+ Konuyu Yanıtla
5 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon
41 den 50´e kadar toplam 60 ileti bulundu.

Konu: Ordu Evleri, Askerî Gazinolar ve Sosyal Tesisler

Ordu Evleri, Askerî Gazinolar ve Sosyal Tesisler Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul, kadiköy, Turkey.
    İletiler
    1.580
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ordu Evleri, Askerî Gazinolar ve Sosyal Tesisler

Bu forumun açılış amacından çok saptırdınız. Ne bu forum ne de bu site bir takım zihniyetlerin TSK ya kinlerini kusacağı yer değildir. Özellikle son iki sayfadaki iletileri okurken bazılarının bilgisizliği ve TSK ya nefretinden miğdem bulandı. Bilgisiz fikirleri kendisine saklaması yada kendisine uygun sitelerde yazması gerekenler bu sitede fazla yer bulamazlar.

Sitenin yöneticisi olarak bu konularda açık fikir beyan ederek tartışmaya girmeyi asla düşünmem amma TC nin kurucu asıl unsuru olan halkın bağrından çıkmış TSK yada hayasızca saldırılara izin veremem. Hele hele Tüm askeri forumlardan özel sorumlu yönetici olarak buna asla izin vermem. Yazılarınızı göndermeden önce okuyunuz.Okumadan iletinizi göndermeyiniz.

1. Sayın ATAAN uzun yıllar orduda görev yapmış birisi olarak bari siz dikkat ediniz. Lütfen sözcüklerinizin ilk harfini büyük yazıp durmaktan vaz geçiniz. İleti düzeltmekten yapmamız gereken kontrol alt veri ve diğer işleri yapamıyoruz. Ve lütfen onca tecrübenizle ANLAMAYACAK KİŞİLERE BİR ŞEY ANLATMAYINIZ. NASILSA KENDİ BİLDİĞİNİ SÖYLER DURURLAR.

2. Sayın Magnum XL kendi doğrularınızı yazınız. Gereksiz yanıt vererek kişileri hak etmediği değerlere taşımayınız. Er ile Orgeneral arasındaki farkı bilmeyenlere hangi görev zorluğundan bahsediyorsunuz?

3. Teferruat uğurlar ola yolun açık olsun. Karşılıklı güleceğin bir site bul kendine.

4. Sayın Feyyar bu son olsun bu son.

Hukuki NET Güncel Haber

Ordu Evleri, Askerî Gazinolar ve Sosyal Tesisler konulu yargıtay kararı ara
    Ordu Evleri, Askerî Gazinolar ve Sosyal Tesisler konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Antalya/Almanya
    İletiler
    78
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Haklisiniz sayin Tangör..
    Ilk harf büyük hastaligimdan dolayi özür dilerim. Bundan sonra yazarken daha dikkat ederim. Uyariniz icin tesekkürler..

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Tangör Evren rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu forumun açılış amacından çok saptırdınız. Ne bu forum ne de bu site bir takım zihniyetlerin TSK ya kinlerini kusacağı yer değildir. Özellikle son iki sayfadaki iletileri okurken bazılarının bilgisizliği ve TSK ya nefretinden miğdem bulandı. Bilgisiz fikirleri kendisine saklaması yada kendisine uygun sitelerde yazması gerekenler bu sitede fazla yer bulamazlar.

Sitenin yöneticisi olarak bu konularda açık fikir beyan ederek tartışmaya girmeyi asla düşünmem amma TC nin kurucu asıl unsuru olan halkın bağrından çıkmış TSK yada hayasızca saldırılara izin veremem. Hele hele Tüm askeri forumlardan özel sorumlu yönetici olarak buna asla izin vermem. Yazılarınızı göndermeden önce okuyunuz.Okumadan iletinizi göndermeyiniz.

1. Sayın ATAAN uzun yıllar orduda görev yapmış birisi olarak bari siz dikkat ediniz. Lütfen sözcüklerinizin ilk harfini büyük yazıp durmaktan vaz geçiniz. İleti düzeltmekten yapmamız gereken kontrol alt veri ve diğer işleri yapamıyoruz. Ve lütfen onca tecrübenizle ANLAMAYACAK KİŞİLERE BİR ŞEY ANLATMAYINIZ. NASILSA KENDİ BİLDİĞİNİ SÖYLER DURURLAR.

2. Sayın Magnum XL kendi doğrularınızı yazınız. Gereksiz yanıt vererek kişileri hak etmediği değerlere taşımayınız. Er ile Orgeneral arasındaki farkı bilmeyenlere hangi görev zorluğundan bahsediyorsunuz?

3. Teferruat uğurlar ola yolun açık olsun. Karşılıklı güleceğin bir site bul kendine.

4. Sayın Feyyar bu son olsun bu son.
    Ben ne yaptım ya yine,,

Hay allah,sayın Tangör,ya ben sadece fikirlerimi söyledim.

Ordu evlerinde görevliler sivil olsun daha iyi olur dedim,ne var bunda..Yaptığınız uyarıya ben kendi adıma katılmıyorum ve talihsiz bir açıklama olarak görüyorum.Teşekkür ederim.
    Konu feyyar tarafından (30-11-2010 Saat 19:44:17 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    AYDIN DİDİM
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu tartışmaları okuyunca çok şey öğrendim ve üzüldüm. Tsk kanuna uygun olarak orduevlerinde asker kişileri çalıştırmaktadır.

Bunda yanlışlık yoktur. Buralarda çalışmak örneğin Tuvalet temizlemek aşağılacı bir hizmet değildir.Doktor kişiler yeri

geliyor kusmuk temizliyor yeri geliyor hastanın altını temizliyor ne farkı var? Yanlarında temizleyici bulundursunlar desek

temizleyiciyi aşağılamış olmazmıyız? Burada tartışılacak konu TSK buralarda askerleri zorla çalıştırıyor olmalıdır.Oysa böyle

bir şey yok TSK terörist kurşunu altında hizmet yapmak isteyen Türk Genci de buluyor. Orduevinde çalışacak Türk Genci de

buluyor ve hiç zorunlu olmamasına karşın herkezi istediği yerde görevlendirmeye özen gösteriyor. Elbette istemediği halde

orduda tutulanlar var bunlar Er de olabilir Subay da olabilir. Bunu tartışmak olabilir ama okuduğum tarzda tartışmak bence

TSK nın yanında değil karşısında yer almak olacaktır. Buna dikkat çekmekte yarar var kanısındayım.

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    21
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Uzun zamandır bu forumu izliyorum,
    Bundan 8-10 yıl önce bu zamanlarda, O Z A M A N I N Ş A R T L A R I N A G Ö R E yazılmıştı ve bunu dillendirmek bile zordu,
    ASKERİ MAHKEMEDE YARGILANMAK BİLE SÖZ KONUSUYDU.
    (Bir sivil olduğum halde).
    Şimdi bakıyorum da konu TSK ya düşmanlık, birinin TSK yı savunması bir site yöneticinin, sitenin ve forumun tek hamisi gibi insanları düzeysizce azarlaması (bir hukuk sitesinde ne kadar etikse) haline dönüşmüş.
    O zamanlar yani 23.12.2002 tarihinde kısaca dedik ki;
    https://www.hukuki.net/topic.asp?ARCHIVE=&TOPIC_ID=217 (sonra forum buraya taşındı)
    - ASKERLİK HİZMETİ adı altında evlerinden,işlerinden,çoluk ve çocuğundan 18 ay (o zaman) gencecik insanları ayırıp Ordu Evlerinde çalıştırılması doğru mu?
    Buradan yararlanan insanlar sonunda askerliği MESLEK OLARAK İCRA EDİP KARŞILIĞINDA ÜCRETİNİ ALIYORLAR,BÖYLE BİR YERDEN YARARLANMAK İSTERLERSE KENDİLERİNE DE ÇOLUK ÇOCUĞUNA DA HİZMETİ ,İŞİ BU OLAN VE KARŞILIĞINDA YİNE ÜCRET ALAN İNSANLAR YAPSA DAHA DOĞRU OLMAZ MI?
    TIPKI POLİS EVLERİ GİBİ,ÖĞRETMEN EVLERİ GİBİ..
    KUAFÖRÜ-MASÖRÜ-BULAŞIKÇISI-GARSONU-MÜZİSYENİ,AŞÇISI,BARMENİ VS.
    Buralarda maaşlı insanlar çalıştırılsa olacak olan en fazla, yemek-içki-kuaför vs daha pahalı olur,
    zaten buralarda KDV avantajları da var.
    Hizmeti alıyorsanız,görevdeyken yada emekliyken maaşınızı alıyorsanız bedeline de katlanacaksınız
    Bunu yazdığımızdan beri bir TSK düşmanlığı yaftası aldı gidiyor.
    Kimisi Türk Askeri komutanına hizmetten gocunmaz diyor..
    İyi ya biz de aynı şeyi söylüyoruz ama farklı şekilde;
    TÜRK ASKERİ ,VATANI İÇİN, KOMUTANI İÇİN CANINI VERMEKTEN GOCUNMAZ,GERİ KALMAZ
    AMA ,BU NE KADAR ASKERLİK?
    NE KADAR?
    İŞTE BÜTÜN MESELE BU..

Saygılarımla

(Kaldı ki yukarıda bir arkadaşın yazdığı gibi 23 kasımlı gazetelerde söz konusu düzenleme için adım atılmış)
    Konu necocum1 tarafından (12-12-2010 Saat 01:50:15 ) de değiştirilmiştir. Sebep: yazı tamamlanmamıştı

Nerede
    Münih
    İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Cok degisik Durumlar ögrendim , Herkese sonsuz tsk

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Orduevinde askerlik bitti

Genelkurmay, pilot il seçilen Ankara'daki orduevlerinde garson, aşçı ve kuaför olarak çalışan erleri kıtalarına çekti. Orduevlerine alınan sivil personel fiyatları yüzde 40 zıplattı, kahve 25 kuruştan 1 liraya yükseldi.

Genelkurmay Başkanlığı, orduevlerinde asker yerine sivil personel istihdam edilmesi için düğmeye bastı.

Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner'in talimatıyla 1 Ocak'tan itibaren Ankara'daki tüm orduevlerinde garson, aşçı ve servis elemanı gibi hizmetleri siviller yapmaya başladı.

Vatan gazetesinin haberine göre, sivil personel istihdamıyla birlikte orduevlerindeki ücretlere de yılbaşı itibariyle en düşük yüzde 40 olmak üzere farklı oranlarda zam yapıldı.

Ankara'daki tüm orduevlerinde hayata geçirilen sivil personel istihdamı uygulamasının diğer illere de yayılması için çalışmalar hız kazandı. Ankara'yı yakın zamanda İstanbul ve İzmir'deki orduevleri izleyecek. Temmuz ayında uygulamanın tüm orduevlerinde hayata geçirilmesi planlanıyor.

Orduevlerinde güvenlik ve dış koruma hizmetleri ise yine askerler tarafından verilecek.

Zorunlu askerler artık orduevlerinde berber, bayan kuaförü, müzisyen, garson, aşçı, resepsiyonist, çaycı, lostra, kasiyer, şoför, kat görevlisi, ütücü gibi askerlik dışı işlerde çalıştırılmayacak.

FİYATLAR ZIPLADI
    Sivilleşme, orduevlerindeki ücret tarifesine de yansıdı.

Ankara'daki orduevlerinde ücretlere yılbaşından itibaren en düşük yüzde 40 oranında zam yapıldı.

Çay fiyatları 15 kuruştan 25 kuruşa, kahve 25 kuruştan 1 liraya, oda fiyatları ise günlük kişi başı 7 liraya yükseltildi. Sivilleşme kapsamında, orduevlerindeki ihtiyaca göre hizmet alımı yapılmaya başlandığı da öğrenildi.

Orduevindeki ihtiyaç doğrultusunda, özel sektörden uzun süreli veya etkinlik başına garson, aşçı, müzisyen gibi personel sağlanması için anlaşma yapıldığı belirtildi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25175467/

Nerede
    mersin
    İletiler
    40
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

yukarıdaki msj da yönetici arkadaşta yazmış ankara bölgesinde artık er ve erbaş hizmet vermeyecek Ankaranın ardından İstanbul İzmir gelecekmiş. Baya okudum konuda yazılanları bu bir gercektir ki TSK da duzeltilmesi zamanın gereklerine gore değiştirilmesi gereken çok şey var bunlardan biride bu hizmet konusu e zaten değişmeyede başlamış istihdam konusunda memlekete faydalı olur diye duşunuyurum ve fazla olan asker sayısının duşurulmesindede bi başlangıc olur insallah. Bir astsubayla ptt memuru arasındaki fark nedir? veya bir doktorun neden askerlerin dinlenme tesisi varda digerlerinin yok veya askerlerinki kadar cok degil... eger ast subaya cay vermek sacını ucuza kesmek vatan borcunu yerine getirmek se ben ptt de cay dagıtayım vatan borcuma saysınlar askerde ptt de calısanda hastanede calısnda devletin memurudur vatandasa hizmet etmek icin devlet den maas alırlar. ve hepsininde kendi tercihleridir mesleklerini secmek. kısacası insallah en kısa zamanda bu Ankaradaki uygulama tum turkiyeye yayılır o bahsi gecen dinlenme tesisleri ozelleştirilir. Askerlik meslegininde sıradan bir memuriyet olduğu gunleri goruruz insallah. iyi forumlar...

Nerede
    Antalya/Almanya
    İletiler
    78
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı gejna rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    yukarıdaki msj da yönetici arkadaşta yazmış ankara bölgesinde artık er ve erbaş hizmet vermeyecek Ankaranın ardından İstanbul İzmir gelecekmiş. Baya okudum konuda yazılanları bu bir gercektir ki TSK da duzeltilmesi zamanın gereklerine gore değiştirilmesi gereken çok şey var bunlardan biride bu hizmet konusu e zaten değişmeyede başlamış istihdam konusunda memlekete faydalı olur diye duşunuyurum ve fazla olan asker sayısının duşurulmesindede bi başlangıc olur insallah. Bir astsubayla ptt memuru arasındaki fark nedir? veya bir doktorun neden askerlerin dinlenme tesisi varda digerlerinin yok veya askerlerinki kadar cok degil... eger ast subaya cay vermek sacını ucuza kesmek vatan borcunu yerine getirmek se ben ptt de cay dagıtayım vatan borcuma saysınlar askerde ptt de calısanda hastanede calısnda devletin memurudur vatandasa hizmet etmek icin devlet den maas alırlar. ve hepsininde kendi tercihleridir mesleklerini secmek. kısacası insallah en kısa zamanda bu Ankaradaki uygulama tum turkiyeye yayılır o bahsi gecen dinlenme tesisleri ozelleştirilir. Askerlik meslegininde sıradan bir memuriyet olduğu gunleri goruruz insallah. iyi forumlar...
    Aslinda yazacak cok sey var ama..
    Astsubayla Ptt memuru arasinda hic bir fark yok, hatta tapu kadastro müdürüyle Genel Kurmay Baskani arasinda da hic bir fark yok.. Ben terörle mücadele eden komando postaci görmedim mesela hic..Kesin siz görmüssünüzdür eminim..Askerlik meslegi siradan bir memuriyet degildir, mektup dagitmaya benzemez bu isler..

Nerede
    mersin
    İletiler
    40
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ATAAN rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Aslinda yazacak cok sey var ama..
    Astsubayla Ptt memuru arasinda hic bir fark yok, hatta tapu kadastro müdürüyle Genel Kurmay Baskani arasinda da hic bir fark yok.. Ben terörle mücadele eden komando postaci görmedim mesela hic..Kesin siz görmüssünüzdür eminim..Askerlik meslegi siradan bir memuriyet degildir, mektup dagitmaya benzemez bu isler..

polemige girmek icin yazmıyorum demek istedigim her ikiside memurdur zaten terorle mucadele edende mehmetciktir ordu evinde cay verende 2000 rakımda nobet tutarken sehit olanda aynı kişidir... burda anlatmak istedigim devlet memurudur her ikiside vatani gorevini yapan asker neden rutbelilere hizmet etsinki caylarını getirsin botlarını boyasın veya daha degisik isler... bu yerlerde terorle mucadele etmis insanlar hizmet alsa kimse azını acmaz zaten. bunu herkez biliyorki mehmetcik oralarda subay es ve cocuklarına hizmet ediyor.. o insanlar hizmet almak istiyorlarsa ptt memuru gibi bi restorana aileleri ile gidip karsılıgını odeyip hizmetlerini alsınlar diyorum... cinkodan yapılmıs karakolu olan TSK nın havuzlu diskolu sosyal tesisi olamaz. askerlerini terör bolgesinde tenteli kamyonlarla tasıyon bir ordunun (son zamanlarda degıstı zırhlı araclar alındı ama hala tasınıyor) sosyal tesisi olamaz... aynı karakolda 20 yılda bilmem kac defa baskın yeyip 64 sehit veren bir ordunun sostal tesisi olamaz bence... ben mehmetcige canını kanını veren subaylara hic bisey demiyorum.. ordu bizim ordumuz sonucta bizim icin var halk icin var ama egrisi dogrusu neyse soylenmeli... TSK bir cok yanıyla bana gore cagın gerisindedir. geri kalmasının sebebide elestirilememesidir. son olarak tabu kadostro müdürü ile genel kurmay baskanı arasında tabikide fark vardır biz genel kurmay baskanı veya ordu komutanlarının mehmetcikten aldıkları hizmeti elestirmiyoruz devletde o konuma gelmis kisilerin hem mesai yogunlugu hemde rutbelerinden dolayı hızmet almaları dogaldır ve haklarıdır. benim elestirim diger bircok arkadasında yazdıgı gibi subay es ve cocuklarına yapılan hizmetdir ev tasımalarıdır cocuklarının odevlernin yaptırılmasıdır askere giden her 10 kisden 5 i bu soylediklerimi ya gormus yada duymustur. iyi forumlar

+ Konuyu Yanıtla
5 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askeri kamplardan kimler yararlanabilir

askeri kamplara kimler girebilir

askeri kampa kimler girebilir

askeri gazino nedir

askerde barmen olmak

askeri dinlenme tesisleri

askeri gazinolara kimler girebilir

sosyal tesislerde askerlik

https:www.hukuki.netshowthread.php156-Ordu-Evleri-Askeri-Gazinolar-ve-Sosyal-Tesislerpage2

askeri gazinoya kimler girebilir

askeri gazinoda ne yapılırdidim askeri gazinoaskeri sosyal tesislerden kimler yararlanabiliraskeri gazino ne demeksözlesmelı erler mesaiden sonra eve gıtsınantalya askeri gazinosamsun askeri gazinoaskeri sosyal tesisler telefonhttp:www.hukuki.netshowthread.php156-Ordu-Evleri-Askeri-Gazinolar-ve-Sosyal-Tesislerpage5https:www.hukuki.netshowthread.php156-Ordu-Evleri-Askeri-Gazinolar-ve-Sosyal-Tesislerpage3https:www.hukuki.netshowthread.php156-Ordu-Evleri-Askeri-Gazinolar-ve-Sosyal-Tesislerpage6silivri askeri kampcide askeri tesisaskeriyede gazino ne demekordu evi nasıl kullanılır
Forum