+ Konuyu Yanıtla
1 / 8 Sayfa 12345678 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 79 ileti bulundu.

Konu: Vah Tayyip vah...

Vah Tayyip vah... Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Vah Tayyip vah...

Dün oldukça yoğun olduğumdan dolayı Tayyip efendinin kongrede neler yumurtladığını tam duyamadım bölük pörçüktü... Ana Allah tan bunları matah konuşmaymış gibi habire veren bazı kanallar var... tarafsızlık ilkemizdir diyen bu kanllar o kadar tarafsız ki... bitiyor konuşma bir daha bitiyor bir daha pes valla....
    tayyip efendi milyonlardan kaçıp 6 bin beyni yıkanmış kendi avenesinin yanına koştu... Milyonların yüzüne haykırdığı bazı sözlere abuk bir yanıt verdi dinledim güldüm dinledim güldüm... Üst üste yayınladıkları için kaçırdıklarınıda yakalıyorsun mimikleride... Yine büyük bir gaf yaparken susup nasıl kıvırttığını görüyorsunuz... Etraftakilerde alkışlıyor...
    Buyuruyor ki Tayyip efendi '' İlgili ilgisiz her yerde maçlardaki slogancılar gibi bağıran çağıranlar var. Bunlar hoş şeyler değil."Türkiye laiktir, laik kalacak." sözünün kime söylendiğini soran Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu işin kavgasını verenlere söylüyorsunuz. '' buyurdu... Amma bunu söylerken bir duruldu bunun kavgası kısmında düşündü ne diyorum ki diye... Doğru dediğini hissetti söyledi.. Aferin ona....
    Aslında demek istediği şuydu '' bu işin kavgasını veren'' kısmının açılımı '' Laikliği bir şekilde yok etmek kaldırmak dine dayalı bir sistem kurmak için kavga verenlere söylüyorsunuz helal olsun nasıl uyandınız ?'' olmalıdır... Bunu milyonlar anladı değil mi ? E sen jherkesi salak ve sersem mi sanırsın Tayyip efendi ? Benim anlamadığım Türkiye de bu kadar çok oy nasıl çıkıyor sana... Belkide sersem sebelek olan öbür siyasilerden.....
    Şimdi Tayyip efendi de bana ...

18 Mayıs'daki cenaze töreninde ( Danıştay üyesinin katledilmesi olayı ) uyduruk bir kavşak açmak için ki aslında akşam kendi partinin gernçlik kongresine katılmak için katılmadın bizim paramızla Antalya ya gittin... ( Parti içi işin devletin parasını harcadın bu suç ama ne şanslısın Türkiye de yaşıyoruz...) Senin gitmen protestoları engellemedi. yer gök inledi ' Türkiye laiktir laik kalacak ' diye... Buna çok ama çok kızdın hakkın varmış gibi sen kızma makamı değil kızılma makamısın bunu bile bilmeden başbakanlık yapmaya devam ediyorsun ya neyse.... Korku dağları sardığı için TC nin son elli yılına damga vurmuş gerçek bir devlet adamı zarif bir siyasetçi bir çınar olan Sayın Bülen ECEVİT in cenaze töreninde ;ki o ECEVİT HALKÇI dır halkından ayrı değil ;.. halkı 200 metre ötede tuttun etten duvar ördürdün protokol kapısını ayrı yaptın mesafeyi uzattın... Gene yetmedi KORKUNDAN ARKA KAPIDAN DİREK CAMİYE GİRDİN.... HALKINDAN KORKAN İLK BAŞBAKAN OLDUĞUNUN FARKINDA MISIN ? Namazdan sonra cenaze namazı için çıkmak zorunda kaldınız ve bir anda önce camii avlusu inlemeye başladı...'' TÜRKİYE LAİKTİR LAİK KALACAK...' Bu gümbürtü dışarıya yansıdığı an Tüm TÜRKİYE Törene meclis başkanı sen ve tayfanın geldiğini anladı... Caminin dışındakiler ' Aha tayyip geldi...'' dediler... Ne hikmetse laiklik savunulurken senin oralarda olduğun hemen anlaşılıyor... Ve inan o an Kızılay a kadar gelen gürültü ile Kızılayda da çığlık koptu '' TÜRKİYE LAİKTİR LAİK KALACAK...' Hatta direk sana gönderme yapıldı... ÇANKAYA LAİKTİR LAİK KALACAK...'' Abuk bir ifade ile gık demeden dikildin orada... sonra kaçtın gittin şakşakçılarının arasına oradan saçmalama cesareti buldun aynen benim demek istediğim gibi...

