İyi Günler yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Ben temmuz 2006 yılında bir ev kiraladım. Ev sahibim ve evi kiraladığım emlakçı evin 15 gün içerisinde yapı kullanım izin belgesi olacağını şu an şantiye elektriği ve suyu apartmanda mevcut olduğunu belirtti. Su sayaçlarını ayrı olarak takıp kontratı karşılıklı imzaladık. Geçen süre içerisinde sorun halen aşılamadı. Suyu sayaçlardan kullandığımız ton olarak daire daire belirleyebiliyoruz. Ancak şantiye suyu olduğundan oldukça pahalı. Elektriği ise tek yerden geldiği için daire başına bölerek ödüyoruz. Elektrikte şantiye olduğundan ve normalde 50 YTL yi geçmeyecek tüketimim 200-250 YTL ye kadar yükseldi. Ev sahibim ile görüşmelerimizde buay olacak şu ay olacak diyerek taahüdünü yerine getirmedi. Ve ortak ödeme yapma teklifimden de kaçındı. Sorun daha uzayacak gibi görünüyor ve bana maliyeti çok yüksek olmaya başladı. Sorum kontrat yapıldığı tarihte bana taahhüt yapıldığı takdirde( yazılı bir taahhüdü yok malesef) yapı kullanım izin belgesi olmayan evini kiralayabilirmi? Bununla ilgili engelleyibi bir kanun yasa varmıdır? Yok ise masraflara ortak edebilmek için yapabileceğim bir şey varmıdır çünkü kirasından keseceğim artık. Kestiğim miktarların mahkemelik olmamız durumunda benden isteyebilirmi? bunları isteyememesi ve haklılığımı gösterebilmem için yapmam gerekenler nelerdir? (noter ihtarnamesi gibi nasıl bir ihtar çekmem gerekir) ayrıca kontrat sirasında farketmeden bir tahliye taahhüdü imzalamışım tarihi açık bırakılmış. bunun geçerliliği nedir? Bilgilendirirseniz sevinirim.
Verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim