Merhaba 320 daire 10 dükkanlı bir sitede yönetimde denetim görevini aldım.

denetimde görevli biri olarak sadece girdi ve çıktılar ile faturalar birbirini tutuyor mu diye kontrol etmekle sınırlı mıyım?
yönetim kurulu toplantılarına çağırılmak zorunda mıyım ya da katılabilir miyim (oy kullanmadan sadece fikir beyan etmek ve karar sürecinin doğru işleyip işlemediğini denetlemek amaçlı)

yönetim, herhangi bir toplantı yapmadan personelin çalışma saatlerini ya da çalışma düzenini değiştirebilir mi?
yönetim kurulundan bir kişi tek başına ya da bir toplantı yapmadan diğer kurul üyeleri ile ayak üstü sohbet sırasında kararlar alabilir mi?
yönetim, apartman temsilcileri olmadan sadece yönetim kurulu ile karar alabilir mi?
toplantı yaparak dahi olsa maaliyeti etkileyecek (gereksiz mesai yaptırmak vb) ya da iş kanununa aykırı çalışma şekilleri belirlediğinde denetim olarak buna müdahale edebilir miyim (mesela gereksiz mesai yaptırılması, hafta tatili kullandırtılmaması, personele keyfi izinler vermesi ya da personel azaltabilecek iken fazla personel istihdam etmesi vb konularda müdahale edebilir miyim)