Herkese merhabalar, öncelikle şunu belirtmek istiyorum.
Hayatımda hiçbir zaman ne mahkemeye gittim ve karakolluk oldum, bu sebepten dolayı ne yapacağım konusunda hiçbir fikrim yok.
Malesef an itibariyle bir avukat tutacak duruma da sahip değilim. Forumun değerli üyelerinden bana bir abilik ablalık yapıp yol göstermesini istiyorum.

28 yaşındayım ve pandemi döneminde batan işimden dolayı senet verdiğim kişiye taahhüt imzaladım adliyede.
Zamanında ödeme yapamadım ve kişi davacı oldu, 3 ay tayzik hapsi çıktı. Covid-19 izni devam ederken açık cezaevine gittim ve denetimli izne çıktım.
Ortalama 49 gün sonra Covid izinleri kaldırıldı. Fakat ben bu izinler kalkmadan davalı olduğum kişiyle anlaştık avukatı şikayeti geri çekti ve dava tamamen düştü.
Ben bu konularda zerre bilgim olmadığı için mantıken dava düşünce hakkımdaki suçlamada düşüyor yani tutukluluğumda düşer diye mantık yordum ama hukuk öyle işlemiyormuş.

Dava düştükten 1 ay sonra hastaneye tedavi olmak için gittiğimde "hala tutuklu" olduğumu öğrendim ve davacının avukatıyla konuştum. Oda UYAP dan evrağı tekrar ileteceğini vs belirtti ve konu olarak benim için kapandı.
Zira 10 gün önce Asliye Ceza Mahkemesi hakkımda kamu davası açana kadar.
Firari olmakla suçlanıyorum fakat ne bir aramam ne bir engelim var. Sigortalı işimde çalışmaya devam ediyorum.
İddaaname ve Tespit i resim olarak bırakıyorum.
Değerli abiler ablalar, bu mahkemeden çıkacak olan sonuç ne olur bu benim için önemli.
Yeni başladığım bir iş ve 2-3 gün bile hapis cezası alsam işimden olurum.
Hapis cezası mı olur para cezası mı olur yoksa dosya zaten kapandığı için hiçbirşey olmaz mı? Lütfen bu konuda bana yardımcı olunuz.

Hepinize sağlıklı günler diliyorum.111.jpg2.jpg