ne olduğu hakaret küçümseme alay olup olmadığı önemlidir. Çoğu yazışmada ise uslup gayet normaldir. Ancak bazı tartışmalarda saygı sınırlarını zorlamadan sert eleştiri yapmak yorum yapmak olasıdır ki bunlar genelde sorulara karşı değil toplumsal olaylara o konulara ve veya avukatlık mevzuatı ile ilgili konularda avukatların birbirleriyle yaptığı tartışmalardır. Burada önemli olan fikir ve o fikrin savunulabilme hakkının kişide olmasıdır.
    Sitenin temel kurallarından birisi imla kurallarına uygun yazım, başlangıç ifadelerinin ( Arkadaşım , canım, baksana bir , avukat kardeşler , oradakiler, hiş bakan yok mu? ) düzgün kullanımı ; konu bölümünün özenli seçimi( İmdat , Çok acillll, Annda cevap ; Duruşmaya gireceğim hadin ; Lütfennn, Aloo, Yardım edin , Yardım edin çok acil , Çok önemli ) ; kişinin sorununu yazmadan beş dakikasını ayırıp eşdeğer konu araması istemidir . Çok şey mi istemişiz????
    Ben yaklaşık mailler hariç her gün asgari 250 ileti okuyorum. Hele yöneticilerin çok daha fazla okuduğundan eminim. İnanın bazen çıldırma noktasına geliyorsunuz. Benim gibi gülümseyen adam bile sinirleniyor. Düşünün ki site dahilinde hiç kimsenin profesyonel işi bu değil... Ama bu iş profesyonel yaşamımızdan daha fazla vakit almaya başlıyorsa ciddi bir sorun var demektir.... Kişiler hiç bakmadan yazıp anında bir yanıt belkliyor ki buna hiç bir kimsenin hakkı yoktur. Örneğin isim değiştirme konusunda yetkili bir mahkemede bulunabilecek dosyadan fazla forum bu sitede mevcuttur. Bu kişilerin bakmadan forum açması nedeniyle oluşan aslında bir forum kirliliğidir. AAma genede hepsine yanıt verilmektedir. Alt alta 7 isim değiştirme forumu açılması bu yedi kişinin de hiç bakmadığının bir göstergesi değil midir ? Ama ben yada bir başkası bu yedisinide ayrı ayrı okuyoruz biraz insaf... Adam sadece ' benim ki farklı' diyerek aynı konuda forum açıyor. Baktığınızda ' Konunun aynı sadece ismin farklı olduğunu görüyorsunuz'' kendinizden bile şüphe ediyorsunuz '' acaba bir yerde sadece Ali ler ismini değiştirebilir' diye bir şey mi yazdım ki diye... Zurna olan ismini kaval yapacaksanda Ali yi Veli yapacaksanda temel olarak izlenecek yol aynıdır. Bunun ötesi zaten bu sitenin değil profesyonel desteğin çözeceği teknik detaylardır... Ama yok buda olur mu diyor..
    Forumların mükerrer açılmasıda ciddi bir sorun yaratmakta hem veri tabanını hemde kişileri gereksiz uğraştırmakta sistemi yormaktadır. Kişiler hiç dikkat etmeyecek en ufak eleştiride sert uslup denecek öyle mi? Bu tarlanın suyu nereden geliyorsa oraya birde biz gitseydik... Lütfen bir hafta tüm konuları okuyunuz bakalım. Bakın yanıt verin demiyorum sadece okuyun ondan sonra dönüp eleştirilerinizi bir daha okuyun....
    Sanırım en sert uslup benimki bazen yazdıktan sonra okuduğumda bende sert olmuş sanırım diyorum .... Amma sonra iletiye bakıyorum ki az bile olmuş... Sitenin temel ilkelerinden biriside ATATÜRKÇÜLĞÜN savunullmasıdır. ÜNİTER DEVLET YAPISI SOSYAL DEMOKRATİK HUKUK DEVLETİ OLARAK LAİK YAPININ KORUNMASI önceliklerimiz arasındadır. Bunlara yönelik saçma sapan ipe sapa gelmez fikirler hak ettiği şekilde yanıtlanır. Uslubumuz kibarlığımız bozulmasın diye ATATÜRK CUMHURİYETİNE laf ettirmeyiz...
    Eleştirinizde ki bir konunun SİTE İLE HİÇ BİR İLGİSİ OLMAMASI NEDENİYLE yanıt vermiyorum. Kötü avukatlar vardır olacaktır her mesleğin içinde kötülerde vardır. Ama onları ayıklama yeri HUKUKİ.NET değildir. Böyle bir misyonumuz etkimiz ve yetkimiz yoktur.... Suçlu müvekkillerde mutlaka suçsuz bir avukat bulur... Bu site avukat bulma siteside değildir....
    Sayın kartzede2007 nin bir eleştirisi doğru gibi görünsede gülümsetmekten öteye gidemiyor. ''Sayın Eyilik ikide bir forumlarda araştırın diyor ..'' demiş. Evet Sayın Eyilik ilke olarak bu yazıyı çok seviyor... Ama önemli olan eleştirinin doğru olması için bunun yanlış olduğunun ortaya konmasıdır... Örneğin 'Arama' yazan yere girip 'kredi kartı' yazınca yüzlerce forum açılıyor hatta forum açmak için '' Borçlar - Ticaret - İcra İflas - Banka - Tüketici '' başlığına girdiğinizde ilk açılan sayfada bile en az beştane bu konuda forum çıkıyor. Demek ki var. Site dzaynıda buna engel değil... Tabiiki sayın Eyilik te ' şu foruma bakarsanız ' diye link verse daha iyi olur diyebiliriz amma hangi birine diyecek neden o araştıracak sorularına da yanıt verebilirsek.....
    Eleştiriler iyidir . Kişileri ve yaşayan her şeyi olgunluğa götürür. Tabiiki bu eleştirilerde gerek site yönetimini gerekse siteyi daha olgunluğa götürecektir. Ama burada sadece şikayet ederek olmayacağınıda belirtmekte yarar var. O kadar şikayet edeceğinize yerden bir taşıda siz kaldırın... Sayın seaways ın son cümlesi tüm iyi niyetin bittiği noktayı gösterir aslında ki kabul edilemez ... Üyelikler son verilmek için alınmaz bayım... Beğenmediğin yanlış anladığın yerler olabilir Örneğin sayın Admin in Fıkra sözünü yanlış anladığınız gibi her nekadar genel anlamını anlamışsanızda burada bunun ''Gazete veya dergilerde gündelik konuları bir görüş ve düşünceye bağlayarak yorumlayan ciddi veya eğlendirici yazı türü '' anlamında kullanıldığını anlamanızı isterdim... Sayın bayındır ise size 'bozguncu' dememiş. 'bozguncu değilsen ' demiş arada ki farkı anlatmama gerek yok sanırım....
    Eleştiriler için teşekkürler ama kaçıp gitmek yok...

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben Sayın seaways'e bir soru soracağım.
    hayatınız normal akışında iken yani aileniz, işiniz, ödemeleriniz, görüşmeleriniz, arada hastane, pastane ve postane banka işleriniz ile mesgulken gunde ortalama 200 kişinin size soru sorduğunu tahayyül edin.
    Ve bu soruların yarısından fazlasının bire bir cevaplarının verildiğini düşünün.
    Geriya kalan yarısının onda birlik kısmının yanlış forumlarda sorulduğunu

yuzde 30'unun size mail kısa mesajla sorularını sordugunu
    yüzde 20 sinin ise ciddi yazım imla hatası bulunduğunu düşünün.

Ha birde eğitim ve gelir sevıyesi yüksek olup ukalaca yazanlarda varkı bunların oranı düşük ama var.

Soruyorum hayatnızı akıyor ve birde bura da sadece ve sadece yurdun çeşitli yerlerinden hukukçular yada konularınıjn uzmanları bu işin bir ucuna el atıyor.

Bırakın arada bizimde sinirlerimiz ve sabırlarımız etkilensin.
    Zira biz robot değiliz. Tıpkı sizler gibi yanı yasal sorunları olanlar gibi insanız bizimde kafalarımzı mesgul bizlerin de yetişmek zorunda oldugumuz bır hayat var.
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

İletiler
    5.751
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Evet bir forum kirliliği daha, sonra da site kullanışlı değil...
    Boşuna cevaplar veriyoruz sanırım... Cevap da verilmez....
    Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Öneri

bencede beadear arkadasin önerisi cok güzel

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Öneri

Öneri de iyide açılan yer yanlış... Site hakkındaki görüş ve önerileriniz başlığı altındaki forum da olmalıydı yeri...

+ Konuyu Yanıtla
4 / 29 Sayfa İlkİlk 123456789101112131424 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

sayfamiz hakkinda gorusleriniz ne

Forum