2006 Temmuz aylarında cep telefonumun faturasını dikkatle incelediğimde hattımdan yaklaşık 6 aydır 3 adet ..oyun, l...melodi, cepoyun..., vs. adlı yerlere Turkcell tarafından aktarılmak üzere turkcell faturalarımda bedel tahsil edildiğini öğrendim. Turkcelli arayıp hattımın bu yerlere olan bağımlığının nereden doğduğunu sordum. Bunlarda waptan büyük bir ihtimal ile abone olmuşsunuzdur dediler. İptalini ve Turkcell tarafından tarafıma sağlanan hattın da bu servislerce kullanılmasının önlenmesini talep ettim.BU mümkün değil cevabını aldım.Bana bu servislerin telefonları verildi arayıp iptal ettirmem için.Servislerin telefonları yine turkcell hatları idi. Aradığımda ise ya meşgule düşüyor ya da reddediliyordum. Sonuçta ulaşamadım.

Ardında ödemelerimi de aksatmam nedeni ile hattım eylül ayında görüşmelere kapatıldı.

Hatta ait borcumu öğrenmek ve ödeme yapmak için Turkcel^l'i aradığımda hattımın kullanıma Turkcell tarafından kapatıldığı bu dönemlerde de tarafıma yukarıda bahsettiğim ve kendi istek ve iradem ile abone olmadığım, muhtemelen kızımın cep telefonumla oynarken bir şekilde temas kurduğu bu servislere her ay 30.-ytl ye yakın bir bedel ve artı vergi ve sabit hat ile 42.-ytl lik bir faturanın çıktığını öğrendim.

Müşteri Hizmetleri ile saatlerce tel görüşmeleri neticesinde hiçbir sonuç alamadım....

1-Turkcell bir aracı bir tahsilat Şubesi gibi hareket ederek bu servislere paralar toplamakta iken, bu servislerin ne kimliğini ne ulaşılabilir bir telefonunu, ne de bunlarla ilgili muhatap olunacak kişi ve adresleri bildirebiliyor.BİLMİYORUZ biz de sadece bu telefonları var diyorlar...Peki bu tahsil edilen paraları ödedikleri kişi veya şirketi bilmemeleri tanımamaları mümkün mü? Yoksa bunlar bizimlealakası yok derken aslında tamamen kendilerine ait olabilecek bu servislere ait kuyudan müşterinin asla ve asla çıkamamasınımı sağlamak istiyorlar??
2-Yıllardır kullandığım bu hattı kapatarak çıkabileceğimi farkettim ne yazık ki. Hattıma asalaklar dadandığı ve bunları da hat sağlayıcım tolere edememesi mümkün mü?
3-Anılan servislere her ay böyle bir bedel ödeyeceğime dair Hiçbir sözleşme imzalamadım.Cep telefonunun tuşları ile yapılan basit ve tesadüfü şekilde bu durumu yaşıyorum. Üstelik cep telefonumu herhangi birşekilde eline alıp kullanan birisi de bunu gerçekleştirebiliyor...Şimdi bu bedelleri bu firmalar bana kendileri fatura etseler belki muhatap bulacağım.Ama bunlar adına Turkcell çalışıyor ve turkcell de bu kişilerin kimliğini gizliyor.Bunlardan kurtulmak için de hiçbir yardım veya muamele yapamayacağını dile getiriyorlar..

Şimdi ben ne yapmalıyım? Suspus bu bedelleri ödemeli ve hattımı derhal kapattırmaktan başka çözüm var mı?
Her ay hasbelkader kişiler cep telefonları ile yaptıkları ve çocukları tarafından yapılan basit bir iki tuşa basma sonucu böyle bir bedelle muhatap oluyorlar. Ve zannımca milyarlarca bedel tahsil edilip sadece bir cep telefonu numarası ile varlıkları olduğu turkcell tarafından dile getirilen bu firmalara yine turkcell tarafından bu bedeller aktarılıyor.
Bence büyük bir soygun yaşanıyor.Zira benim telefon görüşmelerimin yoğun olduğu ve ayrıntıları hiç inceleme fırsat ve zamanı bulamadığımaylarda bilinçsizce zaten bu ödemeleri ben yaptım...

Ayrıca hattımın Turkcell tarafından kullanıma kapatıldığı ama hat mülkiyetimin devam ettiği 4 ay boyunca sadece sabit ücret ile faturalandırmam gerekirken neden bir de bu servislere ödeme yapacağım ki? Bu servisler bana bu bedellere karşılık ne gibi hizmet sağlıyorlardı onu da bilmiyorum. Bir iki resim ve melodi için her ay bunları ödüyor isem ki böyle bir metaryelde hiç yüklenmedi telefonuma,
hattımın kapalı olduğu ve bu hizmetlerin bana hiçbirşekilde ulaşamayacağı son 4 aylık süreçte bu bedeller hangi yazılı metin, hangi, sözleşme, hangi hukuki ve kanuni dayanak ile benden talep ediliyor olabilir?

Benim Türkiye'de böyle bir rant canavarına karşı hukuki bir müracaat merciim var mıdır???