Uzun bir aradan sonra tekrar merhabalar. Forumdaşlarımın Cumhuriyet bayramını kutlarım.

2003 yılında iş başvurusu yaptığımda yalnızca bir başvuru formu doldurtmuşlar ve bunun dışında ssk girişi hariç hiç bir belgeye imza atmamıştım. Bir iş sözleşmesi yoktu kısaca. Olması gerektiğini biliyordum ancak hiç bir işçinin sözleşme yapılmaksızın çalıştırıldığını biliyordum daha önceden. Bu nedenle ısrar etmedim.
Sözlü olarak tarafıma söylenen en güzel şey her altı ayda bir yüzde 10 maaş zammı idi. Ancak bu zammı hiç bir zaman alamadım. Hiç bir zaman hiç kimseye velen sözler tutulmadı. Sıradan iş giyisileri dahi verilmeyen bir fabrikanın bu sözleri tutmasının mucize olacağını öğrenmiş bulunmakla beraber çaresizlik nedeniyle işime devam ettim.

İş başvuru belgemde açıkça yüksek okul mezunu olduğumu yazdığım halde , zaman zaman aldığım hasta sevk kağıtlarında hep orta okul mezunu diye işaretlenmişti.
Tahsilimi düşük göstermekle acaba bana verilmesi gereken bir hakkımı mı gasp ediyorlardı? Bilemiyorum.

Ne tarafından bakarsanız bakın bu işyerine mutlaka çignediği yasalar , yalayıp yuttuğu işçi hakları gözünüze batar. Bu nedenle eski işverenimin her tavrından nem kapıyorum.

Sağlıklı , varlıklı ve uyanık kalın...