Ekteki mailde ailemin yakın zamanda başına gelen üzücü ve bir o kadar şaşırtıcı, türkiye de okumuş eğitimli insanların bile zaman zaman ne kadar kaba ve saldırgan olabildiğine dair bir olay bulunmakta. Tabi ki biz karşı taraf kadar saldırgan ve ilkel olmadığımız için durumu adli yolla halletmeyi tercih ettik ve sizin görüşünüze başvurma ihtiyacı duyduk. Ekteki yazı annem tarafından aktarılmaktadır.

"20/6/2004 tarihinde 36 dairelik site toplantısında eşim site yöneticisi olarak site mülk sahiplerinden birinin saldırısına uğradı. Eşimi korumaya çalışırken ben de yüzüme ve koluma kasti olarak darbe aldım, bunun yanında ağır hakarete maruz kaldım. Saldırıyı engellemeye çalışan komşumuz, yüzünden ve sırtından kalemle darbe aldı. Eşimin üç günlük, benim beş günlük, komşumuzun ise yedi günlük adli tıb raporu bulunmakta. Saldırıdan sonra karakola yazılı ve sözlü olarak ifade verdik ve saldırandan davacı olduk. Ertesi gün savcılığa durumla ilgili dilekçe verdik. Bizi bu olayla ilgili davadaki hukuki süreçle ilgili olarak bilgilendirebilir misiniz?"

Saygılarımla,

Nuray BİÇEN