+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 21 ileti bulundu.
    Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    2.735
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın tözer
    Siz bu siteyi adli müzaheret bürosu ile karıştırdınız anlaşılan. Biz burada kendimiz de bir şeyler öğrenmek amacıyla varız. Tüm sorulara yanıt verme gibi bir zorunluluğumuz yok. Hukukçu arkadaşlar elinden geldiğince soruları yanıtlamaya çalışıyorlar. Ama aynı soru defalarca soruluyor, kimse araştırıp, böyle bir soru sorulmuşm ve yanıtlanmış mı diye bakmıyor.
    Sizin istediğiniz gibi olsa her soruya yüzlerce yanıt gelir, bizler de onlarca soruyu cevaplandırmaya uğraşırken işimizi bırakmaz zorunda kalırdık.
    Madem burdaki hukukçuları beğenmiyorsunuz, ne arıyorsunuz. Siberalem ya da kalpler com size daha uygun

Hukuki NET Güncel Haber

Trafik kazasında haklılığımı ıspat edebilir miyim? konulu yargıtay kararı ara
    Trafik kazasında haklılığımı ıspat edebilir miyim? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Trafik kazasında haklılığımı ispat edebilirmiyim?

Vatandaşlarımız işlerini bedavaya gördürmek için böyle siteleri tercih etmekte. Hukuk işleri için bu site, sağlık işleri için başka site. Bu avukatlar, bu doktorlar size bedava hizmet etmek için mi yıllarca okudular.
    Arabanıza biri çarptıysa gidersiniz bir hukuk bürosuna meramınızı anlatırsınız, ücretlendirilirsiniz ama resmi bir cevap alırsınız. Size doğru bir şekilde yol gösterilir.
    Hasta mı oldunuz, gidersiniz bir muayenehaneye veya hastaneye, tedaviniz yapılır.
    Üç kuruş vermemek için profesyonel olmama ihtimali olan tavsiyeleri dinlemeye, veya cevap beklerken çok hayati olabilecek zamanları kaybetmeye değer mi?
    Ayrıca buradan avukat ve doktorlara da bir şey söylemek istiyorum, profesyonel bilgilerinizi böyle sitelerde vermek mesleğinize karşı büyük bir darbe değil mi? Siz bedavaya mı okudunuz, anneniz babanız akrabalarınız sizin eğitim masraflarınızı karşılamadı mı? Veya bu masrafları karşılamak için siz çalışmadınız mı? Masrafları boşverin, sınavlarınızda başarılı olmak için kimbilir kaç geceniz uykusuz geçmedi mi? Doktorlar, siz bir de üstüne günlerce nöbet tutmuyor musunuz?
    Bunun karşılığı forum sayfasında bir teşekkür almak mı? Cevap veriniz.

İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs down Re: Trafik kazasında haklılığımı ispat edebilirmiyim?

