+ Konuyu Yanıtla
4 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon
31 den 40´e kadar toplam 60 ileti bulundu.

Konu: Ordu Evleri, Askerî Gazinolar ve Sosyal Tesisler

Ordu Evleri, Askerî Gazinolar ve Sosyal Tesisler Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    140
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ordu Evleri, Askerî Gazinolar ve Sosyal Tesisler

ben sadece, orduda sadece üstün astlarına kendi menfaati için iş yaptırmasının her yerde olduğunu söyledim. orduevi eğlence mekanı değil diyelim, sanki başka yerde hiç kendi menfaati için emrindeki askerleri kullanan komutanlar yok. bu konu üzerinde her askerlik yapan rütbesiz asker gibi bilgim var.

ya da neyse boşverelim dediklerimi, orduevinde askerlik yapmadım, malum içeride alınmıyoruz; askerlik yapan arkadaşlarımın anlattıklarını da boşvereyim gitsin.

Hukuki NET Güncel Haber

Ordu Evleri, Askerî Gazinolar ve Sosyal Tesisler konulu yargıtay kararı ara
    Ordu Evleri, Askerî Gazinolar ve Sosyal Tesisler konulu hukuk haber
    Konu merakli12 tarafından (26-11-2010 Saat 21:01:16 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın merakli takmışın kafaya ordu evlerini sen bu memlekette yaşamıyormusun!
    Devletin kamu kurumları var demi Örnek: DEVLET DEMİR YOLLARI, DEVLET SU İŞLERİ, gibi
    Bu kurumların iş yerlerinde lozmanları varmı?sosyal tesisleri yemekhaneleri, misafirhaneleri var mı? içkili gazinoları varmı? buralara yoldan geçen girebiliyormu yav surda devlet su işlerinin yemek hanesi var girelim bir akşam yemegi yiyelim diyebiliyormuyuz kapıdan içeri gire biliyormuyuz? Burada çalışan personel yav işitlik ilkesine aykırı ben masada oturan şefe servis yapmam diyormu bu tesisin tuvaletlerini kim temizliyor
    Sizin saydığınız işleri gelipde Amarikalılar mı yapacak...

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mehmet emin sezen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın merakli takmışın kafaya ordu evlerini sen bu memlekette yaşamıyormusun!
    Devletin kamu kurumları var demi Örnek: DEVLET DEMİR YOLLARI, DEVLET SU İŞLERİ, gibi
    Bu kurumların iş yerlerinde lozmanları varmı?sosyal tesisleri yemekhaneleri, misafirhaneleri var mı? içkili gazinoları varmı? buralara yoldan geçen girebiliyormu yav surda devlet su işlerinin yemek hanesi var girelim bir akşam yemegi yiyelim diyebiliyormuyuz kapıdan içeri gire biliyormuyuz? Burada çalışan personel yav işitlik ilkesine aykırı ben masada oturan şefe servis yapmam diyormu bu tesisin tuvaletlerini kim temizliyor
    Sizin saydığınız işleri gelipde Amarikalılar mı yapacak...
    Bu konuya sadece alıntılarla haberlerle giriyim dedim ama dayanamadım yinede.Sayın Sezen,müthiş halde karıştırıyorsunuz meseleyi.Bu kurumlara bağlı bahsettiğiniz yerlerle ordu evlerini karşılaştırmanız bunun en açık örneği.Şimdi Devlet demir yollarının bir tesisinde çalışan ücretliyle,vatana hizmet için giden ancak Milli Savunma Bakanlığının bile kabul ettiği,ordu evlerinde görevli erleri karıştırmanızı anlayamıyorum doğrusu.Orada çalışan bir insanlar var,ücretini alır ve akşam evine gider.Yani çok örnek verebilirim de.Bu karşılaştırmadan sonra ne diyeceğimi şaşırmış vaziyetteyim.

Ordu evlerinde görevli er ve erbaşlarla,

Devletin diğer kurumlarına bağlı herhangi bir tesisinde görevli,

Ücretli şalışanı aynı derecede değerlendiriyorsanız,

Oysa biz olaya vatandaşlarımız askere vatanı korumak için,topraklarımızı korumak için,gerektiğinde şehit olmaları için gitsinler istiyoruz.

Ve üstte paylaştığım Milli Savunma Bakanımızın açıklamasınıda destekliyorum.Oralar olmasın diyen yok.Hizmetlilerin sivilleştirilmesi çok yerinde olur diye düşünüyorum.O zaman sorun ortadan kalkar.Ozaman ne olur,yine aynı işler yapılır ama,bu işi seçen ve belli ücret karşılığında bu işe talip olan kişiler tarafından.Ve burada kullanılacak er ve erbaşlarda daha önemli ve gerekli bölgelerde kullanılabilir.Ne dersiniz.
    Konu feyyar tarafından (26-11-2010 Saat 23:50:39 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Antalya/Almanya
    İletiler
    78
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı teferruat rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sayın ATAAN ben orduevlerini biliyorum konu hakkında bilgi sahibiyim. sizinle bu konuyu enine boyuna konuşabilirim..

öncelikle şurdan başlayalım..

yukardaki yazınızda orduevinin kurulma amacını gösteren kanun maddesini belirtmişsiniz.bu kanun maddelerini biraz daha ayrıntıları ile bu siteyi takip eden sivillerinde anlayabilmeleri için açabilirmiyiz...

1.. orduevlerinin kurulma amacı nedir.
    Orduevlerini Bildiginizi Belirtmissiniz Gerci Ama Umarim Cevaplarimla Ukalalik Etmis Olmam Size Karsi
    Orduevlerinin Kurulma Amaci Kanun Maddesinde de Belirtilmistir..

Madde 99 - Silahlı Kuvvetler mensupları arasında tesanüdü artırmak (Yani Dayanismayi Artirmak) ve kültürel inkişaflara (Kültürel Gelisimlere), sosyal ve moral ihtiyaçları temin gayesi ile büyük garnizonlarda (Tümen ve eşidi askeri kurumlar ile daha büyük kıta ve kurumların, Deniz ve Havada eşitlerinin bulunduğu) ordu evleri kurulabilir.

Tabiki Orduevilerini Icinde Sadece Icki Icilip Eglenilen, Disariya Karsi Sükse Yapilan Bir Yer Olarak Görenler Icin Kanun Maddesini Anlamak Pek Kolay Olmayabilir..

2.. ordu evleri ne tür hizmet verir...
    Orduevlerinde Verilen Hizmetler; Ücret Karsiligi Olmak Üzere Otel Hizmeti, Lokanta Hizmeti, Kuaför/Berber, Kafeterya Hizmeti, Oyun Salonu (Tavla, Kagit, Okey Gibi), Bazi Orduevlerinde Pastane Hizmeti Su An Icin Aklima Ilk Gelenler..

3..bu hizmetlerden kimler faydalanır..

bu hizmetten her zümre aynı şekilde mi faydalarınır yoksa zümreler arası farklar varmıdır vara nelerdir
    Orduevleri, Askeri Gazinolar ve Sosyal Tesisler Yönetmeligi;
    Madde 10- Ordu evleri, askerî gazinolar ve sosyal tesislerden;

a) Türk Silahlı Kuvvetlerine mensup subay, astsubay ve emeklileri ile bunların bakmakla yükümlü oldukları aile fertleri,

b) Muvazzaf veya emekli personelin, sağlık fişini kullanma hakkını kaybeden çocukları ve bunlardan evli olanların eşleri (gelin-damat) ile bakmakla yükümlü olunmayan baba ve annelerinden, günü birlik kart verilenler,

c) Tanınmış kişilerden oldukları için, 6/9/1961 tarihli ve 10889 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Yönetmeliğinin 31/3/1972 tarihli ve 14145 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan değişik 664 üncü maddesi hükümlerine göre garnizon komutanlıklarınca kart verilenler,

d) 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askerî Memurlar Kanununa tâbi yedek subaylar, faydalanır.

Zümreden Kastiniz Sanirim Subay ve Astsubay Orduevlerinin Ayri Olmasini Kastediyorsunuz..Burda Amac Ayrim Yapmak Degil, Hizmetin Aksamadan Ve Ayni Kalitede Verilmesi Icindir.. 1000 Kisiye Hizmet Verebilme Kapasitesi Olan Yere Siz 2500 Kisilik Hizmet Yüklerseniz, Orda Verilecek Hizmetlerin Aksamadan Verilmesini Bekleyemezsiniz..Burda Bir Lokantadan Bahsetmiyoruz, Konu Sadece Lokanta Hizmeti Degildir, Tüm Hizmetleri Göz Önüne Alin Yukarida Saydigim..

4.. ordu evlerinin devlet tarafından karşılanan imkanları nedir (maddi olarak )
    Yine Orduevleri, Askeri Gazinolar ve Sosyal Tesisler Yönetmeligi Dogrultusunda;

Madde 21- Ordu evleri, askerî gazino ve sosyal tesislerin sermayeleri;

a) İşletme gelirlerinden,

b) Üye aidatlarından,

c) Teberrulardan,

d) Millî Savunma Bakanlığı bütçesinden konulacak ödeneklerden, teşekkül eder.

Bakanligin Ne Kadar Ödenek Ayirdigini Bilgi Edinme Kanunu Kapsaminda Kisisel Olarak Bakanlikla Iletisime Girip Kendinizde Ögrenebilirsiniz..Ama Sunu Söyleyebilirim Orduevleri Kendi Döner Sermayeleriyle Isletilirler..

5... vergiden muaf olmasının sebebi nedir..
    Para Kazanmak Amaciyla Acilmis Ticari Isletmeler Degildir ki Orduevleri..

