Selamlar 20/03/2012 de bir emlakçıya gidip evimi satmak için yetki verdim ve bir sözleşme imzaladım.
Amacımız evimizi satmak ve başka bir yerden ev almaktı. Alacağımız ev ile ilgili sorunlar çıktı, o evi alamıyoruz ve bu durumda kısacası evimi satmaktan vazgeçmek istiyorum.
Sadece 1 hafta geçti bugün 27/03/2012 emlakçıyla yaptığım 7 maddelik sözleşme aşağıda
Bu durumda beni ilgilendirebilecek bir cezai hüküm var mıdır?
Yardımcı olan biri olursa sevinirim

Satıcı /kiraya veren sözleşmesi
1- Taraflar sözleşme süresinin bitiminden en az 15 gün önce yazılı fesih bildiriminde bulunurlarsa
sözleşme dönem sonu itibariyle, fesih bildiriminde bulunmazsa uzama süresi sonunda sona erecektir.
Uzaman süresi ...30... gündür.

2- Müşteri sözleşme ve uzama süresi içinde fiyatı arttıramaz.

3- Sözleşme ve uzama süresince , söz konusu emlaka XEMLAK alıcı/kiracı bulunmasına
rağmen müşteri herhangi bir sebepten dolayı satışı/kiralamayı gerçekleştirirse veya sürelerin
bitiminden sonra dahi müşteri emlakı XEMLAK'ın gösterdiği kişi veya kuruluşa satarsa/kiraya
verirse, satın alan / kiracı kişiden alınması gereken komisyon hakkı saklı kalmak kaydıyla satış halinde
yazılı satış bedelinin %6 + KDV' sini , kiraya verilmesi halinde toplam kira süresinin ortalama bir yıla
tekabül eden brüt kira bedelinin %18 + KDV 'sini XEMLAK 'a ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

4- Satış/Kira Fiyatı
....200000....TL... ( ikiyüzbin)....

5- Yukarıda özellikleri belirtilen emlakın...20/07/2012 ... gününe kadar satılması / kiraya
verilmesi için müşteri Xemlak ' ın aracılığını kabul eder.

6- Hizmet gerçekleştiğinde müşteri emlak satılır ise satış fiyatının %3 + KDV'sini / kiraya
verilir ise yıllık brüt kira bedelinin %.12... +...KDV'sini Xemlak' a ödemeyi kabul ve
taahhüt eder.

7- Bu anlaşmanın uygulanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın giderilmesine İSTANBUL
MAHKEMELERİ ve İCRA Daireleri yetkilidir.

Xemlak imza müşteri ad soyad unvan imza