Alıntı dynasteure rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Vatandaşlarımız işlerini bedavaya gördürmek için böyle siteleri tercih etmekte. Hukuk işleri için bu site, sağlık işleri için başka site. Bu avukatlar, bu doktorlar size bedava hizmet etmek için mi yıllarca okudular.
    Arabanıza biri çarptıysa gidersiniz bir hukuk bürosuna meramınızı anlatırsınız, ücretlendirilirsiniz ama resmi bir cevap alırsınız. Size doğru bir şekilde yol gösterilir.
    Hasta mı oldunuz, gidersiniz bir muayenehaneye veya hastaneye, tedaviniz yapılır.
    Üç kuruş vermemek için profesyonel olmama ihtimali olan tavsiyeleri dinlemeye, veya cevap beklerken çok hayati olabilecek zamanları kaybetmeye değer mi?
    Ayrıca buradan avukat ve doktorlara da bir şey söylemek istiyorum, profesyonel bilgilerinizi böyle sitelerde vermek mesleğinize karşı büyük bir darbe değil mi? Siz bedavaya mı okudunuz, anneniz babanız akrabalarınız sizin eğitim masraflarınızı karşılamadı mı? Veya bu masrafları karşılamak için siz çalışmadınız mı? Masrafları boşverin, sınavlarınızda başarılı olmak için kimbilir kaç geceniz uykusuz geçmedi mi? Doktorlar, siz bir de üstüne günlerce nöbet tutmuyor musunuz?
    Bunun karşılığı forum sayfasında bir teşekkür almak mı? Cevap veriniz.
    Sayin site kuruculari ve bilgilerini paylasan butun arkadaslara tekrar tesekkur ederim.ben bircok defa avukatlarimdan haksizlik gormus birisiyim(hem ucret,hemde davami bilerek uzatma usulu ile),tabiki bunlari diger avukatlarla ispat ederek ogrendim.Mutlaka her meslekte iyi ve kotuler olur ,ama benim gibi birden fazla magdur oldugunuzda ismeyerekde olsa iyilerede kotu olrak bakabiliyorsunuz,onun icin sizlere tekrar tesekkur ediyorum cunku ,sizin gibi meslegini gonulden severek yapan(sadece para degil ) ,insalarida dusunen hukukcularinda oldugunu bana gosterdiniz.Sayin "dynast...." isminiz gibi mantiginizida pek anlayamadim,lutfen dusunun Turkiyede milyonlarca maddi durumlari cok kotu insanlar varki (bunlarin cogu adaletsiz paylasimin kurbanlari,kendi hatalari degil),umarim birgun sizde onlarin durumuna dusupte ,sizin gibilerin yazilarini okumak zorunda kalmazsiniz saygilar...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mustang35 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayin site kuruculari ve bilgilerini paylasan butun arkadaslara tekrar tesekkur ederim.ben bircok defa avukatlarimdan haksizlik gormus birisiyim(hem ucret,hemde davami bilerek uzatma usulu ile),tabiki bunlari diger avukatlarla ispat ederek ogrendim.Mutlaka her meslekte iyi ve kotuler olur ,ama benim gibi birden fazla magdur oldugunuzda ismeyerekde olsa iyilerede kotu olrak bakabiliyorsunuz,onun icin sizlere tekrar tesekkur ediyorum cunku ,sizin gibi meslegini gonulden severek yapan(sadece para degil ) ,insalarida dusunen hukukcularinda oldugunu bana gosterdiniz.Sayin "dynast...." isminiz gibi mantiginizida pek anlayamadim,lutfen dusunun Turkiyede milyonlarca maddi durumlari cok kotu insanlar varki (bunlarin cogu adaletsiz paylasimin kurbanlari,kendi hatalari degil),umarim birgun sizde onlarin durumuna dusupte ,sizin gibilerin yazilarini okumak zorunda kalmazsiniz saygilar...
    Ah siz beni bir tanısanız; manav olsam fakirlere bedava domates dağıtırdım, bakkal olsam peynir ekmek. Benzin istasyonum olsa fakire mazot bedava olurdu benim yerimde. Kömür bedava olurdu kömürcü olsam. Ama malesef benzinciler, manavlar ve bakkallar arasında bir tane insan yok, hiçbiri bunları yapmıyor.

Paragözlükten değil tabi ki, söylediklerimi mesleğim ne olursa olsun gönülden yaparım. Çünkü ben salağım ve evdekiler de başkalarının iyi dilekleriyle karınlarını doyuruyor. Ve siz de çok mantıklısınız, çünkü milyonlarca gerizekalı zamanında benim kadar çalışmadı, gecesini gündüzüne katmadı; ne yaptı? salak gibi ülkeyi satmakla uğraşan insanları başımıza getirdi ve ekonomiyi çökertti, sonunda işsizlik diz boyu; bu salaklıkların mükafatı da zamanında eşşek gibi çalışan enayilerden bedavaya hizmet görmek olsun bari. Ne güzel bir mantıkmış sizinki.

Böyle siteler yüzünden de avukat ve doktorların çoğu da hiç içten yapmadığınız o dileğinizdeki duruma düşecek. Üstelik burada yazılan kuru teşekkürlerinizden sonra her yerde o işiniz düşünce yüzüne güldüğünüz, el pençe divan önünde eğildiğiniz kişilerin arkasından da neler dersiniz neler. Her yerde avukat fıkraları, hastanede hasta tarafından öldürülen doktorlar için haber sitelerinde "oh ne iyi oldu, bunlara böyle yapmak lazım" yorumları. Bir nankörlük, bir değerbilmezlik...