Peki Tayyip efendi söylermisin, Cumhurbaşkanı gelirken alkış kopuyor Cumhurbaşkanı göğsünü gere gere protokol kapısından giriyor halkını selamlıyor... Genel kurmay başkanı ve Kuvvet komutanları geliyor gene alkış komutanlar halkı ''Asker'' selamı ile selamlıyor.... Ana muhalefet başkanı eski Cumhurbaşkanları bakanlar ıvır zıvır tüm zevat protokol kapısından girip gururla yürüyor... Sen ve tayfan ? Neden korkuyorsunuz ? Halkından korkan başbakan olur mu? Halkından korkan kişinin orada işi ne ? En az bir milyon kişiden kaçıp 6 bin kişiye saçmalamak ne kadar doğru.....

Bak Tayyip Efendi Sen ve çevren LAİKLİĞİN en büyük tehlikesi gücün yetmez amma... gel sen vazgeç git kasımpaşaya futbol oyna Amerika da aldığın evde otur nasıl olsa belediye başkanlığı ve başbakanlık yaparak Türkiyenin sayılı zenginleri arasına giren tek adamsın... yeter. yeter yeter....

Hukuki NET Güncel Haber

Vah Tayyip vah... konulu yargıtay kararı ara
    Vah Tayyip vah... konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Tayyip Efendi'nin tek saçmalaması bu değil kongre de... Bir çok varda ençok öne çıkan birincisi bu... Amma ikincisinide pas geçemeyiz... pas geçmemeliyiz tanımak için iyi bilmek lazım...

Tayyip Efendi kendisini haklı çıkarmak için konuşup duruyor bir an geliyor ana konu hakkında diyor ki... ''İngiltere milleti İngilizim, İtalyamilleti İtalyanım''diyor. Bizde bunun için diye devam edecek belli amma bir an susuyor şaşkın şaşkın kalıyor bozuntuya vermeden devam ediyor nede olsa çevresindekiler ondan yerler. 'Biz de Türkiyede yaşayanlar Türkiyeliyiz diyoruz fark bu'' diyor. Aslında çatmak için fark yok demek için başladığı sözcük dizini kendi şaçmalamalarından doğan garabettren dolayı ilgisiz olduğu için yutkunup Fark bu diyor... Çünkü İngiliz İtalyan ın farksız karşılığı TÜRK tür... Türkiyeli değil...

Türk olmaktan utanıyorsan haber verde bilelim Tayip efendi... BEN TÜRKİYELİ DEĞİL TÜRK ÜM... Senin ne olduğun da aslında beni zerre ilgilendirmiyor amma maalesef başbakansın....

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Her horoz kendi çöplüğünde öter...

Nerede
    denizli, tavas, Turkey.
    İletiler
    37
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Tayyip efendi kendi adamlarındanda korkuyor. genel kurulda kendisine muhalif olanları konuşturmamak ve gerçekleri duymamak için yarım günlük genel kurul yapıyor. bu kurulda kaonuşamayan ersönmez yarbay gazetecilere açıklama yapıyor" konuşamayacaksak burada ne işimiz var " diye ,
    halktan ve kendisinden korkan, sadece 3-5 kişiye Türkiyenin nimetlerini önüne seren bir başbakan.
    Türk olmaktan, TÜRK'üm demekten korkan,
    "NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE"

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Dilek Hanım ;
    Tayyip Efendi istediği çöplükte ötebilir... Horozlarız sadece zamanında ötme hakkı var kendi çöplüğünde bile amma Türkiye onun çöplüğü değil...
    Türkiye yi satmaktan vaz geçsin vaz.... Bu kadar cahil bir başbakan olur mu ya?
    Ne demek şimdi Kıbrıs ta izalasyonları kaldırsınlar limanları açarız.... ne dediğini kulağu duymuyor bir... Yada dua ediyor avrupa kabul etmesin diye.... Azıcık neyin ne olduğunu bilen böyle dangalakça laf eder mi ?
    vakıflar konununu avukatlar olarak çok beğendiniz sanırım tık yok daha... bu arada.....
    Evet Afyon03 haklısın...
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE.......

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın commodore1tr,

Türkiye'nin RTE'nin çöplüğü olmadığını biliyorum, Türk Milleti de kendilerine bunu çok iyi öğretti zaten, o da kendi çöplüğüne sığındı, cenaze töreninde ses çıkarmaya, milletin karşısına çıkmaya yüzü ve cesareti olmayan horoz gitti kongresinde kustu nefretini, ha kustu da ne oldu?...

