+ Konuyu Yanıtla
7 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567
61 den 68´e kadar toplam 68 ileti bulundu.

Konu: www.gokcengocer.com

www.gokcengocer.com Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: www.gokcengocer.com

Esin ve Dilek hanım yeniden merhaba,
    Desteklerinizi esirgemeyeceğinizden emindim ve haklı çıktım. Çok teşekkürler ama asıl desteği derneğimizi bulunduğunuz yerde geliştirerek yapabilirsiniz. www.gokcengocer.com sayfamızda soldaki kategorilerden "Gökçen Göçer Yaşam Hakkı Derneği" ni açarsanız Tüzük taslağımızı ve henüz kuruluşu gerçekleşmeyen derneğimizin üye sayı ve kişilerini görebilirsiniz. Hali hazırda 9 İlde daha şubemizi açacağız,Hatay da Fırat beyin destekleriyle oluşacak umarım. Sizlerin de katkınız olur umarım.Göreceksiniz! Dernek kurulduğu günden itibaren sesini tüm Türkiye de duyuracak.
    İnsan yaşamının kıymetli olduğu bir Türkiye de yaşamamız dileğimle
    Saygılarımla
    Hasan Fuat GÖÇER

Hukuki NET Güncel Haber

www.gokcengocer.com konulu yargıtay kararı ara
    www.gokcengocer.com konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

NİHAYET !!!!!

Değerli arkadaşlarım,
    18 aydan sonra adli tıp kurumundan rapor geldi. Rapora göre "elektirik çarpması" kesinleşti.

Gökçen'in mahkemesi 18 NİSAN 2007 tarihinde saat 09.00 da GAZİANTEP 10. ASLİYE CEZA MAHKEMESİNDE görülecektir.

Bilgilerinize sunarım.
    Saygılarımla
    Hasan Fuat GÖÇER

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın ömer adaleti;

Vermiş olduğunuz büyük mücadele için kutluyorum sizi. Gidişattan haberdar ettiğiniz için de teşekkürler...

Saygılar,

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Re: www.gokcengocer.com

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Nur içinde yatsın Gökçen kız'ın vefat yıldönümü 26 Hazirandı. Dı diyorum çünkü biz de atladık bu günü ama sevgili babası Hasan Fuat Göçer bey mailden hatırlattı bize.

Kusurumuz affola, güzel kızımızın mekanı cennet ola.

GÖKÇEN CENNET'TEN BİZİ İZLİYOR !

Bugün Gökçen'in aramızdan ayrılışının 2. yıl dönümü. Gökçen artık bir melek... 26 Haziran 2006 tarihinde, henüz 8 yaşında olan ve bir hafta önce başarılı bir öğrenci olarak 4. sınıfa geçmenin heyecanını yaşayan Gökçen'in canı dondurma istemişti. Dondurma almak için gittiği marketin kapısında, uzun zamandan beri bakkal tarafından varlığı bilinen ve bir çok insanında aynı noktada çarpılmasına sebep olan elektirik kaçağını bilmeyen minik Gökçen, dondurma almak istediği sırada bu elektrik kaçağına yakalanarak, hayatının baharında yaşamı elinden alınmıştı.

Minik Melek Gökçen'i unutmadık. Böyle bir dram, bu yazıyı okuyan sizlerden birisinin başına da gelebilirdi. Gökçen'in ailesi bu ülkede yaşayan milyonlarca aileden yalnızca birisi idi.

Gökçen aramızdan ayrıldıktan sonra bir meşale yaktı. Bu meşalenin aydınlığı tüm ülkeyi kaplayacak şekilde her gün büyümektedir.

Ülkemiz de çok fazla önemsenmeyen "insan yaşamı" en önemli haktır. İnsan yaşamını kaybettikten sonra tüm diğer hakların Hiçbir önemi kalmamaktadır. İnsan haklarının sınırsız olduğu bir ülkede, ana karnındayken yaşamına son verilen bir bebeğe hangi hakkı verirseniz verin Hiçbir anlamı olmayacaktır. Çünkü o bebeğin yaşamı elinden alınmıştır ve yaşam hakkı olmadıktan sonra Hiçbir haktan faydalanma şansı kalmamıştır.

Gökçen'in yaşamı 2 yıl önce, sorumsuz ve insan hayatına önem vermeyen bir bakkal yüzünden elinden alınmıştır. Hem de göz göre göre gelen ölümü tehlikesini bakkalın bilmesine rağmen... Kendisine yapılan tüm uyarılara rağmen, tesisatını yaptırmayan, cebinde ki üç, beş kuruşu daha fazla yapmanın hesabını yapan bakkal, hayatının baharında ki Gökçen'in yaşamını elinden almıştır. Şu anda Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan bakkala verilecek en ağır ceza bile Gökçen'in ailesi için adalet olmayacaktır. Çünkü Hiçbir güç Gökçen'i geri getiremeyecektir, Gökçen'i geri getirebilecek adalet " Gökçen'in ailesinin adaleti" olacaktır... Fakat ! Böyle bir adalete hiç kimsenin gücü yetmez. Fakat !... Mahkemenin vereceği ceza örnek bir karar olarak, başka Gökçen'lerin aramızdan ayrılmasını önleyecektir.

Gökçen aramızdan ayrıldıktan sonra, bir çok olumlu işlerin yapılmasına vesile olmuştur.
    Gökçen adına kurlan web sayfasını 22 ay içinde, dünyanın 80 ülkesinden 3.500.000 kişi takip etmiştir.

www.gokcengocer.com adresinden ulaşabileceğiniz internet sitesinde " insan yaşamı ve Gökçen'in yaşamı" ile ilgili her şeyi bulabilirsiniz.

Gökçen adına kendi okulunda kurulan kütüphane 5000 kitap, 5 bilgisayar, yazıcı, tarayıcı ve CD leri ile Gaziantep'in en güzel okul kütüphanesi olmuştur. Ayrıca Bitlis ili Hizan ilçesi Soğuksu köyüne yapılan kitap yardımı ile orada ki öğrencilerin de aydınlanması sağlanmıştır.

Gökçen adına 7 Mart 2008 tarihinde kurulan " Gökçen Göçer Yaşam Hakkı Derneği" Gaziantep'te 400 üyeye ulaşmış ve Türkiye'nin 11 ilinde birden örgütlenmek üzeredir. Temmuz ayının ilk haftasında İstanbul şubesi resmi kuruluşunu yapacaktır. Dernek; yaşam hakkımızı korumak için mücadele etmektedir. Çok yakında ülkemizde eksikliği görülen "ilk yardım" konusunda eğeitim çalışmaları başlatılacaktır.

İlk yardım eğitimi verilmesinin nedeni; ülkemizde görülen bir çok kazalarda ki ölüm sebebinin yarısı ya yanlış ilk yardım ya da hiç ilk yardım yapılamaması yüzündendir. Bu sebepten ilk yardım eğitim çalışması derneğin öncelikli yapacakları arasındadır.

Gökçen adına Uluslar arası bir network ağında grup kurulmuş, bu grubun 360 üyesinin yarısını duyarlı yabancı ülke insanları oluşturmaktadır.

Gökçen'in ailesi bugün öğleden sonra saat 15.00 de Asri Mezarlıkta 2 nolu caddenin tepe kısmında bulunan, Gökçen'in mezarı başında Kuran-ı Kerim okutacak ve dua edecektir.

Evlatlarımızın yaşamının elinden alınmaması için herkesin " Gökçen Göçer Yaşam Hakkı Derneği" ne üye olması ve desteklemesi gerekmektedir.

Saygılarımla

Hasan Fuat GÖÇER

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sevgili Gökçen'in ölümünün 3. Yıldönümü. Bakım ne göndermiş olduğu yerden.

SİZ !
    BİLİYOR MUSUNUZ?..

Bugün aranızdan ayrılışımın 3. yıldönümü. Üç yıldan beri annemden, babamdan ve kardeşimden ayrıyım, yeni doğan kardeşimi bile öpemedim fakat O nun hergün benim fotografımı öptüğünü görüyorum. Ben, annemi, babamı, ablamı ve kardeşimi her gün öpüyorum, bazen onlar bunu hissediyor fakat beni göremiyorlar.Beni ne kadar çok görmek ve benimde aralarında olmamı istediklerini çok iyi biliyorum fakat elimden bir şey gelmiyor. Giden geri gelmiyor.

Üç yıl önce 26 Haziran 2006, çok sevdiğim için dondurma almak istedim fakat bunun son isteğim olduğunu bilemezdim. Kim bilebilir ki ?.. Tehlikeden habersiz küçük bir çocuğun, dondurma almak isterken elektirik akımına kapılacağını ve yaşamını kaybedeceğini hiç biriniz tahmin dahi edemezsiniz.
    Annemin, babamın yüreğinde ki sızıyı kim hissedebilir?

Şimdi Cennet'teyim, burada benimle birlikte binlerce çocuk var. Bu çocukların bir çoğu benim ülkemin çocukları... Neden ?

Burada mutluyuz ama keşke, annem, babam ve kardeşlerimle birlikte olsaydım. Diğer çocuklarda anne ve babalarının yanında olmak istiyorlar fakat geriye dönemiyoruz.

Ülkemden gelen çocukların hepsi, başka ülkeden gelen çocuklardan çok farklı şekilde buraya gelmişler. Benim ülkemin çocuklarının bir çoğu " doktor hatasından,elektirik çarpmasından,ilk yardım yapılamaması yüzünden,su da boğulmaktan, açıkta bırakılan kanalizasyon kapağından aşağıya düşmekten, üstü kapatılmayan fosseptik çukurunda boğulmaktan, havaya sıkılan serseri kurşunlara hedef olmaktan, yaya geçidinden geçerken aracın çarpmasıyla, yedikleri yemekten zehirlenerek, okullarında çıkan yangın sonucunda diri diri yanarak, kaldırımda yürürken başına çiçek saksısı veya cam düşmesinden, dayak ve işkenceden, yetersiz beslenmeden,üzerlerine televizyon düşmesinden, okula giderken öğrenci servisinin kaza yapmasından, Kapadokya gezisine giderken uyuyan şoförün kaza yapmasından, asansör kapısını açtığında boşluğa düşmekten, parkta oynarken kopan salıncaktan düşmekten..." Daha binlerce buna benzer önlemesi kolay olan fakat büyükler tarafından alınmayan önlemler yüzünden yaşamı elinden alınan birçok çocuk burada Cennet'te ve aynı sebepler yüzünden ölen birçok yetişkin büyüğümde var.

Anneler! Babalar!

Annemin ve babamın yaşadığı acıyı hissetmenizi istemiyorum.
    Bir gün çocuklarınızın başına bunların gelmesini istemiyorum.
    Bu türlü ölümlere DUR deyin, kurallara ve önlemlere uyulmasını sağlayın!

Bu konuda benim anıma "Gökçen Göçer Yaşam Hakkı Derneği" kuruldu. Bu dernek sizin gücünüzün yetmediğini düşündüğünüz alanlara ulaşarak, sizlerin yaşam hakkı için çalışmaktadır. Derneğin web sayfası www.gokcengocer.com ve www.gokcengocer-ist.org
    e-mail adresi genelmerkez@gokcengocer.com

Derneğe üye olmanız ve desteklemeniz sizin ve çocuklarınızın hayatı için son derece önemlidir.

Lütfen başka çocuklar anasından ayrılmasın !

Sizi çok seven
    Gökçen

--
    www.gokcengocer.com
    Gökçen Göçer Yaşam Hakkı Derneği

Benim Başıma Gelmez Demeyin !
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Cennetten mektup var

GAZİANTEP’te 3 yıl önce dondurma almak için gittiği markette elektrik akımına kapılarak ölen 8 yaşındaki Gökçen Göçer’in babası Hasan Fuat Göçer, kızı adına kurduğu internet sitesinde duygu yüklü bir mektup yayınladı.

Milliyet - Devamı İçin Tıklayınız

Sevgili Gökçen'i sevgiyle anıyoruz!

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: www.gokcengocer.com

MİNİK BİR CANIN BEDELİ 16.000.-TL

11.05.2010 Salı Gaziantep 10. Asliye Ceza Mahkemesinden karar çıktı. 9 Eylül 1997 de doğan minik Gökçen’in 6,5 yıl süren kısacık yaşamı 26 Haziran 2006 tarihinde, Algida dondurma almak için gittiği bakkal da dondurma alırken elektirik akımına kapılmasıyla sona erdi. Daha doğrusu yaşamı elinden alındı. Bu konuda Gaziantep 10.Asliye Ceza Mahkemesinde açılan dava, davaya bakan hakimin kendi mahkemesinin verebileceği ceza sınırının, Gökçen’in yaşamını yok eden kişilere az olacağı düşüncesiyle görevsizlik vermesi sonucu dosya AĞIR CEZA MAHKEMESİNE gönderildi.

AĞIR CEZA MAHKEMESİNİN de görevsizlik vermesiyle tekrar Gaziantep 10. Asliye Ceza Mahkemesine gönderilen dosya yapılan duruşmalardan sonra karara bağlandı.

Karara göre bakkal dükkanını çalıştıran A. E. E. ’na bilinçli taksirle ölüme sebebiyet verme suçundan 3 yıl 4 ay hapis ve aynı bakkalı çalıştıran A. F. E. ’na yine bilinçli taksirle ölüme sebebiyet vermekten 2 yıl 2 ay 20 gün hapis cezası verildi ve bu ceza günlüğü 20.-TL dan 16.000.-TL para cezasına çevrildi.

http://www.webtirix.org

+ Konuyu Yanıtla
7 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567

Bu sayfada bulunan kavramlar:

www.gokcengocer.com

Forum