Merhaba,
Aşağıda belirteceğim konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.
3 yıldan fazla bir şirkette çalışıyorum. Ancak bu ay sonu yöneticilerimin davranışları nedeniyle işten ayrılmayı düşünüyorum.
İşçinin iş akdini fesh etmesiyle ilgili maddeyi okudum. O maddede yapılan sözleşmenin yerine getirilmemesi ile ilgili bir madde var.
Bizim şirket olarak her yıl Ocak ayında yapılan performans görüşmemiz var. Normalde yılbaşında hedefler belirlendikten sonra yıl sonunda bir performans görüşmesi yapılır ve bunu sonucunda ekstradan maaş verilir.
Sözleşmede maaş ödemesinden ayrı bir madde olarak şu şekilde yer alıyor" Performans görüşmesine bağlı olarak Ocak ayında belli miktarda maaş ödemesi yapılır". Eğer bu ay bu ödeme yapılmaz ise, çünkü hedeflerimiz belirlenmedi daha, ben bu madde uyarınca sözleşmeyi fesh edebilirmiyim? Eklemek istediğim bir başka şey, maaşlara yapılacak zam oranları ile ilgilidiğer maddede şirket politikası gereği ifadesi yer alıyor. Ancak performans görüşmesinde böyle bir ifade yok.
Diğer bir sorum; eğer bu olmaz ise şirketin bana karşı adımı ne olabilir? 56 gün çalışmamı isteyebilir mi? ben istemez isem o anlaşmayı fesh edebilir mi?İstifa mektubumda nasıl bir ifade yer almalı?

Bu sorularıma cevap verebilirseniz çok sevinirim.