Elbette NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Tayip Efendi yeni bir slogan keşfetti... Daha doğrusu birileri keşfetti o yayıyor...
    AK parti Türkiye nin partisi Kendileride Türkiye nin lideri imiş....
    Birkere kendi söylemine ters... ondan olsa olsa TÜRKİYELİNİN lideri olur ki... öyle bir gerzek tanım olmadığından kimsenin lideri olmadığı ortaya çıkar....
    Türkiye nin liderine bakın...
    Dün ayıp olmasın diye yazmamıştım.. Tören avlusuna korumalar eşliğinde şemsiyeler arasında sığıntı gibi girerken fısıltıyla 'geldi, geldiler...' lafı çıkınca baştan Ankara yı sarsan bir YUHHHHHHH nidası yükseldi... Acaba kime yuh çektiler Türkiyelinin lideri...? Bana çekmedikleri kesin... Diğer devlet erkanı Göğsünü gere gere Protokoldan girdi... ozamanda denmedi... Bu yuh kime acaba....
    Sini kullanıp sömürerek, devletin olanaklarını tarikatlara tekkelere yedirerek, ehliyetsiz bir çok kişiye hak etmediği maaş ve işleri vererek, tarikatlaşmanın önünü açarak, Devletin temel niteliklerinin altını oyarak , ne karşılığı geldiği bilinen petro dolarları yandaşlarına dağıtarak vardığın nokta en fazla yizde 21 çok iyi biliyorsun... İktidardan gittiğiniz an bu oran yüzde 12 lere düşecek bunuda biliyorsun korkunda bu...

Çankaya en basit değimi ile tüm halkı kucaklama yeridir. Cumhur un başıdır yani halkın . Sen kimin başısın ? Elli milyonun üzerinde kişinin yuhaladağı bir kişi nasıl halkı sarar ? Reayalığı savunan tebalık iyidir diyen bir zihniyetin Cumhur un başı olması mümkün mü?.... Laiklik ilkesini yerle bir etmeye uğraşan kişinin Laikliğin bekçiliğini yapması mümkün mü? En büyük şansın inan ki halkın üzerine serpilmiş gibi duran ölü toprağıdır... Tepkisiz yaşayan ölü gibi bir toplum oldu... Değerlerin böylesine örselendiği böylesine yok edildiği bir dönem ben anımsamıyorum... Belkide bu yüzden hak etmediğin yerlerdesin...

Cenaze töreninde polislerin davranışı da aslında ne kadar acz içinde olduğunun göstergesi... Polis sana bağlı TRT sana..... Polis halkı yuh çekerken Türkiye Laiktir Laik kalacak derken susturmaya çalışıyor... TRT sesi kesiyor... Laik Türkiye söylemi neden seni bu kadar korkutuyor ? Yoksa Laiklik bölücü kavram olduda haberimiz mi yok ? polis ondan müdahale etti... Unutma Tayyip Efendi bu polis Türk Halkının polisi... Senin gibi kimlik bunalımında olan Türkiyelinin değil....

Bu arada merak ediyorum YANITTA GELMEYECEK BİLİYORUM AMA YAZAYIM.... bilen bir avukat varsa desin bize Anayasa da kime TÜRK dendiği açıkça yazılı... Birde TÜRK ulusu var o ayrı... TC içerisinde yaşayan Türk gagavuz ermeni yahudi kürt ve diğer etnik kökenliler Üst kimlik olarak TÜRK kabul ediliyor. Ancak Başbakanın Türkiyeli söyleminde dikkat çekici bir özellik var. Oda TC içerisinde yaşayan Türklerin sanki azınlıkmış havası yaratılması .... Açıkça diyor ki ' TC içerisinde Türk ü var Kürt ü var Osu var busu var biz bunlara bütün olarak....'' Böyle bir söylemin yasal dayanağı nedir ?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    89
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bazı yazılar insana yorum yapma gereği bırakmaz ve sadece "katılıyorum" dedirtir ya,işte aşağıdaki yazı da bana göre öyle...

EN VERİMLİ BAŞBAKAN

Başbakan'ın kongre konuşmasının bir yerine takıldım.

"Türkiye'de 30 etnik grup var hiç biri birine üstün değil!"

Etnik grup 27 den 30'a çıktı! Sonra Türkiye'de böyle bir iddia, politika mı var?

Ülkede ırk ayrımı mı yapılıyor, bazı bölgeler kasten mi geri bırakılıyor?

Kürtler general de oluyor bakan da, ülkenin en güzel yerlerini de satın alıyorlar.

Yani "olmalarının" ve "sahip olmalarının" önünde hiç bir engel yok.

Ama Başbakan etnik konularla kafayı bozmuş durumda.

Lafı dönüp dolaştırıp Güneydoğu'nun yoksulluğuna getiriyor.