6... orduevlerinde erler tarafından verilen hizmeti devlete yapılan bir hizmet olarak görüyormusunuz..(bilirsinizki erlerin askere alınması nın amacı devlete hizmettir)
    Simdi Orduevlerine Kendi Yapisi Icinde Objektif Bakabilirseniz, Personel Ihtiyacinin Karsilanmasinda Güvenligin En Öncelikli Ve Önemli Etken Oldugunu Görebilirsiniz..Bunun Icin Personelin Asker Agirlikli Olmasindan Dogal Bir Sey Olamaz..
    Takdir Edersinizki Her Asker Komando Olacak Diye Birsey Yok, Askerlikte Geri Hizmet Vardir, Hizmet Siniflari Yani Yardimci Siniflar Vardir..Muharip Siniflara Destek Amaclidir Bunlar..Sadece Erbas Ve Erler Degildir Bu Sinifin Icinde Olan, Geri Hizmet Görevinde, Yardimci Siniflarda Görev Yapan Subay Astsubaylar Vardir..Bu Nedenle Siz Görev Ayirimi Yaparak, Falanca Görev Devlete Hizmettir Filanca Hizmet Devlete Hizmet Degildir Diyemezsiniz..Orduevleri Devlet Marifetiyle Acilmis Resmi Kurumlar Oldugu Icin, Orduevlerinde Görev Yapan Tüm Askerlerin Hizmeti Devlete Hizmettir..

7.. özel eğitim merkezleri nedir... örnek istanbul tuzlada bulunan
    Burda Kastettiginiz Yer Piyade Okuludur..Piyade Sinifi Subaylarin Ve Astsubaylarin Egitim Gördükleri Yerdir..

8. özel eğitim merkezlerinde ne tür işler yapılır eğitim verilirmi buranın içerisinde ki sosyal tesisler özel eğitim amacı ile mi kurulmuştur..bu sosyal tesisler nelerdir.
    Burda da Askeri Kamp Ve Sosyal Tesisleri Kastediyorsunuz..Evet Sosyal Tesis Olarak Acilmistir Buralar..Kisa ve Öz Olarak General/Subay ve Astsubaylarin Ve Ailelerinin Dinlenebilecegi Tesislerdir..Her Rütbelilinin Meslek Yilina Göre Kamp Puani Vardir Ve Kamp Puaniniz Yeterliyse Bu Sosyal Tesislerden 10 Gün Faydalanabilirsiniz Ücreti Karsiliginda..Her Yaz Gidemezsiniz Bir Subay/Astsubay Meslek Hayati Boyunca (25/30 Yil Dersek) En Fazla 3 En Fazla 4 Kere Bu Imkandan Faydalanabilir..

Elimden Geldigince Tüm Sorularinizi Cevaplamaya Calistim..

Benim Size Tek Sorum Olacak..Atesten Gömlek Olan Askerlige Sizler 15 Ay Dayanamazken, Yillarini Bu Meslege Vermis Askerligi Hayatinin Bir Parcasi Yapmis Olan Subay Ve Astsubaylara Verilen Kanuni Haklar Neden Sizleri Bu Kadar Rahatsiz Ediyor? Rütbeli Personel Ve Ailelerinin Hayatlari Hakkinda Hic Bilginiz Varmi? Asker Cocugu Olmanin Ne Demek Oldugunu Yakin Cevrenizde Asker Cocugu Varsa Sorup Cevabini Bizimle Paylasirmisiniz?

Nerede
    samsun
    İletiler
    47
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayın ATAAN vermiş olduğunuz cevaplar için teşekkür ederim.. bir kaç cevapta bazı eksikler var ama öncelikle sizin sorunuza cevap vermek isterim..

Alıntı ATAAN rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Benim Size Tek Sorum Olacak..Atesten Gömlek Olan Askerlige Sizler 15 Ay Dayanamazken, Yillarini Bu Meslege Vermis Askerligi Hayatinin Bir Parcasi Yapmis Olan Subay Ve Astsubaylara Verilen Kanuni Haklar Neden Sizleri Bu Kadar Rahatsiz Ediyor? Rütbeli Personel Ve Ailelerinin Hayatlari Hakkinda Hic Bilginiz Varmi? Asker Cocugu Olmanin Ne Demek Oldugunu Yakin Cevrenizde Asker Cocugu Varsa Sorup Cevabini Bizimle Paylasirmisiniz?
    sayın ATAAN öncelikle kimseye hak verilmesin diyen yok.sizlerin haklarından rahatsızlığımda yok.lakin verilen haklar adaletsizlik ve eşitsizlik oluşturuyorsa sorun vardır. konu sivilin orduevinden faydalanıp faydalanmaması değil.orduevlerinin işletiminin eşitlik ve adalet sistemine uymamasıdır. benim sorun gördüğüm bir konu hakkında konuşmam için o sorunun ucunun bana dokunması değil sorunun var olması dır..

çevremde hatta akrabalarımda hem subay hemde astsubay kişiler var.aile hayatlarını ve ailerinin sıkıntılarınıda çok iyi biliyorum. ilkokulu 3 yerde bitiren asker çocuğunda oluşabilecek sıkıntılarıda çok iyi biliyorum. her gittikleri yerde yeniden güvenecek dost olacak insan arayışı içinde olan rütbeli eşlerinide anlıyorum..birde yaşadığınız bu sorunların neden olduğu sebebleride çok iyi biliyorum.. siz önce bunu bir kendi içinizde düşünün. asker kişilerin neden bu sorunları yaşadıklarını kimler ne için ne yaptıklarını bir eleştrin... ama benim anlatmak istediklerimin bunlarla bir ilgisi yok..konuyu değiştirmeden asıl yazımıza dönelim..

Madde 99 - Silahlı Kuvvetler mensupları arasında tesanüdü artırmak (Yani Dayanismayi Artirmak) ve kültürel inkişaflara (Kültürel Gelisimlere), sosyal ve moral ihtiyaçları temin gayesi ile büyük garnizonlarda (Tümen ve eşidi askeri kurumlar ile daha büyük kıta ve kurumların, Deniz ve Havada eşitlerinin bulunduğu) ordu evleri kurulabilir.

Tabiki Orduevilerini Icinde Sadece Icki Icilip Eglenilen, Disariya Karsi Sükse Yapilan Bir Yer Olarak Görenler Icin Kanun Maddesini Anlamak Pek Kolay Olmayabilir..
    1... birinci soruma verdiğiniz cevapta kanun maddesinde yazan kısmı gecelim. hiç bir sosyal tesisin kuruluşundan bundan farklı bişeyler yazmaz.asıl sormak istediğim siz orduevine neden gidiyorsunuz..oralarda ne yapıyorsunuz.

1. restauranda yemek yemek için
    2. önemli geceleri kutlamak ve yapılan eğlencelere katılmak için
    3.berber ve kuaför hizmetlerinden yararlanmak için
    4. otel hizmetinden yararlanmak için
    5 kafeterya, pastahane ve oyun salonlarından faydalanmak için
    6. deniz kenarı olanlar için deniz den faydalanmak için.

kabacası bunlar... bu hizmetleri veren bir tesis elbetteki eğlence amaçlıdır.bunun aksi asla iddia edilemez..

3.üncü sorumda sorduğum "bu hizmetlerden kimler faydalanır..bu hizmetten her zümre aynı şekilde mi faydalarınır yoksa zümreler arası farklar varmıdır varsa nelerdir" cevabınıza gelelim.

verdiğiniz cevabınızda yine kanuna göre yazmışsınız.. peki bu kanunda yazılan gerçekte uygulanıyormu....kanunda yazılana göre herkes bu hizmetten eşit şekilde yararlanması gerekir..acaba rütbeli kişilere verilen bu tür hizmetlerden herkes eşit şekilde faydalanabilmektemidir. tsk da sayısı daha fazla olan astsubay orduevlerinin sayısı subay orduevileri sayısına göre uygunmudur ve subay orduevlerindeki imkanlarla eşitmidir. bunu geçin tek tip ordu evindeki subay ve astsubay lar için ayrılmış bölümlerde imkanlar ve dizayn eşitmidir.... hadi bunu da geçin kanunda yazmadığı halde neden her ordu evlerinde generaller için imtiyazlar bulunur... general odaları general terası general suiti restaurantlardaki general masaları..... bunun eşitlik ilkesince asla bir açıklaması olamaz.....

Yine Orduevleri, Askeri Gazinolar ve Sosyal Tesisler Yönetmeligi Dogrultusunda;

Madde 21- Ordu evleri, askerî gazino ve sosyal tesislerin sermayeleri;

a) İşletme gelirlerinden,

b) Üye aidatlarından,

c) Teberrulardan,

d) Millî Savunma Bakanlığı bütçesinden konulacak ödeneklerden, teşekkül eder.

Bakanligin Ne Kadar Ödenek Ayirdigini Bilgi Edinme Kanunu Kapsaminda Kisisel Olarak Bakanlikla Iletisime Girip Kendinizde Ögrenebilirsiniz..Ama Sunu Söyleyebilirim Orduevleri Kendi Döner Sermayeleriyle Isletilirler..
    4'ncü sorumda devlet tarafından verilen maddi destekleri sormuştum.msb tasarıfından kayıtlı binalar için bakım ödenek masrafları karşılanır.saymanlıklar tarafından kullanılmak üzere birtakım demirbaşlar verilir.....

Para Kazanmak Amaciyla Acilmis Ticari Isletmeler Degildir ki Orduevleri..
    5'nci soruma orduevlerinin para kazanmak amaçlı olmadığını yazmışsınız..öğretmen evi polis evi demiryolları tesisleri maliye tesisleri ... ve daha bir çok tesiste para kazanmak amaçlı kurulmamış olmasına karşın verdikleri hizmet karşısı aldıkları paranın vergisinden muaf değillerdir. o zaman ya hepsi muaf yada hepsi dahil olmalıdır...

Simdi Orduevlerine Kendi Yapisi Icinde Objektif Bakabilirseniz, Personel Ihtiyacinin Karsilanmasinda Güvenligin En Öncelikli Ve Önemli Etken Oldugunu Görebilirsiniz..Bunun Icin Personelin Asker Agirlikli Olmasindan Dogal Bir Sey Olamaz..
    Takdir Edersinizki Her Asker Komando Olacak Diye Birsey Yok, Askerlikte Geri Hizmet Vardir, Hizmet Siniflari Yani Yardimci Siniflar Vardir..Muharip Siniflara Destek Amaclidir Bunlar..Sadece Erbas Ve Erler Degildir Bu Sinifin Icinde Olan, Geri Hizmet Görevinde, Yardimci Siniflarda Görev Yapan Subay Astsubaylar Vardir..Bu Nedenle Siz Görev Ayirimi Yaparak, Falanca Görev Devlete Hizmettir Filanca Hizmet Devlete Hizmet Degildir Diyemezsiniz..Orduevleri Devlet Marifetiyle Acilmis Resmi Kurumlar Oldugu Icin, Orduevlerinde Görev Yapan Tüm Askerlerin Hizmeti Devlete Hizmettir..
    6'ncı soruma verdiğiniz cevapta orduevlerinde çalışan askerlerin devletin geri hizmetinde olduğunu belirtmişsiniz..ayrıca bu ayrımı benim yapamayacağımdan bahsetmişsiniz.farkıdasınız ki geri hizmet "levazım maliye ordudonatım..." şeklindedir.orduevi sınıfı diye bir sınıf yoktur.rütbeliler için sosyal tesisler sınıfı vardır ama erler bu sınıfta değildir.muharip piyade sınıfı olan er geri hizmette nasıl çalışır anlaşılamaz.... ayrıca tsk leri içindeki geri hizmet sınıfı orduevlerinde değildir.askerlik savaş sanatıdır.savaşamayacak kişiler şavaşabilecek kişilere gerekli hertürlü detekleri vermesi için geri hizmette görevlendirilir... savaş ve eğitim birlikleri kışlalardır. orduevleri değildir. geri hizmet bu yüzden kışlada olur. nöbet tutan askerin yemeğini pişiren asker geri hizmettedir.çünkü hizmetin yürütülmesi için bir çalışma vardır.ordu evinde ne tür bi devlet hizmeti askerlik mesleğinin asıl işleri vardır ki ordaki işleri yürütenler geri hizmette sayılsın... ayrıca devlet hizmeti çok açıktır."""" DEVLETİN DEVAMI İÇİN YAPILAN HER İŞ DEVLET İŞİDİR"""" orduevinde devletin devamı işin hangi iş yapılmaktadır....

sizin mantığınızla yola çıkacak olursak o zaman öğretmen evinde polis evinde de güvenliğin sağlanması için asker kullanılabilir.. bu kurumlardakiler askerlik hizmetini kendi güvenlik hizmetini sağlayarak yapsınlar... olmaz böyle birşey...

özel eğitim merkezinden kastım tsk daki sosyal tesisler vergiden muaf olmak için kamp ve özel eğitim merkezi ismini alırlar.. onlarda salında sosyal tesisdir.tuzladaki denizharb okuluna giderken özel eğitim merkezi isimli sosyal tesis vardır tuzlalılar bilir..

sonuç olarak

1.... eğlence hizmeti veren bir yerde vatani görevini yapmak için giden bir askerin kullanılması uygun değildir.asker görevi için devlete karşı sorumludur ve devlete karşı yapar.orduevlerinin devlet ile ve hizmet ile bir alakası yoktur.

2... orduevlerinde verilen hizmetler bile kişi ve zümrelere eşit değildir.kendi içinde bile adalet yoktur.

3... kişilerin eğlenmek amaçlı kullandıkları yerlere (hangi kurum olursa olsun) devletin maddi destek vermesi uygun değildir..

4... para dönen her yerde devlet vergi almalıdır.bazılarından almak bazılarından almamak eşitçe bir davnanış değildir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Askeri araçların kaskoları askeri kantin gelirlerinden karşılanacak

KAMU kurumlarındaki araçların sigorta giderleri genellikle bütçelerine konulan ödeneklerden karşılanırken, tank, zırhlı personel taşıyıcı (ZPT) gibi askeri araçların kasko bedelleri askerlere satılan çay, gazoz paralarından oluşan askeri kantin gelirlerinden karşılanacak.

TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda üç haftadır devam eden 2011 yılı bütçesi ile bütçe kanunu tasarısının maddelerinin görüşmeleri önceki gece tamamlandı.

Bütçe tasarısının (E) Cetveli’nde yer alan düzenleme uyarınca, Milli Savunma Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı da dahil olmak üzere, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde yer alan erbaş ve erler tarafından kullanılan ‘teknik donanımı yüksek ve özel nitelikli askeri araçların’ kasko giderleri askeri kantin gelirlerinden karşılanacak. Böylece, tank, zırhlı personel taşıyıcı gibi araçların karayollarında seyahat ederken herhangi bir kazaya karışması durumunda sağlanacak kasko güvencesi, askerlere çay, gazoz satışlarından elde edilecek gelirle sağlanacak. Maliye Bakanlığı yetkilileri, bu uygulamanın önceki yıllarda da aynı şekilde olduğunu belirttiler. Kabul edilen önergeyle Sağlık Bakanlığı’na bağlı ambulansların kasko giderlerinin hastanelerin döner sermaye gelirlerinden karşılanması kararlaştırıldı.

BÜTÇE ARTTI
    Bu arada Plan Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerin son gününde yapılan değişikliklerle 2011 yılı bütçesinde 53.5 milyon liralık artışa gidildi. Böylece 2011 yılı merkezi yönetim bütçesi 312.5 milyar lira oldu. Artırılan ödenekler, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müzelerin bakım ve onarımı başta olmak üzere, çeşitli bakanlıkların acil ihtiyaç duydukları harcamalarda kullanılacak.

http://ekonomi.haberturk.com/makro-e...tanklara-kasko

Nerede
    izmir
    İletiler
    51
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

1. Mutlak eşitlik adalet değildir, olamaz da. Mutlak eşitlik insanlığın doğasına aykırıdır. Adaletin de.
    2. İnsanların görev yaparken eşit olmadığı bir sistemde, insanlar "eğlenirken" eşit olursa bu hiç de adil olmaz.
    3. Öyle görünüyor ki, siyasi rüzgarlar aynı şekilde esmeye devam ederse, yakında orduevi diye de hiç bir şey kalmayacak, herkes rahat edecek.
    4. Orduevlerinde köle gibi çalıştırılan erlere üzülen insanlar neden kışlalarda köle gibi çalıştırılan subay/astsubaylar için üzülmezler onu da hiç anlayabilmiş değilim.
    5. 15 senelik mecburi hizmetleri süresince sonuna kadar -tabirimi mazur görün- "etinden-sütünden" istifade edilen ve istifa hakkı verilmeyen bu insanların 2 TL'ye saç traşı olmaları neden bazılarını rahatsız eder. Bu da anlayamadığım başka bir konu.
    6. Kuyumcuların, diş hekimlerinin, eczacıların, her türlü serbest meslek sahibinin, büyük sanayicilerin ne kadar vergi verdiklerinin sorulmadığı ülkemizde kanunen vergi muafiyeti tanınan kurumlar için "neden vergi vermiyor?" diye soranlara da "insaf yahu" diyorum

Nerede
    Antalya/Almanya
    İletiler
    78
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Giremediginiz Yerleri Giremediginiz Icin Yikmaniz Sizi Ne Kadar Demokratik Vede Sosyal Yapar Bilemem Ama..Bakiniz Detaylara Girmiyorum, Cogu Meslek Grubunun Sosyal Tesisleri Vardir..Calisma Sartlarini, Sürekli Atama Gördüklerini Göz Önüne Alirsak Askerler Verilen Bu Sosyal Imkanlari Hak Ediyorlar..Hak Etmekten Ziyade Orduevleri Bir Ihtiyac Haline Geliyor..
    Bizim Insanimizin Dili Her Tarafa Döner, Askerligini Orduevinde, Sosyal Tesislerde Yapabilmek Icin Aramadik Torpil Atmadik Takla Birakmazlar..Sonrada Askerler Köle Gibi Hizmetci Gibi Orduevlerinde Kullaniliyor Derler..Varmi Orduevinde Yada Sosyal Tesislerde Askerlik Yapipta "Beni Köle Gibi Calistirdilar, Hizmetci Yaptilar" Diyen Bir Örnek?..
    Oraya Maasli Siviller Alinsin, Eyvallah Alinmaya Basladi Bile..Bu Uygulama Uzun Süredir Var Ama Maaslari Orduevlerinin Gelirlerinden Ödeniyordu..Ama Simdi Bu Insanlarin Maasida Milletimizin Cebinden Gidecek..Sonra Yine Dilimiz Her Tarafa Dönüyor Ya, Bu Seferde Diyeceklerki Ya Orduevleri Kapansin Gereksiz Müesseselerdir Yada Yine Askerlerden Secilsin Görevliler Maliyet Düssün..
    Orduevleri Evet Sivillerin Isine Yaramaz, Cünkü Asker Kisilere Hizmet Icin Acilmislardir..Bu Müesseselerin Gerekli Olup Olmadiginida Özellikle Tayin Dönemi, Yeni Atandigi Yere Ailesini Alip Giden Askerler Daha Iyi Bilir..
    Kendi Icinde Adalet Olmadigina Gelince, Bunu Izah Ettim Ama Anlasilmadi Sanirim...Birincisi Askerlikte Hiyerarsi Vardir..Bu Heryerde Böyledir..Kislada da, Orduevinde de, Hatta Komutanizin Evine Ziyarete Gitseniz de..Generallere Biraz Takinti Yapmis Yorumcu Arkadasimiz..Siz Generali Bir Subayla, Astsubayla, Erbas Ve Erle Bir Tutamazsiniz..Bu Meslegin Profesörleridir Onlar..Rütbelerde Gökten Zembille Inmiyor, O Rütbeler Hak Ediliyor..General Olmayi Cok Kolay Saniyorsunuz Sanirim..
    Konu ATAAN tarafından (29-11-2010 Saat 04:33:47 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    samsun
    İletiler
    47
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı magnumXL rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    1. Mutlak eşitlik adalet değildir, olamaz da. Mutlak eşitlik insanlığın doğasına aykırıdır. Adaletin de.
    2. İnsanların görev yaparken eşit olmadığı bir sistemde, insanlar "eğlenirken" eşit olursa bu hiç de adil olmaz.
    3. Öyle görünüyor ki, siyasi rüzgarlar aynı şekilde esmeye devam ederse, yakında orduevi diye de hiç bir şey kalmayacak, herkes rahat edecek.
    4. Orduevlerinde köle gibi çalıştırılan erlere üzülen insanlar neden kışlalarda köle gibi çalıştırılan subay/astsubaylar için üzülmezler onu da hiç anlayabilmiş değilim.
    5. 15 senelik mecburi hizmetleri süresince sonuna kadar -tabirimi mazur görün- "etinden-sütünden" istifade edilen ve istifa hakkı verilmeyen bu insanların 2 TL'ye saç traşı olmaları neden bazılarını rahatsız eder. Bu da anlayamadığım başka bir konu.
    6. Kuyumcuların, diş hekimlerinin, eczacıların, her türlü serbest meslek sahibinin, büyük sanayicilerin ne kadar vergi verdiklerinin sorulmadığı ülkemizde kanunen vergi muafiyeti tanınan kurumlar için "neden vergi vermiyor?" diye soranlara da "insaf yahu" diyorum

sayın magnumXL sizi muhattap dahi almıyor yazınıza diğer insanlar gibi sadece gülüyorum biraz insan nedir hak nedir hukuk nedir bunları öğrenmenize müteakip belki dialog kurabiliriz..

Giremediginiz Yerleri Giremediginiz Icin Yikmaniz Sizi Ne Kadar Demokratik Vede Sosyal Yapar Bilemem Ama..Bakiniz Detaylara Girmiyorum, Cogu Meslek Grubunun Sosyal Tesisleri Vardir..Calisma Sartlarini, Sürekli Atama Gördüklerini Göz Önüne Alirsak Askerler Verilen Bu Sosyal Imkanlari Hak Ediyorlar..Hak Etmekten Ziyade Orduevleri Bir Ihtiyac Haline Geliyor..
    Bizim Insanimizin Dili Her Tarafa Döner, Askerligini Orduevinde, Sosyal Tesislerde Yapabilmek Icin Aramadik Torpil Atmadik Takla Birakmazlar..Sonrada Askerler Köle Gibi Hizmetci Gibi Orduevlerinde Kullaniliyor Derler..Varmi Orduevinde Yada Sosyal Tesislerde Askerlik Yapipta "Beni Köle Gibi Calistirdilar, Hizmetci Yaptilar" Diyen Bir Örnek?..
    Oraya Maasli Siviller Alinsin, Eyvallah Alinmaya Basladi Bile..Bu Uygulama Uzun Süredir Var Ama Maaslari Orduevlerinin Gelirlerinden Ödeniyordu..Ama Simdi Bu Insanlarin Maasida Milletimizin Cebinden Gidecek..Sonra Yine Dilimiz Her Tarafa Dönüyor Ya, Bu Seferde Diyeceklerki Ya Orduevleri Kapansin Gereksiz Müesseselerdir Yada Yine Askerlerden Secilsin Görevliler Maliyet Düssün..
    Orduevleri Evet Sivillerin Isine Yaramaz, Cünkü Asker Kisilere Hizmet Icin Acilmislardir..Bu Müesseselerin Gerekli Olup Olmadiginida Özellikle Tayin Dönemi, Yeni Atandigi Yere Ailesini Alip Giden Askerler Daha Iyi Bilir..
    Kendi Icinde Adalet Olmadigina Gelince, Bunu Izah Ettim Ama Anlasilmadi Sanirim...Birincisi Askerlikte Hiyerarsi Vardir..Bu Heryerde Böyledir..Kislada da, Orduevinde de, Hatta Komutanizin Evine Ziyarete Gitseniz de..Generallere Biraz Takinti Yapmis Yorumcu Arkadasimiz..Siz Generali Bir Subayla, Astsubayla, Erbas Ve Erle Bir Tutamazsiniz..Bu Meslegin Profesörleridir Onlar..Rütbelerde Gökten Zembille Inmiyor, O Rütbeler Hak Ediliyor..General Olmayi Cok Kolay Saniyorsunuz Sanirim..
    sayın ATAAN

size çevap olarak hiç bir yazımda yıkalım kaldıralım tabiri kullanmadım..bunu nereden çıkardığınızıda anlamış değilim...evet bir çok meslek grubunun sosyal tesisleri vardır.ama bu tesislerin sadece idare kısmı memur statüsündedir.tesislerin diğer tüm çalışanları ve masrafları tesis gelirleri tarafından karşılarınır...bu gayet normal bir şeydir...benim size anlatmaya çalıştığım sizin anlamamakta ısrar ettğiniz ise askerlerin ordu evinde kullanılmasının ve orduevindeki düzenin hukuksal olarak uygun olmadığıdır... ayrıca sivil persoenl alıp giderleri devlet tarafından karşılanması da uygun değildir.kurduğunuz sosyal tesisinizin adı ne olursa olsun ne şekilde size hizmet ederse etsin nerede olursa olsun ama masrafı devletten zevki sizden olmasın... kimi isterseniz ücreti tesis tarafından karşılansın çalışsın .... bunu lütfen anlayın artık..

ayrıca generallere taktığımdan bahsetmişssiniz... asla öyle bir takıntı içerisnde değilimm.. ben generallerin makam odalarına bir şeymi dedim, mevkilerine bişey mi dedim, makam araçlarına birşey mi dedim... aslaaaa..... çünkü bu kısım hizmet işidir... o kişi hizmet için emsallaerinden farklı görevlerde olduğu için imkanlarınında farklı olması doğaldır.... ve bunun karşılığınıda ücret olarak almaktadır... emekliliğindede almaktadır.... lakin sizde yukarda bas bas bağırıyordunuz yazılarınızda.... """"""""Timde Görev Yapmakta Hizmettir, Görevdir..Yemekhaneci Olmakta, Askeri Cöp Araci Soförü Olmakta, Yerdeki Cöpleri Toplayarak Cevre Mintika Temizligi Yapmakta, Mutfakta Patates Dogramakta...Askerlik Sadece Muharip Sinif Ve Biranslardan Olusmuyor."""""""" cümlenizi hatırlatırım size.. demek ki herkes elinden geldiğince hizmet ediyorsa görevde karşılığını alır... (maaş çalışma şartı emeklilik vb.) herkes için tanınan hakları diğerlerinden fazla kullanarak değil..... generaller tabiki bu mesleğin profesörüdür.... ama mesai saatleri içinde hizmet esnasında .... siz hiç bir profesör ile öğretim üyesine öğretmen evinde ayrı imkanlar tanındığını .... orası profesör köşesi burası lise öğretmeni, burası ilkokul öğretmeni.... komik değilmi....göremezsiniz tabiii... ama hastanelerde doktorlar yemek sırasında öne geçer çünkü bir normal çalışandan daha fazla işi vardır.. hastası vardır görevi vardır....ama sadece hastahanede.....

peki bu Hiyerarsi kavramını neden bu kadar abartıyorsunuz.. mesaide mutlaka olacaktır.. ama sivil bir ortamda bu abartmanın mantığı nedir...amir ast kavramları iş içindir....hizmetin yürütülmesi içindir.... heryerde yazar emir üniforma ile verilmeli hizmete yönelik olmalı diye ... o zaman bu amir memur olayını sivile taşımanın mantığı nedir..... markette sıraya geçen iki insan arasında astlık üstlük kavramının ne alakası vardır.. yemeğe gitmiş iki insan arasında amir memur kavramının ne alakası var....

sonuç olarak isteyen her kurum istediği amaçla her türlü sosyal tessisi açması normaldir... ama bu tesisin masrafları, devlete hizmet verilmeyen bir yer olunca tesis tarafından karşılansın .................

Nerede
    izmir
    İletiler
    51
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayın magnumXL sizi muhattap dahi almıyor yazınıza diğer insanlar gibi sadece gülüyorum biraz insan nedir hak nedir hukuk nedir bunları öğrenmenize müteakip belki dialog kurabiliriz..
    Sayın teferruat, neden benim sizi muhatap aldığımı zannettiniz anlayamadım açıkçası.

Sizin yüklemi olmayan, öznesi belirsiz ve düşük cümlelerinizi anlamakta güçlük çektiğimden, Türk dilini kullanmaktaki eksikliğinizden ve ağaçlara takılıp ormanı görememenizden dolayı yazılarınıza birer birer cevap yazmak istemedim. Muhabetinize mazhar olmak gibi bir gayretim yok, buna gerek görmem zaten. Hakkında bilgi sahibi olmadığınız, hangi şartlarda çalıştıkları hakkında hiç bir fikre sahip olmadığınız bir zümreyi, sırf bu sıralar moda oldu diye eleştirmenizi manidar buluyorum.

Sizi takıntılarınızla başbaşa bırakıyorum. İlerde bir gün bilgi sahibi olduktan sonra fikir sahibi olmayı isterseniz yazdığınız her cümleye ayrı ayrı cevap verebilirim. O güne kadar da benim sizi güldürdüğüm gibi, siz de beni ve diğer okuyucuları güldürmeye devam edin lütfen, zira bu konuda sizi gayet başarılı bulduğumu söylemek zorundayım.

Saygılar. Selamatle kalın
    Konu magnumXL tarafından (30-11-2010 Saat 00:03:06 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
4 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askeri kamplardan kimler yararlanabilir

askeri kamplara kimler girebilir

askeri kampa kimler girebilir

askeri gazino nedir

askerde barmen olmak

askeri dinlenme tesisleri

askeri gazinolara kimler girebilir

sosyal tesislerde askerlik

https:www.hukuki.netshowthread.php156-Ordu-Evleri-Askeri-Gazinolar-ve-Sosyal-Tesislerpage2

askeri gazinoya kimler girebilir

askeri gazinoda ne yapılırdidim askeri gazinoaskeri sosyal tesislerden kimler yararlanabiliraskeri gazino ne demeksözlesmelı erler mesaiden sonra eve gıtsınantalya askeri gazinosamsun askeri gazinoaskeri sosyal tesisler telefonhttp:www.hukuki.netshowthread.php156-Ordu-Evleri-Askeri-Gazinolar-ve-Sosyal-Tesislerpage5https:www.hukuki.netshowthread.php156-Ordu-Evleri-Askeri-Gazinolar-ve-Sosyal-Tesislerpage3https:www.hukuki.netshowthread.php156-Ordu-Evleri-Askeri-Gazinolar-ve-Sosyal-Tesislerpage6silivri askeri kampcide askeri tesisaskeriyede gazino ne demekordu evi nasıl kullanılır
Forum