+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123
21 den 29´e kadar toplam 29 ileti bulundu.

Konu: Irak ve Saddam Hüseyin

Irak ve Saddam Hüseyin Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Saddam'ın infaz görüntülerine tutuklama

Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin'in idamının gizlice cep telefonuyla kaydedilmesiyle ilgili olarak bir kişinin tutuklandığı bildirildi.

Irak Başbakanı Nuri El Maliki'nin yardımcılarından biri, adını vermediği kişinin Saddam Hüseyin'in idamına nezaret eden yetkililerden biri olduğunu ve soruşturmaya alındığını söyledi.

Irak televizyonu, yetkililer tarafından verilen ve Saddam Hüseyin'in idam anıyla idam sırasındaki konuşmalarını içermeyen video görüntülerini yayımlamıştı. Ancak daha sonra cep telefonu kamerasıyla kaydedilen ve devrik liderin son anlarını gösteren görüntüler televizyon ve internet sitelerinde yayımlanmıştı.

Başta
    Irak'taki Sünniler ve tüm dünyanın tepkisini çeken görüntülerin ortaya çıkması üzerine Maliki dün yaptığı açıklamada, görüntüleri çekip televizyon ve internet sitelerine ulaştıranların bulunması için İçişleri Bakanlığına talimat verdiğini bildirmişti.

Bu arada idamı izleyenler arasında bulunan Iraklı savcı Munkit El Farun, görüntülerin sızdırılmasıyla ilgili olarak ulusal güvenlik danışmanı Muvaffak El Rubai'yi suçladığı yönündeki haberleri yalanladı. El Farun, El Rubai'nin idam sırasında görüntü çektiğini görmediğini, sadece iki hükümet yetkilisinin idamı video kamerayla çektiğini gördüğünü söyledi. Farun, bu iki görevlinin kameralı cep telefonları kullandığını, ancak isimlerini bilmediğini, yüzlerini de hatırlamadığını ifade etti.

http://www.sabah.com.tr/2007/01/03/dun96.html
    SABAH - 03/01/2007 - Saddam'ın infaz görüntülerine tutuklama

Hukuki NET Güncel Haber

Irak ve Saddam Hüseyin konulu yargıtay kararı ara
    Irak ve Saddam Hüseyin konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, Turkey.
    İletiler
    118
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Commodore bey beni savunmuşsunuz çok teşekkür ederim, kastettiğim şey yanlış anlaşıldı. Abolla bey cahilliğimi hoş görün lütfen; Irak iran savaşını kim başlattı, Saddam mı? bu bilgiye sahip değilim, eğer katıksız bir sorumluluğu varsa elbetteki en ağır cezayı (idam hariç) almalıdır. Diğer söylenen katliamlarla ilgili olarak bir şey söylemeye zaten lüzum yok. Ancak etrafımda öyle bir konfüzyon yaşanıyor ki bilginin gerçekliğine inancımı her zaman sınayamıyorum. Bunu meslek hayatımda uygularım çokça ...
    Saddamı dedim ya en başta tanımam tanımakda istemem, ama yüzünü okuduğumda (yanlış olabilir çok çok kişisel son derece subjektif bir görüş) kriminal bir süreç e rastlamadım bunu yazarken saddamı yargılayan hakimin milliyetini bilmiyordum önemide yok ancak işgal altındaki bir ülkede herhalde bağımsızlığı sorgulanabilir bir karardır.
    Sanırım oldu aynı noktaya geldik, çok çok yüksek ihtimalle ben yanılıyorum.
    Suçu sabitse en ağır cezayı almalıdır (idam hariç) ve nitekim infaz yapıldı, ( saygılar...
    Commodore bey tekrar teşekkür ederim size benim yazdıklarımla ilgili açıklayıcı notlar yazmışsınız ...
    Ben aslında işgal altındaki bir devlet başkanı olarak kurgulamıştım, yorum yapmıştım.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Ben şu iki milyon a takmış durumdayım hala bilgi bekliyorum ama verileceğine tekrarlanıyor....

Nerede
    mardin, merkez, Turkey.
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

EVET ARKADAŞLAR İKİ MİLYONUN AÇIKLAMASINI İSTEMİŞ BEN KENDİM GİDİP SAYMADIM ÖLÜLERİ AMA.
    BASINDA ÇIKAN RAKKAMLAR Kİ SADDAMIN İDAMIYLAN HABER VERİLİRKEN BİZİM ULUSAL KANALLARIMIZDAN BİRİ YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM YA TGRT HABER VEYA HEBER TÜRK İRAN IRAK SAVAŞININ BİLANÇOSU BİR MİLYON ÜSTÜ ÖLÜDEN BAHSETTİ.SADECE SADDAMIN ELİNDEKİ ESİR SAYISI 480 BİN CİVARI Kİ SADDAM BUNLARIN ÇOĞUNU ZATEN ÖLÜME MAHKUM ETTİ YA HASTALIKTAN YADA AÇLIKTAN ÖLDÜLER KUVEYT SAVAŞINDAKİ CAN KAYBINI BİLEMİYORUM KÖRFEZ SAVAŞINDAN BERİ ÖLENLER HALEPÇE,KERBELA VE DİĞER KATLIAM LAR HARİÇ Kİ ABD NİN ORTADOĞUYA GİRİŞİ BİLE SADDAM GİBİ KATİLLER YÜZÜNDEN DİR EVET ABD ÇOKTAN BAHANE ARIYORDU VE HAKSIZ YERE ORTADOĞUDA AFGANİSTANDA İŞGALCİ POZİSYONDADIR AMA DOLAYLI DOLAYSIZ TÜM OLUP BİTENLERDEN SADDAM VE ONUN GİBİLER SORUMLUDUR ADETA DAVETİYE ÇIKARTILMIŞTIR VARIN SADDAMIN SEBEP OLDUĞU ÖLÜ SAYISINI SİZ HESAPLAYIN Kİ İKTİDARA GELDİĞİNDEN BERİ SADDAM IRAKTA KAN AKITMAKTADIR SAYGILARIMLA ........

Yönetim: Forum kuralları ve internet adabı gereği iletilerinizde küçük harf kullanınız.

Nerede
    mardin, merkez, Turkey.
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

evet sayın comodor kafayı iki milyona takmış inanın ölüleri saymadım ama böyle olaylarda basında çıkan rakkamlar genelde tahmini rakkamdır ve o civarda sayı telafüz edilir geçen televizyon kanalların birinde saddamla ilgili bir haber vardı ve saddamın iran ırak savaşında bir milyon insanın ölümüne sebep olduğu söylendi haberde ki ulusal bir kanal ayrıca saddam tarafından esir alınan iranlı sayısı 480 bin civarı dendi ki bunların büyük çoğunluğu saddamın hapıshanelerinde açlık ve işkenceler sebebiylen öldü kerbelada 175 bin şiinin ölümü var ki daha gündeme gelmedi halepçede 8 bin kürt öldü sakat kalanlar hariç ve saddamın iktidara gelişinden bu güne kadar geçen sürede saddamın sebebiyet verdiği ölümleri sayarsak bence rakkam aşar bile abd nin ortadoğuya afganistana girişi ve körfez savaşından beri ölenlerin hepsinin sebebi saddam ve onun gibi katillerdir atrıca onun gibi piskopatlar olmazsa abd nin bu bölgeye girişi için belki mazereti olmazdı .
    dün akşam ses tv'de bir açık oturum vardı ve izledim prf.dr.anıl çeçen isminde bir katılımcı ki kendisi ankara üniversitesi öğretim görevlisi ve hukuk pröfesörüdür aynı konu işlenirken saddamın sebebiyet verdiği ölüm oranı 3 milyondur diye açıklama yaptı bilmem bu kadar ip ucu sayın comodora 2 milyonu açıklayabildi mi ki böyle durumlarda ölüler parmaklan sayılmaz sanırım saygılar sunarım.......

Nerede
    istanbul, AVCILAR, Turkey.
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

KATİL amerika ve KATİL bush...KATİL sözde insan hakları savunucuları....

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Prof.Dr. Anıl Çeçen' in konuşmalarını dinlemediğim için değerli hukuk profösörümüzün ne dediğini tam bilemediğimden yorum yapmak abesle iştigalden öteye gitmez...

Abolla 47 size gelince ;
    Tersten başlayalım, bu siteyi takip edenler çok iyi bilir ki daha savaş çıktığında ben yorum olarak ' Bush un bir intikam almak, iki silah satışını yapmak üç ve en önemliside savaş sonunda Irak petrollerine konmak üzere bir düzmece olduğunu iddia ettikleri herşeyin yalan olduğunu bunun bir düzmece olarak Uluslararası hukuka ve insanlığa karşı bir suç olduğunu ' yazmıştım... Haklı çıktığım için sevinmem lazımken sevinemiyorum... Çünkü insanlığımdan utanıyorum...

Ben ABD nin başkanı olan Bush un İslam dan ve Saddam dan nefret ettiğini politika olarak müslümanı müslümana kırdırtmak bundan paye çıkarmak istediğini net görüyorum. Bir taşla üç kuş vurmak için bayram arifesi ( Bir geup a göre tam bayram günü) astırması bunun en güzel örneği olmaktadır. Anscak asılma ve sonrasını Bush bile tahmin edememiştir ve muhtemel hasbelkader bunların eline düşerse ne olacağını düşünmekten gözüne uykular girmemektedir. Açıkça söylemek gerekirse bende bu kadar vahşeti ve insanlık ayıbını öngörememiştim.... Ne biçim bir insanlık ne biçim bir din anlayışına sahipler ki ölüye işgence edebilecek kadar adileşiyorlar. Bunlara insan demek insanlık ayıbıdır. Bu durum Saddam ı sonsuza kadar yaşatmaya yaramaktan başka bir işe de yaramayacaktır. hali hazır hükümetin aslında bir hiç olduğunun en güzel göstergesi budur. Ve bu daha başlangıçtır...

Saddam 1972 de ırak Petrollerini Millileştirerek başta ABD Ve İngiltere olmak üzere batılı devletlere en büyük kazığı atmış ve diktatör dahi olsa Irak haklarını korumuştur... Apartopar asılmasının ardında ki gerçekte ortaya çıkmıştır. Savaşta gereğinden fazla prestij ve para kaybeden bu iki ülke para babalarını dolayısı ile onların gücüyle kamuoyunu memnun etmek için Irak meclisinden 30 yıllığına Petrolün yabancı işletime açılmasını çıkarmak için teklif verdirttirmişlerdir. İnanın ki eğer Saddam asılmasaydı bunu yapamazlardı... Şimdi düşünün ülkesini kim satmış ???

Asılan ne şekilde olursa olsun bir devlet başkanıdır. Rüyamda görsem inanmayacağım bir şekilde sayenizde Saddam ı savunur konuma düştüm. Çok hatası olmasına rağmen asılmayı haketmeyen birisi olduğuna inanıyorum...
    Şimdi sizin iki milyonunuza trafik kazaları eceliyle ölüm ıvır zıvır ın dahil olduğunu kabul etmemiz gerekir... Ya siz iki milyon insanın nasıl bir şey olduğunu bilmiyorsunuz ya da siz...

Irak - İran savaşında ölnelerden Saddam ı sorumlu tuttuğunuza göre biraz zorlama ile 2. dünya savaşında ölen 52 milyon insanı vietnam savaşını filan da hazır bulmuşken Saddam a yükleyebiliriz diye düşünüyorum... Kurtuluş savaşında verdiğimiz şehitlerin karşı tarafın ölülerinin sorumlusu kim acaba bir de sizin mantıkla onu düşünüyorum inanılmaz sonuç çıkıyor... Onun için gelin siz savaş psikozuna girmeyin savaşları hariç tutalım... Ancak sadece kısa bir anımsatma da da yarar var... 1969 Nisan ından itibaren Irak iran arası zaten soğuktur ve gerilim vardır. (ABD nin desteğini alan İran Şahı, önemli bir su yolu olan ve 1937 yılı Irak-İran sınır antlaşması ile Iraka bırakılan Şatt-ül-Arapı geri almak istemesi Bu amaçla, güç gösterisi olarak gemilerini bölgeye göndermesinden dolayı ) Ancak savaş olmaz 1979 yılında Humeyni nin başa gelmesiyle Şiilerin iyice güçlenmesi arayı iyice soğutur. ABD de bu İran devrimini öngöremediğinden İran a düşmandır ve onların kışkırtması ile 8 yıl sürecek bir milyon insanın ölümünden başka bir sonuç çıkarmayan bir yıpratma savaşı 22 eylül 1980 de başlar.... Burada tek sorumluyu Saddam görmenin akıl sağlığına zararlı olduğu kesindir...

Gerçekleri bilmeden bir çok kişinin salladığı Halepçe katliamına gelirsek; istihbarat raporları ve realite ile bakalım nedir.... 16 Mart 1988 yılında kimyasal silahlarla 5 bin Kürt ün öldürüldüğü iddia edilen olay gerçekten ilginçtir. ( ÇOk büyük bir olasılıkla bunun sorgusu yapılamasın diyede asıldı apar topar.... ama Türkiye de dahi bu istihbarat bilgileri var... ) 14 Mart 1988 de Irak İran dan askerlerin sivil unsur olarak o bölgeye yani halepçeye sızdığı istihbaratını alır... Aynı günün akşamı katliamdan sorumlu tutulan İzzeddin El Duri ve Kimyasal Ali bir düğünü bahane ederek halepçe ye gelir. şimdi sıkı dur: O tarihlerde de ABD tarafından Irak Devlet Başkanı sıfatı verilen aşiret reisi Celal Talabani ile buluşurlar halay çekerken bile fotoğrafları istihbaratta mevcuttur. Ve talabani ile Barzani ye İran askerleri, sivil unsurlar olarak o bölgeye sızdı. Bölgeye kimyasal göndereceğiz. 48 saat içinde bölgedeki Kürtleri tahliye edin talimatı verilir ikiside ''olur ' verir. Ancak ne hikmetse bu işlem yapılmaz. Hiç bir Kürt tahliye edilmediği gibi haber bile verilmez. Ve nedendir bilinmez 5000 ölü söylentiden öteye gitmez... Asla böyle bir ölüm olduğu kanıtlanamaz ancak bir saldırının olduğu kabul edilir... Şimdi acaba bu katliamdan kim sorumludur ? Saddam mı? Yoksa Talabani ile Barzani mi? Saddam nerede Bu iki tip nerede gel düşün.... Talabaniyi ne hikmetse o günde ABD destekliyordu bugünde.... Saddam petrolü vermem diyordu bu veririm.... Acaba kim daha iyi ?????
    Asılma nedeni olan 148 kişilik katliamı daha önce anlatmış olduğumdan gene anlatmıyorum..... Şimdi gel elini vicdanına koy düşün ve söyle Saddam kaç kişinin ölümünden sorumlu ???? AMA NE OLUR İKİ KERE OKU EN AZ..... Bu arada şuda unutulmasın bir kişi bile olsa hesabının sorulmasından yanayım... Çünkü o bir insandır...Devam edeceğim....

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bugün sabaha karşıda diğer iki kişiyi daha hunharca idam ederek işlevi bitirdiler...

Saddam da kalmıştım ben... Apar topar idam edilmesinin arkasında ki asıl gücün ve isteğin şiilerden çok ABD den geldiği gün gibi açık demokrasi adı altında yaptıkları işgal bir insanlık suçu ve ayıbıdır. Muhtemelen Saddam da son ana kadar ABD nin kendisinden vazgeçemeyeceğini düşünüyordu amma SAddam ABD yi öyle bir ürkütüyorduki taşlar böyle yerine oturdu...

Saddam ın iki milyon değil iki yüz bin kişinin bile ölümünden sorumlu olmadığını ilerde tarih yazacaktır. Oynanan pis oyunlara uymuş gaddar bir diktatör olmasına karşın genede bush denen kişilikten çok daha iyiydi... ABD nin silah tanıtımı ve petrol ihtiyacı için 700 bin kişi katledildi bunu tarih böyle yazacaktır. İyice irdelendiğinde de Saddam a atfedilen bir çok suçun arkasından da ABD çıkacak baş Terörist devlet olduğu tarih önünde de kesinleşecektir...

Zaten dikkat ederseniz terör örgütü denilen her taşın altından ABD çıkmaktadır. Tıpkı PKK da olduğu gibi... Yeterki devletleri yönetime talip olanlar uyumasın .... Bizde olduğu gibi....

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Irak ve Saddam Hüseyin...

Şimdi bir soru...

148 kişinin ölümünden sorumlu tutularak Saddam asıldı. İran la savaş sırasında Devlet başkanı sıfatı olarak oradan geçerken konvoyuna ateş açılması nedeniyle çıkan çatışmada herek helikopter gerek askerlerin ateşiyle öldü bu 148 kişi...

Son bir haftada kukla hükümet ve Amerika askerleri ' Direnişçi' diye 678 kişiyi katlettiler... Şuanda Irak savaş ta yapmıyor devlet başkanına ateş te yok hatta devlet başkanı yok... Ama 678 ölü var.. katletme var... Peki bunlara ne ceza vereceğiz... Yani dünyanın terörist başı bush ve sözde hükümet başı olan tiplere...

Bu arada direnişçi denilenlerde Irak ın ABD işgaline karşı savaşanlar ve kukla hükümete kızanlar. Yani onurlu bir savaş...

+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123

Bu sayfada bulunan kavramlar: