Herkese merhaba değerli forum üyeleri. Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. İzmir Aliağa'da 117 daireden ve 4 bloktan oluşan bir sitede ikamet etmekteyim. bloklar merkezi sistem ile ısınmakta. Problemim şu şekilde. Geçen sene ısı payölçerim eksik ya da hatalı okuduğu için yönetim kafasına göre bir bedel belirlediği için 16 dairelik blokta 3 daire zaten süresi de dolduğu için ısı payölçerlerimizi yeniledik. Ancak kalan 13 daire eski sayaçlar ile devam etmekte ve anlamsız şekilde bir çok daireye yazın 17-38kwh gibi komik tüketimler gelmekte. Bu dairelerin su tüketimleri, sayaç değişimi yapan dairelerin neredeyse 3 katı ama ısınma bedeli olarak bu dairelerden 2 kat daha fazla ısınma bedeli ödüyoruz. Bloğa gelen izmirgaz faturasında 9800kwh tüketim varken ısı sayaçları toplamı 1400kwh. %85 kayıp ile sistem çalışıyor ve yaz günü bu eksik okumalar yüzünden 550 ila 600 tl ısınma bedeli fatura ediliyor. Yönetime daire sahiplerine kanun gereği değişim yaptırması gerektiğini söyledim ama ilgilenmiyorlar. Bunu nasıl ve nereye şikayet edebilirim. Cimere belgeler ile şikayet etmeyi düşünüyorum ama hangi kuruma şikayet etmeliyim ya da bu konuyu mahkeme ile mi çözmeliyim? Değerli cevaplarınızı bekler iyi günler dilerim.