Bizim gecemiz gündüzümüze karıştı, çalıştık çabaladık, siz de biz çalışırken yan gelip yattınız. İşiniz görülünce eski halinize döneceksiniz ve bize sanki bizden üstünmüşsünüz gibi davranmaya devam edeceksiniz. Bir keresinde hastanede bir doktora "senin maaşını ben veriyorum" diyen bir yeşil kartlı bir adam görmüştüm. Bilmem anlayabildiniz mi?

İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ah siz beni bir tanısanız; manav olsam fakirlere bedava domates dağıtırdım, bakkal olsam peynir ekmek. Benzin istasyonum olsa fakire mazot bedava olurdu benim yerimde. Kömür bedava olurdu kömürcü olsam. Ama malesef benzinciler, manavlar ve bakkallar arasında bir tane insan yok, hiçbiri bunları yapmıyor.

Paragözlükten değil tabi ki, söylediklerimi mesleğim ne olursa olsun gönülden yaparım. Çünkü ben salağım ve evdekiler de başkalarının iyi dilekleriyle karınlarını doyuruyor. Ve siz de çok mantıklısınız, çünkü milyonlarca gerizekalı zamanında benim kadar çalışmadı, gecesini gündüzüne katmadı; ne yaptı? salak gibi ülkeyi satmakla uğraşan insanları başımıza getirdi ve ekonomiyi çökertti, sonunda işsizlik diz boyu; bu salaklıkların mükafatı da zamanında eşşek gibi çalışan enayilerden bedavaya hizmet görmek olsun bari. Ne güzel bir mantıkmış sizinki.

Böyle siteler yüzünden de avukat ve doktorların çoğu da hiç içten yapmadığınız o dileğinizdeki duruma düşecek. Üstelik burada yazılan kuru teşekkürlerinizden sonra her yerde o işiniz düşünce yüzüne güldüğünüz, el pençe divan önünde eğildiğiniz kişilerin arkasından da neler dersiniz neler. Her yerde avukat fıkraları, hastanede hasta tarafından öldürülen doktorlar için haber sitelerinde "oh ne iyi oldu, bunlara böyle yapmak lazım" yorumları. Bir nankörlük, bir değerbilmezlik...

Bizim gecemiz gündüzümüze karıştı, çalıştık çabaladık, siz de biz çalışırken yan gelip yattınız. İşiniz görülünce eski halinize döneceksiniz ve bize sanki bizden üstünmüşsünüz gibi davranmaya devam edeceksiniz. Bir keresinde hastanede bir doktora "senin maaşını ben veriyorum" diyen bir yeşil kartlı bir adam görmüştüm. Bilmem anlayabildiniz mi?
    Bukadar cahillik,hakaret,ispatsiz suclama,(milyonlari,site kurcular,yardim eden avukatlari asagilayan) yaziniza saskinlikla okuyorum.Lutfen en kisa zamanda bir doktora gorunun, cunku coculariniza ve cevrenize bu hastaligi bulastirmadan once onlemini alin,Yoneticilerden ricam suc teskil eden yazilari iyi inceleyip gerekeni yapmalari "SAYGI VERDIKCE HAK EDILIR"

Nerede
    istanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bukadar cahillik,hakaret,ispatsiz suclama,(milyonlari,site kurcular,yardim eden avukatlari asagilayan) yaziniza saskinlikla okuyorum.Lutfen en kisa zamanda bir doktora gorunun, cunku coculariniza ve cevrenize bu hastaligi bulastirmadan once onlemini alin,Yoneticilerden ricam suc teskil eden yazilari iyi inceleyip gerekeni yapmalari "SAYGI VERDIKCE HAK EDILIR"
    gün geçtikçe mantık konusunda ne kadar da ilerleme gösterdiğiniz ve dilbilgisine hakimiyetiniz daha da iyi anlaşılıyor. üstelik büyük harfle yazılarınız da vurgu yeteneğinizin ne kadar ileri olduğunu göstermiş.
    ayrıca fikrinizi savunmak için en iyi yolu seçmişsiniz, forum yöneticilerinin benim yazılarımı durdurması. böylece haklılığınızı bir kez daha kanıtlamış oluyorsunuz.
    artık bana da doktora gitmek düşer, ama ben doktora gitmeyeyim şimdi, para vercem bisürü, sizin bildiğiniz bir tıbbi forum vardır, onu söyleyin de oradan sorup bilgi alayım.:o

İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

gün geçtikçe mantık konusunda ne kadar da ilerleme gösterdiğiniz ve dilbilgisine hakimiyetiniz daha da iyi anlaşılıyor. üstelik büyük harfle yazılarınız da vurgu yeteneğinizin ne kadar ileri olduğunu göstermiş.
    ayrıca fikrinizi savunmak için en iyi yolu seçmişsiniz, forum yöneticilerinin benim yazılarımı durdurması. böylece haklılığınızı bir kez daha kanıtlamış oluyorsunuz.
    artık bana da doktora gitmek düşer, ama ben doktora gitmeyeyim şimdi, para vercem bisürü, sizin bildiğiniz bir tıbbi forum vardır, onu söyleyin de oradan sorup bilgi alayım.:o
    "Simdi para VERECEGIM BIRSURU" ,demek istediniz herhalde.Bakin burasi sahsi kavga sitesi degil,aksine yardim amacli bir yer,ayrica su sitedeki yazilanlari dikkatli okuyabilirseniz ,goreceksinizki cogu cevaplarda bir avukata yonlendiriliyor.Sizin rahatsizligina gelince,birakin bir tibbi forumu,normal bir piskologun bile cozebilecegini sanmiyorum.Tekrar ediyorum cocuklariniza ve cevrenize bu rahatsizligi fazla bulastirmadan tedavinizi biran once yapin.Inanin sizin diger insalara yaptiginiz gibi hakaret ,asagilamak icin soylemiyorum.Lutfen yaziniza tekrar okuyun SALAK,GERIZEKALILLAR,ENAYILER...ve cok agir suclamari yazdiginiz icin seviyeli,kulturlu,EGITIMLI,bir insan olarak bir ozur borcunuz var ,

