Bir başka ülkeye iltica edebilmenin şartları nelerdir.Bir insan hangi hallerde iltica hakkına sahip olur.İltica başvurusu ülkenin dışına çıkmadan iltica edilecek ülkenin büyükelçiliklerine yada konsolosluklarına yapılabilirmi.Bu arada sevgili arkadaşlar yüksek müsadenizle insan hakları bildirgesinden
Madde 12
Hiç kimse özel hayatı, ailesi, meskeni veya yazışması hususlarında keyfi karışmalara, şeref ve şöhretine karşı tecavüzlere maruz bırakılamaz. Herkesin bu karışma ve tecavüzlere karşı kanun ile korunmaya hakkı vardır.

Madde 13
Herkes herhangi bir devletin sınırları dahilinde serbestçe dolaşma ve yerleşme hakkına haizdir.
Herkes, kendi memleketi de dahil, herhangi bir memleketi terketmek ve memleketine dönmek hakkına haizdir.
Madde 14
Herkes zulüm karşısında başka memleketlerden mülteci olarak kabulü talep etmek ve memleketler tarafından mülteci muamelesi görmek hakkını haizdir.
Bu hak, gerçekten adi bir cürüme veya Birleşmiş Milletler prensip ve amaçlarına aykırı faaliyetlere müstenit kovuşturmalar halinde ileri sürülemez.
Madde 15
Her ferdin bir uyrukluk hakkı vardır.
Hiç kimse keyfi olarak uyrukluğundan ve uyrukluğunu değiştirmek hakkından mahrum edilemez.
haklarını hatırlatarak soruyorumki neden iltica eden bir insanı hain gibi görüyorsunuz.Sitede bir diğer forumda sanki böyle bir izlenim edindim.
Bir insan doğduğu yeri seçemiyor ama yaşayacağı yeri neden seçme hakkına sahip değil.Evet bende biliyorum ve onaylıyorumki AB deki birçok ülke insan haklarını kendi çıkarlarına gelince unutuyor tutsilere fransanın yaptıkları ortada ama genede bu insan hakları bildirgesinin
ve o levhaların üstünde yazan değerlerin değerinden bir şey kaybetmesi anlamına gelmezki.Altın çöpe düşmekle çöp olmazki.Mevlananın dediği gibi şeytan müslüman olsa cebrail olurdu.Hitabet büyük bir sanattır düşüncelerini anlatma sanatı ama bakın işte net kafedeyim ve uzun uzun düşünüp güçlü hitap etmeme ekonomim elvermiyor ve eminimki benim gibi binlerce insan Atatürkten sonra gelen yöneticilerin günahını çekiyor.O halde artık bizim asaletimiz atalarımızdan değil gittiğimiz yoldan gelsin diyorum .Fatih sultan mehmetin asaleti sizce osman gazinin
torunu olmasındanmı geliyordu yoksa fatih olmasındanmı.Bir dahi olmasındanmı.Yada boncuklu deli ibrahim fatih kadar asilmiydi.Bir insan bence kendinden iyi şartlarda insanlar yetiştirmek ve ekonomik olarak bu hayalini gerçekleştireceği bir hayat çizmek istiyorsa bu kınanmamalı aksine tebrik edilmelidir.Yurt dışında yaşıyan insanlarımıza hain gözüyle bakılmamalı aksine sahip çıkılmalıdırki ermenilerin çok az bi nufusla başardıklarını misliyle biz daha büyük bir çoğunluğa sahip olduğumuz halde başaramıyor kalmayalım.Nihatlardan emrelerden türk takımlarıyla oynarken gol atmamalarını bekliyoruz ama unutuyoruzki yüzlerce emreyi yüzlerce nihatı biz bu ülkede harcıyoruz.Bir arastıralım bakalım bir avrupalı cocuk kac litre süt kac kilo et tüketiyor birde bizimkiler.
Kardeşlerim Türk aşılması gereken bişeydir.Hepimiz birer ATATÜRK olmalıyız ve o nun gösterdiği yer çağdaş ve müreffeh ülkelerin arasıdır.Varsın AB onun resimlerini akldırın desin o zaten demiyormuki
beni görmek demek benim fani Yüzümü görmek değildir.Benim düşüncelerimi benim duygularımı anlıyabilkiyorsanız beni görmüşsünüz demektir.VE gene o değilmidir HAYAT EKONOMİDİR DİYEN
RAHAT UYU ATAM RAHAT UYU O KALBİNDEKİ İNSAN SEVGİSİYLE