Merhaba değerli arkadaşlar, 4 ay önce karakola ifade için çağırıldım ve ifade verdim, suçlamada herkes tarafından tanınan ünlü bir şarkıcının 3 veya 4 şarkısını mp3 olarak web sitesi üzerinden indirmelerini sağlamışsınız dendi, bende öyle bir siteyi hatırlamadığımı olayla alakam olmadığını söyledim.. Geçen ay bir uzlaştırmacı tarafından aranarak 150 bin TL uzlaşma parası istendi, bende cevap olarak görme engelli ( sol gözüm %20 görmekte sadece ) ve akciğer hastası olduğumu sosyal yardımla ve engelli maaşıyla geçinen biri olduğum için bu parayı ödeyemeceğimi ve olayla alakalı olmadığımı kimliğimin kullanılmış olacağını belirttim, tüm engel belgelerimi ve nasıl geçindiğimi resmi belgeleri ile avukatlarına ilettim, görüşme yapıp döneceğini söyledi aradan 1 hafta geçtikten sonra hakkımda dava açacaklarını söylediler ve 2 gün önce dava açılmış, dosyaları incelettiğimde durumu daha iyi anladım, bilgisayar kullanmayı öğrenmek için 4 yıl önce üniversitede okuyan bir arkadaş internet kafede bilgisayar öğrettiği sırada sana site kuralım şarkı paylaşırsın demişti ve ben o sıralar internet dünyasına çok uzak olduğum için olayı tam idrak edemedim, tam site ile ben ilgilenmedim, o arkadaş adıma açıp kendisi kullanım yapmış, dosyalara bakınca olayı hatırladım dediğim gibi. Sonuç olarak ben suçluyum bu durumda kimseye derdimi anlatamam görme engelli olduğum iççin kimsenin bana iş vermediğini bu yüzden sürekli bir gelir kapısı için bir şeyler yapmaya çalıştığımı , yine böyle bir durumdan dolayı kimliğimin böyle bir olaya karışmasından dolayı hakimler bana ne ceza verir arkadaşlar engelli aylığıma haciz gelir mi, kendimi nasıl savunabilirim, yaşım 40 , engellerimden dolayı kimse işe almadığından dolayı sigortalı bir çalışma günüm de yok, evim yok arabam yok, avukat tutacak param yok, devlet bana avukat imkanı verir mi, uzun ve karışık oldu biraz sanırım hakkınızı helal edin, cevap yazabilirseniz çok sevinirim..