Sanki diğer bölgeler de durum çok farklı.

Kendi bölgesi Karadeniz'de durum çok mu iyi?

Konuşmayı incelediğiniz zaman asıl etnik ve bölgesel ayrım yapan kendisi.

Çünkü onun konuşmasını hazırlayan akıl hocaları hep ayni bölgeden.

Son kongrede de bu klavuzlar yerini aynen korudu.

Bunlar sayesinde ülkenin güvenliği her geçen gün kötüye gidiyor.

Öcalan medyası tıkır tıkır çalışıyor, adam İmralı'dan Kandil'i yönetiyor.

Başbakanın politikasıyla bir paralellik de arzediyor.

Başbakan'ın "saldırı yapmayana operasyon yapılmaz" cümlesini hatırlayınız.

Başbakan "dini milliyetçiliğe karşıyız" diyor onu da kendisi yapıyor.

Kendi yandaşları, belli tarikatlar açıkça kayırılıyor.

İhaleler, iş pozisyonları hep kendilerinden yana olanlara veriliyor.

YİMPAŞ'da çok ilginç bağlantılar var.

Konuyu gündeme getiren medya grubunun elinde daha çok şey var.

Şimdilik sadece "ucunu" gösteriyor.

Bu grup iktidarın kafasında Demokles'in kılıcını sallayıp duruyor.

Gelecek günler ilginç olaylara gebe.

Ülkede asayiş diye bir şey kalmadı.

Yakınlarımız işten sağ salim gelene kadar dokuz doğuruyoruz.

Başbakan kongre de ülkede ekonomiyi uçurduklarını söylüyor.

Hırsıza, kapkaççıya, gaspçıya ekonomik refah mı batıyor?

Benim bildiğim ekonomik refah arttıkça ülkede her şey düzelir.

Oysa tam tersi 15 yaşında kızlar kendini satıyor, her yer katil hırsız doldu.

Değiştirilen yasalar hep onlardan yana güvenlik kuvvetlerinin elikolu bağlandı.

AB sürecinde polis jandarma zayıflatıldı, polisin hayatında bir iyileşme olmadı.

Polis eğitimsizlikten yorgunluktan patır patır ölüyor.

İntihar vakaları tavan yapmış durumda.

Son kongrede Başbakan gözünü en üst mevkiye diktiğini açıkça belli etti.

Mevcut sayısal duruma göre meclis onu Cumhurbaşkanı yapacak.

Buna mani olacak siyasi hiç bir engel yok.

Ama orada oturabilecek mi?

Bazı mevkiler ateş gibidir.

İnsanın bazı yerlerini yakar.

Başbakanı bu konuda gaza getirenler varsa onun iyiliğini düşünmüyor.

Başbakanlığı hazmedemeyen Cumhurbaşkanlığını nasıl hazmetsin?

Bugün SABAH'ta Stelyo Berberakis imzalı şöyle bir haber var: Yunan Başbakanı hep ertelediği Türkiye ziyaretini seçim zamanına denk getirip, Erdoğan'a seçim desteğine dönüştürecekmiş. Acaba niye?

Çünkü Türkiye'nin en verimli iktidarı Başbakanı bu, elden kaçırmamak lazım.

Tuncer Bahçivan tuncerb@gazeteci.tv 15 kasım 2006

Nerede
    nevşehir, merkez, Turkey.
    İletiler
    34
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

merhaba commodore1tr

Acaba cami de bu insanların slogan atmaları ne derece doğru. sayın ecevit anlasın ki cenazesine, slogan atanlar sadece siyaset yapmak için gelmiş. namazını kılmak için değil

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    166
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sevgili mdrn kardeşim. (kusura bakma öğrenci olduğuna göre benden küçüksündür)
    Ne güzel bir konuya temas ettiniz bilemezsiniz. Senelerde camilerde slogan atan hocalardan bıktık valla. Yok açık gezenler çarpılacakmış, yok devleti yönetenler şeytanmış falan filen dha neler duydum bi bilsen. Ya bu hocalar hiç insanları sevmez mi? Gerçi şimdi hükümet değişti türban eylemleri kalmadı nedense. Ama niye hep camilerde başlardı bu eylemler anlamadım yani. Hadi gel bu camilerin siyaset malzemesi olmasına karşı beraber mücadele edelim . Ama, camilerden para cukklayanlara karşı da mücadele edeceğiz haaa unutma. Öyle bakanlarla cenaze namazı kılanlar da dahil buna. Evet dersen hadi bakalım

+ Konuyu Yanıtla
1 / 8 Sayfa 12345678 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: