+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: Vay benim memleketim!

Vay benim memleketim! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İzmir, Türkiye
    İletiler
    47
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Vay benim memleketim!

KONYA Numune Hastanesi'nde ameliyat öncesi tesettürlü kadın radyolog doktorun hastanın testis ultrasonunu çekmediği haberiyle ilgili İl Sağlık Müdürlüğü'nce soruşturma açılırken, ameliyat olan A.G., "Bayan doktor olduğu için filmimi çekmedi" dedi.

Mersin'in Mut İlçesi'ne bağlı Topkaya Köyü'nde oturan ve çobanlık yapan A.G., olayın öğrenilmesinden sonra Doğan Haber Ajansı (DHA) kameralarına ilk önce şunları söyledi:

SORUNUM AŞAĞIDA

"Film çektireceğiz diye vardık. "Ciğerlerinden çekeceğiz" (görevliyi kastediyor) dedi. "Benim sorunum aşağıda" dedim. "Biz de biliyoruz aşağıda olduğunu, ama, ameliyat olacağın için ciğerlerinin de filmi lazım" dedi, orayı (ciğerler) çekti. Bayandı, başka bir şey söylemedi. Doktor ikindi vakti geldi."Hemen ameliyat olacaksın" dedi. Hayalarımın filmi çekilecekti, bayan doktor olduğu için "oraların filmini çekemiyoruz" dedi, ciğerlerimi çekti."

Yetkililerin olayın basına yansımasından sonra yaptığı açıklamalarda kadın radyoloğun nöbetçi olmadığını açıklamaları üzerine A.G., DHA'ya yaptığı ikinci açıklamada ise şunları söyledi: "Konya Numune Hastanesi'nde muayene ettiler. 'Önemli bir şey yok'dediler, geri gönderdiler. Biz de Celal Tütüncü diye bir doktorun yanına gittik. O muayene etti,'acilen yatman lazım' dedi. Hastaneye telefon açtı. "Sabahleyin film çekilecek" dedi. Film bürosuna vardım. Bayan doktor olduğu için filmimi çekmedi.

"BAYAN ÇEKEMEZ" DEDİLER

Çekmeyen bayan doktorun saçı açıktı. Biraz sarışındı. Personele de söyledim. 'O bayan doktor olduğu için çekemez' dediler, oradan geri gönderdiler. Sorunlarımın testislerimde olduğunu söyledim, aynı personel, 'bayan olduğu için çekmez' dedi. Bir gün sonra vardık, erkek vardı (Röntgen görevlisini kastediyor), o filmimizi çekti. İkindide ameliyat oldum, yattım. İkinci gün tekrar ameliyat oldum. 7 gün hastanede yattım."

SORUŞTURMA AÇILDI

'Testis diye çekmediler' haberinin ardından Konya Numune Hastanesi'ndeki uygulamayla ilgili olarak İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı. İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Küçükkendirci, "5 kişilik bir komisyon oluşturduk. Komisyon olayı her boyutuyla inceleyip raporunu hazırlayacak. Bu rapora göre gerekli işlemleri yapacağız. Olayın gerçek yüzü ortaya çıkacak. Ayrıca milletvekillerinden oluşan TBMM Sağlık komisyonu da Konya'ya gelerek olayla ilgili gerekli incelemeyi yapacak" dedi.

AKDAĞ DA TAKİPTE

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Konya Numune Hastanesi'nde iki kadın doktorun testisleri şişen gencin ultrasonunu çekmediği iddialarını araştırmak üzere müfettiş görevlendirdiğini açıkladı. Müfettiş, testislerinden biri alınan A.G. ile görüşmek üzere yaşadığı, Konya'nın Mut İlçesi'ne gitti. Akdağ, soruşturma tamamlanmadan bir değerlendirme yapmasının doğru olmayacağını söyledi.

VALİLİK AÇIKLAMASI

Konya Valisi Atilla Osmançelebioğlu, uzman doktorlar Kezban Arbağ ve Ayşe Yüceaktaş'ın hastanede türbanlı olarak görev yapmadıklarını açıkladı. Osmançelebioğlu imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, yeşil kart sahibi A.F.G'nin hastaneye gittiği gün doktorlar Arbağ ve Yüceaktaş'ın hastanede nöbetçi olarak görev yapmadığı ve hasta için gerekli görülen her türlü çalışmanın yapıldığı vurgulanırken, şu görüşlere yer verildi: "Haberde adı geçen Radyoloji uzmanları Dr. Kezban Arbağ ve Dr. Ayşe Yüceaktaş'ın 13.11.2006 tarihinde icapçı (nöbetçi) olmadıkları ve çeşitli tarihlerde erkek hastalarında her türlü ultrason tetkiklerini yaptıkları ve rapor tanzim ettikleri, kayıtların tetkikinden açık bir şekilde ortaya konulmuş olup, her iki bayan doktorun hastanede türbanlı görülmedikleri anlaşılmıştır."

AKP'DEN ADAY ADAYI

Bu arada Dr. Celal Tütüncü'nün genel seçimler öncesi AKP'den milletvekili aday adayı olduğu öğrenildi.

Neden bir ay sonra

İŞTE Op. Dr. Celal Tütüncü'nün A.G. için yazdığı 16 Kasım 2006 tarihli ameliyat raporu. Tütüncü, bu raporda "Acil olarak skrotal ultrason istendi. Fakat aşağıda bayan radyolog olması sebebiyle çekilemedi. Ertesi gün sabah erkenden tekrar ultrason için girişimlerde bulunuldu. Yine bayan radyolog olması dolayısıyla yine çekilemedi. Acil olarak başhekimin kendisine haber verildi. Yazılı olarak buna rağmen saat ancak 14 civarında çekilebildi" deniyor. Bu rapor hastanın dosyasına konulmasına rağmen bir ay boyunca niçin işlem yapılmadı?

www.hurriyet.com.tr

Hukuki NET Güncel Haber

Vay benim memleketim! konulu yargıtay kararı ara
    Vay benim memleketim! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Arena programının ciddi baskısı sonucunda gelişmelerin başladığı bir olay.
    TBMM si sağlık komisyonu başkanı Konya ya teşrif etmiş dün gördük ama ben şahsen gitmese daha iyi olurmuş dedim. Çünkü bu kişi zihniyetini çok net yansıttı. Arena yı izlediyseniz ağzınız açık kalmıştır.
    Çobanın sol testis i kurtarılamamış ve alınmış. Aslında bu olay sağlık skandalı değil bu zihniyetin iflas skandalıdır. Ülkeyi yönetenler sayesinde ne kadar geriye gittiğimizin irticanın dar ve geri kafalılığın vardığı yerin göstergesidir. Anormal kadrolaşma sayesinde bu soruşturmadan bir şey çıkmayacağı kesin. Benim beklentim Tabipler odasının direk devreye girmesi bu kadrolaşmaya gerici zihniyete dur demesidir.
    Kendilerini 100 watlık ampul sanan ancak bir mum kadar bile aydınlatmayan karanlık ve irticai zihniyet partisinin Türkiye yi getirdiği yerin ufak bir yanılsamasıdır bu olay başka bir şey değil....

Nerede
    İzmir, Türkiye
    İletiler
    47
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

19 Aralık 2006

Ertuğrul ÖZKÖK

Başhekime soruyorum

ŞÖYLE bir hastane başhekimi düşünebiliyor musunuz?Sorumlu olduğu hastanede bir operatör doktor ameliyattan çıkıyor ve raporuna şunu yazıyor:

"Aşağıda bayan radyolog olması sebebiyle ultrasonu çekilemedi. Ertesi gün erkenden tekrar ultrason için girişimlerde bulunuldu. Yine bayan radyolog olması nedeniyle çekilemedi."

Evet, 2006 yılının Türkiye'sinde Konya gibi gelişmiş şehrimizde bir operatör doktor bu raporu yazıyor ve hastasının dosyasına koyuyor.

Tarih, 16 Kasım 2006.

Bu rapor bir aydan fazla o dosyada duruyor.

Ve hastanenin başhekimi, o raporla ilgili en küçük işlem yapmıyor.

* * *

Her şeyden önce Hipokrat yemini var.

Hastane, etik açıdan töhmet altında. Kadın doktor, erkek hastanın genital organına bakmamakla suçlanıyor.

İki; çok ağır bir hukuki durum var.

Hasta bu raporla mahkemeye gitse, çok ağır bir tazminat söz konusu olabilir.

Ayrıca ultrasonu çekmeyi reddeden doktorlar mesleklerinden olurlar.

Ama hastanenin sayın başhekimi lütfedip, bu iddiayı raporuna koyan doktoru çağırarak "Bu nedir kardeşim" diye sormuyor.

Ne zaman ki Uğur Dündar ve ekibi bu olayı duyup işin üzerine gidiyor ve Hürriyet haber yapıyor, başhekim bey birden harekete geçiyor.

Üstelik Dündar'ın yardımcısı, bir gün önce bu olayı başhekime soruyor.

O da, "Evet, ben de duydum. İnceleyeceğim" diyor.

Yani daha yeni öğrenmiş gibi yapıyor.

Ama aynı başhekim, ertesi gün bu defa ifade değiştiriyor, "Bu olayı bir hemşireden duymuştum" diyor.

* * *

Peki, duymuştunuz da ne işlem yapmıştınız?

Hayır, hiçbir işlem yok.

Aradan geçen bir ay içinde ne o doktorun, ne söz konusu radyologların ifadesi alınmış, ne bir soruşturma yapılmış.

Zaten işin en ağır tarafı da bu.

Çünkü, "böyle bir olay başhekim için önemli değil".

Evet, söyleyin bunun başka yorumu var mı?

Hastanenin bir doktoru, bu kadar ağır bir iddiayı resmi rapor haline getiriyor ve kimse kılını kıpırdatıp en küçük bir soru sorma gereği duymuyor.

Şimdi bazıları da ideolojik bir telaşla, "Hürriyet'in haberi yalanlandı" diye yaygara yapıyor.

Peki siz de aynı soruyu sorun.

Neden bu raporu bir ay hastanın dosyasında hiçbir inceleme yapmadan tutmuş?

* * *

Hastane başhekimi ağır bir sorumluluk taşımaktadır.

Görevini yapmamıştır.

Aradan bir ay geçtiği halde, bu soruya verilecek cevabı bulamamıştır.

Doğru olanı, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın yaptığıdır.

Bakan, "Bir müfettiş gönderdim. İnceleme bittikten sonra konuşacağım" diyor.

Ben de kendisine güveniyorum.

Düzgün bir inceleme yapıldığı takdirde, bir gazeteci olarak bu inceleme sonucunun gereğini yapacağıma söz veriyorum.

Ama o müfettişin, hastanenin başhekimine bu soruyu da mutlaka sorması gerekir.

"Bu rapor hakkında neden bir ay boyunca hiçbir işlem, araştırma, soruşturma yapmadınız."

Neden bir gazetenin bu iddiayı gündeme getirmesinden sonra harekete geçtiniz?

Bir aydır bu olayı sorma gereği duymayan vali de, büyük bir işgüzarlıkla, bakanlığın müfettişini de beklemeden olayın içine balıklama dalıyor.

Ben de ısrarla soruyorum.

Bugüne kadar neredeydiniz kardeşim. O rapor hálá dosyada.

* * *

Biz, doktorluk mesleği adına utanç sayılabilecek bir raporu kamuoyunun gündemine taşıdık.

Bu resmi bir rapordur.

Bizzat ameliyatı yapan doktor tarafından hastanın dosyasına konmuştur.

Ve bu rapor hálá hastanın dosyasında durmaktadır.

Doktor, "Ben yazdıklarımın arkasında duruyorum" demektedir.

Mağdur çocuk ise açık açık, "Hayalarımın filmi, kadın olduğu için çekilmedi" demektedir.

Eğer bu raporu yazan doktor kasıtlı davrandıysa, o hastanenin başhekiminin bunun hesabını bugüne kadar otuz kere sorması gerekmez miydi?

İhmal mi? Yoksa, "Canım bunda ne var" mı?

Hürriyet

Nerede
    İzmir, Türkiye
    İletiler
    47
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

19 Aralık 2006

Emin ÇÖLAŞAN
    ecolasan@hurriyet.com.tr

Kamuda türban

KAMU kuruluşlarında türban yasak mı, değil mi? Káğıt üzerinde yasak! Kamu görevlisi bayan iş saatlerinde türban takamaz. Bayan hákim kürsüye türbanla çıkamaz, öğretmen türbanla ders veremez, doktor ve hemşire başı bağlı olarak görev yapamaz.

Aynı biçimde bayan görevliler işyerlerine mini etekle, şortla, dekolte göğüsle, içini gösteren giysilerle, terlikle gelemez. Bazı kurumlarda, örneğin yargıda pantolon bile yasaktır.

Bunlar devletin kurallarıdır. Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay ve AİHM kararları da bu doğrultudadır.

AKP geldi, bu kuralları bozdu.

Özellikle devlet hastanelerinde ve sağlık ocaklarında türbanlı doktor ve hemşire sayısı arttı. Ne yazık ki bunların bir bölümü, "günahtır" gerekçesiyle erkek hastalara bakmaktan, hatta dokunmaktan bile kaçınmaya başladı. Uğur Dündar'ın son haberi bu acı gerçeklere tuz biber ekti.

* * *

Bugün ülkemizin dört bir yanında, özellikle Anadolu'daki hastanelerinde türbanlı bayan doktor ve hemşireler açıkça görev yapıyor... Çünkü arkalarında iktidar gücü olduğunun farkındalar.

Spiker Gülen Bican'ı TRT ekranlarından anımsayacaksınız. Bican bir süre önce İstanbul'da Üsküdar Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları Polikliniği'ne başvurup muayene istedi. Kendisini Sevinç Sanisioğlu isimli bayan doktor muayene etti.

Başında türban bağlıydı.

Bican bu durumu yadırgadı ve Bilgi Edinme Yasası uyarınca gördüklerini İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ile Sağlık Bakanlığı'na yazıyla bildirip yanıt istedi. Bu kıyafetin yasalara aykırı olduğunu belirterek doktor hakkında işlem yapılmasını talep etti.

Uzun yazışmalar sonrasında Gülen Bican'a İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 25 Temmuz 2006 tarih ve 7162 sayılı aşağıdaki yazılı yanıt geldi:

"İlgi tarihli şikáyetinize istinaden Üsküdar Devlet Hastanesi'nde görevli Dr. Sevinç Sanisioğlu hakkında yapılan inceleme ve alınan ifadeler neticesinde, adı geçen doktorun görevi başında türban takarak çalışmadığı, branşı gereği kişinin poliklinik sırasında tıbbi müdahalelerde bulunduğundan bazen ameliyat bonesi takmasının mesleki kıyafet açısından doğal olduğu ve hastalara karşı belli niteliklere göre ayırım yaptığı ile ilgili herhangi bir gözlem ve ifadeye rastlanılmamış olup adı geçen hakkında herhangi bir disiplin işlemi yapılmamıştır. Dr. Mehmet Bakar. Sağlık Müdür V."

Bu belgeler elime geçince Gülen Bican'ı arayıp sordum:

- Doktor türbanlı mıydı, yoksa bone mi takıyordu?

- "Elbette türbanlıydı. Aynen Sağlık Bakanı'nın karısının türbanı gibi... Kendisi bugün aynı hastanede veya başka bir devlet kuruluşunda çalışıyorsa, birileri gidip fotoğrafını çekebilir."

* * *

Önüme her gün çok sayıda vatandaştan, devlet hastanelerinde ve sağlık birimlerinde türbanla görev yapıp devletin kurallarını hiçe sayan bayan doktor ve hemşirelerin isimleri geliyor.

Ankara, İstanbul ve Anadolu hastaneleri dahil. Haseki Hastanesi bunlarla dolu. Erenköy Ruh Sağlığı Hastanesi'nde başhekim yardımcısı çember sakallı, bayan doktor N.A. tesettürlü. Pek çok sağlık kuruluşunda doktor ve hemşireler türbanla görev yapıyor.

Kimi kime, hangi makama şikáyet edeceksiniz?

Sağlık Bakanlığı, devletin kurallarını ve yargı kararlarını takmıyor, bunları ya görmezden geliyor, ya da mutlaka bir mazeret üretmeyi başarıyor!

Hastanelerde kadrolaştılar. Bütün devlet hastanelerinin başına kendi adamlarını getirdiler.

Türbanlılar erkek hastalara bakmak istemiyor. Geçmişte tıp fakültesi öğrencisi iken dershanede erkek kadavra üzerinde eğitim yapmayı reddeden, kadavraya don giydirilmesini isteyen de bunlardı.

Şimdi çok merak ediyorum!.. Sağlık Bakanlığı bana şöyle bir yazılı açıklama gönderebilir mi:

"Yazdıklarınız doğru değildir. Türkiye'nin hiçbir yerinde hastanelerimizde, sağlık ocaklarımızda ve öteki birimlerimizde türbanla görev yapan hiçbir bayan doktor ve hemşire yoktur. Buna asla göz yummayız. Biz bakanlık olarak devletin kurallarını ve yargı kararlarını aynen uyguluyoruz!"

Bu yanıtı bekliyorum. Eğer gelirse (!) sizinle burada paylaşacağım.

Ben de merakla bekliyorum...

Nerede
    İzmir, Türkiye
    İletiler
    47
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Kurtuluş mücadelesi yıllarında, gönüllü hemşirelik yapan bayan öğretmenlerden bir kısmı cepheye gelmeyince hemşire sorar "Neden sayınız az, siz daha fazla olacaktınız." Öğretmen cevap verir : "Erkek hastalara dokunmanın günah olduğu söyleniyor din adamlarınca,o yüzden çekinip gelmeyenler oldu."

Kaç sene geçmiş aradan? Cevap: 84. Değişen ne olmuş? Cevap: Hiçbirşey değişmemiş,hatta ne acı ki,günümüzde bunu okumuş,eğitim görmüşler dile getirir olmuş.Allah'tan,dinden,imandan bahseden simsarlar,tüccarlar;Allah'tan korkmadan vicdanları sömürür,bu hususu da rant aracı olarak kullanır olmuş.

Vay benim memleketim,vay benim toprağımı kanıyla sulayan dedem,vay benim Elif Anam,vay benim Atam, bugünleri de mi görecektik?!...

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

:DBu şirineyi gözüm bir yerlerden ısırıyor ammaaa!!!!

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Doktorlar, "Testis Röntgeni uzmanı" çıktı!.. Bir Uğur Dündar Trajedisi..... Büyük Hata

Uğur Dündar'ın Tesettür faciası başlığıyla testis ultrasonunu çekmediğini öne sürdüğü kadın doktorlar, benzer ultrason çekimlerini yüzlerce hastaya yapmışlar.

20.12.2006 12:57
    Uğur Dündar'ın Tesettür faciasıbaşlığıyla testis ultrasonunu çekmediğini öne sürdüğü 2 kadın doktorun benzer ultrason çekimlerini daha önce yüzlerce hastaya yaptıkları ortaya çıktı.

Habere konu edilen Konya Numune Hastanesi doktorları Dr. Kezban Arbağ ve Dr. Ayşe Yüceaktaş'ın olayın gerçekleştiği 13 Kasım gecesi görevde olmadıkları içinerkeklere testis ultrasonu çekmekten kaçınmalarının mümkün olmadığı vurgulandı.

Ayrıca, iki doktorun bugüne kadar yüzlerce testis ultrasonu çektiği belirlendi. Yeni Şafak'ın elde ettiği hastane kayıtlarına göre Radyoloji Uzmanı Dr. Kezban Arbağ, sadece Kasım ayı içinde toplam 192 hastaya tıp dilindeki adıtüm abdomen us olan, 24 hastaya da suprapubik pelvik usdenilen testis tetkiki yaptı. Dr. Arbağ, 2 hastaya da skrotal usdenilen testis tetkiki yaptı ve ultrasonlarını çekti.

Uğur Dündarın imza attığı son gazetecilik skandalına bugunku Hürriyet gazetesine konuşan Konya Numune Hastanesi Başhekimi Rıza Sarıbabıç de ışık tuttu. Sarıbabiç Hürriyete özetle şunları söyledi:

Hastanemizde günde 6-7 bin poliklinik olur. Bunlardan 600-700ü yatırılır. Başhekim tüm doktorların tanılarını, raporlarını okumaz. Okuyamaz, gerek de yoktur. Ancak bir sorun olursa ilgilenir, müdahale ederiz. 14 Kasımda Üroloji Uzm. Dr. Celal Tütüncü;nün bir şikayet yazısı ulaştı. Ben de aynı gün Başhekim Yardımcısı Dr. Ercüment Acarer;i görevlendirdim. Acarer, radyoloji uzmanı doktor arkadaşlarla ve şikayetçi Tütüncü ile konuştu. Hatta, Tütüncü o anda ameliyatta imiş, gidip ameliyathanede konuşmuş. Acarer, inceleme ve araştırmasını bana anlattı; ortada bir suç yok. Çünkü, radyologlar aranmamış, adı geçenler mesainin bittiği o gün o saatte görevli değiller. Acil vakalar için "İcapçı" doktorların listesi bellidir. O gün adı geçen bayan radyologlar "icapçı doktor" da değiller."

NİYE SORUŞTURMA AÇAYIM
    Olayın yaşandığı 13 Kasım;da mesai sonrası acil durumlarda çağrılacak icapçı doktor Ahmet Angı. "Ultrason talebinin üzerine "Acil" denilerek, doktorun kaşesini vurması veya ilgili bölüm aranarak aciliyetin anlatılması lazım. Bu da yapılmamış. Dolayısıyla, yardımcım ortada suç ve suçlu bulamamış, bunu da bana bildirdi. Ortada radyoloji uzmanı arkadaşlara haber gitmemiş ki, niye soruşturma açayım?"

Tüm bu açıklamalar, hastanın tesettüre irtibatlı olarak rontgeninin çekilmemesinin doğru olmadığını gösteriyor. Hastanın ultrasonunun çekilmesinde ihmal olduğu belli, ama Dündar;ın haberi bunu tesettürlü kadın doktorun erkek hastanın testisini çekmek istememesine; bağlıyordu. Bu açı yalanlanınca Uğur Dündar'ın haberi de temelden çürümüş oldu.

HABERTÜRK, bilindiği gibi yıllardır Uğur Dündar'ın gazeteci değil, televizyoncu olmasının altını çiziyor. Televizyoncu kökenli Uğur Dündarın gazeteci gibi çalıştırılıması vahim hataların ortaya çıkmasına neden oluyor. Dündar bundan bir kaç ay önce de Topkapı sarayındaki Kaşıkçı Elmasının sahte olabileceğini iddia etmiş, bu haberi de yalanlanmıştı.

Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

Nerede
    rize, merkez, Turkey.
    İletiler
    205
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

[quote]Kurtuluş mücadelesi yıllarında, gönüllü hemşirelik yapan bayan öğretmenlerden bir kısmı cepheye gelmeyince hemşire sorar "Neden sayınız az, siz daha fazla olacaktınız." Öğretmen cevap verir : "Erkek hastalara dokunmanın günah olduğu söyleniyor din adamlarınca,o yüzden çekinip gelmeyenler oldu."

Sayın Şirine; yukarıdaki bilgiye hangi kaynaktan ulaştığınızı bildirirseniz memnun olurum.Bu konulara meraklıyımdır.Teşekkür ederim.

Nerede
    İzmir, Türkiye
    İletiler
    47
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Şu Çılgın Türkler
    Turgut Özakman

(Kitabı 2 kez okumama rağmen kelimeleri aynen aktaramamış olabilirim,aklımda kaldığı kadarı ile yazdım.)

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

gülen bican

http:www.hukuki.netshowthread.php17169-Vay-benim-memleketim!

Forum