Nerede
    istanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

"Simdi para VERECEGIM BIRSURU" ,demek istediniz herhalde.Bakin burasi sahsi kavga sitesi degil,aksine yardim amacli bir yer,ayrica su sitedeki yazilanlari dikkatli okuyabilirseniz ,goreceksinizki cogu cevaplarda bir avukata yonlendiriliyor.Sizin rahatsizligina gelince,birakin bir tibbi forumu,normal bir piskologun bile cozebilecegini sanmiyorum.Tekrar ediyorum cocuklariniza ve cevrenize bu rahatsizligi fazla bulastirmadan tedavinizi biran once yapin.Inanin sizin diger insalara yaptiginiz gibi hakaret ,asagilamak icin soylemiyorum.Lutfen yaziniza tekrar okuyun SALAK,GERIZEKALILLAR,ENAYILER...ve cok agir suclamari yazdiginiz icin seviyeli,kulturlu,EGITIMLI,bir insan olarak bir ozur borcunuz var ,
    "şimdi para vercem birsürü" derken yazıyı kendim yazsam da kendi fikrimi değil ötekinin fikrini taklit ettiğim için ötekinin kullandığı dili kullandım ama tabi boş zamanında edebi eser okumayıp buzda dans seyreden kişiler bunu anlamayabilir, siz de onlar gibi anlamayabilirsiniz, çok doğal karşılıyorum. Ama ortalama zeka bu kadar düşük olduğu için siz normalin bile üstündesiniz. Hatta süper zekisiniz. Ben herşeye rağmen sizin yazılarınızda ayrı yazılması gereken bağlaçları bitişik yazdığınızı söyleyerek konudan uzaklaşmayı düşünmüyorum, çünkü haklı olduğum bir konuda konudan uzaklaşma taktikleriyle tartışmayı kazanmaya ihtiyacım yok. Siz haksızsınız, fikirlerinizi ortaya koyacağınıza bana ilk cevabınızda forum yöneticilerine beni şikayet etme yöntemini seçtiniz, şimdi de olmayan dilbilgisi yanlışlarımı varmış gibi göstermeye çalışıyorsunuz. Resmen "yersen" metodu.
    Benim hakaret ettiğimi söylüyorsunuz ama bana "siz hastasınız" "sizin psikoloğa ihtiyacınız var" "sizi normal bir psikolog bile iyileştiremez" tarzında sözlerle beni aşağılamaya çalışıyorsunuz. Üstelik böyle şeylerin bulaşıcı olduğunu düşünecek kadar cahilsiniz. Ben en azından mertçe hakaretimi yapmışım, o da bu meclisten dışarıda olan kişilere "salak ve gerizekalı" demişim. Çünkü o kişiler kendi sonlarını (ve dolayısıyla bizim sonumuzu) getirecek bazı kararları toplumumuz adına oylarıyla almışlar, ama bu kararların ne sonuç doğuracağını bilmiyorlar; üstüne varolan sorunlarını başkalarının sırtından çözmeye çalışıyorlar. Görülüyor ki size veya bu forumdaki başka birine hakaret etmemişim. "Enayi" kelimesini ise herhalde cümleyi okuyan herkes doğru anlamıyla anlamıştır. Sizin için o cümlenin açıklamasını biraz daha detaylı hale getireyim: "Biz enayi miyiz ki size bedavaya hizmet edelim?". Açıkça görülüyor ki bahsedilen kelime "biz"i işaret ediyor. Üstelik hakaret anlamı da taşımıyor, kendimize niye hakaret edelim.
    Benim kimseye özür borcum yok. Tıpkı kredi kartım ve kredi kartı borcum olmadığı gibi. Kimseye haksız yere bir hakarette bulunmadım. Sizin bana var mı acaba?
    "Trafik kazasında haklılığımı ispat edebilirmiyim?" demişsiniz, bu sorunuza da cevap vereyim: "siz bu kafayla trafik kazasında haklı olduğunuzu ispat edemezsiniz." En iyisi bir yardım kuruluşuna veya iyi yürekli bir galeri sahibine gidin de size bedavaya araba versinler.

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Trafik kazasında haklılığımı ıspat edebilir miyim?

Tespit davası açılabilir ve olayın hukuki niteligini ispat ederek durumu yargıya intikal edebilirsiniz ama deliller sizin aleyhinize oldugu için işiniz biraz zor...
    ^^polis tamamen beni kusurlu bulan bir rapor düzenlendi^^ eger burda kamu görevlisinin kast yada ihmali oldugunu düşünüosnız 7 gün içinde tutanaga itiraz edebilirsiniz...Eger lehinize bi durum çıkmassa agır sonuçlarla karşılabilirsiniz...
    Ayrıca tözer adındaki üyenin daha bilinçli olup ve söylenecek olan düşüncelerini kişisel olarak site yöneticisi ile paylaşmasını şiddetle tavsiye eder hayatında başarılar diletim...

İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın mustang35;
    Ben veya bir kaç hukukçu üye bu forumda hukuk bilgimizle elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Ama bu burda ki hukukçu üyelerin diğer üyelere hukuki yardımda bulunma zorunluğunu göstermez. Aslına bakarsanız ''dynast'' isimli üyeye teşekkür etmem gerekir. Güzel bir ifade ile duruma açıklık getirmiş. Siz de hemen cevap olarak maddi yönden yoksun olan insanları dile getirmişsiniz. Lütfen kusura bakmayın ama burda ki üyelerin profillerinde maddi malvarlığının ne kadar olduğu ihtiyaç sahibi olup olmadığı yazmıyor.
    Eğer yardımcı olan avukat varsa sorularınıza, faydalanırsınız. Eğer avukatlar burdan ücretsiz yardımda bulunmuyorlarsa eleştirmeye hakkınız yoktur. Zira siz memur veya işçi iseniz çalışmanızın karşılığını ay sonunda veya başında almaktasınız. Veya da ticaretle uğraşıyorsanız sattığınız malı ücretsiz vermiyorsunuzdur zannederim. Bunu da aynı şekilde düşünürseniz açıklayıcı olur sanırım.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: