Merhaba, Kızım 6.sınıfa gidiyor ve 2022-2023 eğitim döneminde erken kayıt dönemini kaçırdığımız için diğer veliler 30-35 bin gibi rakamlara kayıt yaptırırken bizden 65.800 TL talep ettiler. İçinde zorunlu olmayan yemek bedelini zorunluymuş gibi gösterdiklerini öğrendim. Ben de Tüketici Hakem Heyeti'ne gittim. Karar bizim lehimize çıktı ancak okul da karşı itiraz davası açtı ve o davanın günü 25.05.2024 tarihinde.
Kızım ilkokul 1 den beri aynı okulda olduğundan ve arkadaşlarından ayrılmak istemediğinden ben 2024-2025 eğitim dönemi için ön kayıt işlemi için okula gittiğimde kendilerini mahkeme verdiğimizden dolayı ön kayıt işlemini yapamayacaklarını ilettiler. Ben İlçe Milli Eğitime başvurumu yaptım. İlçe Milli Eğitim okuldan neden kayıt yapmadıklarıyla ilgili dilekçe almamı istedi. Ancak okul bu dilekçeyi bana vermedi. Sonrasında İlçe Milli Eğitim kendisi bir izahat istedi okuldan. Okulun verdiği cevap : "Şu anda ön kayıt işlemi devam etmektedir" şeklinde oldu. Ben de peki madem dedim tekrar okula gittim ve cevap aynı. Kayıt işlemini yazın yapacağız dediler. Açıkçası ne yapmaya çalışıyorlar anlamadım. Son aşamada tekrar İlçe Milli Eğitime gittiğimde okula soruşturma başlatıldı. Muhakkik gönderildi ancak verdiği cevap 1 yılda sürebilir 1,5 yılda şeklinde oldu. Benim sıkıntım zaten 2024-2025 eğitim dönemi için kayıt yapmamaları.1 yıl süren bir şey benim durumumu çözmüyor. Ben de 7. sınıf için kızımın kaydını yenilemelerini istiyorum. Bu durumda nasıl hareket etmeliyim. Kendim adli süreç başlatsam en azından kayıt için mahkemeden bir karar çıkar mı? Ve avukatsız başvurmam gereken yer ve dava açmam gereken mahkeme hangisidir? Ban yol gösterip dava süreçleri hakkında destek olabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler